2020-02-16   21:29:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vårsimiaden Distrikt, Haninge (Södertörn)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 18
Heatlista 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  14:21   
  Arrangör  Södertörns SS och Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
799  Alexander Thulin  2003  AN7903  SK NEPTUN    25m   
999  Dimitris Ladis  2003  AS4503  TÄBY SIM    25m  1:46.95 
1012  Samuel Nilsson  2003  AR9703  TÄBY SIM    25m  2:03.49 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
1116  Filip Westlund  2003  AL9703  TUREBERG    25m  1:45.18 
998  Albin Kappling  2003  AS2503  TÄBY SIM    25m  1:41.98 
705  Linus Wickström  2003  AK8303  DANDERYD    25m  1:39.57 
708  Liam Björklund  2003  AB6503  ÖSMO SS    25m  1:40.29 
1063  Walter Pettersson  2003  AT3503  WISBY SS    25m  1:44.20 
986  Fredrick Grundin  2003  AR8703  TÄBY SIM    25m  1:46.17 
               

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1027  Edward Tarish  2003  AX9703  TÄBY SIM    25m  1:38.21 
1089  Ludvig Holfve  2003  AG5503  TUREBERG    25m  1:36.05 
1019  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    25m  1:32.36 
766  Viktor Jonson  2003  AQ5303  SK NEPTUN    25m  1:29.71 
1008  Simon Lörinc  2003  AK8503  TÄBY SIM    25m  1:31.83 
699  Filip Novacic  2003  AQ5703  DANDERYD    25m  1:33.53 
984  Liam Gabrielsson  2003  AK5503  TÄBY SIM    25m  1:36.59 
957  David Alonso  2003  AS6703  TÄBY SIM    25m  1:38.85 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1017  Isac Rune  2003  AM9503  TÄBY SIM    25m  1:28.70 
1021  Tor Stein  2003  AR2903  TÄBY SIM    25m  1:28.40 
1014  Isac Persson Taylor  2003  AE6903  TÄBY SIM    25m  1:25.01 
888  Jonathan Sandqvist  2003  AO3703  SÖDERTÖRN    25m  1:18.48 
873  Jakob Majta  2003  AV9703  SÖDERTÖRN    25m  1:18.90 
713  Mattias Kvist  2003  AB5503  ÖSMO SS    25m  1:27.32 
1034  Erik Åstrand  2003  AO2903  TÄBY SIM    25m  1:28.63 
768  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    25m  1:29.07 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.04  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  14:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner