2019-10-18   23:01:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Harboe Water Games 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2016    Udskriftsdato  25 juni 2016   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:22   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 juni 2016         
 
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
47  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  0577AJ  KVIK    25m   
28  Carlo-Viggo Cairo  2005  0515AB  KVIK    25m   
276  Julius Vadmand  2005  0551AJ  SLAGELSE    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
46  Tobias Melhede  2006  0653AA  KVIK    25m   
200  Christian Johannessen  2007  0749AA  HØRSHOLM    25m  59.73 
Noel Gjelstrup  2004  0497AO  KALUNDBORG    25m  1:00.00 
268  Johannes Tobel Nielsen  2004  0499AM  SLAGELSE    25m   
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
40  David Kristensen  2003  0359AP  KVIK    25m  56.93 
125  Sebastian Møller-Munkøe  2005  0541AI  ROSKILDE    25m  52.39 
332  Noah Olsson  2003  0357AO  KORSØR    25m  51.32 
250  Frederik Hillers Bjaldby  2005  0555AK  SLAGELSE    25m  51.50 
116  Bertil Frøbjerg Hellum  2007  0783AA  ROSKILDE    25m  53.84 
115  Valdemar Granic  2006  0695AE  ROSKILDE    25m  57.51 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Joachim Mårtensen  2004  0457AK  KALUNDBORG    25m  49.91 
155  Asbjørn Topp Tholle  2004  0467AM  HOLBÆK    25m  49.61 
331  Noah Vester Nielsen  2004  0439AL  KORSØR    25m  46.90 
38  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    25m  49.21 
79  Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    25m  49.68 
95  Jesse Refsgaard  2003  0365AQ  DRAGSHOLM    25m  50.61 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
43  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    25m  45.06 
106  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  44.01 
223  Frederik Rink Larsen  2004  0447AK  HØRSHOLM    50m  43.01 
289  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    50m  43.54 
283  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    25m  44.09 
114  Marc Gieseler  2003  0303AJ  ROSKILDE    50m  45.26 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
229  Joachim Lanzky Otto  2001  0117AL  HØRSHOLM    50m  42.02 
144  Oliver Brixner  2003  0383AJ  HOLBÆK    25m  41.50 
218  Otto Walther Holst  2003  0333AK  HØRSHOLM    50m  41.00 
166  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    25m  41.41 
75  Nichlas Jørgensen  2004  0439AK  DRAGSHOLM    25m  41.66 
180  Lukas Frederiksen  2004  0473AL  HELSINGE    25m  42.14 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Julius Rix Melchiorsen  2004  0455AH  HØRSHOLM    25m  40.93 
193  Emil Gram Peters  2005  0529AD  HELSINGE    25m  39.45 
337  Nicolai Quist  2003  0381AI  KORSØR    25m  38.57 
165  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  38.81 
110  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  39.67 
12  Malthe Lorin Rasmussen  2005  0515AC  KALUNDBORG    25m  40.94 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
224  Sebastian Hviid Larsen  2004  0465AB  HØRSHOLM    25m  37.67 
30  Mathias Christensen  2004  0489AE  KVIK    25m  37.48 
105  Oliver Breuner  2002  0267AK  ROSKILDE    25m  35.99 
264  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  36.87 
127  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    50m  37.59 
221  Lucas Kaavé  2004  0457AE  HØRSHOLM    50m  38.31 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
66  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  35.54 
10  Frederik Scheby Petersen  2004  0491AH  KALUNDBORG    25m  35.26 
245  Mikkel Roed  2004  0457AB  KØGE    25m  35.08 
296  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    50m  35.23 
246  Oliver Schultz  2004  0425AE  KØGE    25m  35.49 
176  Tino Floris  1998  9883AR  HELSINGE    25m  35.55 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
261  Casper Madsen  2004  0461AC  SLAGELSE    50m  34.77 
82  Rasmus Modin  2002  0295AQ  DRAGSHOLM    25m  34.35 
219  Christoffer Hove  2002  0241AD  HØRSHOLM    50m  33.68 
143  Sebastian Bonde  2002  0271AE  HOLBÆK    25m  33.69 
154  Alexander E. Pedersen  2002  0255AQ  HOLBÆK    25m  34.39 
92  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  35.01 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
19  Mathias Persson  2001  0107AM  VÆRLØSE    25m  31.35 
18  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  VÆRLØSE    50m  30.79 
184  Niels Breum Hansen  1994  9411AE  HELSINGE    25m  27.47 
129  Anders Engtorp Olesen  1999  9951AI  ROSKILDE    50m  30.32 
77  Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  30.95 
53  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  32.96 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  25 juni 2016 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark