2020-02-20   16:51:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 20 maj kl 09.00 Insim 07,45

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2016    Utskriftsdatum  13 maj 2016   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  18:43   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 3, 200m Ryggsim Damer  Finaler (11) 
Sponsor: TYR 
 
Beräknad start 09:54 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
210  Emma Mattsson  2003  BO5803  MKK    50m   
107  Moa Törneman  2001  AN6401  SS IDEN    50m   
215  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
34  Emma Andersson  2002  AO1802  HS    50m   
25  Olivia Pantzar  2004  AG5404  SK HAJEN    50m   
226  Felicia Sjöström  2002  BU9402  MKK    50m   
147  Milla Andersson  2003  AX4203  SK LÖDDE    50m  3:58.17 
235  Mikaela Virc  2003  AV6403  MKK    50m   
13  Linnea Dolmark  2002  AO0602  SK HAJEN    50m   
29  Isabell Tretinjak  2003  AH1203  SK HAJEN    50m   
61  Sara Kjellnäs  2002  AO6602  HS    50m   

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
162  Isabel Smideberg  2004  AJ7804  SK LÖDDE    50m  3:33.24 
409  Matilda Schmidt  2002  AO4402  SK TRITON    50m  3:18.34 
274  Vanessa Johansson  2006  AA4606  POSEIDON    50m  3:13.79 
424  Wilma Carlsson  2000  AV0600  ÄNGELHOLM    50m  3:11.18 
217  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    50m  3:12.49 
277  Elma Kjellin  2003  AT5203  POSEIDON    50m  3:17.27 
413  Emilia Stålhammar  2001  BD7601  SK TRITON    50m  3:29.82 
96  Angelica Böhme  2003  AR3603  SS IDEN    50m  3:55.31 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
292  Ida Nordberg  2006  AB4406  POSEIDON    50m  3:06.25 
10  Hanna Barnell  2003  BF6403  SK HAJEN    50m  3:05.96 
167  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    50m  3:03.26 
32  Freja Werker  2003  AH3203  SK HAJEN    50m  2:59.74 
422  Cornelia Bernspång  2003  AW7603  TYRINGE SS    50m  3:00.55 
153  Hanne Husby  2004  AF5804  SK LÖDDE    50m  3:03.63 
246  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    50m  3:06.08 
231  Julia Szekely  2002  BA1802  MKK    50m  3:10.30 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
404  Nina Nolén  2002  AY1402  SK TRITON    50m  2:58.44 
149  Filippa Dihle  2003  AR6203  SK LÖDDE    50m  2:57.75 
116  Alice Bengtsson  2000  AM0200  KLIPPAN    50m  2:56.31 
288  Elin Melin  2000  AB4800  POSEIDON    50m  2:54.96 
124  Belinda Vedlugaite  2000  BK5200  KLIPPAN    50m  2:55.51 
14  Ella Gutenwik  2004  AQ1804  SK HAJEN    50m  2:57.63 
125  Elsa Assarsson  2001  AD1401  LANDSKRONA    50m  2:58.08 
119  Jennie Johansson  2001  AX0401  KLIPPAN    50m  2:59.73 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
456  Sarah Sirek Hansen  2003  0352AB  KVIK    50m  2:52.59 
173  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    50m  2:50.68 
243  Isabelle Bengtsson  2002  AV1802  POSEIDON    50m  2:50.19 
236  Ebba Axelsson  2001  AP5601  MARKARYD    50m  2:49.61 
174  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    50m  2:50.09 
433  Ellen Thunberg  2001  BC7401  ÄNGELHOLM    50m  2:50.37 
371  Lina Ostreus  2002  AV4202  SK SYDSIM    50m  2:51.49 
58  Ebba Jälminger  2002  AO9602  HS    50m  2:52.62 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Olivia Skog  2002  AI1602  SK LÖDDE    50m  2:48.04 
19  Julia Larsson  2002  AI6602  SK HAJEN    50m  2:46.94 
425  Klara Flodmark  2001  AE4201  ÄNGELHOLM    50m  2:46.60 
212  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    50m  2:43.40 
429  Inez Jensen  2001  BI8201  ÄNGELHOLM    50m  2:44.25 
87  Wilma Svensson  2002  BK8402  HS    50m  2:46.68 
248  Amanda Björkman  2001  AF3101  POSEIDON    50m  2:47.39 
131  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    50m  2:49.34 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
396  Thea Lindström  2000  AF9600  SK TRITON    50m  2:43.33 
448  Sofie Findahl Andersen  2003  0382AB  KVIK    50m  2:41.56 
24  Sara Nobrell  2002  BM1402  SK HAJEN    50m  2:40.97 
66  Hanna Lindahl  2000  AN6200  HS    50m  2:38.14 
362  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    50m  2:39.51 
144  Ida Sandwång  2001  AM3601  LANDSKRONA    50m  2:41.13 
479  Celia Puggaard  2003  0346AA  KVIK    50m  2:41.58 
478  Tine Petersen  2003  0304AO  KVIK    50m  2:43.37 

 
Heat 9 (11) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
98  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  SS IDEN    50m  2:40.13 
193  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    50m  2:39.29 
444  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    50m  2:30.80 
457  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    50m  2:24.46 
483  Julie Krøyer Svendsen  2002  0222AA  KVIK    50m  2:27.76 
211  Josephine Mikkelsen  2002  AI5202  MKK    50m  2:36.35 
111  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    50m  2:39.86 
469  Emilie Meng  2003  0318AC  KVIK    50m  2:40.77 

 
Heat 10 (11) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
40  Amanda Dittlau  2000  AN5200  HS    50m  2:35.32 
438  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    50m  2:31.05 
85  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    50m  2:26.28 
486  Sara Sylvest  2000  0086AD  KVIK    50m  2:22.33 
451  Sofie Brøgger  2000  0032AD  KVIK    50m  2:26.24 
Olivia Ülger  2000  AK3800  ESLÖVS SS    50m  2:28.68 
330  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    50m  2:33.43 
35  Josefine Arvidsson  2001  AN7801  HS    50m  2:37.19 

 
Heat 11 (11) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
157  Emma Persson  1999  AM7299  SK LÖDDE    50m  2:31.69 
141  Elin Rundblad  1999  AN3299  LANDSKRONA    50m  2:29.25 
384  Ida Borg  1997  AB8897  SK TRITON    50m  2:26.60 
389  Amanda Granborg  1999  AE7699  SK TRITON    50m  2:21.68 
358  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM    50m  2:26.12 
481  Ida Schütt  1996  9642AI  KVIK    50m  2:28.49 
460  Josephine Holm  1999  9982AA  KVIK    50m  2:31.31 
Josefin Nilsson  1999  AK4899  ESLÖVS SS    50m  2:42.68 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner