2019-10-15   17:26:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (50m)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_J
Gren 1, 200m Frisim Damer Junior 
 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.31 2015-08-06 
SJR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
MR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.94 2015-07-01 
FM: Sarah Sjöström Södertörns SS 1:55.94 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
57  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  1:58.45   
271  Hippi Jaqueline  1996  SK NEPTUN  AJ8496  50 m  2:02.40   
340  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  2:04.99   
96  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  2:06.84   
408  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  2:06.97   
512  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  2:07.28   
357  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  2:07.35   
78  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  2:07.54   
296  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  2:07.61   
10  100  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  2:08.22   
11  586  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:08.70   
12  140  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  2:08.72   
13  496  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:08.72   
14  374  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  2:08.94   
15  80  Wikström Ronja  1996  HS  BQ0696  50 m  2:09.93   
16  347  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:10.09   
17  27  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  2:10.32   
18  505  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  2:10.33   
19  329  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  2:10.73   
20  355  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  2:10.79   
21  70  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  2:10.80   
22  30  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  2:11.19   
23  478  Berglund Frida  1998  TÄBY SIM  AW7298  50 m  2:11.81   
24  507  Dimitriou Sagré Emma  1999  VÄSBY SS  AO4699  50 m  2:11.93   
25  404  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  2:12.25   
26  376  Wallén Malin  1997  SPÅRVÄGEN  AZ7897  50 m  2:13.22   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: Medley 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.31 2015-08-06 
SJR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
MR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.94 2015-07-01 
FM: Sarah Sjöström Södertörns SS 1:55.94 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
434  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  1:54.31   
367  Coleman Michelle  1993  SPÅRVÄGEN  AM2493  50 m  1:56.07   
57  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  1:58.45   
448  Marko-Varga Ida  1985  SK TRITON  AB2285  50 m  2:00.27   
370  Gardell Stina  1990  SPÅRVÄGEN  AG9690  50 m  2:00.85   
271  Hippi Jaqueline  1996  SK NEPTUN  AJ8496  50 m  2:02.40   
524  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  2:04.17   
340  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  2:04.99   
180  Bielicz Linnéa  1994  SK LAXEN  BJ3294  50 m  2:06.64   
10  95  Baron Linda  1995  JÄRFÄLLA S  AB3495  50 m  2:06.66   
11  450  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  2:06.81   
12  96  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  2:06.84   
13  513  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  2:07.24   
14  512  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  2:07.28   
15  357  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  2:07.35   
16  78  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  2:07.54   
17  296  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  2:07.61   
18  266  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  2:08.00   
19  430  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  50 m  2:08.05   
20  100  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  2:08.22   
21  586  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:08.70   
22  496  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:08.72   
23  374  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  2:08.94   
24  300  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  50 m  2:09.25   
25  80  Wikström Ronja  1996  HS  BQ0696  50 m  2:09.93   
26  347  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:10.09   
27  27  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  2:10.32   
28  505  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  2:10.33   
29  329  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  2:10.73   
30  355  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  2:10.79   
31  70  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  2:10.80   
32  30  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  2:11.19   
33  375  Wahlström Emma  1994  SPÅRVÄGEN  AF9294  50 m  2:11.44   
34  478  Berglund Frida  1998  TÄBY SIM  AW7298  50 m  2:11.81   
35  507  Dimitriou Sagré Emma  1999  VÄSBY SS  AO4699  50 m  2:11.93   
36  404  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  2:12.25   
37  376  Wallén Malin  1997  SPÅRVÄGEN  AZ7897  50 m  2:13.22   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
2_J
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Junior 
 
SR: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 
SJR: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 
MR: Simon Sjödin (1986) 1:58.11 2015-07-01 
FM: Simon Sjödin SK Neptun 1:58.11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
117  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  2:03.09   
97  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  2:04.75   
59  Havton Christopher  1997  HS  AW9197  50 m  2:05.63   
486  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM  AI6197  50 m  2:06.65   
479  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  2:07.38   
158  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  2:09.09   
169  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:09.39   
303  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:09.40   
349  Lindström Gustav  1998  SKELLEFTEÅ  AD3598  50 m  2:10.28   
10  526  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:10.68   
11  205  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:11.50   
12  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:11.67   
13  534  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  2:11.94   
14  183  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  2:11.98   
15  254  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  2:12.02   
16  467  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  2:12.10   
17  52  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  2:12.41   
18  592  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  AB9798  50 m  2:12.68   
19  346  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  2:13.06   
20  353  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  2:13.13   
21  115  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  2:13.51   
22  259  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:13.56   
23  89  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  2:13.90   
24  116  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  2:14.25   
25  604  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:14.52  EFT 
26  321  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:14.79   
27  596  Åström Alfred  1997  SPIF SF  AP0197  50 m  2:14.99   
28  119  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  2:15.16   
29  403  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  2:15.27   
30  582  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  2:15.91   
31  79  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  2:16.37   
32  502  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  2:16.53   
33  577  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  2:17.89   
34  476  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:17.98   
35  326  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  2:18.59   
36  256  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:19.12   
37  24  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  2:19.28   
38  14  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  2:19.71   
39  509  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  2:19.96   
40  494  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:20.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
2_S
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Rejmyre Glasbruk 
SR: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 
SJR: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 
MR: Simon Sjödin (1986) 1:58.11 2015-07-01 
FM: Simon Sjödin SK Neptun 1:58.11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
285  Sjödin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  50 m  1:57.22   
50  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  50 m  1:58.49   
117  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  2:03.09   
97  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  2:04.75   
366  Björk Viktor  1992  SPÅRVÄGEN  AW9592  50 m  2:04.76   
64  Kron Kristian  1992  HS  AY2192  50 m  2:04.94   
59  Havton Christopher  1997  HS  AW9197  50 m  2:05.63   
269  Frank Simon  1990  SK NEPTUN  AS2590  50 m  2:06.44   
486  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM  AI6197  50 m  2:06.65   
10  479  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  2:07.38   
11  158  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  2:09.09   
12  169  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:09.39   
13  303  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:09.40   
14  349  Lindström Gustav  1998  SKELLEFTEÅ  AD3598  50 m  2:10.28   
15  526  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:10.68   
16  35  Torola Miro  1995  GÖTEBORG  BD1195  50 m  2:10.88   
17  205  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:11.50   
18  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:11.67   
19  534  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  2:11.94   
20  254  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  2:12.02   
21  52  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  2:12.41   
22  234  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  50 m  2:12.66   
23  592  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  AB9798  50 m  2:12.68   
24  346  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  2:13.06   
25  353  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  2:13.13   
26  115  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  2:13.51   
27  259  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:13.56   
28  89  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  2:13.90   
29  594  Nilsson Martin  1993  SPIF SF  AL6793  50 m  2:14.14  EFT 
30  604  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:14.52  EFT 
31  321  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:14.79   
32  596  Åström Alfred  1997  SPIF SF  AP0197  50 m  2:14.99   
33  119  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  2:15.16   
34  403  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  2:15.27   
35  582  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  2:15.91   
36  79  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  2:16.37   
37  502  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  2:16.53   
38  406  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  2:16.95   
39  577  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  2:17.89   
40  476  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:17.98   
41  326  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  2:18.59   
42  256  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:19.12   
43  24  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  2:19.28   
44  14  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  2:19.71   
45  509  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  2:19.96   
46  494  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:20.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
3_J
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Junior 
 
SR: Sarah Sjöström (1993) 28.22 2015-03-06 
SJR: Ida Lindborg (1994) 28.62 2014-12-12 
MR: Sarah Sjöström (1993) 28.67 2015-07-01 
FM: Sarah Sjöström Södertörns SS 28.67 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
109  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  50 m  29.82   
91  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  30.09   
126  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  30.11   
140  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  30.31   
282  Pavlu Lewin Marlene  1997  SK NEPTUN  AH9497  50 m  30.89   
395  Jönsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  30.89   
121  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  30.97   
445  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  31.11   
187  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  31.24   
10  240  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  31.24   
11  446  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  31.27   
12  306  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  50 m  31.30   
13  356  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  50 m  31.33   
14  122  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  31.38   
15  371  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  50 m  31.39   
16  296  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  31.49   
17  514  Miram Anna  1999  VÄSBY SS  AG7299  50 m  31.50   
18  15  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  31.58   
19  471  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  31.64   
20  436  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  31.86   
21  232  Gustafsson Andrea  1996  MKK  AV0896  50 m  31.89   
22  431  Nykvist Greta  1996  SÖDERTÖRN  AU7496  50 m  31.98   
23  376  Wallén Malin  1997  SPÅRVÄGEN  AZ7897  50 m  32.00   
24  172  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  32.03   
25  485  Sangfelt Hanna  1997  TÄBY SIM  AC4497  50 m  32.07   
26  124  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  32.23   
27  409  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  32.23   
28  30  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  32.37   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
3_S
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Senior 
 
Sponsor: Svensk Fastighetsförmedli 
SR: Sarah Sjöström (1993) 28.22 2015-03-06 
SJR: Ida Lindborg (1994) 28.62 2014-12-12 
MR: Sarah Sjöström (1993) 28.67 2015-07-01 
FM: Sarah Sjöström Södertörns SS 28.67 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
236  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  28.39   
447  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  29.01   
267  Eriksson Jessica  1995  SK NEPTUN  AH0895  50 m  29.72   
109  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  50 m  29.82   
288  Åhlin Anna  1991  SK NEPTUN  AO7491  50 m  29.82   
91  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  30.09   
126  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  30.11   
43  Johansson Emma  1991  SK HAJEN  AQ8691  50 m  30.20   
180  Bielicz Linnéa  1994  SK LAXEN  BJ3294  50 m  30.28   
10  140  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  30.31   
11  570  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  50 m  30.72   
12  282  Pavlu Lewin Marlene  1997  SK NEPTUN  AH9497  50 m  30.89   
13  395  Jönsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  30.89   
14  237  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  30.95   
15  121  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  30.97   
16  445  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  31.11   
17  187  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  31.24   
18  240  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  31.24   
19  446  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  31.27   
20  306  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  50 m  31.30   
21  356  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  50 m  31.33   
22  122  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  31.38   
23  371  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  50 m  31.39   
24  296  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  31.49   
25  514  Miram Anna  1999  VÄSBY SS  AG7299  50 m  31.50   
26  15  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  31.58   
27  471  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  31.64   
28  436  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  31.86   
29  232  Gustafsson Andrea  1996  MKK  AV0896  50 m  31.89   
30  431  Nykvist Greta  1996  SÖDERTÖRN  AU7496  50 m  31.98   
31  376  Wallén Malin  1997  SPÅRVÄGEN  AZ7897  50 m  32.00   
32  172  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  32.03   
33  485  Sangfelt Hanna  1997  TÄBY SIM  AC4497  50 m  32.07   
34  124  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  32.23   
35  409  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  32.23   
36  30  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  32.37   
37  375  Wahlström Emma  1994  SPÅRVÄGEN  AF9294  Yard  26.15   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
4_J
Gren 4, 100m Frisim Herrar Junior 
 
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
SJR: Isak Eliasson (1996) 49.39 2016-04-01 
MR: Stefan Nystrand (1981) 48.70 2007-07-26 
FM: Oscar Ekström Linköpings ASS 50.79 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Eliasson Isak  1996  HS  AJ5596  50 m  49.39   
111  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  50.63   
42  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  52.35   
425  Huth Joel  1996  SÖDERTÖRN  AK1596  50 m  52.38   
55  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  52.53   
527  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  50 m  52.54   
112  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  50 m  52.64   
233  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  52.86   
299  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  52.96   
10  481  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  53.00   
11  341  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  50 m  53.20   
12  452  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  53.40   
13  319  Cedervall Hugo  1997  POSEIDON  AA0197  50 m  53.49   
14  301  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  50 m  53.50   
15  22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  53.77   
16  168  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  53.91   
17  92  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  54.07   
18  190  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  54.13   
19  464  Bolle Henrik  1996  TUREBERG  AO3196  50 m  54.16   
20  372  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  54.34   
21  210  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  54.37   
22  151  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  50 m  54.42   
23  173  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  54.43   
24  472  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  50 m  54.55   
25  350  Lindström Herman  1996  SKELLEFTEÅ  AM8996  50 m  55.08   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
4_S
Gren 4, 100m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Agility 
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
SJR: Isak Eliasson (1996) 49.39 2016-04-01 
MR: Stefan Nystrand (1981) 48.70 2007-07-26 
FM: Oscar Ekström Linköpings ASS 50.79 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Eliasson Isak  1996  HS  AJ5596  50 m  49.39   
51  Carlsen Christoffer  1992  HS  AM1192  50 m  49.78   
111  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  50.63   
247  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  50.93   
61  Holmström Jonas  1992  HS  AH1392  50 m  51.18   
211  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  51.76   
230  Brännerud Garcia Johan  1994  MKK  BB5794  50 m  51.80   
120  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  51.87   
42  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  52.35   
10  198  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  50 m  52.37   
11  425  Huth Joel  1996  SÖDERTÖRN  AK1596  50 m  52.38   
12  12  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  52.44   
13  55  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  52.53   
14  527  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  50 m  52.54   
15  112  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  50 m  52.64   
16  277  Magnusson Linus  1990  SK NEPTUN  AB4790  50 m  52.68   
17  233  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  52.86   
18  299  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  52.96   
19  481  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  53.00   
20  212  Törnström Thomas  1992  LASS  AG1592  50 m  53.13   
21  444  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  50 m  53.13   
22  213  Westergren Mats  1994  LASS  AA0994  50 m  53.15   
23  341  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  50 m  53.20   
24  571  Arvidsson Anton  1994  UDDEVALLA  AF1594  50 m  53.20   
25  351  Mikaelsson Anton  1993  SKELLEFTEÅ  AA4193  50 m  53.28   
26  82  Zeidler Jacob  1994  HS  AB5394  50 m  53.39   
27  452  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  53.40   
28  319  Cedervall Hugo  1997  POSEIDON  AA0197  50 m  53.49   
29  301  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  50 m  53.50   
30  150  Gissén Erik  1992  KARLSTAD  AL0992  50 m  53.61   
31  348  Lindberg Benjamin  1995  SKELLEFTEÅ  AJ6195  50 m  53.64   
32  22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  53.77   
33  168  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  53.91   
34  92  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  54.07   
35  190  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  54.13   
36  464  Bolle Henrik  1996  TUREBERG  AO3196  50 m  54.16   
37  572  Arvidsson Ossian  1992  UDDEVALLA  AK3592  50 m  54.16   
38  372  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  54.34   
39  210  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  54.37   
40  151  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  50 m  54.42   
41  173  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  54.43   
42  249  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  54.52   
43  472  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  50 m  54.55   
44  188  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  55.03   
45  350  Lindström Herman  1996  SKELLEFTEÅ  AM8996  50 m  55.08   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
5_J
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Junior 
 
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
SJR: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
MR: Joline Höstman (1988) 2:26.56 2012-06-28 
FM: Amanda Rutqvist Göteborgs S 2:28.95 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
58  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  2:32.46   
518  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  2:34.43   
307  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:34.87   
317  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  2:36.04   
482  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  2:36.74   
127  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  2:38.39   
556  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  2:38.44   
453  Wingren Lina  1996  SK TRITON  AQ7896  50 m  2:38.48   
60  Holm Johanna  1996  HS  AI7896  50 m  2:38.85   
10  525  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  2:38.85   
11  280  Nilsson Alexandra  1998  SK NEPTUN  AJ5498  50 m  2:40.02   
12  29  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  2:40.44   
13  533  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  2:41.19   
14  315  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  2:42.55   
15  373  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  50 m  2:42.56   
16  182  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  50 m  2:42.59   
17  338  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  2:43.28   
18  227  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  50 m  2:43.47   
19  477  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  50 m  2:44.69   
20  10  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  50 m  2:44.92   
21  529  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  2:45.52   
22  33  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  2:46.02   
23  110  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  2:46.33   
24  330  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  2:47.33   
25  32  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:47.51   
26  504  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  2:47.79   
27  443  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:47.85   
28  228  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  2:48.62   
29  225  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  2:49.02   
30  493  Damberg Angelica  1996  UPSALA S  BK1696  50 m  2:49.56   
31  113  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  2:51.13   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
5_S
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Senior 
 
Sponsor: Gigantprint 
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
SJR: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
MR: Joline Höstman (1988) 2:26.56 2012-06-28 
FM: Amanda Rutqvist Göteborgs S 2:28.95 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
274  Johansson Jennie  1988  SK NEPTUN  AV3688  50 m  2:29.22   
423  Eriksson Jessica  1993  SÖDERTÖRN  AT2293  50 m  2:29.22   
201  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  2:30.35   
58  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  2:32.46   
470  Norrman Vendela  1995  TYRESÖ SS  AQ4495  50 m  2:32.83   
518  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  2:34.43   
307  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:34.87   
317  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  2:36.04   
482  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  2:36.74   
10  258  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  2:37.96   
11  127  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  2:38.39   
12  453  Wingren Lina  1996  SK TRITON  AQ7896  50 m  2:38.48   
13  435  Speiner Caroline  1994  SÖDERTÖRN  AZ0294  50 m  2:38.70   
14  60  Holm Johanna  1996  HS  AI7896  50 m  2:38.85   
15  525  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  2:38.85   
16  280  Nilsson Alexandra  1998  SK NEPTUN  AJ5498  50 m  2:40.02   
17  29  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  2:40.44   
18  533  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  2:41.19   
19  315  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  2:42.55   
20  373  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  50 m  2:42.56   
21  182  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  50 m  2:42.59   
22  338  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  2:43.28   
23  227  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  50 m  2:43.47   
24  473  Thurfjell Julia  1994  TYRESÖ SS  BG3894  50 m  2:44.00   
25  477  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  50 m  2:44.69   
26  10  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  50 m  2:44.92   
27  529  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  2:45.52   
28  33  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  2:46.02   
29  110  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  2:46.33   
30  330  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  2:47.33   
31  32  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:47.51   
32  504  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  2:47.79   
33  443  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:47.85   
34  228  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  2:48.62   
35  225  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  2:49.02   
36  493  Damberg Angelica  1996  UPSALA S  BK1696  50 m  2:49.56   
37  113  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  2:51.13   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
6_J
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Junior 
 
SR: Erik Persson (1994) 2:10.35 2016-03-30 
SJR: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 
MR: Erik Persson (1994) 2:12.51 2015-07-01 
FM: Erik Persson Kungsbacka SS 2:12.51 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
81  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  2:19.84   
94  Arvidsson Karl  1998  JÄRFÄLLA S  AY0798  50 m  2:19.94   
63  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  2:23.40   
428  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  2:26.04   
163  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  2:26.53   
199  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  2:27.18   
45  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  50 m  2:27.59   
483  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  2:28.24   
407  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  2:28.39   
10  200  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  50 m  2:29.86   
11  101  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  50 m  2:29.97   
12  528  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  2:30.10   
13  88  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  2:30.14   
14  519  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  50 m  2:30.68   
15  170  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  2:30.83   
16  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:30.90   
17  208  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  50 m  2:31.14   
18  421  Antlöv Filip  1998  SÖDERTÖRN  AE5998  50 m  2:31.18   
19  320  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  2:32.23   
20  509  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  2:32.24   
21  229  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  2:32.97   
22  328  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  50 m  2:33.85   
23  116  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  2:34.12   
24  465  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  2:34.64   
25  23  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  2:35.96   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
6_S
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Koneo Norrköping 
SR: Erik Persson (1994) 2:10.35 2016-03-30 
SJR: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 
MR: Erik Persson (1994) 2:12.51 2015-07-01 
FM: Erik Persson Kungsbacka SS 2:12.51 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
160  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  2:10.35   
12  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  2:18.54   
532  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  2:18.62   
515  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  50 m  2:18.90   
81  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  2:19.84   
94  Arvidsson Karl  1998  JÄRFÄLLA S  AY0798  50 m  2:19.94   
54  Falk Hansson Joel  1994  HS  AT7394  50 m  2:20.36   
468  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  50 m  2:21.42   
269  Frank Simon  1990  SK NEPTUN  AS2590  50 m  2:23.07   
10  451  Svensson Marcus  1992  SK TRITON  AJ3192  50 m  2:23.12   
11  63  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  2:23.40   
12  283  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  50 m  2:24.53   
13  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  50 m  2:26.33   
14  163  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  2:26.53   
15  239  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  2:27.05   
16  199  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  2:27.18   
17  45  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  50 m  2:27.59   
18  265  Dahlgren Johan  1986  SK NEPTUN  AB4986  50 m  2:27.86   
19  348  Lindberg Benjamin  1995  SKELLEFTEÅ  AJ6195  50 m  2:28.16   
20  483  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  2:28.24   
21  407  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  2:28.39   
22  475  Johnston Johannes  1994  TYRINGE SS  AH9994  50 m  2:29.67   
23  101  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  50 m  2:29.97   
24  528  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  2:30.10   
25  88  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  2:30.14   
26  519  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  50 m  2:30.68   
27  170  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  2:30.83   
28  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:30.90   
29  208  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  50 m  2:31.14   
30  421  Antlöv Filip  1998  SÖDERTÖRN  AE5998  50 m  2:31.18   
31  320  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  2:32.23   
32  509  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  2:32.24   
33  229  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  2:32.97   
34  328  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  50 m  2:33.85   
35  116  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  2:34.12   
36  465  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  2:34.64   
37  23  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  2:35.96   
38  159  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:24.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
7_J
Gren 7, 4x100m Frisim Damer Jr Junior 
 
SR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
SJR: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-01 
MR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
38  Göteborg S  1996  GÖTEBORG    50 m     
93  Höganäs SS  1996  HÖGANÄS SS    50 m     
105  Järfälla S  1996  JÄRFÄLLA S    50 m     
129  Jönköpings SS  2004  JÖNKÖPING    50 m     
132  Jönköpings SS Lag 2  2002  JÖNKÖPING    50 m     
145  Karlskrona SS  1999  KARLSKRONA    50 m     
174  Landskrona SS  1999  LANDSKRONA    50 m     
214  Linköpings ASS  1996  LASS    50 m     
244  Malmö KK  1996  MKK    50 m     
10  260  Mölndals ASS  1996  MASS    50 m     
11  289  SK Neptun  1996  SK NEPTUN    50 m     
12  311  Norrköpings KK  1996  NKK    50 m     
13  337  S 71  1996  S 71    50 m     
14  359  Skövde SS  1996  SKÖVDE SS    50 m     
15  362  Skövde SS Lag 2  2005  SKÖVDE SS    50 m     
16  378  Spårvägen SF  1996  SPÅRVÄGEN    50 m     
17  388  Sundsvalls SS  1996  SUNDSVALL    50 m     
18  396  SK Sydsim  1996  SK SYDSIM    50 m     
19  412  Södertälje SS  1996  SÖDERTÄLJE    50 m     
20  438  Södertörns SS  1996  SÖDERTÖRN    50 m     
21  460  SK Triton  1996  SK TRITON    50 m     
22  474  Tyresö SS  1996  TYRESÖ SS    50 m     
23  498  Vellinge-Näsets SK  1996  VELLINGE-N    50 m     
24  521  Väsby SS  1996  VÄSBY SS    50 m     
25  583  Trelleborg S  1996  TRELLEBORG    50 m     
26  588  Strängnäs SK  1996  STRÄNGNÄS    50 m     
27  601  Helsingborgs S  1996  HS    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
8_S
Gren 8, 4x100m Frisim Damer Sr Senior 
 
Sponsor: Delicato 
SR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
SJR: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-01 
MR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
FM: SK Triton 3:45.96 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
454  SK Triton  1996  SK TRITON    50 m  3:47.05   
377  Spårvägen SF  SPÅRVÄGEN    50 m  3:49.83   
241  Malmö KK  MKK    50 m  3:50.14   
84  Helsingborgs S  HS    50 m  3:50.81   
437  Södertörns SS  SÖDERTÖRN    50 m  3:50.93   
128  Jönköpings SS  JÖNKÖPING    50 m  3:52.84   
290  SK Neptun  SK NEPTUN    50 m  3:53.47   
216  Linköpings ASS  LASS    50 m  3:58.57   
291  SK Neptun Lag 2  SK NEPTUN    50 m  3:58.88   
10  522  Väsby SS  VÄSBY SS    50 m  4:00.06   
11  416  Södertälje SS  SÖDERTÄLJE    50 m  4:00.52   
12  105  Järfälla S  1996  JÄRFÄLLA S    50 m  4:02.12   
13  359  Skövde SS  1996  SKÖVDE SS    50 m  4:02.79   
14  37  Göteborg S  GÖTEBORG    50 m  4:06.08   
15  388  Sundsvalls SS  1996  SUNDSVALL    50 m  4:06.37   
16  459  SK Triton Lag 2  SK TRITON    50 m  4:11.69   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
9_J
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Junior 
 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
SJR: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998-01-01 
FM: Christopher Jedel Mölndals ASS 15:46.87 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
152  Wanna Simon  1996  KARLSTAD  AD3996  50 m  16:00.23   
526  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  16:08.85   
534  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  16:10.20   
102  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  16:14.77   
270  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  16:47.03   
252  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  16:47.62   
112  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  50 m  16:49.81   
541  Hart Eric  1998  YSTADS SS  AY1598  50 m  16:51.07   
510  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  16:54.74   
10  295  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  17:01.99   
11  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  17:04.43   
12  593  Eriksson Niclas  1998  SPIF SF  AL2398  50 m  17:05.79   
13  517  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  17:12.82   
14  494  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  17:13.38   
15  484  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  17:13.47   
16  605  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  17:22.06  EFT 
17  48  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  17:22.53   
18  343  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:24.15   
19  503  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  17:25.42   
20  123  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  17:26.69   
21  125  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  17:26.90   
22  76  Troell Isac  1997  HS  AB3597  50 m  17:30.30   
23  387  Strandberg Johan  1997  SUNDSVALL  AL3197  50 m  17:34.58   
24  538  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  17:35.17   
25  119  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  17:40.05   
26  595  Wilkman Dennis  1998  SPIF SF  AE6198  50 m  17:41.78   
27  327  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  17:41.92   
28  333  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  17:42.03   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
9_S
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Elite Grand Hotel 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
SJR: Victor Johansson (1998) 15:20.44 2016-05-17 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998-01-01 
FM: Christopher Jedel Mölndals ASS 15:46.87 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
12  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  15:44.29   
251  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  15:46.87   
71  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  16:00.06   
152  Wanna Simon  1996  KARLSTAD  AD3996  50 m  16:00.23   
526  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  16:08.85   
534  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  16:10.20   
69  Nordstrand Oskar  1991  HS  AI4991  50 m  16:13.91   
102  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  16:14.77   
339  Björck-Teuscher Anton  1993  S 02  AH7593  50 m  16:20.06   
10  77  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  16:28.94   
11  248  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  50 m  16:46.98   
12  270  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  16:47.03   
13  252  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  16:47.62   
14  112  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  50 m  16:49.81   
15  541  Hart Eric  1998  YSTADS SS  AY1598  50 m  16:51.07   
16  510  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  16:54.74   
17  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  16:59.15   
18  295  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  17:01.99   
19  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  17:04.43   
20  593  Eriksson Niclas  1998  SPIF SF  AL2398  50 m  17:05.79   
21  494  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  17:13.38   
22  484  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  17:13.47   
23  605  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  17:22.06  EFT 
24  48  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  17:22.53   
25  343  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:24.15   
26  503  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  17:25.42   
27  123  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  17:26.69   
28  125  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  17:26.90   
29  530  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  17:27.47   
30  76  Troell Isac  1997  HS  AB3597  50 m  17:30.30   
31  387  Strandberg Johan  1997  SUNDSVALL  AL3197  50 m  17:34.58   
32  538  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  17:35.17   
33  119  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  17:40.05   
34  595  Wilkman Dennis  1998  SPIF SF  AE6198  50 m  17:41.78   
35  327  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  17:41.92   
36  333  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  17:42.03   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
9_J
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Junior 
 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
SJR: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998-01-01 
FM: Christopher Jedel Mölndals ASS 15:46.87 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
152  Wanna Simon  1996  KARLSTAD  AD3996  50 m  16:00.23   
526  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  16:08.85   
534  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  16:10.20   
102  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  16:14.77   
270  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  16:47.03   
252  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  16:47.62   
112  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  50 m  16:49.81   
541  Hart Eric  1998  YSTADS SS  AY1598  50 m  16:51.07   
510  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  16:54.74   
10  295  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  17:01.99   
11  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  17:04.43   
12  593  Eriksson Niclas  1998  SPIF SF  AL2398  50 m  17:05.79   
13  517  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  17:12.82   
14  494  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  17:13.38   
15  484  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  17:13.47   
16  605  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  17:22.06  EFT 
17  48  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  17:22.53   
18  343  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:24.15   
19  503  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  17:25.42   
20  123  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  17:26.69   
21  125  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  17:26.90   
22  76  Troell Isac  1997  HS  AB3597  50 m  17:30.30   
23  387  Strandberg Johan  1997  SUNDSVALL  AL3197  50 m  17:34.58   
24  538  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  17:35.17   
25  119  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  17:40.05   
26  595  Wilkman Dennis  1998  SPIF SF  AE6198  50 m  17:41.78   
27  327  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  17:41.92   
28  333  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  17:42.03   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
9_S
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Elite Grand Hotel 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
SJR: Victor Johansson (1998) 15:20.44 2016-05-17 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998-01-01 
FM: Christopher Jedel Mölndals ASS 15:46.87 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
12  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  15:44.29   
251  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  15:46.87   
71  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  16:00.06   
152  Wanna Simon  1996  KARLSTAD  AD3996  50 m  16:00.23   
526  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  16:08.85   
534  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  16:10.20   
69  Nordstrand Oskar  1991  HS  AI4991  50 m  16:13.91   
102  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  16:14.77   
339  Björck-Teuscher Anton  1993  S 02  AH7593  50 m  16:20.06   
10  77  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  16:28.94   
11  248  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  50 m  16:46.98   
12  270  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  16:47.03   
13  252  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  16:47.62   
14  112  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  50 m  16:49.81   
15  541  Hart Eric  1998  YSTADS SS  AY1598  50 m  16:51.07   
16  510  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  16:54.74   
17  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  16:59.15   
18  295  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  17:01.99   
19  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  17:04.43   
20  593  Eriksson Niclas  1998  SPIF SF  AL2398  50 m  17:05.79   
21  494  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  17:13.38   
22  484  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  17:13.47   
23  605  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  17:22.06  EFT 
24  48  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  17:22.53   
25  343  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:24.15   
26  503  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  17:25.42   
27  123  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  17:26.69   
28  125  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  17:26.90   
29  530  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  17:27.47   
30  76  Troell Isac  1997  HS  AB3597  50 m  17:30.30   
31  387  Strandberg Johan  1997  SUNDSVALL  AL3197  50 m  17:34.58   
32  538  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  17:35.17   
33  119  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  17:40.05   
34  595  Wilkman Dennis  1998  SPIF SF  AE6198  50 m  17:41.78   
35  327  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  17:41.92   
36  333  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  17:42.03   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
10_J
Gren 10, 400m Medley Herrar Junior 
 
SR: Simon Sjödin (1986) 4:19.68 2014-07-03 
SJR: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 
MR: Simon Sjödin (1986) 4:19.68 2014-07-03 
FM: Erik Persson Kungsbacka SS 4:23.80 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
486  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM  AI6197  50 m  4:27.26   
479  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  4:28.50   
254  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  4:36.17   
526  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  4:39.01   
534  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  4:41.67   
270  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  4:43.58   
59  Havton Christopher  1997  HS  AW9197  50 m  4:44.79   
89  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  4:45.60   
465  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  4:46.74   
10  79  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  4:47.31   
11  372  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  4:49.63   
12  229  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  4:50.30   
13  582  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  4:51.00   
14  205  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  4:51.49   
15  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  4:52.02   
16  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  4:52.44   
17  94  Arvidsson Karl  1998  JÄRFÄLLA S  AY0798  50 m  4:54.46   
18  104  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  4:54.60   
19  528  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  4:54.87   
20  256  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  4:55.26   
21  483  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  4:55.36   
22  407  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  4:55.61   
23  476  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  4:55.97   
24  494  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  4:56.50   
25  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  4:57.13   
26  115  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  4:57.22   
27  333  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  4:58.00   
28  48  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  4:58.61   
29  119  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  4:59.46   
30  517  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  5:00.11   
31  552  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  50 m  5:00.43   
32  503  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  5:00.65   
33  343  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  5:01.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
10_S
Gren 10, 400m Medley Herrar Senior 
 
Sponsor: Holmen Paper 
SR: Simon Sjödin (1986) 4:19.68 2014-07-03 
SJR: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 
MR: Simon Sjödin (1986) 4:19.68 2014-07-03 
FM: Erik Persson Kungsbacka SS 4:23.80 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
12  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  4:20.33   
269  Frank Simon  1990  SK NEPTUN  AS2590  50 m  4:23.41   
64  Kron Kristian  1992  HS  AY2192  50 m  4:24.99   
532  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  4:25.41   
486  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM  AI6197  50 m  4:27.26   
254  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  4:36.17   
526  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  4:39.01   
351  Mikaelsson Anton  1993  SKELLEFTEÅ  AA4193  50 m  4:41.22   
534  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  4:41.67   
10  270  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  4:43.58   
11  59  Havton Christopher  1997  HS  AW9197  50 m  4:44.79   
12  89  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  4:45.60   
13  234  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  50 m  4:46.25   
14  465  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  4:46.74   
15  79  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  4:47.31   
16  572  Arvidsson Ossian  1992  UDDEVALLA  AK3592  50 m  4:47.63   
17  372  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  4:49.63   
18  406  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  4:50.06   
19  229  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  4:50.30   
20  582  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  4:51.00   
21  205  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  4:51.49   
22  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  4:52.02   
23  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  50 m  4:52.44   
24  94  Arvidsson Karl  1998  JÄRFÄLLA S  AY0798  50 m  4:54.46   
25  104  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  4:54.60   
26  528  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  4:54.87   
27  256  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  4:55.26   
28  407  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  4:55.61   
29  476  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  4:55.97   
30  494  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  4:56.50   
31  115  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  4:57.22   
32  333  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  4:58.00   
33  48  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  4:58.61   
34  119  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  4:59.46   
35  552  Johansson Sean  1997  ÖSA  AO1197  50 m  5:00.43   
36  503  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  5:00.65   
37  343  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  5:01.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
11_J
Gren 11, 200m Ryggsim Damer Junior 
 
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.56 2014-04-10 
SJR: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 
MR: Michelle Coleman (1993) 2:12.99 2014-07-03 
FM: Henriette Stenkvist SK Neptun 2:16.51 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
140  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  2:17.18   
282  Pavlu Lewin Marlene  1997  SK NEPTUN  AH9497  50 m  2:17.62   
436  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  2:21.14   
121  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  2:21.37   
514  Miram Anna  1999  VÄSBY SS  AG7299  50 m  2:21.60   
446  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  2:23.44   
496  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:24.08   
485  Sangfelt Hanna  1997  TÄBY SIM  AC4497  50 m  2:26.07   
394  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  2:26.12   
10  109  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  50 m  2:26.52   
11  347  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:28.24   
12  279  Myers Charlotte  1997  SK NEPTUN  BQ2497  Yard  2:09.30   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
11_S
Gren 11, 200m Ryggsim Damer Senior 
 
Sponsor: Gullvivans Blommor 
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.56 2014-04-10 
SJR: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 
MR: Michelle Coleman (1993) 2:12.99 2014-07-03 
FM: Henriette Stenkvist SK Neptun 2:16.51 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
367  Coleman Michelle  1993  SPÅRVÄGEN  AM2493  50 m  2:14.27   
236  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  2:15.73   
288  Åhlin Anna  1991  SK NEPTUN  AO7491  50 m  2:16.90   
140  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  2:17.18   
282  Pavlu Lewin Marlene  1997  SK NEPTUN  AH9497  50 m  2:17.62   
267  Eriksson Jessica  1995  SK NEPTUN  AH0895  50 m  2:20.39   
436  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  2:21.14   
121  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  2:21.37   
514  Miram Anna  1999  VÄSBY SS  AG7299  50 m  2:21.60   
10  429  Jörlund Hanna  1991  SÖDERTÖRN  BL6891  50 m  2:21.82   
11  180  Bielicz Linnéa  1994  SK LAXEN  BJ3294  50 m  2:22.42   
12  446  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  2:23.44   
13  496  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:24.08   
14  95  Baron Linda  1995  JÄRFÄLLA S  AB3495  50 m  2:25.06   
15  485  Sangfelt Hanna  1997  TÄBY SIM  AC4497  50 m  2:26.07   
16  394  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  2:26.12   
17  109  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  50 m  2:26.52   
18  342  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  2:27.67   
19  347  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:28.24   
20  375  Wahlström Emma  1994  SPÅRVÄGEN  AF9294  50 m  2:29.39   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
12_J
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Junior 
 
SR: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 
SJR: Axel Pettersson (1995) 56.17 2014-04-26 
MR: Mattias Carlsson (1990) 55.62 2013-07-04 
FM: Mattias Carlsson (1990) Uddevalla S 56.60 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
42  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  55.76   
479  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  56.59   
472  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  50 m  59.34   
210  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  59.44   
452  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  59.75   
303  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  59.85   
316  Andersson Jonas  1996  POSEIDON  AE2396  50 m  1:00.68   
173  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  1:00.91   
203  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  1:01.33   
10  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  50 m  1:01.64   
11  555  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  50 m  1:01.69   
12  411  Ydenius Axel  1997  SÖDERTÄLJE  AD3997  50 m  1:01.75   
13  372  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  1:02.08   
14  22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  1:02.14   
15  52  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  1:02.42   
16  Willberg Carl-Åke  1998  DANDERYD  AG1398  50 m  1:02.46   
17  299  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  1:02.64   
18  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  1:02.70   
19  233  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  1:02.82   
20  410  Wernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  50 m  1:02.84   
21  297  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  1:02.87   
22  141  Evaldsson Mattias  1997  KALMAR SS  AQ4597  50 m  1:02.99   
23  576  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  AG2798  50 m  1:02.99   
24  426  Jonsson Daniel  1999  SÖDERTÖRN  AF8599  50 m  1:03.13   
25  318  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  1:03.18   
26  252  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  1:03.27   
27  432  Reinholdz Erik  1997  SÖDERTÖRN  AF2397  50 m  1:03.27   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
12_S
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Senior 
 
Sponsor: OCL Brorsson 
SR: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 
SJR: Petter Fredriksson (1997) 55.76 2016-05-16 
MR: Mattias Carlsson (1990) 55.62 2013-07-04 
FM: Mattias Carlsson (1990) Uddevalla S 56.60 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
285  Sjödin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  50 m  55.41   
573  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  55.53   
42  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  55.76   
120  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  56.35   
273  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  56.39   
211  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  56.58   
479  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  56.59   
50  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  50 m  56.73   
160  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  57.58   
10  264  Bergman Fabian  1994  SK NEPTUN  AQ2194  50 m  57.78   
11  269  Frank Simon  1990  SK NEPTUN  AS2590  50 m  58.11   
12  150  Gissén Erik  1992  KARLSTAD  AL0992  50 m  58.21   
13  594  Nilsson Martin  1993  SPIF SF  AL6793  50 m  58.88   
14  472  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  50 m  59.34   
15  210  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  59.44   
16  452  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  59.75   
17  159  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  59.95   
18  188  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  1:00.12   
19  316  Andersson Jonas  1996  POSEIDON  AE2396  50 m  1:00.68   
20  559  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  1:00.85   
21  173  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  1:00.91   
22  198  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  50 m  1:00.93   
23  203  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  1:01.33   
24  520  Zedendahl Oscar  1995  VÄSBY SS  AG4595  50 m  1:01.58   
25  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  50 m  1:01.64   
26  555  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  50 m  1:01.69   
27  411  Ydenius Axel  1997  SÖDERTÄLJE  AD3997  50 m  1:01.75   
28  372  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  1:02.08   
29  224  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  50 m  1:02.10   
30  22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  1:02.14   
31  52  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  1:02.42   
32  Willberg Carl-Åke  1998  DANDERYD  AG1398  50 m  1:02.46   
33  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  1:02.70   
34  233  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  1:02.82   
35  410  Wernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  50 m  1:02.84   
36  297  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  1:02.87   
37  141  Evaldsson Mattias  1997  KALMAR SS  AQ4597  50 m  1:02.99   
38  426  Jonsson Daniel  1999  SÖDERTÖRN  AF8599  50 m  1:03.13   
39  318  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  1:03.18   
40  252  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  1:03.27   
41  432  Reinholdz Erik  1997  SÖDERTÖRN  AF2397  50 m  1:03.27   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
13_J
Gren 13, 50m Bröstsim Damer Junior 
 
SR: Jennie Johansson (1988) 30.05 2015-08-09 
SJR: Sophie Hansson (1998) 30.98 2016-03-31 
MR: Jennie Johansson (1988) 30.39 2014-07-03 
FM: Jennie Johansson SK Neptun 31.14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
58  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  30.95   
568  Norén Sophia  1998  SS04  AN9698  50 m  32.77   
525  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  32.90   
127  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  33.00   
62  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  33.15   
284  Salih Milana  1997  SK NEPTUN  AX4697  50 m  33.16   
75  Tran Mari Louise  1997  HS  AL2897  50 m  33.20   
307  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  33.24   
276  Lindberg Linnea  1996  SK NEPTUN  AL7696  50 m  33.28   
10  33  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  33.42   
11  182  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  50 m  33.47   
12  338  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  33.68   
13  331  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  50 m  33.83   
14  228  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  33.89   
15  280  Nilsson Alexandra  1998  SK NEPTUN  AJ5498  50 m  33.90   
16  453  Wingren Lina  1996  SK TRITON  AQ7896  50 m  34.02   
17  225  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  34.09   
18  317  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  34.20   
19  222  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  34.21   
20  90  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  34.22   
21  161  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  50 m  34.37   
22  405  Christensen Weistrand Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  50 m  34.49   
23  504  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  34.49   
24  118  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  34.51   
25  204  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  50 m  34.52   
26  60  Holm Johanna  1996  HS  AI7896  50 m  34.55   
27  369  Fährlin Agnes  1998  SPÅRVÄGEN  AR1498  50 m  34.60   
28  143  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  34.64   
29  373  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  50 m  34.65   
30  529  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  34.72   
31  298  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  50 m  34.73   
32  424  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  50 m  34.74   
33  365  Öberg Elise  2002  SOLLEFTEÅ  AE8402  50 m  34.78   
34  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  34.80   
35  29  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  34.80   
36  113  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  34.93   
37  315  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  34.96   
38  482  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  34.98   
39  518  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  34.98   
40  110  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  35.10   
41  496  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  35.26   
42  32  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  35.30   
43  227  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  50 m  35.46   
44  153  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  35.63   
45  506  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  50 m  35.84   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
13_S
Gren 13, 50m Bröstsim Damer Senior 
 
Sponsor: Ryds Glas 
SR: Jennie Johansson (1988) 30.05 2015-08-09 
SR Juniorer: Sophie Hansson (1998) 30.90 2016-07-07 
MR: Jennie Johansson (1988) 30.39 2014-07-03 
FM: Jennie Johansson SK Neptun 31.14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
274  Johansson Jennie  1988  SK NEPTUN  AV3688  50 m  30.05   
58  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  30.95   
423  Eriksson Jessica  1993  SÖDERTÖRN  AT2293  50 m  31.52   
201  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  31.80   
568  Norén Sophia  1998  SS04  AN9698  50 m  32.77   
525  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  32.90   
385  Sandgren Ulrica  1994  SUNDSVALL  AW2494  50 m  32.96   
127  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  33.00   
284  Salih Milana  1997  SK NEPTUN  AX4697  50 m  33.16   
10  75  Tran Mari Louise  1997  HS  AL2897  50 m  33.20   
11  307  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  33.24   
12  276  Lindberg Linnea  1996  SK NEPTUN  AL7696  50 m  33.28   
13  473  Thurfjell Julia  1994  TYRESÖ SS  BG3894  50 m  33.35   
14  33  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  33.42   
15  182  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  50 m  33.47   
16  447  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  33.48   
17  184  Kubicka Anna  1989  SK LAXEN  AH0889  50 m  33.62   
18  338  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  33.68   
19  331  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  50 m  33.83   
20  258  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  33.85   
21  228  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  33.89   
22  280  Nilsson Alexandra  1998  SK NEPTUN  AJ5498  50 m  33.90   
23  453  Wingren Lina  1996  SK TRITON  AQ7896  50 m  34.02   
24  470  Norrman Vendela  1995  TYRESÖ SS  AQ4495  50 m  34.02   
25  225  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  34.09   
26  450  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  34.11   
27  317  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  34.20   
28  222  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  34.21   
29  90  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  34.22   
30  161  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  50 m  34.37   
31  405  Christensen Weistrand Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  50 m  34.49   
32  504  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  34.49   
33  118  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  34.51   
34  204  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  50 m  34.52   
35  60  Holm Johanna  1996  HS  AI7896  50 m  34.55   
36  435  Speiner Caroline  1994  SÖDERTÖRN  AZ0294  50 m  34.57   
37  369  Fährlin Agnes  1998  SPÅRVÄGEN  AR1498  50 m  34.60   
38  143  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  34.64   
39  373  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  50 m  34.65   
40  529  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  34.72   
41  298  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  50 m  34.73   
42  424  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  50 m  34.74   
43  365  Öberg Elise  2002  SOLLEFTEÅ  AE8402  50 m  34.78   
44  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  34.80   
45  29  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  34.80   
46  113  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  34.93   
47  315  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  34.96   
48  482  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  34.98   
49  518  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  34.98   
50  110  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  35.10   
51  496  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  35.26   
52  32  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  35.30   
53  227  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  50 m  35.46   
54  153  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  35.63   
55  506  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  50 m  35.84   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
14_J
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Junior 
 
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 
SJR: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 
MR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 
FM: Sebastian Holmberg SK Neptun 24.61 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
301  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  50 m  24.93   
92  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  25.36   
116  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  25.37   
353  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  25.40   
112  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  50 m  25.46   
223  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  25.50   
303  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  25.50   
168  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  25.55   
74  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  25.69   
10  190  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  25.70   
11  299  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  25.71   
12  314  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  25.71   
13  592  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  AB9798  50 m  25.74   
14  233  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  25.77   
15  576  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  AG2798  50 m  25.91   
16  577  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  25.99   
17  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  26.02   
18  169  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  26.02   
19  55  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  26.04   
20  24  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  26.07   
21  117  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  26.13   
22  304  Sjöblad Oscar  1997  NKK  AM6397  50 m  26.19   
23  349  Lindström Gustav  1998  SKELLEFTEÅ  AD3598  50 m  26.23   
24  49  Almeida Sundell Alexander  1997  HS  AH3597  50 m  26.28   
25  158  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  26.28   
26  294  Björklund Erik  1998  NJURUNDA  AA2598  50 m  26.37   
27  383  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  26.43   
28  183  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  26.45   
29  326  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  26.45   
30  322  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  26.49   
31  63  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  26.50   
32  203  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  26.55   
33  97  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  26.56   
34  495  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  50 m  26.56   
35  345  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  26.61   
36  22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  26.65   
37  36  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  26.70   
38  52  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  26.70   
39  604  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  26.74  EFT 
40  346  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  26.78   
41  502  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  26.83   
42  582  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  26.86   
43  567  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  50 m  26.91   
44  200  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  50 m  27.08   
45  425  Huth Joel  1996  SÖDERTÖRN  AK1596  50 m  27.08   
46  510  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  27.13   
47  483  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  27.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
14_S
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Golvmateriel i Norrk AB 
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 
SJR: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 
MR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 
FM: Sebastian Holmberg SK Neptun 24.61 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
272  Holmberg Sebastian  1991  SK NEPTUN  AG9391  50 m  24.13   
51  Carlsen Christoffer  1992  HS  AM1192  50 m  24.18   
50  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  50 m  24.58   
281  Nyström Alexander  1990  SK NEPTUN  AG1590  50 m  24.69   
305  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  24.71   
202  Frölander Lars  1974  LASS  AA0174  50 m  24.74   
268  Flodqvist Pontus  1988  SK NEPTUN  AB5388  50 m  24.80   
277  Magnusson Linus  1990  SK NEPTUN  AB4790  50 m  24.82   
553  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  50 m  24.87   
10  301  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  50 m  24.93   
11  571  Arvidsson Anton  1994  UDDEVALLA  AF1594  50 m  24.97   
12  150  Gissén Erik  1992  KARLSTAD  AL0992  50 m  25.15   
13  575  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  25.23   
14  92  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  25.36   
15  116  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  25.37   
16  444  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  50 m  25.39   
17  353  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  25.40   
18  112  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  50 m  25.46   
19  230  Brännerud Garcia Johan  1994  MKK  BB5794  50 m  25.46   
20  223  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  25.50   
21  303  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  25.50   
22  308  Wåhlin Mikael  1989  NKK  AI9589  50 m  25.52   
23  168  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  25.55   
24  74  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  25.69   
25  190  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  25.70   
26  299  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  25.71   
27  314  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  25.71   
28  592  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  AB9798  50 m  25.74   
29  233  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  25.77   
30  247  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  25.80   
31  559  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  25.88   
32  576  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  AG2798  50 m  25.91   
33  577  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  25.99   
34  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  26.02   
35  169  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  26.02   
36  249  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  26.03   
37  55  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  26.04   
38  24  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  26.07   
39  68  Möller Emil  1994  HS  AJ5994  50 m  26.13   
40  82  Zeidler Jacob  1994  HS  AB5394  50 m  26.18   
41  304  Sjöblad Oscar  1997  NKK  AM6397  50 m  26.19   
42  349  Lindström Gustav  1998  SKELLEFTEÅ  AD3598  50 m  26.23   
43  224  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  50 m  26.25   
44  49  Almeida Sundell Alexander  1997  HS  AH3597  50 m  26.28   
45  158  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  26.28   
46  186  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  26.28   
47  294  Björklund Erik  1998  NJURUNDA  AA2598  50 m  26.37   
48  383  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  26.43   
49  183  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  26.45   
50  326  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  26.45   
51  322  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  26.49   
52  63  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  26.50   
53  203  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  26.55   
54  97  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  26.56   
55  495  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  50 m  26.56   
56  345  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  26.61   
57  22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  26.65   
58  36  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  26.70   
59  52  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  26.70   
60  604  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  26.74  EFT 
61  188  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  26.77   
62  346  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  26.78   
63  502  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  26.83   
64  582  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  26.86   
65  567  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  50 m  26.91   
66  200  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  50 m  27.08   
67  425  Huth Joel  1996  SÖDERTÖRN  AK1596  50 m  27.08   
68  510  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  27.13   
69  483  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  27.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
15_J
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer Junior 
 
SR: Sarah Sjöström (1993) 55.64 2015-08-03 
SJR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
MR: Sarah Sjöström (1993) 56.50 2014-07-03 
FM: Sarah Sjöström Södertörns SS 56.96 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
57  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  58.29   
271  Hippi Jaqueline  1996  SK NEPTUN  AJ8496  50 m  1:02.43   
408  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  1:02.55   
296  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  1:03.02   
587  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  50 m  1:03.02   
585  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  1:03.11   
124  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  1:03.25   
28  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  1:03.58   
126  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  1:03.87   
10  153  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  1:03.96   
11  329  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  1:04.11   
12  80  Wikström Ronja  1996  HS  BQ0696  50 m  1:04.41   
13  340  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  1:04.43   
14  466  Eriksson Mathilda  2001  TUREBERG  AE2201  50 m  1:04.44   
15  436  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  1:04.54   
16  253  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  1:04.55   
17  374  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  1:04.62   
18  445  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  1:04.65   
19  240  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  1:04.72   
20  497  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  1:04.79   
21  91  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:04.96   
22  279  Myers Charlotte  1997  SK NEPTUN  BQ2497  50 m  1:04.96   
23  78  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  1:05.09   
24  250  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  1:05.54   
25  31  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  50 m  1:05.68   
26  443  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  1:05.70   
27  257  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  1:05.94   
28  402  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  1:06.01   
29  531  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  1:06.02   
30  591  Burt Ayleen  1997  SPIF SF  BB5497  50 m  1:06.46   
31  171  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  1:06.62   
32  569  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  50 m  1:06.75   
33  409  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:08.05   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer Senior 
 
Sponsor: Westerbergs Fastigheter 
SR: Sarah Sjöström (1993) 55.64 2015-08-03 
SJR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
MR: Sarah Sjöström (1993) 56.50 2014-07-03 
FM: Sarah Sjöström Södertörns SS 56.96 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
434  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  55.64   
57  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  58.29   
370  Gardell Stina  1990  SPÅRVÄGEN  AG9690  50 m  1:00.52   
513  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  1:01.12   
271  Hippi Jaqueline  1996  SK NEPTUN  AJ8496  50 m  1:02.43   
408  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  1:02.55   
296  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  1:03.02   
587  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  50 m  1:03.02   
585  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  1:03.11   
10  124  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  50 m  1:03.25   
11  524  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  1:03.41   
12  126  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  1:03.87   
13  278  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  50 m  1:03.94   
14  153  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  1:03.96   
15  329  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  1:04.11   
16  80  Wikström Ronja  1996  HS  BQ0696  50 m  1:04.41   
17  340  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  1:04.43   
18  436  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  1:04.54   
19  253  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  1:04.55   
20  558  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  1:04.61   
21  374  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  1:04.62   
22  445  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  1:04.65   
23  237  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  1:04.79   
24  497  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  1:04.79   
25  91  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:04.96   
26  279  Myers Charlotte  1997  SK NEPTUN  BQ2497  50 m  1:04.96   
27  78  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  1:05.09   
28  300  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  50 m  1:05.24   
29  487  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  50 m  1:05.49   
30  250  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  1:05.54   
31  31  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  50 m  1:05.68   
32  443  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  1:05.70   
33  402  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  1:06.01   
34  531  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  1:06.02   
35  591  Burt Ayleen  1997  SPIF SF  BB5497  50 m  1:06.46   
36  171  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  1:06.62   
37  569  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  50 m  1:06.75   
38  409  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:08.05   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
16_J
Gren 16, 4x200m Frisim Herrar Jr Junior 
 
SR: Mölndals ASS 7:29.59 2015-07-02 
SJR: Jönköpings SS 7:30.24 2015-07-02 
MR: SK Neptun 7:29.36 2000-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
18  SK Elfsborg  1997  ELFSBORG    50 m     
25  Eskilstuna SK  1996  ESKILSTUNA    50 m     
108  Järfälla S  1998  JÄRFÄLLA S    50 m     
132  Jönköpings SS Lag 2  2002  JÖNKÖPING    50 m     
135  Jönköpings SS  1996  JÖNKÖPING    50 m     
214  Linköpings ASS  1996  LASS    50 m     
244  Malmö KK  1996  MKK    50 m     
323  SK Poseidon  1996  POSEIDON    50 m     
412  Södertälje SS  1996  SÖDERTÄLJE    50 m     
10  438  Södertörns SS  1996  SÖDERTÖRN    50 m     
11  488  Täby S  1996  TÄBY SIM    50 m     
12  521  Väsby SS  1996  VÄSBY SS    50 m     
13  536  Västerås SS  1996  VÄSTERÅS    50 m     
14  542  Ystads SS  1996  YSTADS SS    50 m     
15  600  SPIF SF  1996  SPIF SF    50 m     
16  601  Helsingborgs S  1996  HS    50 m     
17  602  Helsingborgs S Lag 2  1996  HS    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
17_S
Gren 17, 4x200m Frisim Herrar Sr Senior 
 
Sponsor: Job Meal 
SR: Mölndals ASS (1900) 7:29.59 2015-07-02 
SJR: Jönköpings SS 7:30.24 2015-07-02 
MR: SK Neptun 7:29.36 2000-01-01 
FM: Mölndals ASS 7:29.59 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
84  Helsingborgs S  HS    50 m  7:24.39   
135  Jönköpings SS  1996  JÖNKÖPING    50 m  7:34.57   
290  SK Neptun  SK NEPTUN    50 m  7:39.38   
86  Helsingborgs S Lag 2  HS    50 m  7:42.59   
536  Västerås SS  1996  VÄSTERÅS    50 m  7:43.15   
263  Mölndals ASS  MASS    50 m  7:46.75   
216  Linköpings ASS  LASS    50 m  7:49.45   
20  SK Elfsborg  ELFSBORG    50 m  7:52.41   
87  Helsingborgs S Lag 3  HS    50 m  7:52.61   
10  241  Malmö KK  MKK    50 m  7:53.81   
11  416  Södertälje SS  SÖDERTÄLJE    50 m  8:07.83   
12  165  Kungälvs SS  KUNGÄLV    50 m  8:13.47   
13  46  SK Hajen  SK HAJEN    50 m  8:18.45   
14  584  Trelleborg S  TRELLEBORG    50 m  8:18.91   
15  37  Göteborg S  GÖTEBORG    50 m  8:21.63   
16  522  Väsby SS  VÄSBY SS    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
18_J
Gren 18, 800m Frisim Damer Junior 
 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
SJR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:41.86 2008-07-19 
FM: Alba Forés SK Triton 9:02.85 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
340  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  9:03.83   
374  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  9:10.30   
100  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  9:13.48   
98  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  9:13.56   
347  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:15.44   
27  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  9:20.46   
512  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  9:20.63   
70  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  9:23.74   
535  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  9:24.32   
10  257  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  9:25.24   
11  606  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  9:25.51  EFT 
12  344  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  9:28.39   
13  357  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  9:29.49   
14  404  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  9:29.73   
15  586  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  9:31.13   
16  30  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  9:31.52   
17  358  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  9:31.96   
18  516  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  9:34.11   
19  103  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  9:34.68   
20  32  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  9:36.25   
21  99  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  9:37.48   
22  206  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  9:40.84   
23  332  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  9:42.27   
24  590  Bergström Rebecka  1997  SPIF SF  AH1297  50 m  9:42.46   
25  529  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  9:42.62   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
18_S
Gren 18, 800m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: Rent à Tent 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
SJR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:41.86 2008-07-19 
FM: Alba Forés SK Triton 9:02.85 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
275  Lajunen Laura  1992  SK NEPTUN  CG2692  50 m  8:53.88   
266  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  8:58.79   
340  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  9:03.83   
374  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  9:10.30   
100  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  9:13.48   
98  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  9:13.56   
347  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:15.44   
512  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  9:20.63   
70  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  9:23.74   
10  535  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  9:24.32   
11  257  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  9:25.24   
12  606  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  9:25.51  EFT 
13  487  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  50 m  9:27.23   
14  344  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  9:28.39   
15  357  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  9:29.49   
16  404  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  9:29.73   
17  586  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  9:31.13   
18  358  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  9:31.96   
19  516  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  9:34.11   
20  103  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  9:34.68   
21  32  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  9:36.25   
22  99  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  9:37.48   
23  206  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  9:40.84   
24  332  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  9:42.27   
25  590  Bergström Rebecka  1997  SPIF SF  AH1297  50 m  9:42.46   
26  529  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  9:42.62   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
18_J
Gren 18, 800m Frisim Damer Junior 
 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
SJR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:41.86 2008-07-19 
FM: Alba Forés SK Triton 9:02.85 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
340  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  9:03.83   
374  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  9:10.30   
100  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  9:13.48   
98  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  9:13.56   
347  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:15.44   
27  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  9:20.46   
512  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  9:20.63   
70  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  9:23.74   
535  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  9:24.32   
10  257  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  9:25.24   
11  606  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  9:25.51  EFT 
12  344  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  9:28.39   
13  357  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  9:29.49   
14  404  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  9:29.73   
15  586  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  9:31.13   
16  30  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  9:31.52   
17  358  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  9:31.96   
18  516  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  9:34.11   
19  103  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  9:34.68   
20  32  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  9:36.25   
21  99  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  9:37.48   
22  206  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  9:40.84   
23  332  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  9:42.27   
24  590  Bergström Rebecka  1997  SPIF SF  AH1297  50 m  9:42.46   
25  529  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  9:42.62   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
18_S
Gren 18, 800m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: Rent à Tent 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
SJR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:41.86 2008-07-19 
FM: Alba Forés SK Triton 9:02.85 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
275  Lajunen Laura  1992  SK NEPTUN  CG2692  50 m  8:53.88   
266  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  8:58.79   
340  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  9:03.83   
374  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  9:10.30   
100  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  9:13.48   
98  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  9:13.56   
347  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:15.44   
512  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  9:20.63   
70  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  9:23.74   
10  535  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  9:24.32   
11  257  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  9:25.24   
12  606  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  9:25.51  EFT 
13  487  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  50 m  9:27.23   
14  344  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  9:28.39   
15  357  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  9:29.49   
16  404  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  9:29.73   
17  586  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  9:31.13   
18  358  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  9:31.96   
19  516  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  9:34.11   
20  103  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  9:34.68   
21  32  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  9:36.25   
22  99  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  9:37.48   
23  206  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  9:40.84   
24  332  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  9:42.27   
25  590  Bergström Rebecka  1997  SPIF SF  AH1297  50 m  9:42.46   
26  529  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  9:42.62   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
19_J
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Junior 
 
SR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
SJR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
MR: Johannes Skagius (1995) 27.86 2014-07-04 
FM: Johannes Skagius Sundsvalls SS 28.61 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
383  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  29.02   
190  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  29.52   
199  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  29.76   
299  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  30.21   
92  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  30.22   
81  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  30.27   
13  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  50 m  30.36   
200  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  50 m  30.36   
163  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  30.44   
10  23  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  30.45   
11  63  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  30.70   
12  320  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  30.70   
13  94  Arvidsson Karl  1998  JÄRFÄLLA S  AY0798  50 m  30.75   
14  314  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  AA1197  50 m  30.76   
15  407  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  30.90   
16  144  Kromnow Elias  1999  KARLSKRONA  AL5799  50 m  30.92   
17  181  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  30.93   
18  11  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m  30.98   
19  452  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  30.98   
20  464  Bolle Henrik  1996  TUREBERG  AO3196  50 m  31.14   
21  509  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  31.14   
22  328  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  50 m  31.17   
23  208  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  50 m  31.19   
24  101  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  50 m  31.26   
25  183  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  31.28   
26  577  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  31.31   
27  567  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  50 m  31.35   
28  88  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  31.39   
29  483  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  31.42   
30  45  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  50 m  31.52   
31  223  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  31.52   
32  316  Andersson Jonas  1996  POSEIDON  AE2396  50 m  31.59   
33  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  31.66   
34  502  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  31.86   
35  116  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  31.89   
36  433  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  32.15   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
19_S
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Schenker AB 
SR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
SJR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
MR: Johannes Skagius (1995) 27.86 2014-07-04 
FM: Johannes Skagius Sundsvalls SS 28.61 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
386  Skagius Johannes  1995  SUNDSVALL  AH8595  50 m  27.54   
554  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  50 m  28.79   
82  Zeidler Jacob  1994  HS  AB5394  50 m  28.82   
575  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  28.91   
160  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  29.02   
383  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  29.02   
287  Tour Niklas  1989  SK NEPTUN  AQ3789  50 m  29.05   
302  Jansson Anton  1992  NKK  AJ6392  50 m  29.07   
451  Svensson Marcus  1992  SK TRITON  AJ3192  50 m  29.17   
10  54  Falk Hansson Joel  1994  HS  AT7394  50 m  29.28   
11  283  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  50 m  29.46   
12  190  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  29.52   
13  186  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  29.58   
14  511  Fürst Andreas  1990  VÄSBY SS  AE1990  50 m  29.60   
15  468  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  50 m  29.63   
16  199  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  29.76   
17  515  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  50 m  29.76   
18  449  Nilsson Felix  1990  SK TRITON  AM6590  50 m  29.86   
19  299  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  30.21   
20  92  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  30.22   
21  81  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  30.27   
22  352  Nordenberg Philip  1992  SKELLEFTEÅ  AR8392  50 m  30.31   
23  13  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  50 m  30.36   
24  200  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  50 m  30.36   
25  163  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  30.44   
26  23  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  30.45   
27  179  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  50 m  30.46   
28  265  Dahlgren Johan  1986  SK NEPTUN  AB4986  50 m  30.54   
29  475  Johnston Johannes  1994  TYRINGE SS  AH9994  50 m  30.62   
30  348  Lindberg Benjamin  1995  SKELLEFTEÅ  AJ6195  50 m  30.63   
31  63  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  30.70   
32  320  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  30.70   
33  94  Arvidsson Karl  1998  JÄRFÄLLA S  AY0798  50 m  30.75   
34  159  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  30.75   
35  239  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  30.75   
36  407  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  30.90   
37  144  Kromnow Elias  1999  KARLSKRONA  AL5799  50 m  30.92   
38  181  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  30.93   
39  551  Wågström Victor  1994  ÅKERSBERGA  AY0394  50 m  30.94   
40  11  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m  30.98   
41  452  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  30.98   
42  550  Nilsson Oskar  1995  ÅKERSBERGA  AD6595  50 m  31.10   
43  464  Bolle Henrik  1996  TUREBERG  AO3196  50 m  31.14   
44  509  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  31.14   
45  328  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  50 m  31.17   
46  208  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  50 m  31.19   
47  101  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  50 m  31.26   
48  183  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  31.28   
49  577  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  31.31   
50  567  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  50 m  31.35   
51  88  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  31.39   
52  483  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  31.42   
53  45  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  50 m  31.52   
54  223  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  31.52   
55  316  Andersson Jonas  1996  POSEIDON  AE2396  50 m  31.59   
56  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  31.66   
57  502  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  31.86   
58  116  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  31.89   
59  433  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  32.15   
60  268  Flodqvist Pontus  1988  SK NEPTUN  AB5388  25 m  29.10   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
20_J
Gren 20, 400m Medley Damer Junior 
 
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21 
SJR: Stina Gardell (1990) 4:42.71 2009-08-02 
MR: Stina Gardell (1990) 4:42.20 2013-07-05 
FM: Stina Gardell Spårvägen SF 4:47.25 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
271  Hippi Jaqueline  1996  SK NEPTUN  AJ8496  50 m  4:50.47   
496  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  5:03.38   
347  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  5:04.52   
535  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  5:07.22   
100  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  5:07.37   
98  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  5:07.43   
482  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  5:10.57   
28  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  5:10.85   
591  Burt Ayleen  1997  SPIF SF  BB5497  50 m  5:12.60   
10  257  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  5:12.64   
11  508  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  50 m  5:12.95   
12  431  Nykvist Greta  1996  SÖDERTÖRN  AU7496  50 m  5:13.76   
13  507  Dimitriou Sagré Emma  1999  VÄSBY SS  AO4699  50 m  5:16.35   
14  478  Berglund Frida  1998  TÄBY SIM  AW7298  50 m  5:17.28   
15  226  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  5:17.83   
16  110  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  5:17.90   
17  533  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  5:18.62   
18  531  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  5:18.80   
19  149  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  5:19.72   
20  525  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  5:20.66   
21  29  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  5:20.76   
22  606  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  5:21.28  EFT 
23  307  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  5:22.17   
24  529  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  5:22.36   
25  329  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  5:08.78   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
20_S
Gren 20, 400m Medley Damer Senior 
 
Sponsor: Kontorab 
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21 
SJR: Stina Gardell (1990) 4:42.71 2009-08-02 
MR: Stina Gardell (1990) 4:42.20 2013-07-05 
FM: Stina Gardell Spårvägen SF 4:47.25 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
370  Gardell Stina  1990  SPÅRVÄGEN  AG9690  50 m  4:44.00   
271  Hippi Jaqueline  1996  SK NEPTUN  AJ8496  50 m  4:50.47   
524  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  4:54.37   
266  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  4:59.39   
496  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  5:03.38   
429  Jörlund Hanna  1991  SÖDERTÖRN  BL6891  50 m  5:03.75   
347  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  5:04.52   
535  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  5:07.22   
100  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  5:07.37   
10  98  Hanson Isabelle  1998  JÄRFÄLLA S  AB4298  50 m  5:07.43   
11  482  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  5:10.57   
12  342  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  5:11.12   
13  591  Burt Ayleen  1997  SPIF SF  BB5497  50 m  5:12.60   
14  257  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  5:12.64   
15  487  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  50 m  5:12.80   
16  508  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  50 m  5:12.95   
17  431  Nykvist Greta  1996  SÖDERTÖRN  AU7496  50 m  5:13.76   
18  507  Dimitriou Sagré Emma  1999  VÄSBY SS  AO4699  50 m  5:16.35   
19  478  Berglund Frida  1998  TÄBY SIM  AW7298  50 m  5:17.28   
20  226  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  5:17.83   
21  110  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  5:17.90   
22  533  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  5:18.62   
23  531  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  5:18.80   
24  149  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  50 m  5:19.72   
25  606  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  5:21.28  EFT 
26  529  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  5:22.36   
27  329  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  5:08.78   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  08 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  08:19 
 
21_J
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Junior 
 
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 
SJR: Oskar Ericsson (1997) 26.16 2016-03-31 
MR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 
FM:Niklas Borin Turebergs SK 26.11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
479  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  26.16   
42  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  26.47   
481  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  27.05   
486  Törnqvist Samuel  1997  TÄBY SIM  AI6197  50 m  27.22   
303  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  27.39   
112  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  AA2196  50 m  27.43   
55  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  27.60   
472  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  50 m  27.60   
210  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  27.77   
10  203  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  28.09   
11  555  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  50 m  28.21   
12  372  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  28.28   
13  299  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  28.34   
14  22  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  28.49   
15  169  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  28.50   
16  173  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  28.54   
17  576  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  AG2798  50 m  28.61   
18  74  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  28.67   
19  316  Andersson Jonas  1996  POSEIDON  AE2396  50 m  28.76   
20  141  Evaldsson Mattias  1997  KALMAR SS  AQ4597  50 m  28.84   
21  36  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  28.85   
22  410  Wernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  50 m  28.85   
23  238  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  50 m  28.87   
24  452  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  28.91   
25  318  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  28.99   
26  483  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  29.01   
27  52  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  29.08   
28  168  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  29.14   
29  Willberg Carl-Åke  1998  DANDERYD  AG1398  50 m  29.22   
30  582  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  29.26   
31  411  Ydenius Axel  1997  SÖDERTÄLJE  AD3997  50 m  29.27   
32  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  50 m  29.29   
33  345  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  29.29   
34  21  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  29.35   
35  24  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  29.49   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  02 juli 2016 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:33 
 
21_S
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Ryds Glas 
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16