2019-08-22   18:36:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sandaredssprinten 18 sept

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Insim: 7:30 1:a start kl. 08:30

Heatlista Gren 11
Heatlista 
 
  Tävling  Sandaredssprinten 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  12:23   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 september 2016         
 
 
 
Gren 11, 50m Bröstsim Damer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
159  Ella Flyckt  2007  AH7607  SK ALINGSÅ    25m   
93  Isa Simonsson  2006  AM4206  KUNGSBACKA    25m   
133  Linnea Stallgård  2002  BP4202  SK 1970    25m   
77  Linnéa Fabian  2005  BL5405  KUNGSBACKA    25m   
74  Linn Andersson  2005  AX7405  KUNGSBACKA    25m   
103  Ottilia Andersson  2001  BP2601  SK 1970    25m   

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
53  Elsa Florén  2007  AL6807  FALKÖPING    25m   
116  Moa Helge  2007  AJ1607  SK 1970    25m  1:23.07 
Myra Andersson  2006  AC1406  ELFSBORG    25m  1:05.83 
87  Ida Magnusson  2005  BF4205  KUNGSBACKA    25m  1:06.84 
85  Lovisa Lindblom  2006  BB7406  KUNGSBACKA    25m   
162  Emmy Löfgren  2002  BX2602  SK ALINGSÅ    25m   

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
174  Elise Dahlberg  2006  AY2806  FALKENBERG    50m  1:02.05 
89  Jonna Norlin  2006  AM2206  KUNGSBACKA    25m  59.62 
104  Hilda Boman  2008  AA4608  SK 1970    25m  59.21 
112  Evelina Hallman  2006  AG8406  SK 1970    50m  59.26 
75  Tindra Billström  2006  AL3606  KUNGSBACKA    25m  1:01.00 
17  Emma Göthberg Nordström  2005  AM0605  ELFSBORG    25m  1:04.00 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
14  Emmy Fjeld  2006  AE6806  ELFSBORG    25m  58.75 
61  Hilda Källström  2006  AO3606  FALKÖPING    25m  57.97 
28  Svea Klasson  2006  AC4406  ELFSBORG    25m  57.28 
78  Alicia Fredriksson  2005  AR5805  KUNGSBACKA    25m  57.33 
26  Emelie Johansson  2005  BH2205  ELFSBORG    25m  58.23 
160  Alma Haknert  2007  AH1807  SK ALINGSÅ    25m  59.15 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
10  Réka Deák  2005  BJ8805  ELFSBORG    25m  57.24 
91  Linnéa Samuelsson  2006  AM6206  KUNGSBACKA    50m  56.20 
147  Saga Nikumaa  2004  AP1404  SKENE SIM    50m  55.91 
167  Ellen Tillberg  2005  AS4405  SK ALINGSÅ    25m  55.93 
115  Mirabelle Hedendahl  2007  AB3407  SK 1970    25m  56.79 
180  Ellen Jarl  2002  BX4602  FALKENBERG    50m  57.25 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
80  Sigrid Hildebrand  2006  AP3606  KUNGSBACKA    25m  55.43 
163  Mira Löfgren  2005  AB3405  SK ALINGSÅ    25m  54.72 
15  Filippa Fritzson  2005  AE3205  ELFSBORG    25m  54.45 
65  Josefine Stensson  2003  BM6603  FALKÖPING    25m  54.67 
Alma Berge Kleber  2006  AD0606  ELFSBORG    25m  55.18 
170  Fjeja Borgkvist  2006  AO9406  FALKENBERG    50m  55.47 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Agnes Hörder  2007  AA4607  SK 1970    25m  53.81 
149  Enna Karanovic  2006  AM8206  SVENLJUNGA    25m  51.69 
Wilma Andersson  2006  AV6606  ELFSBORG    25m  51.32 
135  Saga Ström  2004  BD0604  SK 1970    25m  51.68 
127  Sofie Lundvall  2000  BI8200  SK 1970    25m  52.11 
60  Lisa Karlén  2005  AL4805  FALKÖPING    25m  54.37 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
35  Ebba Nyberg  2004  AZ8804  ELFSBORG    25m  50.94 
107  Camilla Edvinsson  2004  AX9604  SK 1970    25m  50.47 
148  Lovisa Engström  2003  BL1403  SVENLJUNGA    50m  50.17 
108  Elma Eklund  2005  AG5205  SK 1970    25m  50.23 
101  Linnea Andersson  2003  AU1403  SK 1970    25m  50.65 
11  Edith Einarsson  2006  AD1606  ELFSBORG    25m  51.03 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
171  Elma Christiansson  2004  AZ2604  FALKENBERG    25m  49.50 
109  Fanny Eklund  2003  AZ1603  SK 1970    25m  48.32 
29  Kassandra Konstantoulas  2004  BJ1604  ELFSBORG    25m  46.97 
166  Viktoria Sandwall  2003  BG7203  SK ALINGSÅ    25m  47.35 
21  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  AM3606  ELFSBORG    25m  48.89 
151  Ebba Skoog  2004  AZ2404  SVENLJUNGA    25m  49.93 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
34  Sarah Nilsson  2003  BN6603  ELFSBORG    25m  46.33 
113  Matilda Hallman  2003  BF7403  SK 1970    50m  45.86 
Nirvana Cavka  2004  BN3204  ELFSBORG    50m  45.29 
54  Emelie Gunnarsson  2001  AJ3801  FALKÖPING    25m  45.86 
36  Sally Olsson  2005  AP4405  ELFSBORG    50m  46.32 
98  Amanda Voss  2004  BM6404  KUNGSBACKA    50m  46.71 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
90  Ida Sahlberg  2004  AV9204  KUNGSBACKA    25m  45.08 
62  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    50m  43.17 
56  Ida Johansson  2002  AE1602  FALKÖPING    25m  42.86 
30  Hannah Lilja  2004  AE2604  ELFSBORG    50m  42.96 
83  Alice Karlsson  2004  BJ3204  KUNGSBACKA    25m  43.84 
79  Tilda Hilbert  2004  AZ0804  KUNGSBACKA    50m  45.25 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
76  Lina Dahlgren  2005  AD8805  KUNGSBACKA    50m  41.96 
122  Meia Kivistö  2003  AK8203  SK 1970    25m  38.29 
134  Matilda Stenberg  2001  AS5401  SK 1970    25m  36.42 
64  Tuva Samuelsson  2001  AB5201  FALKÖPING    25m  36.90 
110  Alva Emardson  2001  BP6401  SK 1970    50m  40.36 
22  Linnea Hyvönen  2005  AB2405  ELFSBORG    50m  42.42 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  12:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner