2019-09-24   10:48:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 21
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
 
Gren 21, 200m Medley C+D Pojkar  Finaler (4) 
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 2:11.15 2015-09-19 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 2:21.92 2013-09-21 
 
Beräknad start 15:33 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
234  Aldin Mandzo  2004  AF7704  NKK    50m  3:31.71 
232  David Malm  2004  AL0704  NKK    25m  3:18.74 
390  Isak Rehnman  2004  AI5304  VÄSTERÅS    25m  3:05.37 
261  Lucas Humling  2005  AA8305  SANDVIKEN    25m  3:04.10 
123  Olle Pettersson  2004  AJ1304  KATRINEHOL    50m  3:04.47 
241  Giovanni Tello Tekmen  2004  AL2704  NKK    25m  3:16.73 
426  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    50m  3:31.08 
119  Jonathan Grotheus  2004  AT5304  KATRINEHOL    25m   

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
177  Hampus Klebom  2004  AC4504  MASS    25m  2:58.89 
500  Fredrik Karlsson  2004  AK4904  STRÄNGNÄS    25m  2:53.15 
10  Marcus Tägtström  2002  AE8702  BORLÄNGE    25m  2:46.80 
412  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    50m  2:45.61 
197  Max Swegmark  2004  AE2504  MASS    25m  2:45.73 
92  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    25m  2:47.04 
200  Alvin Välkki  2004  AE3504  MASS    25m  2:56.40 
Daniel Ruijs  2004  AE5504  BORLÄNGE    25m  3:02.55 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
21  Gustaf Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  2:44.48 
180  Ludwig Lundborg  2002  AJ7702  MASS    25m  2:43.12 
365  Linus Björk  2002  AB6902  VÄSTERÅS    50m  2:41.08 
194  Karl Skogsberg  2003  AF2103  MASS    25m  2:39.63 
214  John Brolin  2002  AB6302  NKK    25m  2:40.57 
Martin Schön  2003  AJ9703  BOLLNÄS SS    25m  2:42.12 
191  Oscar Sjöström  2003  AA2103  MASS    25m  2:43.13 
169  Linus Hagedorn  2002  AI9702  MASS    25m  2:44.71 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
195  Marcus Sundblad  2003  AF4103  MASS    25m  2:37.90 
265  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  2:35.58 
118  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    25m  2:33.80 
338  Jonas Al-Khalili  2002  AI6502  TÄBY SIM    50m  2:28.43 
147  Elias Persson  2002  AA7502  SS MORA    25m  2:33.49 
356  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    25m  2:34.32 
397  Lucas Sterling  2004  AC6704  VÄSTERÅS    25m  2:36.97 
121  Emil Kernen  2002  AC7702  KATRINEHOL    25m  2:38.37 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  12:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner