2020-02-20   13:46:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (50m)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Onsdag 6/7 kl. 10.00

9_S
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Elite Grand Hotel 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
SJR: Victor Johansson (1998) 15:20.44 2016-05-17 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998-01-01 
FM: Christopher Jedel Mölndals ASS 15:46.87 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
12  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  15:44.29   
251  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  15:46.87   
71  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  16:00.06   
152  Wanna Simon  1996  KARLSTAD  AD3996  50 m  16:00.23   
526  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  16:08.85   
534  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  16:10.20   
69  Nordstrand Oskar  1991  HS  AI4991  50 m  16:13.91   
102  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  16:14.77   
339  Björck-Teuscher Anton  1993  S 02  AH7593  50 m  16:20.06   
10  77  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  16:28.94   
11  248  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  50 m  16:46.98   
12  270  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  16:47.03   
13  252  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  16:47.62   
14  112  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  50 m  16:49.81   
15  541  Hart Eric  1998  YSTADS SS  AY1598  50 m  16:51.07   
16  510  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  16:54.74   
17  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  16:59.15   
18  295  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  17:01.99   
19  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  17:04.43   
20  593  Eriksson Niclas  1998  SPIF SF  AL2398  50 m  17:05.79   
21  494  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  17:13.38   
22  484  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  17:13.47   
23  605  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  17:22.06  EFT 
24  48  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  17:22.53   
25  343  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:24.15   
26  503  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  17:25.42   
27  123  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  17:26.69   
28  125  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  17:26.90   
29  530  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  17:27.47   
30  76  Troell Isac  1997  HS  AB3597  50 m  17:30.30   
31  387  Strandberg Johan  1997  SUNDSVALL  AL3197  50 m  17:34.58   
32  538  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  17:35.17   
33  119  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  17:40.05   
34  595  Wilkman Dennis  1998  SPIF SF  AE6198  50 m  17:41.78   
35  327  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  17:41.92   
36  333  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  17:42.03   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner