2019-09-15   18:37:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Harboe Water Games 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2016    Udskriftsdato  25 juni 2016   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:26   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 juni 2016         
 
 
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
133  Nikolaj Pedersen  2005    ROSKILDE    25m   
218  Otto Walther Holst  2003  0333AK  HØRSHOLM    25m   
116  Bertil Frøbjerg Hellum  2007  0783AA  ROSKILDE    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
122  Aksel Kobberø  2007  0739AA  ROSKILDE    25m   
287  August Juul-Andersen  2007    RINGSTED    25m  59.93 
295  Gustav Meinert  2006    RINGSTED    25m  59.70 
41  Karl Svane Kristensen  2005  0529AJ  KVIK    25m  59.72 
108  Cornelis Colmorten  2006  0695AI  ROSKILDE    25m  1:00.35 
272  David Ovgaard  2006    SLAGELSE    25m   

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
61  Martin Munch Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  55.88 
201  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  0637AD  HØRSHOLM    50m  53.80 
95  Jesse Refsgaard  2003  0365AQ  DRAGSHOLM    25m  52.35 
11  Jonas Rask  2006  0605AF  KALUNDBORG    25m  53.52 
100  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  55.23 
290  Mikkel Kjaer  2004    RINGSTED    25m  58.26 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
17  Thoke Thomsen  2006  0681AF  KALUNDBORG    25m  51.69 
14  David Stoklund  2008  0811AA  KALUNDBORG    25m  51.32 
115  Valdemar Granic  2006  0695AE  ROSKILDE    25m  51.12 
81  Marcus Madsen  2005  0557AJ  DRAGSHOLM    25m  51.28 
Noel Gjelstrup  2004  0497AO  KALUNDBORG    25m  51.64 
Peter Lind-Ellefsen  2006  0687AB  KALUNDBORG    25m  52.04 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
175  Victor Christiansen  2004  0435AN  HELSINGE    25m  48.40 
181  Tobias Frederiksen  2006  0657AC  HELSINGE    50m  48.30 
331  Noah Vester Nielsen  2004  0439AL  KORSØR    25m  47.82 
119  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  48.18 
313  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    25m  48.35 
62  Mads Sørensen  2005  0585AB  KVIK    25m  48.78 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Julius Rix Melchiorsen  2004  0455AH  HØRSHOLM    50m  47.56 
306  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    50m  47.19 
46  Tobias Melhede  2006  0653AA  KVIK    25m  46.67 
37  Louie Hermansen  2004  0419AE  KVIK    25m  46.94 
47  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  0577AJ  KVIK    25m  47.21 
118  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  47.63 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    25m  45.85 
198  William Rützou  2005  0569AD  HØRSHOLM    25m  45.44 
12  Malthe Lorin Rasmussen  2005  0515AC  KALUNDBORG    25m  43.68 
117  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  45.08 
107  Nicolas Christiansen  2007  0743AA  ROSKILDE    25m  45.49 
78  Bertram Geisler Knudsen  2004  0411AL  DRAGSHOLM    25m  45.96 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
155  Asbjørn Topp Tholle  2004  0467AM  HOLBÆK    25m  43.17 
215  Carl-Johan Bødtker  2003  0321AN  HØRSHOLM    50m  42.32 
75  Nichlas Jørgensen  2004  0439AK  DRAGSHOLM    25m  41.95 
79  Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    25m  42.11 
101  Frode Sejlø Andersen  2004  0401AK  ROSKILDE    25m  42.86 
138  Aleksander Grøn Skovgaard  2004  0477AC  ROSKILDE    25m  43.68 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  41.86 
28  Carlo-Viggo Cairo  2005  0515AB  KVIK    25m  40.66 
188  Thor Bols Jeppesen  2002  0291AK  HELSINGE    25m  39.64 
109  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  40.42 
56  Sebastian Saxtoft  2004  0401AC  KVIK    25m  41.40 
172  Elias Yldiz  2005  0591AC  TRITON B    50m  41.94 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
92  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  38.26 
53  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  37.27 
129  Anders Engtorp Olesen  1999  9951AI  ROSKILDE    50m  35.36 
256  Rasmus Aavang Jensen  1998  9843AH  SLAGELSE    25m  35.50 
337  Nicolai Quist  2003  0381AI  KORSØR    25m  38.10 
221  Lucas Kaavé  2004  0457AE  HØRSHOLM    50m  38.89 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
120  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  34.91 
19  Mathias Persson  2001  0107AM  VÆRLØSE    25m  32.08 
73  Andreas Ingvordsen  1996  9649AQ  DRAGSHOLM    25m  30.92 
77  Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  31.64 
66  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  33.93 
82  Rasmus Modin  2002  0295AQ  DRAGSHOLM    25m  35.02 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  25 juni 2016 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark