2019-09-20   01:24:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (50m)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Onsdag 6/7 kl. 10.00

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  SM/JSM (50m) 2016    Utskriftsdatum  05 juli 2016   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  20:29   
  Arrangör  SSF/Norrköpings KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2016         
 
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer  Försök (5) 
Sponsor: Medley 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.31 2015-08-06 
SJR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
MR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.94 2015-07-01 
FM: Sarah Sjöström Södertörns SS 1:55.94 
 
Heat 1 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
404  Elin Thörner  1998  AI2298  SÄFFLE SS    50m  2:12.25 
478  Frida Berglund  1998  AW7298  TÄBY SIM    50m  2:11.81 
70  Johanna Palmkvist  1999  AN2899  HS    50m  2:10.80 
329  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    50m  2:10.73 
355  Nikki Brockmar  1999  AR2299  SKÖVDE SS    50m  2:10.79 
30  Alfhild Kristensson  1999  AI6699  GÖTEBORG    50m  2:11.19 
507  Emma Dimitriou Sagré  1999  AO4699  VÄSBY SS    50m  2:11.93 
376  Malin Wallén  1997  AZ7897  SPÅRVÄGEN    50m  2:13.22 

 
Heat 2 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
27  Olivia Ülger  2000  AK3800  ESLÖVS SS    50m  2:10.32 
80  Ronja Wikström  1996  BQ0696  HS    50m  2:09.93 
496  Rebecca Håkansson  1996  AV3296  VELLINGE-N    50m  2:08.72 
100  Emma Rotstam  1998  AF7498  JÄRFÄLLA S    50m  2:08.22 
586  Lisa Eriksson  1998  AN3898  STRÄNGNÄS    50m  2:08.70 
374  Emma Sundstedt  1998  BE7498  SPÅRVÄGEN    50m  2:08.94 
347  Erica Sjöholm  1997  AJ0497  SJÖBO SS    50m  2:10.09 
505  Fanny Trollstad  1997  AH5497  VÄRNAMO SS    50m  2:10.33 

 
Heat 3 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
78  Matilda Weiler  1998  AF0898  HS    50m  2:07.54 
512  Louise Halldén  1998  AW2498  VÄSBY SS    50m  2:07.28 
340  Erica Dahlgren  1997  AE3497  S 02    50m  2:04.99 
57  Louise Hansson  1996  AO1896  HS    50m  1:58.45 
271  Jaqueline Hippi  1996  AJ8496  SK NEPTUN    50m  2:02.40 
96  Ida Eriksen  1997  AD4497  JÄRFÄLLA S    50m  2:06.84 
357  Louise Hjalmarsson  1997  AV8697  SKÖVDE SS    50m  2:07.35 
296  Rebecca Diaz-Nilsson  1996  AD8296  NKK    50m  2:07.61 

 
Heat 4 (5) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
266  Christine Ekman  1994  AE8294  SK NEPTUN    50m  2:08.00 
180  Linnéa Bielicz  1994  BJ3294  SK LAXEN    50m  2:06.64 
367  Michelle Coleman  1993  AM2493  SPÅRVÄGEN    50m  1:56.07 
370  Stina Gardell  1990  AG9690  SPÅRVÄGEN    50m  2:00.85 
450  Moa Ståhl  1995  AV4695  SK TRITON    50m  2:06.81 
300  Michelle Franzén  1993  AN0893  NKK    50m  2:09.25 
               

 
Heat 5 (5) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
375  Emma Wahlström  1994  AF9294  SPÅRVÄGEN    50m  2:11.44 
513  Josefin Lindkvist  1993  AK4493  VÄSBY SS    50m  2:07.24 
524  Frida Berggren  1994  AE1894  VÄSTERÅS    50m  2:04.17 
434  Sarah Sjöström  1993  BN4493  SÖDERTÖRN    50m  1:54.31 
448  Ida Marko-Varga  1985  AB2285  SK TRITON    50m  2:00.27 
95  Linda Baron  1995  AB3495  JÄRFÄLLA S    50m  2:06.66 
430  Carin Klasson  1995  BB4695  SÖDERTÖRN    50m  2:08.05 
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  05 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  20:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner