2019-09-24   10:47:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  07:45   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2016         
 
 
 
Gren 1, 100m Frisim A+B Herrar  Finaler (6) 
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 49.92 2010-09-25 
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 53.20 2012-09-22 
 
Beräknad start 08:30 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
352  Wilhelm Muzikants  2001  AJ2901  TÄBY SIM    25m  1:01.39 
162  Alexander Fredholm  2001  AE2301  MASS    25m  1:01.20 
343  Anton Forsberg  2001  AM4901  TÄBY SIM    25m  1:00.68 
434  Jesper Lindberg  1999  AU4399  ÖSA    25m  1:00.10 
351  Wilhelm Lörinc  2000  AU7900  TÄBY SIM    50m  1:00.34 
294  Ted Niklasson  2001  AD4701  SKÖVDE SS    25m  1:00.76 
353  Axel Nordén  2001  AO3301  TÄBY SIM    25m  1:01.33 
288  Herbert Grahn  2001  AJ0901  SKÖVDE SS    25m  1:01.82 

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
300  Marcus Wallén  1999  AE8199  SKÖVDE SS    25m  59.82 
199  Sam Taheri  2000  AF5300  MASS    50m  59.56 
355  Andres Pöllänen  2001  AM5901  TÄBY SIM    50m  59.20 
272  Gabriel Henkel  2001  AS3301  SKURU IK    50m  59.05 
335  Fredric Wernqvist  1998  AH8398  SÖDERTÄLJE    25m  59.19 
58  Gustav Nislander  2001  AQ0301  GÖTEBORG    25m  59.44 
158  Harald Eriksson  2000  AO3700  MASS    50m  59.80 
432  Elias Landström  2000  AM5700  ÖSA    25m  59.90 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
359  Victor Simic  2000  AD5500  TÄBY SIM    25m  58.64 
341  Daniel Coleman  2000  AP0700  TÄBY SIM    25m  58.37 
173  Leo Iséni  2001  AE6301  MASS    25m  58.32 
45  Pär Börjeson  1998  AC6798  GÖTEBORG    25m  57.82 
97  Alexander Nylén  2000  AD4300  KARLSKO SF    25m  57.83 
144  Lukas Hill  1999  AH6999  SS MORA    25m  58.32 
407  Tim Baastad  2000  AM4700  ÖSA    25m  58.53 
153  Joel Eliasson  1998  AN3198  MASS    25m  58.98 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
344  Victor Halldén  2000  AP7300  TÄBY SIM    25m  57.12 
202  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS    25m  56.68 
146  Edvin Persson  1999  AI9399  SS MORA    25m  56.06 
127  Daniel Andersson  1997  AQ7197  KUNGÄLV    50m  55.91 
66  Gustav Vallin  2001  AV0501  GÖTEBORG    25m  56.02 
131  Tobias Josefsson  1997  AT7397  KUNGÄLV    25m  56.46 
339  Josef Al-Khalili  2000  AE5700  TÄBY SIM    25m  56.78 
337  Isak Alin  1999  AP0799  TÄBY SIM    25m  57.13 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
312  Ivo Kuijpers  1999  AG6199  SÄFFLE SS    25m  55.66 
128  Fredrik Emanuelsson  1999  AN3199  KUNGÄLV    25m  54.74 
186  Aron Qvirist  1998  AB7198  MASS    25m  54.39 
116  John Aldrin  2001  AI8101  KATRINEHOL    25m  54.20 
239  Oscar Sjöblad  1997  AM6397  NKK    25m  54.23 
326  Ludwig Hareskog  1998  AH5398  SÖDERTÄLJE    25m  54.48 
185  Sebastian Petersson  2000  AB1500  MASS    25m  54.86 
215  Max Engström  2001  AC9301  NKK    25m  55.86 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
395  Lukas Steiner  1998  AG8998  VÄSTERÅS    25m  53.86 
357  Daniel Räisänen  1999  AE0199  TÄBY SIM    25m  53.39 
247  Mikael Wåhlin  1989  AI9589  NKK    25m  51.64 
149  Robin Andréasson  1988  AN7788  MASS    25m  48.32 
238  Hugo Rydberg  1998  AA8798  NKK    25m  49.93 
342  Oskar Ericsson  1997  AF9397  TÄBY SIM    25m  52.80 
350  David Kruthammar  1997  AN6197  TÄBY SIM    25m  53.46 
133  Mathias Petrusson  1993  BB4393  KUNGÄLV    25m  54.07 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  07:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner