2020-02-20   13:27:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (50m)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Onsdag 6/7 kl. 10.00

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  SM/JSM (50m) 2016    Utskriftsdatum  05 juli 2016   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  20:29   
  Arrangör  SSF/Norrköpings KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2016         
 
 
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar  Försök (5) 
Sponsor: Koneo Norrköping 
SR: Erik Persson (1994) 2:10.35 2016-03-30 
SJR: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 
MR: Erik Persson (1994) 2:12.51 2015-07-01 
FM: Erik Persson Kungsbacka SS 2:12.51 
 
Heat 1 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Eldin Kadic  1999  AG5199  ESKILSTUNA    50m  2:35.96 
116  Albin Lövgren  1999  AC0199  JÖNKÖPING    50m  2:34.12 
229  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    50m  2:32.97 
320  Julius Ekstrand  1998  AJ9798  POSEIDON    50m  2:32.23 
509  Karl Frylmark  1999  AK6599  VÄSBY SS    50m  2:32.24 
328  Philip Chen  2000  AC4700  S 71    50m  2:33.85 
465  Hugo Eriksson  1999  AB8599  TUREBERG    50m  2:34.64 
               

 
Heat 2 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
208  Simon Linnér  1999  AE1999  LASS    50m  2:31.14 
170  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA    50m  2:30.83 
88  Petter Norén Vosfeldt  1999  AH9599  HÄRNÖSAND    50m  2:30.14 
101  Hugo Swanepoel  1998  AW5198  JÄRFÄLLA S    50m  2:29.97 
528  Jesper Eklund  1998  AJ0198  VÄSTERÅS    50m  2:30.10 
519  Anton Widholm  1999  AE6199  VÄSBY SS    50m  2:30.68 
21  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA    50m  2:30.90 
421  Filip Antlöv  1998  AE5998  SÖDERTÖRN    50m  2:31.18 

 
Heat 3 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
483  David Kruthammar  1997  AN6197  TÄBY SIM    50m  2:28.24 
199  Tom Andersson  1998  AK2598  LASS    50m  2:27.18 
63  Viktor Kertes  1996  AP5196  HS    50m  2:23.40 
81  Olle Williamsson  1998  AH4198  HS    50m  2:19.84 
94  Karl Arvidsson  1998  AY0798  JÄRFÄLLA S    50m  2:19.94 
163  Daniel Andersson  1997  AQ7197  KUNGÄLV    50m  2:26.53 
45  Martin Rogmark  1996  AI0196  SK HAJEN    50m  2:27.59 
407  Ludwig Hareskog  1998  AH5398  SÖDERTÄLJE    50m  2:28.39 

 
Heat 4 (5) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
475  Johannes Johnston  1994  AH9994  TYRINGE SS    50m  2:29.67 
Emil Hammarlund  1995  AT1195  ELFSBORG    50m  2:26.33 
468  Christoffer Andersson  1994  AM3594  TYRESÖ SS    50m  2:21.42 
12  Adam Paulsson  1995  AB4395  ELFSBORG    50m  2:18.54 
515  Robert Palosaari  1992  AC1392  VÄSBY SS    50m  2:18.90 
451  Marcus Svensson  1992  AJ3192  SK TRITON    50m  2:23.12 
265  Johan Dahlgren  1986  AB4986  SK NEPTUN    50m  2:27.86 
               

 
Heat 5 (5) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
348  Benjamin Lindberg  1995  AJ6195  SKELLEFTEÅ    50m  2:28.16 
283  Patric Ridell  1993  AJ7393  SK NEPTUN    50m  2:24.53 
54  Joel Falk Hansson  1994  AT7394  HS    50m  2:20.36 
160  Erik Persson  1994  AB6794  KUNGSBACKA    50m  2:10.35 
532  Linus Kanth  1991  AP5991  VÄSTERÅS    50m  2:18.62 
269  Simon Frank  1990  AS2590  SK NEPTUN    50m  2:23.07 
239  Anton Persson  1994  AM7394  MKK    50m  2:27.05 
159  Oskar Johansson  1993  AY7593  KUNGSBACKA    25m  2:24.06 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  05 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  20:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner