2019-09-24   11:19:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 26
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
 
Gren 26, 200m Bröstsim C+D Flickor  Finaler (4) 
13 - 14 år: Lina Berggren (1998) 2:40.27 2012-09-22 
12 år och yngre: Linnéa Englund (2003) 2:39.88 2015-09-19 
 
Beräknad start 16:37 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
424  Granaz Harandi  2004  AW5204  ÖSA    50m  3:39.12 
270  Elin Furingsten  2004  AT1404  SKURU IK    25m  3:37.98 
18  Tea Persson  2004  AC1404  SK ENA    25m  3:36.58 
113  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    25m  3:30.75 
22  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    25m  3:31.44 
14  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    25m  3:36.80 
443  Julia Pietsch  2005  AB0605  ÖSA    25m  3:39.04 
448  Erika Svennberg  2005  AQ0205  ÖSA    50m  3:44.83 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
225  Ebba Holgersson  2005  AE7205  NKK    25m  3:25.42 
168  Tuva Gustavsson  2004  AF5604  MASS    50m  3:18.28 
170  Sara Hopmark  2004  AJ7204  MASS    50m  3:15.54 
334  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    25m  3:04.88 
371  Hanna Degerlund  2004  AX9404  VÄSTERÅS    25m  3:13.99 
17  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  3:16.22 
164  Boiana Gradinarska  2004  AJ5204  MASS    25m  3:22.43 
293  Molly Lund  2005  AB6605  SKÖVDE SS    25m  3:28.99 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
318  Victoria Flyman  2003  AE9203  SÖDERHAMN    50m  2:58.58 
281  Felicia Östlund  2002  BD6202  SKURU IK    25m  2:56.99 
449  Jennifer Titus  2002  AG5402  ÖSA    25m  2:55.85 
289  Sofia Henningsson  2004  AH8204  SKÖVDE SS    50m  2:53.95 
427  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  2:55.82 
26  Nelly Antlöv  2002  AB3202  FALUN    25m  2:56.29 
248  Lovisa Öhrn  2002  AJ8802  NKK    25m  2:57.22 
62  Ella Simonsson  2002  BK2202  GÖTEBORG    25m  3:02.37 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
380  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    25m  2:53.38 
20  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  2:49.68 
297  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS    50m  2:48.51 
440  Julia Månsson  2002  BL9202  ÖSA    50m  2:38.44 
316  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  2:38.66 
299  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    25m  2:49.49 
48  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    25m  2:49.74 
301  Malin Vestman  2003  AL5803  SKÖVDE SS    25m  2:53.85 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  12:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner