2019-10-18   11:11:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (50m)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Onsdag 6/7 kl. 10.00

2_J
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Junior 
 
SR: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 
SJR: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 
MR: Simon Sjödin (1986) 1:58.11 2015-07-01 
FM: Simon Sjödin SK Neptun 1:58.11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
117  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  2:03.09   
97  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  2:04.75   
59  Havton Christopher  1997  HS  AW9197  50 m  2:05.63   
486  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM  AI6197  50 m  2:06.65   
479  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  2:07.38   
158  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  2:09.09   
169  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:09.39   
303  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:09.40   
349  Lindström Gustav  1998  SKELLEFTEÅ  AD3598  50 m  2:10.28   
10  526  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:10.68   
11  205  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:11.50   
12  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:11.67   
13  534  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  2:11.94   
14  183  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  2:11.98   
15  254  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  2:12.02   
16  467  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  2:12.10   
17  52  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  2:12.41   
18  592  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  AB9798  50 m  2:12.68   
19  346  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  2:13.06   
20  353  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  2:13.13   
21  115  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  2:13.51   
22  259  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:13.56   
23  89  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  2:13.90   
24  116  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  2:14.25   
25  604  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:14.52  EFT 
26  321  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:14.79   
27  596  Åström Alfred  1997  SPIF SF  AP0197  50 m  2:14.99   
28  119  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  2:15.16   
29  403  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  2:15.27   
30  582  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  2:15.91   
31  79  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  2:16.37   
32  502  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  2:16.53   
33  577  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  2:17.89   
34  476  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:17.98   
35  326  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  2:18.59   
36  256  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:19.12   
37  24  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  2:19.28   
38  14  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  2:19.71   
39  509  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  2:19.96   
40  494  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:20.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner