2019-09-17   16:32:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Harboe Water Games 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2016    Udskriftsdato  25 juni 2016   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:24   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 juni 2016         
 
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer  Finaler (20) 
Heat 1 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
32  Cornelia Dinesen  2006  0604AN  KVIK    25m   
205  Alba Vendelboe-Schack  2005  0594AJ  HØRSHOLM    25m   
55  Sarah Sandberg  2006  0698AI  KVIK    25m   
Thea Kaiser  2004    KALUNDBORG    25m   
44  Maja Lilja Lützhøft  2006  0628AD  KVIK    25m   
               

 
Heat 2 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Clara Thomsen  2006  0692AM  KVIK    25m   
51  Katja Poulsen  2006  0624AJ  KVIK    25m   
297  Anna Møller  2007    RINGSTED    25m  2:24.03 
203  Emilia van Wyk B. Jensen  2004  0458AQ  HØRSHOLM    25m   
253  Katharina Jensen  2005  0506AO  SLAGELSE    25m   
299  Amalie K. Nielsen  2005  0516AD  RINGSTED    25m   

 
Heat 3 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
16  Thilde Thomsen  2008  0806AA  KALUNDBORG    25m  2:09.58 
288  Sara Juul-Andersen  2004    RINGSTED    25m  2:02.72 
333  Astamaja Rought  2006    KORSØR    25m  1:53.80 
298  Cecilie Møller  2005    RINGSTED    25m  2:01.51 
103  Norma Andersen  2007  0728AB  ROSKILDE    25m  2:06.19 
314  Line Stærmose  2006    RINGSTED    25m  2:09.68 

 
Heat 4 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
137  Tilde Schyth  2006  0622AG  ROSKILDE    25m  1:47.41 
217  Mille Dige From  2004  0438AW  HØRSHOLM    50m  1:44.37 
Pauline Andersen  2005  0592AP  KALUNDBORG    25m  1:41.24 
58  Lara Smerdal  2006  0628AI  KVIK    25m  1:41.73 
231  Eva Rosted  1999  9984BD  HØRSHOLM    25m  1:44.91 
304  Sofia Broskov Pedersen  2007  0732AC  RINGSTED    25m  1:49.56 

 
Heat 5 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
111  Emilie Enevoldsen  2006  0648AH  ROSKILDE    25m  1:39.63 
326  Camilla Gjermandsen  2004  0472AK  KORSØR    25m  1:39.06 
208  Amalie Busch Erhardi  2006  0602AL  HØRSHOLM    50m  1:38.31 
227  Victoria Haslund Mourier  2007  0704AC  HØRSHOLM    25m  1:38.62 
210  Ella Nikoline Borg  2005  0504AP  HØRSHOLM    50m  1:39.10 
312  Frederikke Steffensen  2005  0556AN  RINGSTED    50m  1:40.30 

 
Heat 6 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
48  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m  1:37.45 
183  Emily Hansen  2005  0528AO  HELSINGE    25m  1:34.92 
328  Mathilde Mørk Hansen  2004  0488AU  KORSØR    25m  1:33.23 
318  Linnea Worm Thomsen  2005  0548AH  RINGSTED    25m  1:33.63 
15  Maria Stoklund  2006  0648AF  KALUNDBORG    25m  1:35.42 
169  Ella Bødker Thomsen  2005  0576AH  TRITON B    50m  1:37.57 

 
Heat 7 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Tanja-Marie Mathies  2004  0408AQ  KVIK    25m  1:32.13 
25  Sara-Louise Andersen  2004  0492AX  KVIK    25m  1:31.62 
204  Mathilde Syberg Glud  2004  0492AV  HØRSHOLM    50m  1:31.54 
206  Sasha Nezdiikovskaia  2005  0564AK  HØRSHOLM    50m  1:31.54 
68  Julie Astrup  2005  0544AR  DRAGSHOLM    25m  1:31.84 
102  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    25m  1:32.47 

 
Heat 8 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
59  Luna Vorsaa Solander  2005  0518AP  KVIK    25m  1:30.55 
80  Kamille Lundberg  2003  0328BB  DRAGSHOLM    25m  1:29.45 
54  Lise Refsgaard  2005  0552AC  KVIK    25m  1:29.07 
170  Martha Bødker Thomsen  2005  0586AH  TRITON B    50m  1:29.42 
36  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    25m  1:30.12 
142  Nana Andersen  2006  0634AA  HOLBÆK    25m  1:30.84 

 
Heat 9 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Caroline Kingo Sørensen  2003  0358AW  DRAGSHOLM    25m  1:28.81 
39  Caroline Koch  2005  0536AC  KVIK    25m  1:28.12 
50  Mathilde Pihl  2005  0522AK  KVIK    25m  1:27.38 
57  Frederikke Kofod Schak  2005  0528AJ  KVIK    25m  1:27.58 
93  Frederikke Poulsen  2006  0624AG  DRAGSHOLM    25m  1:28.73 
194  Frida Gram Peters  2007  0712AC  HELSINGE    25m  1:28.97 

 
Heat 10 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  Emma Philip  2005  0538AN  HØRSHOLM    50m  1:26.63 
65  Filippa Walløe  2005  0502AC  KVIK    25m  1:25.09 
31  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  1:24.31 
156  Annette Toft  2006  0672AC  HOLBÆK    25m  1:24.44 
Sille Møller  2004  0404AU  KALUNDBORG    25m  1:26.05 
13  Alba Seneca  2005  0576AN  KALUNDBORG    25m  1:26.64 

 
Heat 11 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Petrine Nielson  2003  0316AS  TRITON B    25m  1:24.11 
124  Celina Mehr  2003  0378AL  ROSKILDE    25m  1:23.91 
96  Alberte Holst Schilling  2003  0368AW  DRAGSHOLM    25m  1:23.25 
94  Ella Rasmussen  2004  0472AL  DRAGSHOLM    25m  1:23.35 
228  Arwen Nybo  2004  0476AL  HØRSHOLM    50m  1:23.95 
131  Asta Palmund  2005  0582AC  ROSKILDE    50m  1:24.13 

 
Heat 12 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
135  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  1:21.63 
145  Maja Buck  2004  0456AP  HOLBÆK    25m  1:21.20 
33  Sofia Wickmann Elkjær  2005  0508AC  KVIK    25m  1:20.76 
173  Emma Antonisen  2002  0282AW  HELSINGE    50m  1:21.18 
317  Helene Thielsen  2004  0474AB  RINGSTED    25m  1:21.53 
191  Pernille Møller Leisted  2002  0288AU  HELSINGE    50m  1:23.20 

 
Heat 13 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
126  Julie Nelkop  2004  0452AJ  ROSKILDE    25m  1:20.09 
112  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    25m  1:19.43 
67  Sidse Andersen  2003  0302AY  DRAGSHOLM    25m  1:19.11 
162  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  1:19.27 
236  Clara Secher Termansen  2005  0556AJ  HØRSHOLM    50m  1:19.82 
235  Caroline N.r. Søndergaard  2004  0462AN  HØRSHOLM    50m  1:20.22 

 
Heat 14 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Ulrika Paaske  2004  0482AL  ROSKILDE    25m  1:18.74 
153  Alberte Pedersen  2006  0618AB  HOLBÆK    25m  1:17.51 
214  Mathilde Edele Borg  2004  0446AP  HØRSHOLM    25m  1:16.60 
113  Caroline Gerlach  2002  0228BA  ROSKILDE    25m  1:16.82 
26  Signe Thornberg Bech  2004  0406AK  KVIK    25m  1:18.69 
279  Emma M. Andersen  2003  0392AJ  RINGSTED    25m  1:19.09 

 
Heat 15 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
72  Katrine Egenæs  2000  0086BB  DRAGSHOLM    25m  1:15.85 
232  Filippa Olivia Rützou  2003  0388AN  HØRSHOLM    50m  1:15.51 
83  Camille Neess  2003  0324BA  DRAGSHOLM    25m  1:15.04 
34  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  1:15.38 
257  Emily Jungles  2000  0002BH  SLAGELSE    25m  1:15.62 
76  SIF Jørgin  2002  0294AX  DRAGSHOLM    25m  1:16.09 

 
Heat 16 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
174  Laura Balbi  2003  0304AY  HELSINGE    25m  1:13.89 
Engeline Scheby Petersen  2002  0274AY  KALUNDBORG    25m  1:12.81 
87  Emma Olsen  2003  0346AS  DRAGSHOLM    25m  1:12.26 
98  Laura Sørensen  2001  0102BC  DRAGSHOLM    25m  1:12.53 
192  Caroline Bach Offendal  2002  0258AS  HELSINGE    25m  1:13.06 
74  Sofie Flæshøj Jensen  2003  0378AS  DRAGSHOLM    25m  1:14.21 

 
Heat 17 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
147  Anna Foverskov  2002  0204AO  HOLBÆK    25m  1:11.88 
319  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    50m  1:11.49 
320  Josephine Wismann  2002    RINGSTED    50m  1:10.69 
220  Mathilde Vangkilde Jensen  2002  0208AR  HØRSHOLM    25m  1:11.23 
27  Mille Maxwell Berthou  2005  0534AA  KVIK    25m  1:11.69 
334  Elida Thornsen  2005  0528AA  KORSØR    25m  1:12.20 

 
Heat 18 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
140  Alberte Andersen  2001  0174AJ  HOLBÆK    25m  1:10.10 
179  Katrine S. Frederiksen  2002  0278AC  HELSINGE    25m  1:09.79 
226  Caroline Meyer  2002  0238AE  HØRSHOLM    25m  1:09.55 
335  Madeleine Thornsen  2001  0108AQ  KORSØR    25m  1:09.79 
292  Thea Krøll  2000  0002AT  RINGSTED    25m  1:09.84 
254  Line Helene Jensen  2001  0174AT  SLAGELSE    25m  1:10.12 

 
Heat 19 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
238  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  KØGE    25m  1:08.50 
293  Jasmin Larsen  2002  0264AZ  RINGSTED    25m  1:08.04 
311  Karla Sejling  2001  0176AI  RINGSTED    25m  1:07.36 
244  Karoline Kjær  2000  0048AC  KØGE    25m  1:07.59 
315  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    25m  1:08.26 
303  Signe T. Pedersen  2002  0262BA  RINGSTED    25m  1:08.91 

 
Heat 20 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
185  Emma Jensen  2002  0266AR  HELSINGE    25m  1:06.43 
139  Tiina Soukka  1996  9612BA  ROSKILDE    25m  1:04.20 
149  Louise Lynæs  1997  9782AQ  HOLBÆK    25m  1:01.51 
136  Emilie Hermann Schimming  1999  9942AP  ROSKILDE    25m  1:03.47 
182  Alice Gantriis  2000  0092AQ  HELSINGE    25m  1:04.27 
86  Felina Noe  2002  0252AR  DRAGSHOLM    25m  1:07.28 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  25 juni 2016 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark