2019-11-12   09:35:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.00

3_S
Løb 3, 200m Frisvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
161  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  50 m  2:04.63   
451  Svendsen Julie Krøyer  2002  KVIK  0222AA  50 m  2:06.84   
638  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  50 m  2:07.69   
56  Lausen Mille Moeslund  2002  AALBORG  0258AF  50 m  2:10.20   
688  Jørgensen Thyra  2002  SK-SYD  0218AC  50 m  2:10.85   
621  Graasbøll Mille  2002  ALLERØD  0234AB  50 m  2:12.17   
373  Hansen Signe Fich  2002  HOVEDSTAD  0248AC  50 m  2:12.57   
45  Brøgger-Andersen Camilla  2002  AALBORG  0246AQ  50 m  2:12.98   
229  Nielsen Mathilde Menck  2002  HELSINGØR  0246AC  50 m  2:14.88   
10  262  Sinding Pernille Koch  2002  HERNING  0242AL  50 m  2:14.91   
11  671  Gotthard Regitze  2002  SLAGELSE  0228AA  50 m  2:15.59   
12  187  Hans Cassandra Louisa Lin  2002  GLADSAXE  0226AM  50 m  2:15.63   
13  727  Sørensen Karoline  2002  THISTED  0236AI  50 m  2:16.31   
14  167  Petersen Bjørk Nelsing  2002  GENTOFTE  0264AE  50 m  2:16.58   
15  843  Liboriussen Louise D.  2002  VIBORG  0242AV  50 m  2:16.67   
16  99  Hansen Frederikke Skau  2002  DELTA  0204AJ  50 m  2:16.75   
17  127  Laursen Caroline  2002  ESBJERG  0224AW  50 m  2:17.51   
18  66  Schøn Lea Serup  2002  AALBORG  0266AI  50 m  2:17.74   
19  130  Peders Alberte Sommerlund  2002  ESBJERG  0262AR  50 m  2:18.13   
20  703  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  50 m  2:18.17   
21  719  Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  50 m  2:18.51   
22  780  Sander Lærke Rask  2002  VAT CPH-MK  0212AL  50 m  2:18.56   
23  100  Krog Emilie  2002  DURUP  0224AU  50 m  2:18.63   
24  591  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  2:18.84   
25  538  Larsen Maria Bredal  2002  NYBORG  0258AP  50 m  2:19.00   
26  129  Nielsen Astrid  2002  ESBJERG  0276AO  50 m  2:19.10   
27  457  Melhede Chastine  2002  KVIK  0292AZ  50 m  2:19.31   
28  196  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  2:19.33   
29  511  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  50 m  2:19.33   
30  669  Andersen Patricia  2002  SLAGELSE  0294AI  50 m  2:20.02   
31  735  Hansen Johanne B.  2002  TRITON B  0264AF  50 m  2:20.45   
32  541  Kristensen Victoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  50 m  2:20.82   
33  595  Kristensen Kaya Fjeldsted  2002  ROSKILDE  0232AJ  50 m  2:20.88   
34  586  Andersen Maria  2002  RINGSTED  0222AP  50 m  2:20.97   
35  164  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  50 m  2:21.24   
36  270  Weibel Matilde  2002  HILLERØD  0244AC  50 m  2:21.54   
37  508  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  2:22.05   
38  532  Jensen Charlotte S.  2002  NORD  0242AF  50 m  2:22.12   
39  307  Liboriussen Caroline  2002  HORSENS  0222AT  50 m  2:22.18   
40  233  Tönshoff Fie  2002  HELSINGØR  0276AK  50 m  2:22.36   
41  551  Madsen Maja Fridberg  2002  ODDER  0236AL  50 m  2:22.43   
42  257  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  50 m  2:23.66  EXT 
43  194  Leth Victoria  2002  GLADSAXE  0236AO  50 m  2:24.44  EXT 
44  271  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  2:25.23  EXT 
45  531  Als Lærke  2002  NORD  0214AU  50 m  2:28.46  EXT 
46  741  Rishøj Ida  2002  TRITON B  0286AF  50 m  2:28.89  EXT 
47  509  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  50 m  2:29.95  EXT 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  25 juni 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  00:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark