2019-11-22   22:27:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ungdoms-GP 3 Eskilstuna

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  12:48   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar  Finaler (8) 
Sponsor: UGP 
 
Beräknad start 15:37 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
316  Anton Svennberg  2002  AV3702  ÖSA    50m   
15  Lukas Jakobsson  2005  AA1705  BÅLSTA SK    50m   
220  Arvid Engqvist  2005  AM6505  SÖDERTÄLJE    50m   
               
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
164  Olle Pettersson  2004  AJ1304  KATRINEHOL    50m   
255  Helmer Brobacke  2004  AI1304  VÄSTERÅS    25m  4:15.86 
303  Daniel Kördel  2004  AN5904  ÖSA    25m  3:44.11 
147  Gabriel Hökemyr  2002  AV0502  KARLSKO SF    25m  3:36.93 
95  Sigge Verner  2005  AM1305  ESKILSTUNA    25m  3:43.24 
141  Liam Fahlin  2003  AO9303  KARLSKO SF    25m  3:53.89 
246  Simon Welin-Berger  2006  AB6306  SÖDERTÄLJE    25m  4:34.46 
248  Valentino Vrbanus  2006  AG9106  SÖDERTÄLJE    50m   
               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
146  Oskar Högqvist  2003  AN1703  KARLSKO SF    25m  3:32.28 
35  Martin Ahnlund  2003  AP1703  ESKILSTUNA    25m  3:29.92 
286  Kevin Cao  2003  AX5303  ÖSA    25m  3:18.00 
203  Jesper Andersson  2004  AD5504  SÄFFLE SS    25m  3:10.09 
290  Markus Engström  2001  AN5701  ÖSA    25m  3:08.46 
94  Henrik Tran  2004  AC0704  ESKILSTUNA    25m  3:08.71 
167  Måns Rydergren  2003  AP8703  KATRINEHOL    25m  3:12.70 
226  Lennon Köndell  2004  AO3104  SÖDERTÄLJE    25m  3:23.81 
305  Eric Mejsten  2000  AZ7900  ÖSA    50m  3:30.00 
298  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    25m  3:32.39 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
12  Hampus Frykman  2002  AC5502  BÅLSTA SK    25m  3:05.40 
252  Vilgot Berglund  2003  AH6703  VÄSTERÅS    25m  3:02.69 
56  Edvin Heikinniemi  2003  AH0503  ESKILSTUNA    25m  3:00.64 
221  Oscar Fällman  2003  AM5103  SÖDERTÄLJE    25m  3:00.04 
81  Samuel Paulson  2004  AG3504  ESKILSTUNA    25m  2:59.33 
240  Casper Runfjäll  2002  AJ7102  SÖDERTÄLJE    25m  2:59.93 
57  Gustaf Hellmark  2000  AR2300  ESKILSTUNA    25m  3:00.27 
86  Carl Roos  2004  AB8104  ESKILSTUNA    25m  3:01.74 
276  Isak Rehnman  2004  AI5304  VÄSTERÅS    25m  3:05.37 
137  Oscar Björstam  2003  AH2703  KARLSKO SF    25m  3:06.76 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
145  Noel Hodberg  2002  AS7302  KARLSKO SF    25m  2:57.73 
243  Johan Thormé Rova  2004  AK7504  SÖDERTÄLJE    25m  2:55.72 
116  Johan Werkmästar  2002  AI4502  FALUN    25m  2:53.01 
166  Filip Rautiainen  2001  AO3501  KATRINEHOL    25m  2:52.20 
163  Anders Malmberg  2002  AS4902  KATRINEHOL    25m  2:46.00 
10  Marcus Tägtström  2002  AE8702  BORLÄNGE    25m  2:46.80 
340  Eskil Jonsson  2003  AA5303  ESKILSTUNA    50m  2:52.65 
321  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  2:54.48 
264  Jonathan Holmberg  2000  AT1300  VÄSTERÅS    50m  2:57.61 
339  Peter Khabarov  2002  AM6302  KÖPINGS SS    50m  2:58.09 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Gustaf Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  2:44.48 
Martin Schön  2003  AJ9703  BOLLNÄS SS    25m  2:42.12 
214  Erik Bergstrand  2002  AD3102  SÖDERTÄLJE    25m  2:39.73 
76  Alex Ly  2003  AE6103  ESKILSTUNA    25m  2:37.61 
14  Leo Jakobsson  2002  AG4302  BÅLSTA SK    25m  2:36.19 
236  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    25m  2:36.64 
217  Axel Bystedt  2001  AE6701  SÖDERTÄLJE    25m  2:39.06 
Marcus Nordh  2000  AS7900  BOLLNÄS SS    25m  2:41.19 
253  Linus Björk  2002  AB6902  VÄSTERÅS    25m  2:43.14 
289  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    50m  2:45.90 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
131  Andreas Persson  2000  AT8100  GÄVLE SS    25m  2:34.72 
197  Edwin Nystrand  2002  AE8902  SALA SS    25m  2:32.50 
175  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    25m  2:29.40 
134  Marcus Ålenius  2001  AQ6901  GÄVLE SS    25m  2:27.36 
196  Elias Nordgren  2001  AE2101  SALA SS    25m  2:25.98 
158  John Aldrin  2001  AI8101  KATRINEHOL    25m  2:26.53 
232  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    25m  2:27.39 
224  Guillermo Illanes  2000  AE8100  SÖDERTÄLJE    25m  2:30.26 
182  Elias Persson  2002  AA7502  SS MORA    25m  2:33.49 
262  Max Fahlén  2001  AM1101  VÄSTERÅS    25m  2:35.07 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Anton Campalto  1998  AI5398  LUDVIKA SS    25m  2:23.17 
204  Ivo Kuijpers  1999  AG6199  SÄFFLE SS    25m  2:22.09 
126  Jakob Källquist  2001  AC0901  GÄVLE SS    25m  2:16.68 
63  Eldin Kadic  1999  AG5199  ESKILSTUNA    25m  2:13.99 
43  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA    25m  2:08.11 
280  Lukas Steiner  1998  AG8998  VÄSTERÅS    25m  2:08.72 
72  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA    25m  2:14.34 
181  Edvin Persson  1999  AI9399  SS MORA    25m  2:20.55 
138  Igor Blagojevic  2000  AG5700  KARLSKO SF    25m  2:22.69 
153  Alexander Nylén  2000  AD4300  KARLSKO SF    25m  2:24.46 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  12:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner