2019-10-18   10:29:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sandaredssprinten 18 sept

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 25
Heatlista 
 
  Tävling  Sandaredssprinten 2016    Utskriftsdatum  18 september 2016   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  13:08   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 september 2016         
 
 
 
Gren 25, 50m Ryggsim Damer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
160  Alma Haknert  2007  AH1807  SK ALINGSÅ    25m   
74  Linn Andersson  2005  AX7405  KUNGSBACKA    25m   
53  Elsa Florén  2007  AL6807  FALKÖPING    25m  1:16.64 
162  Emmy Löfgren  2002  BX2602  SK ALINGSÅ    25m   
77  Linnéa Fabian  2005  BL5405  KUNGSBACKA    25m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
55  Felicia Jansson  2007  AA3407  FALKÖPING    25m  1:02.92 
163  Mira Löfgren  2005  AB3405  SK ALINGSÅ    25m  1:00.43 
89  Jonna Norlin  2006  AM2206  KUNGSBACKA    25m  59.69 
61  Hilda Källström  2006  AO3606  FALKÖPING    25m  59.83 
115  Mirabelle Hedendahl  2007  AB3407  SK 1970    25m  1:01.96 
116  Moa Helge  2007  AJ1607  SK 1970    25m  1:04.06 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
93  Isa Simonsson  2006  AM4206  KUNGSBACKA    25m  56.37 
Myra Andersson  2006  AC1406  ELFSBORG    25m  54.33 
179  Bianca Havner  2005  BB2205  FALKENBERG    50m  53.80 
67  Julia Wernmyr  2003  BG0403  FALKÖPING    25m  54.10 
104  Hilda Boman  2008  AA4608  SK 1970    25m  54.95 
75  Tindra Billström  2006  AL3606  KUNGSBACKA    25m  58.39 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
87  Ida Magnusson  2005  BF4205  KUNGSBACKA    25m  52.76 
14  Emmy Fjeld  2006  AE6806  ELFSBORG    25m  51.67 
173  Emma Curlow  2005  AZ3205  FALKENBERG    50m  51.26 
35  Ebba Nyberg  2004  AZ8804  ELFSBORG    25m  51.57 
Alma Berge Kleber  2006  AD0606  ELFSBORG    25m  52.65 
57  Clara Jonsson  2006  AD3406  FALKÖPING    25m  52.96 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
148  Lovisa Engström  2003  BL1403  SVENLJUNGA    25m  50.31 
147  Saga Nikumaa  2004  AP1404  SKENE SIM    25m  50.04 
151  Ebba Skoog  2004  AZ2404  SVENLJUNGA    50m  49.47 
135  Saga Ström  2004  BD0604  SK 1970    25m  49.63 
17  Emma Göthberg Nordström  2005  AM0605  ELFSBORG    25m  50.24 
11  Edith Einarsson  2006  AD1606  ELFSBORG    25m  51.21 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
65  Josefine Stensson  2003  BM6603  FALKÖPING    25m  48.37 
29  Kassandra Konstantoulas  2004  BJ1604  ELFSBORG    25m  47.00 
60  Lisa Karlén  2005  AL4805  FALKÖPING    25m  46.58 
34  Sarah Nilsson  2003  BN6603  ELFSBORG    50m  46.61 
184  Thea Qvarnström  2005  AE1205  FALKENBERG    50m  47.01 
182  Maja Mcadam  2006  AO0806  FALKENBERG    50m  48.59 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
80  Sigrid Hildebrand  2006  AP3606  KUNGSBACKA    50m  46.48 
98  Amanda Voss  2004  BM6404  KUNGSBACKA    25m  46.17 
Nirvana Cavka  2004  BN3204  ELFSBORG    25m  45.73 
21  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  AM3606  ELFSBORG    25m  45.98 
78  Alicia Fredriksson  2005  AR5805  KUNGSBACKA    25m  46.26 
36  Sally Olsson  2005  AP4405  ELFSBORG    50m  46.55 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
38  Nellie Siversjö  2006  BA6806  ELFSBORG    25m  45.60 
91  Linnéa Samuelsson  2006  AM6206  KUNGSBACKA    50m  45.18 
40  Elly Sjöberg  2005  AE6205  ELFSBORG    25m  44.80 
Amanda Böhrén  2005  AU8405  ELFSBORG    25m  45.15 
127  Sofie Lundvall  2000  BI8200  SK 1970    25m  45.40 
24  Lara Johannsmeyer  2003  BV9603  ELFSBORG    50m  45.67 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
119  Matilda Hörder  2004  AH5604  SK 1970    25m  43.91 
136  Liza Vesterberg  2002  BD5202  SK 1970    25m  43.14 
76  Lina Dahlgren  2005  AD8805  KUNGSBACKA    25m  43.01 
23  Thilda Häll  2005  AE5205  ELFSBORG    50m  43.08 
79  Tilda Hilbert  2004  AZ0804  KUNGSBACKA    25m  43.21 
43  Cornelia Sundqvist  2003  BP3403  ELFSBORG    50m  44.73 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
169  Sofia Berander  2003  AW9403  FALKENBERG    50m  42.70 
90  Ida Sahlberg  2004  AV9204  KUNGSBACKA    25m  41.55 
62  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    50m  40.28 
178  Maja Feldhusen  2003  AP0803  FALKENBERG    25m  40.40 
54  Emelie Gunnarsson  2001  AJ3801  FALKÖPING    25m  41.56 
56  Ida Johansson  2002  AE1602  FALKÖPING    25m  42.88 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Agnes Holmblad  2006  AA5206  ELFSBORG    25m  39.35 
101  Linnea Andersson  2003  AU1403  SK 1970    25m  38.94 
166  Viktoria Sandwall  2003  BG7203  SK ALINGSÅ    25m  38.67 
113  Matilda Hallman  2003  BF7403  SK 1970    25m  38.71 
58  Julia Jonsson  2004  AR5804  FALKÖPING    25m  39.16 
110  Alva Emardson  2001  BP6401  SK 1970    25m  40.22 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
45  Viola Wesslund Möll  2005  AP5405  ELFSBORG    50m  37.84 
134  Matilda Stenberg  2001  AS5401  SK 1970    50m  35.47 
102  Nellie Andersson  2000  AZ7800  SK 1970    25m  32.05 
64  Tuva Samuelsson  2001  AB5201  FALKÖPING    25m  34.90 
68  Alma Winberg  2001  AH6401  FALKÖPING    25m  37.61 
121  Wilma Johansson  2001  AM1801  SK 1970    25m  38.34 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  18 september 2016 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  13:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner