2019-11-13   19:23:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.00

5_S
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
200  Rasmussen Gro Grinda  2003  GLADSAXE  0372AF  50 m  1:09.00   
158  Bisgaard Alberte V.  2003  GENTOFTE  0336AK  50 m  1:09.56   
169  Rindshøj Mia  2003  GENTOFTE  0306AC  50 m  1:10.70   
454  Puggaard Celia  2003  KVIK  0346AA  50 m  1:11.17   
844  Jakobsen Rebecca E.  2003  VIBORG  0318AO  50 m  1:11.31   
59  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  50 m  1:11.64   
795  Laugesen Julie  2003  VI39  0308AF  50 m  1:11.69   
239  Johansen Thea F.  2003  HERLEV  0324AA  50 m  1:11.93   
459  Nielsen Amalie  2003  KVIK  0338AV  50 m  1:12.05   
10  800  Veggerby Caroline  2003  VI39  0318AN  50 m  1:12.66   
11  269  Pihl Anna Haugsted  2003  HILLERØD  0384AA  50 m  1:12.74   
12  286  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  50 m  1:12.97   
13  189  Hansen Frederikke Marie  2003  GLADSAXE  0358AH  50 m  1:13.25   
14  557  Bui My Phuong  2003  OSLF  0322AS  50 m  1:13.34   
15  644  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  1:13.62   
16  453  Petersen Tine  2003  KVIK  0304AO  50 m  1:13.81   
17  170  Rybak-Andersen Clara  2003  GENTOFTE  0342AO  50 m  1:14.08   
18  489  Lorentzen Katja  2003  KØGE  0338AQ  50 m  1:14.42   
19  455  Brink Caroline  2003  KVIK  0316AE  50 m  1:14.52   
20  458  Andersen Sofie Findahl  2003  KVIK  0382AB  50 m  1:14.61   
21  186  Grubert Esther Else  2003  GLADSAXE  0374AG  50 m  1:14.68   
22  380  Gammelgaard Luna  2003  HOVEDSTAD  0382AD  50 m  1:14.73   
23  510  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  1:14.75   
24  493  Thomsen Naya Modin  2003  KØGE  0374AA  50 m  1:15.23   
25  517  Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  1:15.24   
26  296  Jensen Louise  2003  ERRITSØ  0322AZ  50 m  1:15.25   
27  627  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  50 m  1:15.34   
28  212  Nielsen Sofie  2003  HASLEV  0324AU  50 m  1:15.44   
29  353  Sejr Naya Høgholt  2003  AGF  0352AF  50 m  1:15.63   
30  584  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  50 m  1:15.69   
31  752  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  TRITON V  0382AJ  50 m  1:15.91   
32  675  Mosegaard Mathilde M  2003  SLAGELSE  0378AA  50 m  1:16.17   
33  761  Mikkelsen Andrea Schulz  2003  TRITON V  0382AH  50 m  1:16.30   
34  78  Sørensen Emilie Wolf  2003  SKOVBAKKEN  0362AL  50 m  1:16.49   
35  37  Olsen Luna Emilie  2003  SLANGERUP  0312AC  50 m  1:16.66   
36  838  Heuer Josefine  2003  VIBORG  0386AM  50 m  1:16.96   
37  308  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  50 m  1:17.07   
38  523  Kortbæk Karoline  2003  LYNGBY  0366AH  50 m  1:17.08   
39  681  Thomsen Signe  2003  SMUT    50 m  1:17.57   
40  97  Klausen Sofie Trekær  2003  BRÆDSTRUP  0364AD  50 m  1:17.92   
41  550  Lauridsen Cecilie  2003  ODDER  0354AB  50 m  1:17.93   
42  469  Gjerløv Freja  2003  KVIK  0378AC  50 m  1:17.99   
43  463  Hansen Sarah Sirek  2003  KVIK  0352AB  50 m  1:18.13   
44  811  Enemærke Amalie Kruse  2003  GSK  0392AI  50 m  1:18.24   
45  471  Munkebæk Mathilde Yde  2003  KVIK  0386AC  50 m  1:18.31   
46  724  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  50 m  1:19.85  EXT 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 juni 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  00:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark