2019-08-22   04:34:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sandaredssprinten 18 sept

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  Sandaredssprinten 2016    Utskriftsdatum  17 september 2016   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  12:23   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 september 2016         
 
 
 
Gren 13, 100m Frisim Damer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
14  Emmy Fjeld  2006  AE6806  ELFSBORG    25m   
103  Ottilia Andersson  2001  BP2601  SK 1970    25m   
117  Agnes Herbertsson  2001  BE6401  SK 1970    25m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
75  Tindra Billström  2006  AL3606  KUNGSBACKA    25m   
179  Bianca Havner  2005  BB2205  FALKENBERG    25m   
133  Linnea Stallgård  2002  BP4202  SK 1970    25m   
21  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  AM3606  ELFSBORG    25m   
               

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
91  Linnéa Samuelsson  2006  AM6206  KUNGSBACKA    25m  2:09.58 
112  Evelina Hallman  2006  AG8406  SK 1970    50m  1:56.13 
149  Enna Karanovic  2006  AM8206  SVENLJUNGA    25m  1:53.60 
61  Hilda Källström  2006  AO3606  FALKÖPING    25m  1:54.21 
163  Mira Löfgren  2005  AB3405  SK ALINGSÅ    50m  1:57.33 
Alma Berge Kleber  2006  AD0606  ELFSBORG    25m   

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Clara Jonsson  2006  AD3406  FALKÖPING    25m  1:47.49 
80  Sigrid Hildebrand  2006  AP3606  KUNGSBACKA    25m  1:40.40 
135  Saga Ström  2004  BD0604  SK 1970    25m  1:36.93 
127  Sofie Lundvall  2000  BI8200  SK 1970    25m  1:39.10 
180  Ellen Jarl  2002  BX4602  FALKENBERG    50m  1:46.38 
67  Julia Wernmyr  2003  BG0403  FALKÖPING    25m  1:50.06 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
36  Sally Olsson  2005  AP4405  ELFSBORG    50m  1:35.25 
182  Maja Mcadam  2006  AO0806  FALKENBERG    50m  1:33.45 
60  Lisa Karlén  2005  AL4805  FALKÖPING    25m  1:31.83 
38  Nellie Siversjö  2006  BA6806  ELFSBORG    25m  1:33.25 
184  Thea Qvarnström  2005  AE1205  FALKENBERG    50m  1:34.64 
Nirvana Cavka  2004  BN3204  ELFSBORG    25m  1:36.49 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
148  Lovisa Engström  2003  BL1403  SVENLJUNGA    50m  1:30.87 
15  Filippa Fritzson  2005  AE3205  ELFSBORG    25m  1:28.89 
35  Ebba Nyberg  2004  AZ8804  ELFSBORG    50m  1:27.50 
29  Kassandra Konstantoulas  2004  BJ1604  ELFSBORG    25m  1:28.55 
108  Elma Eklund  2005  AG5205  SK 1970    25m  1:30.50 
65  Josefine Stensson  2003  BM6603  FALKÖPING    25m  1:31.29 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
119  Matilda Hörder  2004  AH5604  SK 1970    25m  1:26.53 
34  Sarah Nilsson  2003  BN6603  ELFSBORG    50m  1:25.80 
22  Linnea Hyvönen  2005  AB2405  ELFSBORG    50m  1:23.81 
40  Elly Sjöberg  2005  AE6205  ELFSBORG    25m  1:25.01 
147  Saga Nikumaa  2004  AP1404  SKENE SIM    50m  1:26.08 
78  Alicia Fredriksson  2005  AR5805  KUNGSBACKA    25m  1:27.03 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
169  Sofia Berander  2003  AW9403  FALKENBERG    25m  1:23.56 
30  Hannah Lilja  2004  AE2604  ELFSBORG    25m  1:22.37 
Amanda Böhrén  2005  AU8405  ELFSBORG    50m  1:21.90 
23  Thilda Häll  2005  AE5205  ELFSBORG    50m  1:22.32 
24  Lara Johannsmeyer  2003  BV9603  ELFSBORG    25m  1:22.85 
98  Amanda Voss  2004  BM6404  KUNGSBACKA    50m  1:23.71 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
90  Ida Sahlberg  2004  AV9204  KUNGSBACKA    25m  1:20.32 
178  Maja Feldhusen  2003  AP0803  FALKENBERG    25m  1:20.02 
76  Lina Dahlgren  2005  AD8805  KUNGSBACKA    25m  1:18.31 
109  Fanny Eklund  2003  AZ1603  SK 1970    25m  1:18.51 
151  Ebba Skoog  2004  AZ2404  SVENLJUNGA    50m  1:20.21 
128  Hilda Meissner  2002  AT3402  SK 1970    25m  1:21.87 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Tilda Hilbert  2004  AZ0804  KUNGSBACKA    25m  1:17.76 
83  Alice Karlsson  2004  BJ3204  KUNGSBACKA    50m  1:16.59 
121  Wilma Johansson  2001  AM1801  SK 1970    25m  1:15.33 
56  Ida Johansson  2002  AE1602  FALKÖPING    25m  1:16.44 
43  Cornelia Sundqvist  2003  BP3403  ELFSBORG    50m  1:17.20 
166  Viktoria Sandwall  2003  BG7203  SK ALINGSÅ    50m  1:18.26 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
113  Matilda Hallman  2003  BF7403  SK 1970    25m  1:13.98 
45  Viola Wesslund Möll  2005  AP5405  ELFSBORG    50m  1:13.33 
132  Clara Sandberg  2004  AH6604  SK 1970    25m  1:12.69 
62  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    25m  1:13.12 
122  Meia Kivistö  2003  AK8203  SK 1970    25m  1:13.78 
101  Linnea Andersson  2003  AU1403  SK 1970    50m  1:15.23 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
110  Alva Emardson  2001  BP6401  SK 1970    50m  1:11.23 
68  Alma Winberg  2001  AH6401  FALKÖPING    25m  1:06.96 
134  Matilda Stenberg  2001  AS5401  SK 1970    25m  1:04.63 
102  Nellie Andersson  2000  AZ7800  SK 1970    25m  1:06.01 
58  Julia Jonsson  2004  AR5804  FALKÖPING    25m  1:08.97 
54  Emelie Gunnarsson  2001  AJ3801  FALKÖPING    50m  1:12.56 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  17 september 2016 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  12:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner