2019-11-22   14:32:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ungdoms-GP 3 Eskilstuna

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 12
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3 2016    Utskriftsdatum  04 juni 2016   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  12:48   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juni 2016         
 
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer  Finaler (11) 
Sponsor: UGP 
 
Beräknad start 17:38 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
13  Sofia Ingemansson  2004  AC9204  BÅLSTA SK    50m   
36  Victoria Ajmaia  2003  BE3403  ESKILSTUNA    50m  3:50.00 
211  Frida Bengtsson  2003  AY2803  SÖDERTÄLJE    50m  3:57.75 
               
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Emilia Lövstrand  2002  AY8602  BORLÄNGE    25m  3:48.70 
71  Philippa Lindkvist  2005  AU1405  ESKILSTUNA    50m  3:45.00 
42  Maja Björkbacka  2005  AU9205  ESKILSTUNA    50m  3:45.00 
97  Emilia Widing  2005  AH5405  ESKILSTUNA    50m  3:45.00 
45  Maja Brattberg  2005  AK7205  ESKILSTUNA    50m  3:45.00 
85  Alice Roos  2007  AA7407  ESKILSTUNA    50m  3:45.00 
87  Ellen Roos  2005  AF1605  ESKILSTUNA    50m  3:45.00 
65  Frida Karlsson  2005  AH0405  ESKILSTUNA    50m  3:45.00 
322  Wilma Åberg  2005  AB4605  ÖSA    50m  3:47.00 
315  Tyra Solalv  2004  BD9404  ÖSA    50m  3:50.00 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
150  Thea Lekberg  2004  AR0404  KARLSKO SF    50m  3:39.00 
38  Sigrid Bengtsson  2005  AI3205  ESKILSTUNA    25m  3:36.29 
296  Granaz Harandi  2004  AW5204  ÖSA    25m  3:30.06 
320  Alina Umbaeva  2005  AG4605  ÖSA    25m  3:28.88 
297  Smilla Holgersson Eliasson  2003  AQ9803  ÖSA    25m  3:25.58 
92  Sammi Thai  2005  AK6405  ESKILSTUNA    25m  3:28.86 
300  Mikaela Juhler  2000  BM7200  ÖSA    50m  3:30.00 
136  Alice Bergström  2004  AS5404  KARLSKO SF    50m  3:36.00 
111  Amanda Lindow  2002  AS5802  FALUN    50m  3:38.00 
105  Emelie Ekvall  2003  AF6803  FALUN    50m  3:43.00 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
149  Sanna Lekberg  2001  AM4201  KARLSKO SF    25m  3:22.47 
25  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    25m  3:20.73 
68  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    50m  3:20.00 
311  Julia Pietsch  2005  AB0605  ÖSA    25m  3:19.49 
90  Eva Shahverdyan  2004  AQ6204  ESKILSTUNA    25m  3:17.89 
82  Isabelle Persson  2003  AQ1203  ESKILSTUNA    25m  3:18.05 
108  Tuva Hjemli  2005  AN8805  FALUN    50m  3:20.00 
155  Filippa Thyrman  2001  BU0601  KARLSKO SF    50m  3:20.04 
337  Lovis Westman  2003  BA1403  STRÄNGNÄS    50m  3:21.03 
18  Emily Sandberg  2004  AH2204  BÅLSTA SK    25m  3:24.27 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
198  Lisa Nystrand  2006  AA1206  SALA SS    25m  3:14.24 
130  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  3:11.20 
62  Rebecka Jungstedt  2003  AQ8203  ESKILSTUNA    50m  3:10.00 
293  Anesa Gacic  2002  BK4202  ÖSA    50m  3:10.00 
113  Anna Nyberg  2003  AP5603  FALUN    25m  3:08.20 
37  Madeleine Bengtsson  2005  AK9205  ESKILSTUNA    50m  3:10.00 
272  Amalia Mowafy  2005  AP3805  VÄSTERÅS    50m  3:10.00 
16  Alma Norgren  2004  AR6404  BÅLSTA SK    25m  3:10.05 
88  Elin Sand  2002  BV9602  ESKILSTUNA    25m  3:12.22 
96  Stella Verner  2003  AF6403  ESKILSTUNA    25m  3:15.94 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
287  Michelle Cen  2000  BM3200  ÖSA    25m  3:05.71 
67  Izabella Kullman  2002  AG9202  ESKILSTUNA    25m  3:04.64 
195  Amanda Lindgren  2000  BL6200  SALA SS    25m  3:03.33 
123  Frida Florén  2004  AB1404  GÄVLE SS    25m  3:00.22 
184  Femke van Zonneveld  2002  AS9802  SS MORA    25m  2:57.60 
106  Emma Granström  2002  AY6402  FALUN    25m  2:59.88 
52  Josefin Fundberg  2004  AC2604  ESKILSTUNA    25m  3:02.77 
215  Jennifer Bethiso  2003  BT5203  SÖDERTÄLJE    25m  3:04.47 
60  Olivia Janeling  2002  AZ5202  ESKILSTUNA    25m  3:05.22 
127  Lisa Löf  2004  AP3404  GÄVLE SS    25m  3:06.22 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
291  Terese Engström  1999  BF1899  ÖSA    50m  2:53.80 
109  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  2:53.76 
231  Vendela Lundqvist  2002  BM3602  SÖDERTÄLJE    25m  2:51.65 
319  Jennifer Titus  2002  AG5402  ÖSA    25m  2:50.84 
33  Alva Abrahamsson  2004  AQ6604  ESKILSTUNA    25m  2:50.17 
230  Vilma Lindberg  2004  AL9204  SÖDERTÄLJE    50m  2:50.61 
48  Tilde Eklind  1999  BH1699  ESKILSTUNA    25m  2:50.86 
69  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  2:51.85 
277  Lina Rehnman  2002  AZ4802  VÄSTERÅS    25m  2:53.77 
205  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  2:55.58 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
177  Lisen Hill  2002  AB4802  SS MORA    25m  2:48.46 
135  Stina Andersson  2002  AG2202  KARLSKO SF    25m  2:47.82 
98  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  2:44.15 
53  Linnea Fundberg  1999  AK5699  ESKILSTUNA    25m  2:43.77 
148  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  2:43.16 
185  Marit van Zonneveld  1999  BI9899  SS MORA    25m  2:43.30 
122  Clara Florén  2002  AL6202  GÄVLE SS    25m  2:44.09 
342  Walda Jonsson  2001  AC2601  ESKILSTUNA    50m  2:46.88 
327  Saga Bäckström  2002  AD9202  STRÄNGNÄS    25m  2:48.06 
30  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    25m  2:48.57 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
152  Elin Nilsson  2001  BU9401  KARLSKO SF    25m  2:41.58 
103  Jessika Borbos  2001  AF2801  FALUN    25m  2:40.39 
242  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    25m  2:40.23 
191  Elvira Dalin  2003  AO8803  SALA SS    25m  2:39.67 
73  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  2:39.39 
202  Caroline Andersson  2001  AV4601  SÄFFLE SS    25m  2:39.46 
294  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    50m  2:40.17 
125  Agnes Humling  2000  AV2400  GÄVLE SS    25m  2:40.25 
223  Tina Huslid  2000  AF0600  SÖDERTÄLJE    25m  2:40.49 
292  Salma Gabot  2001  AN1801  ÖSA    25m  2:41.74 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Cecilia Rudqvist  2001  BJ0601  DEJE SS    25m  2:38.37 
328  Anna Eriksson  1999  AI0499  STRÄNGNÄS    25m  2:37.40 
118  Alva Wikström  2002  AN2402  FALUN    25m  2:36.17 
210  Solène Arnou  2000  AX4600  SÖDERTÄLJE    25m  2:33.58 
299  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  2:32.48 
334  Clara Lönnberg  2001  AF9801  STRÄNGNÄS    25m  2:32.62 
40  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    50m  2:34.00 
114  Ronja Rantanen  1999  AH0899  FALUN    25m  2:37.02 
24  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  2:38.20 
22  Alva Nykvist  1999  AM8399  DEJE SS    25m  2:38.49 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
206  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  2:31.56 
110  Sara Junevik  2000  AL3400  FALUN    25m  2:31.13 
128  Amie Molin Richtnér  2001  AP4801  GÄVLE SS    25m  2:28.14 
326  Emma Bergkvist  2000  AA5600  STRÄNGNÄS    25m  2:26.39 
281  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS    25m  2:23.83 
187  Klara Eriksson  2000  BE6200  NYKÖPING    25m  2:25.24 
268  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS    25m  2:27.02 
176  Rebecka Östh  1999  AE3699  LUDVIKA SS    25m  2:29.52 
309  Ida Nederman  2000  AU7400  ÖSA    25m  2:31.17 
171  Cecilia Czarnecki  1999  AT9699  LUDVIKA SS    25m  2:31.57 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  04 juni 2016 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  12:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner