2019-09-24   10:44:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 24
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
 
Gren 24, 50m Frisim A+B Damer  Finaler (6) 
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 25.63 2011-09-24 
15 - 16 år: Alma Thormalm (1996) 26.87 2011-09-24 
 
Beräknad start 16:22 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
413  Terese Engström  1999  BF1899  ÖSA    25m  32.85 
417  Salma Gabot  2001  AN1801  ÖSA    25m  31.48 
148  Klara Öhlin  1999  BO6899  SS MORA    25m  31.75 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
360  Amanda Strömdahl  2000  AL7400  TÄBY SIM    25m  30.68 
47  Johanna de Jonge  2001  BE1401  GÖTEBORG    50m  30.65 
193  Elvira Skogsberg  2001  AI2801  MASS    25m  30.53 
154  Emma Elsius  2000  BA0400  MASS    25m  30.42 
410  Michelle Cen  2000  BM3200  ÖSA    25m  30.51 
129  Alice Götestam  2001  AI7201  KUNGÄLV    25m  30.59 
476  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  30.66 
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Felicia Thonander  2001  AC8801  KUNGÄLV    50m  30.13 
502  Adina Nyström  1999  BD3699  STRÄNGNÄS    25m  29.89 
228  Ella Lindroth  2001  AE1201  NKK    50m  29.56 
439  Clara Momats  2000  AG9800  ÖSA    50m  29.49 
187  Marta Qvirist  1998  AD6498  MASS    25m  29.52 
308  Caroline Andersson  2001  AV4601  SÄFFLE SS    25m  29.82 
33  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  30.06 
484  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  30.30 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Daniella Fallenhag  2000  AR7800  GÖTEBORG    25m  29.26 
111  Solveig Ramallo  1993  BX2693  KARLSTAD    25m  29.09 
50  Christina Ekstedt  1996  AM2296  GÖTEBORG    25m  28.83 
25  Emelie Hellgren  2001  BC5601  FAGERSTA    25m  28.39 
216  Adina Eriksson  1999  AB8899  NKK    25m  28.81 
504  Wilma Wennerberg  2001  AG3201  STRÄNGNÄS    50m  28.88 
226  Josefine Härdelin  2001  AF4601  NKK    25m  29.20 
176  Elsa Jörstam  2001  AR4601  MASS    25m  29.27 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
302  Liesel Williamsson  2000  AX6400  SKÖVDE SS    25m  28.37 
201  Johanna Åberg  1997  AP3497  MASS    25m  28.24 
324  Erica Christensen Weistrand  1997  AO5897  SÖDERTÄLJE    25m  28.00 
286  Vera Emanuelsson Fransson  2001  AB7401  SKÖVDE SS    25m  27.72 
64  Klara Tistrand  2001  AD9801  GÖTEBORG    25m  27.79 
179  Linnéa Lundborg  2000  AZ5600  MASS    25m  28.04 
401  Victoria Åberg  2001  AL7201  VÄSTERÅS    25m  28.30 
256  Klara Eriksson  2000  BE6200  NYKÖPING    25m  28.38 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
242  Sara Thunholm  1999  AF4899  NKK    25m  27.11 
53  Christin Heina  1996  BA0296  GÖTEBORG    25m  26.63 
Matilda Åhlström  1991  BV9891  BOLLNÄS SS    25m  26.47 
332  Alida Ramdén  1997  AP0297  SÖDERTÄLJE    25m  26.05 
498  Lisa Eriksson  1998  AN3898  STRÄNGNÄS    25m  26.18 
499  Rebecka Gustafsson  1998  AH4698  STRÄNGNÄS    25m  26.58 
285  Nikki Brockmar  1999  AR2299  SKÖVDE SS    25m  27.04 
220  Michelle Franzén  1993  AN0893  NKK    25m  27.54 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  12:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner