2020-02-20   16:38:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 20 maj kl 09.00 Insim 07,45

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2016    Utskriftsdatum  13 maj 2016   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  18:43   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar  Finaler (16) 
Sponsor: FREKER Sport 
 
Beräknad start 12:20 
Heat 1 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
309  Olle Zetterström  2003  AW1103  POSEIDON    50m   
230  Jakob Strömland  2003  AO4703  MKK    50m   
171  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    50m  3:45.16 
55  Joel Härstedt  2001  AU6301  HS    50m   
196  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    50m   
166  Emir Ademovski  2001  AT7301  MKK    50m   
               

 
Heat 2 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Elias af Trampe  2004  AN6704  POSEIDON    50m  3:16.15 
283  Jakob Lindskoug  2004  AN8704  POSEIDON    50m  3:09.16 
82  David Sandström  2002  AN5102  HS    50m  3:01.74 
38  Eric Cochinescu  2002  AG6702  HS    50m  2:59.27 
260  Carl Elmer  2003  AK2103  POSEIDON    50m  3:01.48 
490  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    50m  3:03.64 
262  Elliot Hagander  2003  AM6903  POSEIDON    50m  3:13.10 
118  Kevin Henriksson  1998  AS0198  KLIPPAN    50m  3:26.70 

 
Heat 3 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
30  Joel Wall  2001  AH4501  SK HAJEN    50m  2:54.89 
254  Lucas Bontidean  2005  AC0305  POSEIDON    50m  2:53.50 
222  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    50m  2:49.19 
489  Albert Sivtoft  2004  AE3904  SK LÖDDE    50m  2:45.43 
348  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    50m  2:49.16 
186  Joakim Granath  2001  AT9301  MKK    50m  2:51.17 
298  Emil Pettersson  2002  AM6702  POSEIDON    50m  2:54.59 
Gabriel Agardh  2003  AG8103  SK HAJEN    50m  2:56.42 

 
Heat 4 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
224  Samuel Schildt  2000  AP3100  MKK    50m  2:41.04 
373  Felix Rosenkvist  2004  AD0704  SK SYDSIM    50m  2:39.26 
195  Oscar Klittbo  2002  AA2702  MKK    50m  2:35.55 
Ludwig Saurow  2004  AC9704  ESLÖVS SS    50m  2:34.23 
223  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    50m  2:35.51 
431  Leo Pekberg  2002  AF7902  ÄNGELHOLM    50m  2:36.81 
86  Oliver Stålbrand  2002  AP3302  HS    50m  2:40.26 
287  Simon Mattiasson Nazar  2002  AO7702  POSEIDON    50m  2:42.43 

 
Heat 5 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
407  Noel Persson  2002  AG2702  SK TRITON    50m  2:33.46 
249  Pascal Björkman  2001  AF6701  POSEIDON    50m  2:31.31 
218  Lukas Patzer  2002  AG5902  MKK    50m  2:29.72 
359  Julian Kasapov Alexis  1999  AQ4399  SK SYDSIM    50m  2:29.20 
270  Axel Hörestrand  2002  AN0702  POSEIDON    50m  2:29.36 
154  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    50m  2:29.92 
237  Leo Grahovic  2000  AX1500  MARKARYD    50m  2:32.40 
150  Hampus Erdös  2003  AK0303  SK LÖDDE    50m  2:34.22 

 
Heat 6 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
172  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    50m  2:26.57 
401  Fredrik Nilsson  2002  AA8302  SK TRITON    50m  2:25.76 
366  Elias Mårtensson  1997  AV6997  SK SYDSIM    50m  2:23.25 
181  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  2:21.67 
65  Gustav Lind  2002  AG7702  HS    50m  2:23.23 
201  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    50m  2:24.73 
184  Simon Ghidini  2001  AR9701  MKK    50m  2:26.17 
156  Isak Paulsson  2002  AG1502  SK LÖDDE    50m  2:27.04 

 
Heat 7 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
463  Mike Johansen  2001  0159AC  KVIK    50m  2:21.35 
414  Felix Wetterborg  2001  AC6101  SK TRITON    50m  2:20.49 
221  Adam Ringdahl  1998  AR7198  MKK    50m  2:19.00 
151  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    50m  2:18.44 
159  Tobias Ranevi  1999  AK7999  SK LÖDDE    50m  2:18.54 
37  Simon Bonnevier  2001  AH7301  HS    50m  2:19.76 
324  Leonardo Nilsson  2000  AS6900  SK RAN    50m  2:20.99 
225  Arvid Scott  2001  AO0901  MKK    50m  2:21.36 

 
Heat 8 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Filip Kutlesovski  2000  AP0100  MKK    50m  2:18.34 
71  Lukas Mirsch  2001  AJ8901  HS    50m  2:17.65 
182  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    50m  2:16.53 
33  Johan Alderbrink  2001  AO7701  HS    50m  2:14.67 
135  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA    50m  2:15.86 
273  Oscar Johansson  2000  AH4500  POSEIDON    50m  2:17.05 
341  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    50m  2:17.83 
77  André Philipsson Eriksson  2001  AH1501  HS    50m  2:18.41 

 
Heat 9 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Rickard Wemlén  2000  AF0900  SK HAJEN    50m  2:14.39 
299  Luke Postema  1995  AS6195  POSEIDON    50m  2:13.33 
Andreas Aminoff  2000  AB7900  SK HAJEN    50m  2:11.72 
208  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    50m  2:10.97 
121  Jonathan Skog  2000  AB0900  KLIPPAN    50m  2:11.24 
307  Marko Vasilijevic  1999  AH1999  POSEIDON    50m  2:12.41 
Axel Andrén  2001  AD6301  ESLÖVS SS    50m  2:14.23 
447  Roar Andersen  2001  0183AA  KVIK    50m  2:14.43 

 
Heat 10 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
192  Filip Hinderup  2001  AH5101  MKK    50m  2:10.64 
128  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    50m  2:10.52 
148  Tim Brinkhagen  2001  AC9901  SK LÖDDE    50m  2:10.15 
393  Samuel Kvist  2000  AB0700  SK TRITON    50m  2:09.40 
470  Lucas Alexander Meng  2000  0003AC  KVIK    50m  2:09.99 
229  Philip Stenberg  2001  AB9101  MKK    50m  2:10.42 
51  Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    50m  2:10.63 
74  Hampus Olsson  2000  AH7700  HS    50m  2:10.94 

 
Heat 11 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
455  Mikkel Fogelberg Handberg  1998  9813AG  KVIK    50m  2:07.69 
316  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN    50m  2:05.76 
259  Julius Ekstrand  1998  AJ9798  POSEIDON    50m  2:04.48 
311  Gustav Östlund  1997  AM8797  POSEIDON    50m  2:03.83 
467  Johannes E. Mariegaard  1997  9743AF  KVIK    50m  2:03.86 
485  Simon Krøyer Svendsen  1999  9961AA  KVIK    50m  2:05.48 
76  Gustav Persson  2000  AJ4500  HS    50m  2:07.60 
132  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    50m  2:07.94 

 
Heat 12 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
477  Jon Riedel Pedersen  1998  9821AG  KVIK    50m  2:03.29 
427  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM    50m  2:02.56 
127  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    50m  2:01.64 
464  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK    50m  2:00.95 
410  Oskar Skarin  1999  AD0999  SK TRITON    50m  2:01.50 
27  Martin Rogmark  1996  AI0196  SK HAJEN    50m  2:02.30 
459  Emil Hedegaard  1999  9905AA  KVIK    50m  2:02.63 
328  Daniel Olsson-Shirazi  1997  AV9197  SK RAN    50m  2:03.82 

 
Heat 13 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
473  Mads Midtbøll  1998  9841AP  KVIK    50m  2:00.79 
471  Oliver Marcus Meng  1997  9731AM  KVIK    50m  2:00.20 
482  Lukas Storm  1999  9977AA  KVIK    50m  1:59.65 
440  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG    50m  1:58.98 
206  William Lindblom  1998  AN7798  MKK    50m  1:58.98 
169  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    50m  1:59.97 
145  Hampus Svensson  1999  AE5199  LANDSKRONA    50m  2:00.78 
439  Axel Lloyd  1999  AE4599  TRELLEBORG    50m  2:00.95 

 
Heat 14 (16) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
163  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  2:17.71 
390  Thor Grandin  2002  AG4502  SK TRITON    50m  2:15.48 
Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    50m  2:11.36 
351  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  2:10.69 
475  Jakob Strunge Nissen  2002  0291AC  KVIK    50m  2:11.25 
183  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    50m  2:13.86 
46  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  2:16.13 
220  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    50m  2:17.86 

 
Heat 15 (16) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
312  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON    50m  2:06.59 
403  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    50m  2:05.69 
488  Ferdinand Wahl  2000  0089AB  KVIK    50m  2:05.12 
130  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  1:57.11 
42  Albin Edvardsson  2000  AN1300  HS    50m  2:03.84 
95  Victor Åberg  2001  AH2501  HS    50m  2:05.67 
93  Dante Vollmer  2001  AH3501  HS    50m  2:05.92 
443  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    50m  2:07.36 

 
Heat 16 (16) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
462  Rasmus Härstedt  1994  9455AA  KVIK    50m  1:58.20 
194  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK    50m  1:56.16 
484  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK    50m  1:52.69 
476  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK    50m  1:50.34 
89  Max Troell  1995  AA4395  HS    50m  1:52.36 
60  Viktor Kertes  1996  AP5196  HS    50m  1:55.52 
461  Viktor Holm  1996  9607AD  KVIK    50m  1:56.26 
474  Frederik Nerving  1997  9771AP  KVIK    50m  1:58.46 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner