2019-10-20   20:53:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Holbæk Youth Festival 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival    Udskriftsdato  06 maj 2016   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  11:53   
  Arrangør  Holbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2016         
 
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
311  Casper Gervin Jørgensen  2007    A6    25m   
232  Mikkel Krohn Olsen  2006  0623AA  KØGE    25m   
235  Joachim Poulsen  2006  0643AF  KØGE    25m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Oliver Gadegaard  2003  0321AR  KØGE    25m   
310  Andreas Jørgensen  2005    A6    25m   
102  Jonas Monrad Kirk  2005  0573AF  TRITON B    25m   
262  Carl Emil Ljungdahl  2006  0625AB  VEST    25m   
117  Theis Wolfram  2006  0691AD  TRITON B    25m   
63  Gorm Brandt Ebbesen  2004    SILKEBORG    25m   

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
350  Lars Reber Knudsen  2003    FARUM    25m   
94  Mathias Drygaard  2008    TRITON B    25m   
109  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    25m   
378  Mikkel Munkholm  2006  0631AE  HOLBÆK    25m   
352  Tobias Eno Mortensen  2005  0527AJ  FARUM    25m   
341  Jacob Uldall-Jessen  2007    A6    25m   

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Teodor Roed Schøning  2005  0585AA  FARUM    25m  2:41.66 
209  Carl Gustav Christensen  2007  0775AC  KØGE    25m  2:24.84 
270  Erik Rasmussen  2006  0695AD  VEST    25m  2:18.45 
388  Asbjørn Topp Tholle  2004  0467AM  HOLBÆK    25m  2:21.54 
252  Rodi Cetinkaya  2006  0651AH  VEST    25m  2:26.26 
346  Emanuele Holm Ciampi  2006  0621AB  FARUM    25m  2:47.40 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
299  Victor Enemark Cruse  2004    A6    25m  2:10.89 
210  Philip H. Christensen  2004  0437AN  KØGE    25m  2:04.76 
231  Johan Krohn Olsen  2001  0103AD  KØGE    25m  1:28.39 
386  Alexander E. Pedersen  2002  0255AQ  HOLBÆK    25m  1:41.88 
89  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  2:05.84 
274  Josef Shukri  2006  0653AD  VEST    25m  2:16.15 

 
Heat 6 (10) (Årg. 2006-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
254  Sebastian Egenhardt  2006  0655AA  VEST    25m  2:06.54 
41  Bertil Frøbjerg Hellum  2007  0783AA  ROSKILDE    25m  1:57.48 
272  Magnus Rasmussen  2006  0675AD  VEST    25m  1:47.31 
269  Ditlev Queitsch  2006  0671AB  VEST    25m  1:55.83 
347  Marius Severin Haugland  2006  0629AA  FARUM    25m  2:03.89 
40  Valdemar Granic  2006  0695AE  ROSKILDE    25m  2:12.20 

 
Heat 7 (10) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
65  Andreas Gaardsted  2005  0517AI  SILKEBORG    25m  1:58.47 
321  Tobias Lindhardt  2005  0567AA  A6    25m  1:54.54 
45  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  1:47.96 
195  Emil Strandquist  2005  0549AE  AIF    25m  1:53.89 
293  Mikkel Bjerrum  2005  0533AD  A6    25m  1:56.44 
221  Lucas Emil Heinze  2005  0511AK  KØGE    25m  2:29.75 

 
Heat 8 (10) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
332  Nicklas Plank  2004  0463AN  A6    25m  1:53.42 
239  Oliver Schultz  2004  0425AE  KØGE    25m  1:41.40 
312  Anders Kousgard Kortegaar  2004  0471AB  A6    25m  1:31.02 
55  Aleksander Grøn Skovgaard  2004  0477AC  ROSKILDE    25m  1:40.89 
103  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    25m  1:46.67 
287  Noah Vester Nielsen  2004  0439AL  KORSØR    25m  2:04.50 

 
Heat 9 (10) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
348  Benjamin Hougaard  2003  0327AM  FARUM    25m  1:48.39 
97  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  1:31.16 
338  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  A6    25m  1:21.91 
216  Bertram Dalgas Frederikse  2003  0305AC  KØGE    25m  1:30.05 
105  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  1:41.61 
285  Oliver Schou Krogsgaard  2003  0339AO  KORSØR    25m  1:54.90 

 
Heat 10 (10) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
389  Gorm Tholle  2001  0151AD  HOLBÆK    25m  1:24.17 
88  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  1:21.04 
112  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  1:10.85 
363  Jonas Andersen  2001  0165AC  HOLBÆK    25m  1:16.00 
371  Silas Bøjsen  2002  0223AF  HOLBÆK    25m  1:22.53 
374  Jacob Ellekær  2002  0215AN  HOLBÆK    25m  1:28.19 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.01  Udskriftsdato  06 maj 2016 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark