2019-10-15   23:41:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Holbæk Youth Festival 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Holbæk Youth Festival    Udskriftsdato  06 maj 2016   
  Stævne by  Holbæk    Udskriftstidspunkt  11:53   
  Arrangør  Holbæk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2016         
 
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
76  Signe H. Pedersen  2004  0406AV  SILKEBORG    25m   
261  Veronica Larnkjær  2006  0616AK  VEST    25m   
251  Anna Blom Bygum  2006  0682AI  VEST    25m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  Sophia Christensen  2003    KØGE    25m   
277  Liva Gottorp Sørensen  2006  0694AD  VEST    25m   
297  Laura Houmøller Christens  2005    A6    25m   
292  Merle Asmussen  2006    A6    25m   
208  Anna Hjorth Christensen  2006  0652AI  KØGE    25m   
               

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
303  Mille Frydendahl  2006    A6    25m   
229  Emma Olivia Nymand  2003    KØGE    25m   
351  Mille Korndal-Henriksen  2005  0538AG  FARUM    25m   
64  Maja Friis  2005  0574AP  SILKEBORG    25m   
79  Alfa Frederikke Røygaard  2003    SILKEBORG    25m   
301  Anna Dietrichsen  2006  0694AB  A6    25m   

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
314  Anna Langsager  2006    A6    25m   
191  Luna Ravn  2006  0684AD  AIF    25m  4:11.06 
37  Emilie Enevoldsen  2006  0648AH  ROSKILDE    25m  4:01.87 
305  Eva Hlynsdottir  2005  0596AF  A6    25m  4:10.86 
53  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m   
44  Klara Frida Johansen  2005  0586AQ  ROSKILDE    25m   

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
257  Katrine Holm  2005  0556AI  VEST    50m  3:56.71 
334  Lærke Stenholt Røpke  2006  0698AA  A6    25m  3:52.84 
234  Mathilde Stuhr Petersen  2004  0452AW  KØGE    25m  3:46.12 
275  Caroline Svane  2005  0516AH  VEST    50m  3:47.74 
61  Emily Caroline Bonney  2005  0594AP  SILKEBORG    25m  3:55.89 
249  Alberte K. Andersen  2006  0606AB  VEST    50m  4:00.55 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
227  Ida-Marie Michaelsen  2005  0564AO  KØGE    25m  3:37.97 
31  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    25m  3:32.79 
60  Emilie Bie Bock  2005  0554AE  SILKEBORG    25m  3:30.00 
241  Julie Brix Østergaard  2006  0616AE  KØGE    25m  3:30.77 
116  Martha Bødker Thomsen  2005  0586AH  TRITON B    25m  3:34.11 
81  Silke Løvstad Sørensen  2004  0478AR  SILKEBORG    25m  3:41.56 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
115  Ella Bødker Thomsen  2005  0576AH  TRITON B    25m  3:25.91 
189  Asta Kristensen  2004  0484AN  AIF    25m  3:13.29 
394  Simone Hoppe  2004  0478AS  HOLBÆK    25m  3:07.58 
284  Katrine Langholm Jensen  2004  0402AE  KORSØR    25m  3:09.42 
48  Julie Nelkop  2004  0452AJ  ROSKILDE    25m  3:20.14 
268  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    50m  3:27.29 

 
Heat 8 (12) (Årg. 2007-2016) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
56  Silje Sørensen  2007  0754AB  ROSKILDE    25m   
328  Sarah Nelander  2007    A6    25m   
28  Silke Aggergaard  2007  0738AC  ROSKILDE    25m  4:36.56 
32  Norma Andersen  2007  0728AB  ROSKILDE    25m  4:49.36 
320  Cecilie Lindhardt  2007    A6    25m   
111  Emilie Nygaard Schiøtt  2007  0722AC  TRITON B    25m   

 
Heat 9 (12) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
313  Ida Skov Kragh  2006    A6    25m  3:17.47 
295  SIF Bramm  2006    A6    25m  3:12.27 
385  Alberte Pedersen  2006  0618AB  HOLBÆK    25m  2:57.62 
240  Charlotte Wium  2006  0682AA  KØGE    25m  3:11.91 
206  Klara-Sofie Bollmann  2006  0676AA  KØGE    25m  3:14.17 
98  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  3:18.55 

 
Heat 10 (12) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
316  Isabella Larsen  2005    A6    25m  3:07.30 
217  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  0508AA  KØGE    25m  2:49.10 
110  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    25m  2:46.75 
289  Elida Thornsen  2005  0528AA  KORSØR    25m  2:47.47 
70  Annabella Marie Lauritzen  2005  0586AG  SILKEBORG    25m  3:02.22 
259  Ida Jacobsen  2005  0528AD  VEST    50m  3:22.26 

 
Heat 11 (12) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Anna Leopold Brandt  2004  0478AM  TRITON B    25m  2:47.17 
327  Freja Møller  2004  0442AF  A6    25m  2:41.50 
213  Clara Dreier  2004  0438AC  KØGE    25m  2:37.17 
223  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KØGE    25m  2:38.58 
309  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    25m  2:43.54 
50  Ulrika Paaske  2004  0482AL  ROSKILDE    25m  3:04.36 

 
Heat 12 (12) (Årg. 2002-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    25m   
322  Christine Mardov-Johansen  2003  0366AL  A6    25m  2:44.17 
380  Mathilde Nielsen  2003  0392AH  HOLBÆK    25m  2:24.38 
300  Louise Dahl  2003  0362AN  A6    25m  2:31.72 
71  Clarissa Marie Lauritzen  2003  0304AU  SILKEBORG    25m  3:01.86 
349  Maj Jensen  2003  0314BC  FARUM    25m   

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.01  Udskriftsdato  06 maj 2016 
Licens til Holbæk Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark