2019-11-13   18:47:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ungdoms-GP 3 Eskilstuna

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3 2016    Utskriftsdatum  03 juni 2016   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  21:24   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar  Finaler (5) 
Sponsor: UGP 
 
Beräknad start 10:46 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
12  Hampus Frykman  2002  AC5502  BÅLSTA SK    50m   
316  Anton Svennberg  2002  AV3702  ÖSA    50m   
255  Helmer Brobacke  2004  AI1304  VÄSTERÅS    50m  2:00.00 
246  Simon Welin-Berger  2006  AB6306  SÖDERTÄLJE    50m  2:40.86 
164  Olle Pettersson  2004  AJ1304  KATRINEHOL    50m   
228  Jacob Lange  2002  AR5702  SÖDERTÄLJE    50m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
203  Jesper Andersson  2004  AD5504  SÄFFLE SS    25m  1:43.98 
94  Henrik Tran  2004  AC0704  ESKILSTUNA    50m  1:36.18 
165  Anton Rautiainen  2003  AH7503  KATRINEHOL    25m  1:30.64 
200  Lucas Humling  2005  AA8305  SANDVIKEN    25m  1:26.12 
240  Casper Runfjäll  2002  AJ7102  SÖDERTÄLJE    25m  1:24.24 
340  Eskil Jonsson  2003  AA5303  ESKILSTUNA    50m  1:26.01 
51  Adam Fröjdfeldt  1999  AT1999  ESKILSTUNA    25m  1:28.35 
276  Isak Rehnman  2004  AI5304  VÄSTERÅS    50m  1:33.46 
286  Kevin Cao  2003  AX5303  ÖSA    50m  1:38.00 
141  Liam Fahlin  2003  AO9303  KARLSKO SF    50m  1:49.00 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
341  Evert Jonsson  2003  AA0303  ESKILSTUNA    50m  1:23.52 
31  Gustaf Walldén  2003  AE8503  SK ENA    50m  1:22.99 
116  Johan Werkmästar  2002  AI4502  FALUN    25m  1:21.67 
151  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    25m  1:18.47 
124  Carl Hansson  2003  AE9703  GÄVLE SS    25m  1:17.09 
162  Emil Kernen  2002  AC7702  KATRINEHOL    25m  1:18.19 
339  Peter Khabarov  2002  AM6302  KÖPINGS SS    50m  1:21.02 
243  Johan Thormé Rova  2004  AK7504  SÖDERTÄLJE    25m  1:22.29 
332  Fredrik Karlsson  2004  AK4904  STRÄNGNÄS    25m  1:23.45 
56  Edvin Heikinniemi  2003  AH0503  ESKILSTUNA    25m  1:24.23 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
321  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  1:16.25 
214  Erik Bergstrand  2002  AD3102  SÖDERTÄLJE    25m  1:15.27 
39  Carl Bidebo  2000  AN9900  ESKILSTUNA    25m  1:13.03 
11  Anton Waller-Kaustinen  2000  AJ5500  BORLÄNGE    25m  1:10.67 
14  Leo Jakobsson  2002  AG4302  BÅLSTA SK    50m  1:08.19 
232  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    25m  1:08.77 
236  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    25m  1:11.52 
160  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    25m  1:14.90 
282  Lucas Sterling  2004  AC6704  VÄSTERÅS    25m  1:15.36 
263  Per Granlund  2002  AH9502  VÄSTERÅS    25m  1:16.64 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
196  Elias Nordgren  2001  AE2101  SALA SS    25m  1:05.31 
192  Marcus Johnsson  2002  AN2502  SALA SS    25m  1:01.88 
204  Ivo Kuijpers  1999  AG6199  SÄFFLE SS    25m  1:00.74 
181  Edvin Persson  1999  AI9399  SS MORA    25m  58.94 
72  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA    25m  56.44 
43  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA    25m  56.90 
280  Lukas Steiner  1998  AG8998  VÄSTERÅS    25m  58.97 
126  Jakob Källquist  2001  AC0901  GÄVLE SS    25m  1:01.63 
138  Igor Blagojevic  2000  AG5700  KARLSKO SF    50m  1:04.79 
178  Lukas Hill  1999  AH6999  SS MORA    25m  1:08.16 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  03 juni 2016 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  21:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner