2019-11-21   17:34:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ungdoms-GP 3 Eskilstuna

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 16
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  19:04   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar  Finaler (8) 
Sponsor: UGP 
 
Beräknad start 09:41 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
220  Arvid Engqvist  2005  AM6505  SÖDERTÄLJE    50m   
95  Sigge Verner  2005  AM1305  ESKILSTUNA    25m  2:05.63 
246  Simon Welin-Berger  2006  AB6306  SÖDERTÄLJE    50m  2:09.94 
               
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
298  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    25m  1:59.48 
141  Liam Fahlin  2003  AO9303  KARLSKO SF    25m  1:52.79 
303  Daniel Kördel  2004  AN5904  ÖSA    25m  1:51.45 
35  Martin Ahnlund  2003  AP1703  ESKILSTUNA    25m  1:50.45 
146  Oskar Högqvist  2003  AN1703  KARLSKO SF    25m  1:44.20 
248  Valentino Vrbanus  2006  AG9106  SÖDERTÄLJE    50m  1:47.91 
226  Lennon Köndell  2004  AO3104  SÖDERTÄLJE    25m  1:51.36 
305  Eric Mejsten  2000  AZ7900  ÖSA    25m  1:51.54 
255  Helmer Brobacke  2004  AI1304  VÄSTERÅS    25m  1:57.93 
               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
243  Johan Thormé Rova  2004  AK7504  SÖDERTÄLJE    25m  1:39.69 
276  Isak Rehnman  2004  AI5304  VÄSTERÅS    50m  1:39.45 
183  Eric Persson  2004  AI0904  SS MORA    25m  1:38.91 
137  Oscar Björstam  2003  AH2703  KARLSKO SF    25m  1:35.62 
164  Olle Pettersson  2004  AJ1304  KATRINEHOL    50m  1:34.64 
221  Oscar Fällman  2003  AM5103  SÖDERTÄLJE    25m  1:35.22 
86  Carl Roos  2004  AB8104  ESKILSTUNA    25m  1:38.89 
56  Edvin Heikinniemi  2003  AH0503  ESKILSTUNA    25m  1:39.19 
44  Edvin Brattberg  2003  AN5703  ESKILSTUNA    25m  1:39.62 
147  Gabriel Hökemyr  2002  AV0502  KARLSKO SF    25m  1:43.86 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Gustaf Hellmark  2000  AR2300  ESKILSTUNA    25m  1:33.62 
316  Anton Svennberg  2002  AV3702  ÖSA    25m  1:33.44 
94  Henrik Tran  2004  AC0704  ESKILSTUNA    25m  1:33.12 
167  Måns Rydergren  2003  AP8703  KATRINEHOL    25m  1:32.83 
290  Markus Engström  2001  AN5701  ÖSA    25m  1:30.80 
145  Noel Hodberg  2002  AS7302  KARLSKO SF    25m  1:31.86 
51  Adam Fröjdfeldt  1999  AT1999  ESKILSTUNA    25m  1:32.86 
340  Eskil Jonsson  2003  AA5303  ESKILSTUNA    50m  1:33.40 
321  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  1:33.60 
222  Robert Hellberg  2001  AE7701  SÖDERTÄLJE    25m  1:34.34 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
124  Carl Hansson  2003  AE9703  GÄVLE SS    25m  1:30.25 
46  Harry Chan  2001  AL8301  ESKILSTUNA    25m  1:28.92 
253  Linus Björk  2002  AB6902  VÄSTERÅS    50m  1:26.98 
Daniel Ruijs  2004  AE5504  BORLÄNGE    25m  1:26.50 
31  Gustaf Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  1:25.86 
Marcus Nordh  2000  AS7900  BOLLNÄS SS    25m  1:26.47 
263  Per Granlund  2002  AH9502  VÄSTERÅS    25m  1:26.91 
258  Tom Dijkhuizen  2003  AH5703  VÄSTERÅS    25m  1:28.84 
Leo Henry Örtlund  2001  AY9701  BORLÄNGE    25m  1:29.38 
285  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  1:30.46 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
262  Max Fahlén  2001  AM1101  VÄSTERÅS    25m  1:24.29 
289  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    25m  1:23.82 
76  Alex Ly  2003  AE6103  ESKILSTUNA    25m  1:21.36 
10  Marcus Tägtström  2002  AE8702  BORLÄNGE    25m  1:20.48 
282  Lucas Sterling  2004  AC6704  VÄSTERÅS    25m  1:19.61 
80  Elias Paulson  2000  AS0900  ESKILSTUNA    25m  1:19.93 
217  Axel Bystedt  2001  AE6701  SÖDERTÄLJE    25m  1:20.81 
214  Erik Bergstrand  2002  AD3102  SÖDERTÄLJE    25m  1:22.39 
47  Arman Dumanyan  2002  AR1702  ESKILSTUNA    25m  1:24.25 
81  Samuel Paulson  2004  AG3504  ESKILSTUNA    25m  1:24.86 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
91  Sam Thai  1999  AU9999  ESKILSTUNA    25m  1:18.71 
193  Joel Larsson  2001  AP9301  SALA SS    25m  1:17.69 
190  Isak Brundin  2000  AJ8100  SALA SS    25m  1:17.24 
232  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    25m  1:16.14 
138  Igor Blagojevic  2000  AG5700  KARLSKO SF    25m  1:14.42 
175  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    25m  1:14.52 
163  Anders Malmberg  2002  AS4902  KATRINEHOL    25m  1:16.27 
178  Lukas Hill  1999  AH6999  SS MORA    25m  1:17.62 
120  Adam Carlsson  2001  AK1901  GÄVLE SS    25m  1:18.29 
Martin Schön  2003  AJ9703  BOLLNÄS SS    25m  1:19.53 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
72  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA    25m  1:12.86 
104  Henrik Bransell  1999  AG2599  FALUN    25m  1:12.08 
181  Edvin Persson  1999  AI9399  SS MORA    25m  1:10.95 
134  Marcus Ålenius  2001  AQ6901  GÄVLE SS    25m  1:09.88 
63  Eldin Kadic  1999  AG5199  ESKILSTUNA    25m  1:05.37 
43  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA    25m  1:06.44 
170  Anton Campalto  1998  AI5398  LUDVIKA SS    25m  1:10.23 
153  Alexander Nylén  2000  AD4300  KARLSKO SF    25m  1:11.56 
131  Andreas Persson  2000  AT8100  GÄVLE SS    25m  1:12.44 
182  Elias Persson  2002  AA7502  SS MORA    25m  1:13.63 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  19:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner