2019-09-24   11:29:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  07:45   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
 
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor  Finaler (6) 
13 - 14 år: Hannah Brunzell (2001) 1:06.87 2014-09-20 
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.88 2013-09-21 
 
Beräknad start 10:53 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
443  Julia Pietsch  2005  AB0605  ÖSA    25m  1:34.11 
139  Sofia Viberg  2004  AJ1404  KUNGÄLV    50m  1:31.22 
488  Wilma Pettersson  2004  BD4804  HK SIM    25m  1:33.85 
421  Ida Hammarland  2004  BL0604  ÖSA    25m  1:34.48 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
277  Lovisa Niska Söderqvist  2004  AX2804  SKURU IK    25m  1:30.68 
275  Filippa Lindskog  2004  AL6404  SKURU IK    50m  1:26.99 
258  Saga Boråker  2004  AN1604  SANDVIKEN    25m  1:24.41 
473  Maija Brattström  2004  AR8804  HK SIM    25m  1:23.99 
317  Filippa Eklund  2004  AS6204  SÖDERHAMN    25m  1:24.32 
113  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    50m  1:26.24 
22  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    25m  1:28.18 
132  Amalia Mattisson  2004  AQ7804  KUNGÄLV    25m  1:30.79 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
225  Ebba Holgersson  2005  AE7205  NKK    50m  1:23.71 
168  Tuva Gustavsson  2004  AF5604  MASS    25m  1:20.86 
170  Sara Hopmark  2004  AJ7204  MASS    25m  1:19.16 
329  Vendela Lundqvist  2002  BM3602  SÖDERTÄLJE    25m  1:17.80 
19  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    25m  1:18.19 
315  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  1:20.37 
14  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    25m  1:22.90 
15  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  SK ENA    50m  1:23.78 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
293  Molly Lund  2005  AB6605  SKÖVDE SS    25m  1:17.51 
20  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  1:16.68 
223  Klara Gårdman  2002  BF8402  NKK    25m  1:15.58 
314  Ida Lithner  2004  AB6204  SÄFFLE SS    25m  1:14.08 
245  Sofia Westerberg  2002  AP9402  NKK    25m  1:14.90 
174  Saga Janzén  2002  AB9802  MASS    25m  1:16.36 
497  Saga Bäckström  2002  AD9202  STRÄNGNÄS    25m  1:17.01 
371  Hanna Degerlund  2004  AX9404  VÄSTERÅS    25m  1:17.76 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
455  Josefine Åhlund  2002  AU5802  ÖSA    25m  1:13.51 
419  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    25m  1:13.04 
334  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    25m  1:11.24 
349  Josephine Junehed  2002  AN1202  TÄBY SIM    25m  1:10.47 
291  Nikita Kapron  2003  AL2803  SKÖVDE SS    25m  1:10.94 
480  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  1:12.20 
16  Tova Magnusson  2002  AC5802  SK ENA    25m  1:13.49 
48  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    25m  1:13.57 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
380  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    25m  1:10.36 
388  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    25m  1:08.71 
381  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS    25m  1:07.75 
287  Trine Forss  2003  AD8403  SKÖVDE SS    25m  1:05.35 
396  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS    25m  1:06.10 
411  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  1:08.00 
316  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  1:09.57 
110  Linnéa Englund  2003  AI5403  KARLSTAD    25m  1:10.38 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  07:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner