2020-02-20   16:54:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 
 
Sponsor: DB SCHENKER 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
244  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  1:12.56   
416  Wingren Lina  1996  SK TRITON  AQ7896  50 m  1:13.37   
457  Hansen Sofie  2002  KVIK  0202AI  50 m  1:13.68   
54  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  1:14.60   
69  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  1:14.61   
63  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  1:14.74   
446  Findahl Andersen Laura  2001  KVIK  0142AA  50 m  1:15.39   
380  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  1:15.49   
78  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  1:15.73   
10  158  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  1:16.16   
11  36  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  1:16.34   
12  143  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  1:16.76   
13  480  Schmid Liva  2000  KVIK  0012AV  50 m  1:17.55   
14  266  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  1:18.11   
15  115  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  1:18.17   
16  126  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  1:18.40   
17  61  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  50 m  1:18.46   
18  170  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  1:19.12   
19  279  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  1:19.28   
20  442  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  1:19.39   
21  44  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  50 m  1:19.46   
22  75  Palm Elly  2001  HS  BP4401  50 m  1:19.86   
23  272  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  1:20.42   
24  347  Flodfält Vilma  1999  SK SYDSIM  AF9499  50 m  1:20.64   
25  402  Nilsson Johanna  1996  SK TRITON  AD0696  50 m  1:20.66   
26  350  Grewell My  1998  SK SYDSIM  BE2698  50 m  1:21.47   
27  113  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  1:21.64   
28  197  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  50 m  1:22.11   
29  450  Brink Caroline  2003  KVIK  0316AE  50 m  1:22.17   
30  11  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  1:22.61   
31  70  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  50 m  1:22.98   
32  432  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  1:23.08   
33  161  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  50 m  1:23.30   
34  469  Meng Emilie  2003  KVIK  0318AC  50 m  1:23.72   
35  59  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  1:23.79   
36  34  Andersson Emma  2002  HS  AO1802  50 m  1:24.57   
37  212  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  1:24.94   
38  137  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  1:25.06   
39  445  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  1:25.18   
40  454  Gregersen Kajsa  2001  KVIK  0186AM  50 m  1:25.63   
41  448  Findahl Andersen Sofie  2003  KVIK  0382AB  50 m  1:25.72   
42  12  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  50 m  1:26.39   
43  116  Bengtsson Alice  2000  KLIPPAN  AM0200  50 m  1:27.22   
44  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  50 m  1:27.35   
45  155  Miderbäck Saga  2000  SK LÖDDE  AR9400  50 m  1:27.48   
46  119  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  50 m  1:28.10   
47  174  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  50 m  1:28.11   
48  383  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  50 m  1:28.94   
49  39  Cokalic Emilia  2002  HS  AO8602  50 m  1:29.04   
50  421  Aronsson Thea  2000  TYRINGE SS  AS6400  50 m  1:29.32   
51  344  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  1:29.38   
52  162  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  50 m  1:29.40   
53  48  Gren Annika  1999  HS  BL2499  50 m  1:29.65   
54  472  Michelsen Amalie  2003  KVIK  0308AC  50 m  1:29.75   
55  429  Jensen Inez  2001  ÄNGELHOLM  BI8201  50 m  1:29.87   
56  396  Lindström Thea  2000  SK TRITON  AF9600  50 m  1:30.09   
57  124  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  50 m  1:30.11   
58  19  Larsson Julia  2002  SK HAJEN  AI6602  50 m  1:30.17   
59  246  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  50 m  1:30.47   
60  424  Carlsson Wilma  2000  ÄNGELHOLM  AV0600  50 m  1:30.81   
61  153  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE  AF5804  50 m  1:30.96   
62  106  Twedberg Anna  2003  SS IDEN  AR4203  50 m  1:31.29   
63  25  Pantzar Olivia  2004  SK HAJEN  AG5404  50 m  1:31.87   
64  173  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m  1:32.28   
65  187  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  1:32.80   
66  412  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  50 m  1:32.92   
67  425  Flodmark Klara  2001  ÄNGELHOLM  AE4201  50 m  1:33.00   
68  392  Jartelius Felicia  2001  SK TRITON  AS6601  50 m  1:33.91   
69  99  Hansen Elin  2000  SS IDEN  AV6600  50 m  1:34.08   
70  282  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  50 m  1:34.18   
71  215  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  1:35.31   
72  408  Pålsson Malin  2002  SK TRITON  AO6402  50 m  1:35.36   
73  147  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE  AX4203  50 m  1:37.03   
74  336  Berisha Anna  2001  SK SYDSIM  AY1401  50 m  1:37.06   
75  285  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  50 m  1:37.24   
76  26  Persson Lova  2004  SK HAJEN  AD7604  50 m  1:37.44   
77  367  Napierski Michelle  2001  SK SYDSIM  BN4801  50 m  1:37.85   
78  13  Dolmark Linnea  2002  SK HAJEN  AO0602  50 m  1:38.17   
79  22  Mårtensson Alma  2004  SK HAJEN  AD6604  50 m  1:38.67   
80  253  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  50 m  1:38.85   
81  167  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  1:39.54   
82  94  Vulic Victoria  2002  HS  BH8402  50 m  1:39.62   
83  318  Dzudovic Sofia  2003  SK RAN  BE1203  50 m  1:40.79   
84  210  Mattsson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m  1:40.87   
85  235  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  50 m  1:40.91   
86  423  Lamminsaari Mila  2003  TYRINGE SS  BN3603  50 m  1:41.26   
87  323  Luani Embla  2002  SK RAN  AQ8402  50 m  1:42.12   
88  419  Öhlin Nora  2000  SK TRITON  BR1400  50 m  1:42.12   
89  29  Tretinjak Isabell  2003  SK HAJEN  AH1203  50 m  1:42.67   
90  217  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  1:42.84   
91  231  Szekely Julia  2002  MKK  BA1802  50 m  1:43.78   
92  304  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  50 m  1:44.06   
93  369  Nölev Mila  2002  SK SYDSIM  BH0402  50 m  1:44.20   
94  274  Johansson Vanessa  2006  POSEIDON  AA4606  50 m  1:44.29   
95  374  Schulze Hanna  2002  SK SYDSIM  AW2602  50 m  1:44.64   
96  200  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  50 m  1:44.75   
97  320  Hansen Sofia  2002  SK RAN  BK1602  50 m  1:44.99   
98  292  Nordberg Ida  2006  POSEIDON  AB4406  50 m  1:45.07   
99  325  Nimander Linnea  2002  SK RAN  BQ8802  50 m  1:46.88   
100  277  Kjellin Elma  2003  POSEIDON  AT5203  50 m  1:50.29   
101  319  Edlund Elin  2003  SK RAN  AS5203  50 m  1:55.74   
102  314  Andrén Sophia  2004  SK RAN  AO1804  50 m  1:57.22   
103  242  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  50 m  1:59.28   
104  317  Dzudovic Ivana  2004  SK RAN  AO2804  50 m  1:59.46   
105  331  Skogberg Alexandra  2003  SK RAN  BE4203  50 m  2:18.43   
106  226  Sjöström Felicia  2002  MKK  BU9402  50 m     
107  308  Wester Elsa  2006  POSEIDON  AS4606  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
2_S
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
Sponsor: iKLNIK 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
462  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  50 m  55.43   
127  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  56.73   
132  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  56.88   
484  Krøyer Svendsen Marcus  1997  KVIK  9787AB  50 m  57.38   
474  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  50 m  57.58   
191  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  58.14   
60  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  58.51   
427  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  58.56   
471  Marcus Meng Oliver  1997  KVIK  9731AM  50 m  58.82   
10  440  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  59.46   
11  476  Ovesen Sebastian  1994  KVIK  9429AB  50 m  59.48   
12  130  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  59.64   
13  453  Galving Frederik  1998  KVIK  9897AC  50 m  59.86   
14  194  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  50 m  1:00.17   
15  465  M. Jørgensen Jonas  2001  KVIK  0193AA  50 m  1:00.24   
16  138  Norén Johan  1986  LANDSKRONA  AF9186  50 m  1:00.30   
17  108  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  1:00.70   
18  455  Fogelberg Handberg Mikkel  1998  KVIK  9813AG  50 m  1:01.11   
19  93  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  1:01.13   
20  312  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  1:01.90   
21  316  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  1:01.94   
22  81  Said Mohammad Al  1998  HS  AY8198  50 m  1:02.95   
23  485  Krøyer Svendsen Simon  1999  KVIK  9961AA  50 m  1:02.98   
24  76  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  1:02.99   
25  257  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  50 m  1:03.37   
26  403  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  1:03.83   
27  342  Cvijic Teodor  1999  SK SYDSIM  AS0199  50 m  1:04.04   
28  151  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  1:04.24   
29  327  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  1:04.26   
30  206  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  1:04.35   
31  482  Storm Lukas  1999  KVIK  9977AA  50 m  1:04.53   
32  221  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  1:04.60   
33  42  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  1:04.79   
34  467  E. Mariegaard Johannes  1997  KVIK  9743AF  50 m  1:04.88   
35  80  Said Khalil Al  2000  HS  AZ7100  50 m  1:04.90   
36  459  Hedegaard Emil  1999  KVIK  9905AA  50 m  1:04.92   
37  328  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  1:04.94   
38  213  Nilsson Johan  1994  MKK  AW9794  50 m  1:05.23   
39  341  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  1:05.25   
40  51  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  1:05.44   
41  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  1:05.79   
42  169  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  1:06.14   
43  37  Bonnevier Simon  2001  HS  AH7301  50 m  1:06.23   
44  218  Patzer Lukas  2002  MKK  AG5902  50 m  1:06.32   
45  16  Henriksson Marcus  1997  SK HAJEN  AQ1797  50 m  1:06.67   
46  95  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  50 m  1:06.71   
47  351  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  1:06.92   
48  47  Giambalvo Alessio  2001  HS  AR4701  50 m  1:07.22   
49  475  Strunge Nissen Jakob  2002  KVIK  0291AC  50 m  1:07.27   
50  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  1:07.37   
51  356  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  1:07.59   
52  324  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  50 m  1:07.88   
53  74  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  50 m  1:08.16   
54  86  Stålbrand Oliver  2002  HS  AP3302  50 m  1:08.17   
55  182  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  1:08.35   
56  163  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  1:08.78   
57  208  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  1:09.25   
58  181  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  1:09.69   
59  65  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  1:09.87   
60  443  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  1:09.87   
61  273  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  50 m  1:10.01   
62  192  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  1:10.31   
63  159  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE  AK7999  50 m  1:10.69   
64  352  Halilovic Eddie  1999  SK SYDSIM  AQ8399  50 m  1:11.36   
65  222  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  50 m  1:11.91   
66  265  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  50 m  1:12.05   
67  183  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  1:12.10   
68  220  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  1:12.33   
69  148  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  1:12.45   
70  470  Alexander Meng Lucas  2000  KVIK  0003AC  50 m  1:12.81   
71  390  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  50 m  1:13.09   
72  225  Scott Arvid  2001  MKK  AO0901  50 m  1:13.57   
73  447  Andersen Roar  2001  KVIK  0183AA  50 m  1:14.52   
74  114  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  1:17.79   
75  401  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  50 m  1:18.30   
76  270  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  50 m  1:18.49   
77  359  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  50 m  1:18.50   
78  298  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  50 m  1:18.90   
79  223  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  50 m  1:20.70   
80  156  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  1:23.94   
81  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  50 m  1:24.53   
82  373  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  50 m  1:25.82   
83  171  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  1:26.66   
84  287  Mattiasson Nazar Simon  2002  POSEIDON  AO7702  50 m  1:28.16   
85  267  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  50 m  1:29.46   
86  431  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  50 m  1:29.64   
87  Agardh Gabriel  2003  SK HAJEN  AG8103  50 m  1:30.74   
88  489  Sivtoft Albert  2004  SK LÖDDE  AE3904  50 m  1:33.17  EFT 
89  321  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  50 m  1:34.25   
90  348  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  50 m  1:34.39   
91  286  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  50 m  1:34.58   
92  260  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  50 m  1:36.43   
93  315  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  50 m  1:38.12   
94  30  Wall Joel  2001  SK HAJEN  AH4501  50 m     
95  123  Tarnanidis Nikolaos  2002  KLIPPAN  AY3902  50 m     
96  184  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m     
97  195  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  50 m     
98  201  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m     
99  230  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
3_S
Gren 3, 200m Ryggsim Damer 
 
Sponsor: TYR 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
389  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  2:21.68   
486  Sylvest Sara  2000  KVIK  0086AD  50 m  2:22.33   
457  Hansen Sofie  2002  KVIK  0202AI  50 m  2:24.46   
358  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  2:26.12   
451  Brøgger Sofie  2000  KVIK  0032AD  50 m  2:26.24   
85  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  2:26.28   
384  Borg Ida  1997  SK TRITON  AB8897  50 m  2:26.60   
483  Krøyer Svendsen Julie  2002  KVIK  0222AA  50 m  2:27.76   
481  Schütt Ida  1996  KVIK  9642AI  50 m  2:28.49   
10  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  2:28.68   
11  141  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  2:29.25   
12  444  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  2:30.80   
13  438  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  2:31.05   
14  460  Holm Josephine  1999  KVIK  9982AA  50 m  2:31.31   
15  157  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  50 m  2:31.69   
16  330  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  2:33.43   
17  40  Dittlau Amanda  2000  HS  AN5200  50 m  2:35.32   
18  211  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  2:36.35   
19  35  Arvidsson Josefine  2001  HS  AN7801  50 m  2:37.19   
20  66  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  50 m  2:38.14   
21  193  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  2:39.29   
22  362  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  2:39.51   
23  111  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  2:39.86   
24  98  Dellhede Viktoria  2003  SS IDEN  AD2403  50 m  2:40.13   
25  469  Meng Emilie  2003  KVIK  0318AC  50 m  2:40.77   
26  24  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  2:40.97   
27  144  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  2:41.13   
28  448  Findahl Andersen Sofie  2003  KVIK  0382AB  50 m  2:41.56   
29  479  Puggaard Celia  2003  KVIK  0346AA  50 m  2:41.58   
30  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  50 m  2:42.68   
31  396  Lindström Thea  2000  SK TRITON  AF9600  50 m  2:43.33   
32  478  Petersen Tine  2003  KVIK  0304AO  50 m  2:43.37   
33  212  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  2:43.40   
34  429  Jensen Inez  2001  ÄNGELHOLM  BI8201  50 m  2:44.25   
35  425  Flodmark Klara  2001  ÄNGELHOLM  AE4201  50 m  2:46.60   
36  87  Svensson Wilma  2002  HS  BK8402  50 m  2:46.68   
37  19  Larsson Julia  2002  SK HAJEN  AI6602  50 m  2:46.94   
38  248  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  50 m  2:47.39   
39  161  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  50 m  2:48.04   
40  131  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  2:49.34   
41  236  Axelsson Ebba  2001  MARKARYD  AP5601  50 m  2:49.61   
42  174  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  50 m  2:50.09   
43  243  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  50 m  2:50.19   
44  433  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  50 m  2:50.37   
45  173  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m  2:50.68   
46  371  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  50 m  2:51.49   
47  456  Sirek Hansen Sarah  2003  KVIK  0352AB  50 m  2:52.59   
48  58  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  2:52.62   
49  288  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  2:54.96   
50  124  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  50 m  2:55.51   
51  116  Bengtsson Alice  2000  KLIPPAN  AM0200  50 m  2:56.31   
52  14  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  50 m  2:57.63   
53  149  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  50 m  2:57.75   
54  125  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  50 m  2:58.08   
55  404  Nolén Nina  2002  SK TRITON  AY1402  50 m  2:58.44   
56  119  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  50 m  2:59.73   
57  32  Werker Freja  2003  SK HAJEN  AH3203  50 m  2:59.74   
58  422  Bernspång Cornelia  2003  TYRINGE SS  AW7603  50 m  3:00.55   
59  167  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  3:03.26   
60  153  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE  AF5804  50 m  3:03.63   
61  10  Barnell Hanna  2003  SK HAJEN  BF6403  50 m  3:05.96   
62  246  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  50 m  3:06.08   
63  292  Nordberg Ida  2006  POSEIDON  AB4406  50 m  3:06.25   
64  231  Szekely Julia  2002  MKK  BA1802  50 m  3:10.30   
65  424  Carlsson Wilma  2000  ÄNGELHOLM  AV0600  50 m  3:11.18   
66  217  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  3:12.49   
67  274  Johansson Vanessa  2006  POSEIDON  AA4606  50 m  3:13.79   
68  277  Kjellin Elma  2003  POSEIDON  AT5203  50 m  3:17.27   
69  409  Schmidt Matilda  2002  SK TRITON  AO4402  50 m  3:18.34   
70  413  Stålhammar Emilia  2001  SK TRITON  BD7601  50 m  3:29.82   
71  162  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  50 m  3:33.24   
72  96  Böhme Angelica  2003  SS IDEN  AR3603  50 m  3:55.31   
73  147  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE  AX4203  50 m  3:58.17   
74  13  Dolmark Linnea  2002  SK HAJEN  AO0602  50 m     
75  25  Pantzar Olivia  2004  SK HAJEN  AG5404  50 m     
76  29  Tretinjak Isabell  2003  SK HAJEN  AH1203  50 m     
77  34  Andersson Emma  2002  HS  AO1802  50 m     
78  61  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  50 m     
79  107  Törneman Moa  2001  SS IDEN  AN6401  50 m     
80  210  Mattsson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m     
81  215  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m     
82  226  Sjöström Felicia  2002  MKK  BU9402  50 m     
83  235  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
4_S
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 
 
Sponsor: Nordic Sugar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
464  M. Jørgensen Jacob  1997  KVIK  9737AB  50 m  2:17.18   
92  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  2:19.84   
27  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  50 m  2:27.59   
219  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  2:28.30   
135  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  2:30.83   
439  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  2:36.14   
337  Boos Erik  1999  SK SYDSIM  AD1399  50 m  2:36.18   
206  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  2:36.28   
284  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  2:39.64   
10  488  Wahl Ferdinand  2000  KVIK  0089AB  50 m  2:39.96   
11  176  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  50 m  2:40.34   
12  108  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  2:40.72   
13  139  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  2:43.07   
14  427  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:43.27   
15  33  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  2:43.29   
16  121  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  2:45.56   
17  345  Emmanouilidis Georg  2000  SK SYDSIM  AG2100  50 m  2:49.52   
18  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  50 m  2:49.77   
19  184  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  2:51.96   
20  406  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  50 m  2:59.71   
21  222  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  50 m  3:04.55   
22  267  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  50 m  3:14.50   
23  298  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  50 m  3:15.16   
24  352  Halilovic Eddie  1999  SK SYDSIM  AQ8399  50 m  3:15.48   
25  238  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  50 m  3:15.95   
26  21  Laurén Malte  2004  SK HAJEN  AE1704  50 m  3:18.30   
27  375  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  3:20.77   
28  15  Hansson Jacob  2002  SK HAJEN  AM8902  50 m  3:21.44   
29  397  Lövberg Oskar  2003  SK TRITON  AC9903  50 m  3:25.19   
30  150  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  3:28.79   
31  30  Wall Joel  2001  SK HAJEN  AH4501  50 m  3:30.56   
32  237  Grahovic Leo  2000  MARKARYD  AX1500  50 m  3:39.33   
33  290  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  50 m  3:44.90   
34  223  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  50 m  3:45.39   
35  370  Offrell Love  2004  SK SYDSIM  AG1104  50 m  3:46.35   
36  489  Sivtoft Albert  2004  SK LÖDDE  AE3904  50 m  3:48.16   
37  262  Hagander Elliot  2003  POSEIDON  AM6903  50 m  3:53.23   
38  38  Cochinescu Eric  2002  HS  AG6702  50 m     
39  166  Ademovski Emir  2001  MKK  AT7301  50 m     
40  171  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m     
41  196  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  50 m     
42  201  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m     
43  230  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m     
44  254  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  50 m     
45  283  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  50 m     
46  302  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  50 m     
47  309  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  50 m     
48  490  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
5_S
Gren 5, 400m Frisim Damer 
 
Sponsor: Burlövs kommun 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
386  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  4:19.81   
460  Holm Josephine  1999  KVIK  9982AA  50 m  4:23.79   
481  Schütt Ida  1996  KVIK  9642AI  50 m  4:26.21   
487  Wael Emma  1993  KVIK  9374AL  50 m  4:28.49   
449  Linde Atkins Phoebe  2000  KVIK  0058AA  50 m  4:29.30   
486  Sylvest Sara  2000  KVIK  0086AD  50 m  4:31.23   
50  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  4:31.75   
211  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  4:35.90   
446  Findahl Andersen Laura  2001  KVIK  0142AA  50 m  4:35.97   
10  389  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  4:38.13   
11  483  Krøyer Svendsen Julie  2002  KVIK  0222AA  50 m  4:39.85   
12  143  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  4:40.80   
13  133  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  4:41.08   
14  391  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  4:41.31   
15  69  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  4:41.34   
16  466  Kornbek Sofie  2000  KVIK  0084AD  50 m  4:43.13   
17  244  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  4:44.73   
18  357  Holmberg Johanna  1993  SK SYDSIM  BH9693  50 m  4:46.29   
19  103  Nilsson Sara  1998  SS IDEN  AF3498  50 m  4:48.32   
20  289  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  4:50.27   
21  49  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  4:50.52   
22  451  Brøgger Sofie  2000  KVIK  0032AD  50 m  4:51.59   
23  66  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  50 m  4:51.95   
24  438  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  4:53.09   
25  170  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  4:53.46   
26  24  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  4:53.91   
27  126  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  4:54.23   
28  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  50 m  4:54.52   
29  296  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  50 m  4:57.32   
30  278  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  4:57.35   
31  178  Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  50 m  4:58.16   
32  164  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  5:01.01   
33  58  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  5:01.48   
34  458  Hedegaard Anika  2002  KVIK  0266AA  50 m  5:02.21   
35  90  Trägårdh Amanda  2001  HS  BL3201  50 m  5:03.60   
36  141  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  5:04.46   
37  428  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  50 m  5:04.49   
38  212  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  5:04.98   
39  452  Gaard Regitze  2001  KVIK  0178AG  50 m  5:05.34   
40  252  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  50 m  5:05.80   
41  137  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  5:06.86   
42  479  Puggaard Celia  2003  KVIK  0346AA  50 m  5:07.27   
43  433  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  50 m  5:08.20   
44  14  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  50 m  5:09.83   
45  261  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  50 m  5:10.38   
46  23  Nilsson Hanna  2000  SK HAJEN  AR1800  50 m  5:11.54   
47  432  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  5:12.53   
48  48  Gren Annika  1999  HS  BL2499  50 m  5:13.06   
49  420  Aronsson Clara  2002  TYRINGE SS  AE4202  50 m  5:13.12   
50  36  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  5:15.12   
51  275  Karlsson Noemi  2001  POSEIDON  BQ5801  50 m  5:18.61   
52  149  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  50 m  5:18.68   
53  339  Cerutti Emma  2002  SK SYDSIM  AI9402  50 m  5:19.02   
54  173  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m  5:21.30   
55  371  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  50 m  5:21.93   
56  217  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  5:23.44   
57  430  Palmquist Emma  2000  ÄNGELHOLM  AS1400  50 m  5:24.05   
58  215  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  5:27.87   
59  167  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  5:28.39   
60  269  Hägg Siri  2002  POSEIDON  BA0202  50 m  5:39.03   
61  210  Mattsson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m  5:41.63   
62  344  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  5:42.32   
63  107  Törneman Moa  2001  SS IDEN  AN6401  50 m  5:44.83   
64  468  Melhede Chastine  2002  KVIK  0292AZ  50 m  5:47.62   
65  29  Tretinjak Isabell  2003  SK HAJEN  AH1203  50 m  5:50.18   
66  187  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  5:50.92   
67  362  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  5:54.43   
68  253  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  50 m  5:56.94   
69  277  Kjellin Elma  2003  POSEIDON  AT5203  50 m  5:58.90   
70  235  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  50 m  6:20.86   
71  282  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  50 m  6:24.03   
72  412  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  50 m  6:40.65   
73  22  Mårtensson Alma  2004  SK HAJEN  AD6604  50 m     
74  200  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
6_S
Gren 6, 200m Frisim Herrar 
 
Sponsor: FREKER Sport 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
476  Ovesen Sebastian  1994  KVIK  9429AB  50 m  1:50.34   
89  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  1:52.36   
484  Krøyer Svendsen Marcus  1997  KVIK  9787AB  50 m  1:52.69   
60  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  1:55.52   
194  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  50 m  1:56.16   
461  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  50 m  1:56.26   
130  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:57.11   
462  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  50 m  1:58.20   
474  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  50 m  1:58.46   
10  206  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  1:58.98   
11  440  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  1:58.98   
12  482  Storm Lukas  1999  KVIK  9977AA  50 m  1:59.65   
13  169  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  1:59.97   
14  471  Marcus Meng Oliver  1997  KVIK  9731AM  50 m  2:00.20   
15  145  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  2:00.78   
16  473  Midtbøll Mads  1998  KVIK  9841AP  50 m  2:00.79   
17  439  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  2:00.95   
18  464  M. Jørgensen Jacob  1997  KVIK  9737AB  50 m  2:00.95   
19  410  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  50 m  2:01.50   
20  127  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  2:01.64   
21  27  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  50 m  2:02.30   
22  427  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:02.56   
23  459  Hedegaard Emil  1999  KVIK  9905AA  50 m  2:02.63   
24  477  Riedel Pedersen Jon  1998  KVIK  9821AG  50 m  2:03.29   
25  328  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  2:03.82   
26  311  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  2:03.83   
27  42  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  2:03.84   
28  467  E. Mariegaard Johannes  1997  KVIK  9743AF  50 m  2:03.86   
29  259  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  2:04.48   
30  488  Wahl Ferdinand  2000  KVIK  0089AB  50 m  2:05.12   
31  485  Krøyer Svendsen Simon  1999  KVIK  9961AA  50 m  2:05.48   
32  95  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  50 m  2:05.67   
33  403  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:05.69   
34  316  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  2:05.76   
35  93  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:05.92   
36  312  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  2:06.59   
37  443  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:07.36   
38  76  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  2:07.60   
39  455  Fogelberg Handberg Mikkel  1998  KVIK  9813AG  50 m  2:07.69   
40  132  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:07.94   
41  393  Kvist Samuel  2000  SK TRITON  AB0700  50 m  2:09.40   
42  470  Alexander Meng Lucas  2000  KVIK  0003AC  50 m  2:09.99   
43  148  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  2:10.15   
44  229  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  50 m  2:10.42   
45  128  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  2:10.52   
46  51  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  2:10.63   
47  192  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  2:10.64   
48  351  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  2:10.69   
49  74  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  50 m  2:10.94   
50  208  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  2:10.97   
51  121  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  2:11.24   
52  475  Strunge Nissen Jakob  2002  KVIK  0291AC  50 m  2:11.25   
53  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  2:11.36   
54  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  AB7900  50 m  2:11.72   
55  307  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  2:12.41   
56  299  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  50 m  2:13.33   
57  183  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  2:13.86   
58  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  50 m  2:14.23   
59  31  Wemlén Rickard  2000  SK HAJEN  AF0900  50 m  2:14.39   
60  447  Andersen Roar  2001  KVIK  0183AA  50 m  2:14.43   
61  33  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  2:14.67   
62  390  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  50 m  2:15.48   
63  135  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  2:15.86   
64  46  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  2:16.13   
65  182  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  2:16.53   
66  273  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  50 m  2:17.05   
67  71  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  50 m  2:17.65   
68  163  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:17.71   
69  341  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  2:17.83   
70  220  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  2:17.86   
71  199  Kutlesovski Filip  2000  MKK  AP0100  50 m  2:18.34   
72  77  Philipsson Eriksson André  2001  HS  AH1501  50 m  2:18.41   
73  151  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  2:18.44   
74  159  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE  AK7999  50 m  2:18.54   
75  221  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  2:19.00   
76  37  Bonnevier Simon  2001  HS  AH7301  50 m  2:19.76   
77  414  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  50 m  2:20.49   
78  324  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  50 m  2:20.99   
79  463  Johansen Mike  2001  KVIK  0159AC  50 m  2:21.35   
80  225  Scott Arvid  2001  MKK  AO0901  50 m  2:21.36   
81  181  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  2:21.67   
82  65  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  2:23.23   
83  366  Mårtensson Elias  1997  SK SYDSIM  AV6997  50 m  2:23.25   
84  201  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:24.73   
85  401  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  50 m  2:25.76   
86  184  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  2:26.17   
87  172  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:26.57   
88  156  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  2:27.04   
89  359  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  50 m  2:29.20   
90  270  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  50 m  2:29.36   
91  218  Patzer Lukas  2002  MKK  AG5902  50 m  2:29.72   
92  154  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  2:29.92   
93  249  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  50 m  2:31.31   
94  237  Grahovic Leo  2000  MARKARYD  AX1500  50 m  2:32.40   
95  407  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  50 m  2:33.46   
96  150  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  2:34.22   
97  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  50 m  2:34.23   
98  223  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  50 m  2:35.51   
99  195  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  50 m  2:35.55   
100  431  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  50 m  2:36.81   
101  373  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  50 m  2:39.26   
102  86  Stålbrand Oliver  2002  HS  AP3302  50 m  2:40.26   
103  224  Schildt Samuel  2000  MKK  AP3100  50 m  2:41.04   
104  287  Mattiasson Nazar Simon  2002  POSEIDON  AO7702  50 m  2:42.43   
105  489  Sivtoft Albert  2004  SK LÖDDE  AE3904  50 m  2:45.43  EFT 
106  348  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  50 m  2:49.16   
107  222  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  50 m  2:49.19   
108  186  Granath Joakim  2001  MKK  AT9301  50 m  2:51.17   
109  254  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  50 m  2:53.50   
110  298  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  50 m  2:54.59   
111  30  Wall Joel  2001  SK HAJEN  AH4501  50 m  2:54.89   
112  Agardh Gabriel  2003  SK HAJEN  AG8103  50 m  2:56.42   
113  38  Cochinescu Eric  2002  HS  AG6702  50 m  2:59.27   
114  260  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  50 m  3:01.48   
115  82  Sandström David  2002  HS  AN5102  50 m  3:01.74   
116  490  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  50 m  3:03.64  EFT 
117  283  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  50 m  3:09.16   
118  262  Hagander Elliot  2003  POSEIDON  AM6903  50 m  3:13.10   
119  239  af Trampe Elias  2004  POSEIDON  AN6704  50 m  3:16.15   
120  118  Henriksson Kevin  1998  KLIPPAN  AS0198  50 m  3:26.70   
121  171  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  3:45.16   
122  55  Härstedt Joel  2001  HS  AU6301  50 m     
123  166  Ademovski Emir  2001  MKK  AT7301  50 m     
124  196  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  50 m     
125  230  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m     
126  309  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
7_S
Gren 7, 100m Frisim Damer 
 
Sponsor: SPONSORHUSET 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
386  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  57.48   
460  Holm Josephine  1999  KVIK  9982AA  50 m  58.39   
143  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  58.55   
483  Krøyer Svendsen Julie  2002  KVIK  0222AA  50 m  59.61   
437  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  59.89   
Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  1:00.07   
185  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  1:00.42   
355  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  1:00.58   
466  Kornbek Sofie  2000  KVIK  0084AD  50 m  1:00.59   
10  451  Brøgger Sofie  2000  KVIK  0032AD  50 m  1:00.62   
11  365  Lövdahl Michelle  1995  SK SYDSIM  AH8895  50 m  1:00.78   
12  207  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  1:00.81   
13  449  Linde Atkins Phoebe  2000  KVIK  0058AA  50 m  1:00.85   
14  402  Nilsson Johanna  1996  SK TRITON  AD0696  50 m  1:01.05   
15  144  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  1:01.08   
16  389  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  1:01.26   
17  358  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  1:01.30   
18  418  Volkova Alexandra  1996  SK TRITON  AK4896  50 m  1:01.41   
19  350  Grewell My  1998  SK SYDSIM  BE2698  50 m  1:01.46   
20  50  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  1:01.70   
21  454  Gregersen Kajsa  2001  KVIK  0186AM  50 m  1:01.74   
22  49  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  1:01.80   
23  487  Wael Emma  1993  KVIK  9374AL  50 m  1:01.84   
24  36  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  1:01.86   
25  133  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  1:01.89   
26  442  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  1:02.04   
27  85  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:02.10   
28  357  Holmberg Johanna  1993  SK SYDSIM  BH9693  50 m  1:02.43   
29  88  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  1:02.49   
30  444  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  1:02.53   
31  478  Petersen Tine  2003  KVIK  0304AO  50 m  1:02.86   
32  251  Björner Oh Li  1998  POSEIDON  AO6298  50 m  1:02.88   
33  158  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  1:02.90   
34  384  Borg Ida  1997  SK TRITON  AB8897  50 m  1:02.91   
35  438  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  1:02.91   
36  78  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  1:02.96   
37  193  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  1:03.15   
38  126  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  1:03.30   
39  250  Björnberg Anna  1992  POSEIDON  BB4892  50 m  1:03.32   
40  54  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  1:03.43   
41  368  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  1:03.46   
42  44  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  50 m  1:03.49   
43  137  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  1:03.53   
44  64  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  50 m  1:03.54   
45  278  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  1:03.55   
46  103  Nilsson Sara  1998  SS IDEN  AF3498  50 m  1:03.66   
47  244  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  1:03.66   
48  59  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  1:03.87   
49  178  Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  50 m  1:03.90   
50  289  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  1:04.05   
51  202  Lennartsson Tove  2000  MKK  AM1800  50 m  1:04.23   
52  330  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  1:04.48   
53  480  Schmid Liva  2000  KVIK  0012AV  50 m  1:04.55   
54  288  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  1:04.65   
55  24  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  1:04.67   
56  445  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  1:04.68   
57  35  Arvidsson Josefine  2001  HS  AN7801  50 m  1:04.78   
58  435  Odén Isabelle  2002  ÖSTERLEN  AY6802  50 m  1:04.79   
59  434  Anderberg-Richard Tilde  1999  ÖSTERLEN  AU5499  50 m  1:04.80   
60  141  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  1:04.96   
61  354  Heij-Lindholm Wilma  1999  SK SYDSIM  AG1299  50 m  1:05.02   
62  211  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  1:05.07   
63  296  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  50 m  1:05.07   
64  34  Andersson Emma  2002  HS  AO1802  50 m  1:05.12   
65  233  Torres Olivia  1999  MKK  BL9299  50 m  1:05.14   
66  87  Svensson Wilma  2002  HS  BK8402  50 m  1:05.31   
67  66  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  50 m  1:05.38   
68  155  Miderbäck Saga  2000  SK LÖDDE  AR9400  50 m  1:05.38   
69  362  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  1:05.57   
70  174  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  50 m  1:05.59   
71  433  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  50 m  1:05.96   
72  420  Aronsson Clara  2002  TYRINGE SS  AE4202  50 m  1:06.04   
73  432  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  1:06.07   
74  266  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  1:06.24   
75  212  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  1:06.33   
76  248  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  50 m  1:06.39   
77  396  Lindström Thea  2000  SK TRITON  AF9600  50 m  1:06.48   
78  58  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  1:06.52   
79  107  Törneman Moa  2001  SS IDEN  AN6401  50 m  1:06.52   
80  468  Melhede Chastine  2002  KVIK  0292AZ  50 m  1:06.56   
81  339  Cerutti Emma  2002  SK SYDSIM  AI9402  50 m  1:06.64   
82  425  Flodmark Klara  2001  ÄNGELHOLM  AE4201  50 m  1:06.67   
83  75  Palm Elly  2001  HS  BP4401  50 m  1:06.90   
84  252  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  50 m  1:07.01   
85  90  Trägårdh Amanda  2001  HS  BL3201  50 m  1:07.05   
86  479  Puggaard Celia  2003  KVIK  0346AA  50 m  1:07.14   
87  217  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  1:07.47   
88  164  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  1:07.52   
89  170  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  1:07.57   
90  116  Bengtsson Alice  2000  KLIPPAN  AM0200  50 m  1:07.64   
91  456  Sirek Hansen Sarah  2003  KVIK  0352AB  50 m  1:07.70   
92  197  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  50 m  1:07.77   
93  422  Bernspång Cornelia  2003  TYRINGE SS  AW7603  50 m  1:07.81   
94  115  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  1:08.28   
95  14  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  50 m  1:08.30   
96  98  Dellhede Viktoria  2003  SS IDEN  AD2403  50 m  1:08.40   
97  111  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  1:08.43   
98  279  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  1:08.67   
99  19  Larsson Julia  2002  SK HAJEN  AI6602  50 m  1:08.76   
100  448  Findahl Andersen Sofie  2003  KVIK  0382AB  50 m  1:08.80   
101  39  Cokalic Emilia  2002  HS  AO8602  50 m  1:08.84   
102  261  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  50 m  1:09.13   
103  430  Palmquist Emma  2000  ÄNGELHOLM  AS1400  50 m  1:09.19   
104  131  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  1:09.22   
105  129  Haglund Katja  2003  LANDSKRONA  BW9203  50 m  1:09.49   
106  429  Jensen Inez  2001  ÄNGELHOLM  BI8201  50 m  1:09.57   
107  450  Brink Caroline  2003  KVIK  0316AE  50 m  1:09.60   
108  173  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m  1:09.63   
109  23  Nilsson Hanna  2000  SK HAJEN  AR1800  50 m  1:09.69   
110  275  Karlsson Noemi  2001  POSEIDON  BQ5801  50 m  1:09.74   
111  215  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  1:09.75   
112  162  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  50 m  1:09.96   
113  73  Norstedt Ingrid  2002  HS  AO2802  50 m  1:10.48   
114  469  Meng Emilie  2003  KVIK  0318AC  50 m  1:10.65   
115  243  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  50 m  1:10.68   
116  417  Wivsätter Gabriella  2003  SK TRITON  AE4603  50 m  1:10.72   
117  10  Barnell Hanna  2003  SK HAJEN  BF6403  50 m  1:10.73   
118  68  Llupa Julise  2002  HS  AO7602  50 m  1:10.84   
119  167  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  1:11.08   
120  32  Werker Freja  2003  SK HAJEN  AH3203  50 m  1:11.19   
121  344  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  1:11.37   
122  371  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  50 m  1:11.39   
123  246  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  50 m  1:11.62   
124  105  Sjö Elin  2001  SS IDEN  AX5801  50 m  1:11.81   
125  62  Lapadatovic Anna  2001  HS  BP3401  50 m  1:11.84   
126  99  Hansen Elin  2000  SS IDEN  AV6600  50 m  1:12.06   
127  84  Stenhård Ellinor  2002  HS  AV8402  50 m  1:12.16   
128  383  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  50 m  1:12.29   
129  336  Berisha Anna  2001  SK SYDSIM  AY1401  50 m  1:12.32   
130  125  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  50 m  1:13.01   
131  12  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  50 m  1:13.51   
132  109  Delen Abrahamsson Agnes  2002  KK KARPEN  AQ3602  50 m  1:14.02   
133  404  Nolén Nina  2002  SK TRITON  AY1402  50 m  1:14.06   
134  323  Luani Embla  2002  SK RAN  AQ8402  50 m  1:14.17   
135  424  Carlsson Wilma  2000  ÄNGELHOLM  AV0600  50 m  1:14.35   
136  187  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  1:14.64   
137  96  Böhme Angelica  2003  SS IDEN  AR3603  50 m  1:14.79   
138  210  Mattsson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m  1:14.85   
139  106  Twedberg Anna  2003  SS IDEN  AR4203  50 m  1:14.87   
140  269  Hägg Siri  2002  POSEIDON  BA0202  50 m  1:15.40   
141  253  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  50 m  1:15.73   
142  200  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  50 m  1:15.84   
143  392  Jartelius Felicia  2001  SK TRITON  AS6601  50 m  1:16.46   
144  153  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE  AF5804  50 m  1:16.76   
145  22  Mårtensson Alma  2004  SK HAJEN  AD6604  50 m  1:17.04   
146  319  Edlund Elin  2003  SK RAN  AS5203  50 m  1:17.37   
147  413  Stålhammar Emilia  2001  SK TRITON  BD7601  50 m  1:17.56   
148  320  Hansen Sofia  2002  SK RAN  BK1602  50 m  1:17.64   
149  94  Vulic Victoria  2002  HS  BH8402  50 m  1:17.85   
150  369  Nölev Mila  2002  SK SYDSIM  BH0402  50 m  1:18.03   
151  423  Lamminsaari Mila  2003  TYRINGE SS  BN3603  50 m  1:18.41   
152  367  Napierski Michelle  2001  SK SYDSIM  BN4801  50 m  1:18.58   
153  147  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE  AX4203  50 m  1:18.85   
154  408  Pålsson Malin  2002  SK TRITON  AO6402  50 m  1:19.02   
155  277  Kjellin Elma  2003  POSEIDON  AT5203  50 m  1:19.21   
156  26  Persson Lova  2004  SK HAJEN  AD7604  50 m  1:19.48   
157  325  Nimander Linnea  2002  SK RAN  BQ8802  50 m  1:19.65   
158  292  Nordberg Ida  2006  POSEIDON  AB4406  50 m  1:20.01   
159  231  Szekely Julia  2002  MKK  BA1802  50 m  1:20.02   
160  285  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  50 m  1:20.13   
161  235  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  50 m  1:20.60   
162  318  Dzudovic Sofia  2003  SK RAN  BE1203  50 m  1:21.61   
163  317  Dzudovic Ivana  2004  SK RAN  AO2804  50 m  1:21.96   
164  374  Schulze Hanna  2002  SK SYDSIM  AW2602  50 m  1:22.64   
165  104  Rosén Sundström Tuva  2002  SS IDEN  AT7802  50 m  1:23.10   
166  291  Nilbecker Sabina  2004  POSEIDON  AR3804  50 m  1:24.87   
167  242  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  50 m  1:25.21   
168  314  Andrén Sophia  2004  SK RAN  AO1804  50 m  1:32.10   
169  274  Johansson Vanessa  2006  POSEIDON  AA4606  50 m  1:32.19   
170  419  Öhlin Nora  2000  SK TRITON  BR1400  50 m  1:32.59   
171  304  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  50 m  1:36.93   
172  409  Schmidt Matilda  2002  SK TRITON  AO4402  50 m  1:39.81   
173  353  Hed Ines  2004  SK SYDSIM  AZ0204  50 m  1:51.28   
174  216  Orlova Kateryna  2004  MKK  BS0204  50 m  1:51.75   
175  331  Skogberg Alexandra  2003  SK RAN  BE4203  50 m  1:54.09   
176  226  Sjöström Felicia  2002  MKK  BU9402  50 m     
177  308  Wester Elsa  2006  POSEIDON  AS4606  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
8_S
Gren 8, 200m Medley Herrar 
 
Sponsor: DB SCHENKER 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
476  Ovesen Sebastian  1994  KVIK  9429AB  50 m  2:05.95   
464  M. Jørgensen Jacob  1997  KVIK  9737AB  50 m  2:07.76   
130  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:09.15   
462  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  50 m  2:10.72   
461  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  50 m  2:14.42   
484  Krøyer Svendsen Marcus  1997  KVIK  9787AB  50 m  2:14.64   
93  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:17.68   
477  Riedel Pedersen Jon  1998  KVIK  9821AG  50 m  2:18.05   
455  Fogelberg Handberg Mikkel  1998  KVIK  9813AG  50 m  2:18.34   
10  108  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  2:19.23   
11  439  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  2:19.32   
12  76  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  2:19.76   
13  427  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:20.03   
14  42  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  2:22.29   
15  474  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  50 m  2:22.30   
16  403  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:22.62   
17  488  Wahl Ferdinand  2000  KVIK  0089AB  50 m  2:22.70   
18  311  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  2:22.97   
19  328  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  2:23.35   
20  385  Ericsson Rasmus  1998  SK TRITON  AB4198  50 m  2:23.43   
21  259  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  2:24.16   
22  138  Norén Johan  1986  LANDSKRONA  AF9186  50 m  2:24.57   
23  473  Midtbøll Mads  1998  KVIK  9841AP  50 m  2:24.64   
24  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  2:24.85   
25  135  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  2:24.88   
26  459  Hedegaard Emil  1999  KVIK  9905AA  50 m  2:24.91   
27  356  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  2:25.56   
28  152  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  2:25.78   
29  95  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  50 m  2:25.97   
30  51  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  2:26.08   
31  128  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  2:26.70   
32  465  M. Jørgensen Jonas  2001  KVIK  0193AA  50 m  2:26.94   
33  485  Krøyer Svendsen Simon  1999  KVIK  9961AA  50 m  2:27.28   
34  470  Alexander Meng Lucas  2000  KVIK  0003AC  50 m  2:27.49   
35  475  Strunge Nissen Jakob  2002  KVIK  0291AC  50 m  2:27.77   
36  265  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  50 m  2:27.97   
37  443  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:29.41   
38  31  Wemlén Rickard  2000  SK HAJEN  AF0900  50 m  2:29.54   
39  307  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  2:29.97   
40  284  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  2:30.21   
41  208  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  2:30.28   
42  121  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  2:30.79   
43  37  Bonnevier Simon  2001  HS  AH7301  50 m  2:31.61   
44  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  50 m  2:31.71   
45  181  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  2:31.78   
46  163  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:31.87   
47  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  2:32.09   
48  151  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  2:32.31   
49  293  Nyrenstedt Gustav  1992  POSEIDON  AD6992  50 m  2:32.36   
50  220  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  2:32.86   
51  74  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  50 m  2:33.43   
52  139  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  2:33.76   
53  65  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  2:33.79   
54  192  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  2:35.18   
55  184  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  2:36.63   
56  390  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  50 m  2:36.99   
57  159  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE  AK7999  50 m  2:38.37   
58  463  Johansen Mike  2001  KVIK  0159AC  50 m  2:38.70   
59  312  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  2:38.71   
60  447  Andersen Roar  2001  KVIK  0183AA  50 m  2:39.38   
61  77  Philipsson Eriksson André  2001  HS  AH1501  50 m  2:40.07   
62  172  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:40.30   
63  86  Stålbrand Oliver  2002  HS  AP3302  50 m  2:41.01   
64  154  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  2:42.37   
65  222  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  50 m  2:43.68   
66  401  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  50 m  2:45.01   
67  201  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:45.19   
68  224  Schildt Samuel  2000  MKK  AP3100  50 m  2:46.07   
69  82  Sandström David  2002  HS  AN5102  50 m  2:46.51   
70  375  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  2:48.27   
71  225  Scott Arvid  2001  MKK  AO0901  50 m  2:49.11   
72  270  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  50 m  2:50.41   
73  156  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  2:50.66   
74  150  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  2:50.77   
75  267  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  50 m  2:51.34   
76  349  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  50 m  2:55.55   
77  298  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  50 m  2:55.87   
78  431  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  50 m  2:55.88   
79  114  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  2:56.14   
80  223  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  50 m  2:58.09   
81  249  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  50 m  2:59.36   
82  171  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  2:59.83   
83  180  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  50 m  3:02.78   
84  196  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  50 m  3:05.15   
85  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  50 m  3:05.67   
86  238  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  50 m  3:06.40   
87  397  Lövberg Oskar  2003  SK TRITON  AC9903  50 m  3:07.90   
88  315  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  50 m  3:13.92   
89  300  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  50 m  3:14.14   
90  321  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  50 m  3:14.40   
91  302  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  50 m  3:14.81   
92  406  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  50 m  3:15.70   
93  370  Offrell Love  2004  SK SYDSIM  AG1104  50 m  3:16.65   
94  230  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  3:19.43   
95  260  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  50 m  3:25.26   
96  290  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  50 m  3:25.41   
97  262  Hagander Elliot  2003  POSEIDON  AM6903  50 m  3:27.22   
98  329  Rafael Pavli  2002  SK RAN  AS5902  50 m     
99  334  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  50 m     
100  366  Mårtensson Elias  1997  SK SYDSIM  AV6997  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
9_S
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer 
 
Sponsor: iKLNIK 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
380  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:22.02   
85  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  2:22.06   
452  Gaard Regitze  2001  KVIK  0178AG  50 m  2:22.33   
69  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  2:26.31   
481  Schütt Ida  1996  KVIK  9642AI  50 m  2:28.59   
391  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  2:29.84   
126  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  2:32.79   
368  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  2:37.97   
88  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  2:39.00   
10  113  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  2:39.14   
11  432  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  2:39.83   
12  64  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  50 m  2:40.79   
13  458  Hedegaard Anika  2002  KVIK  0266AA  50 m  2:42.87   
14  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  50 m  2:46.20   
15  20  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  2:51.62   
16  164  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  2:51.80   
17  125  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  50 m  3:11.81   
18  170  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m     
19  202  Lennartsson Tove  2000  MKK  AM1800  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
10_S
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 
 
Sponsor: TYR 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
476  Ovesen Sebastian  1994  KVIK  9429AB  50 m  59.41   
471  Marcus Meng Oliver  1997  KVIK  9731AM  50 m  1:00.50   
240  Andersson Jonas  1996  POSEIDON  AE2396  50 m  1:00.68   
145  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  1:00.92   
127  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  1:01.82   
440  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  1:02.42   
477  Riedel Pedersen Jon  1998  KVIK  9821AG  50 m  1:02.44   
128  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  1:03.32   
130  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:03.49   
10  453  Galving Frederik  1998  KVIK  9897AC  50 m  1:03.83   
11  209  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  50 m  1:04.11   
12  132  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  1:04.70   
13  333  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  1:05.14   
14  265  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  50 m  1:05.42   
15  51  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  1:05.80   
16  311  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  1:06.22   
17  491  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  1:06.25  EFT 
18  467  E. Mariegaard Johannes  1997  KVIK  9743AF  50 m  1:06.26   
19  293  Nyrenstedt Gustav  1992  POSEIDON  AD6992  50 m  1:06.99   
20  470  Alexander Meng Lucas  2000  KVIK  0003AC  50 m  1:07.11   
21  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  AB7900  50 m  1:07.24   
22  427  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  1:07.27   
23  169  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  1:07.66   
24  46  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  1:07.72   
25  93  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  1:08.52   
26  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  1:08.58   
27  439  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  1:08.70   
28  257  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  50 m  1:08.92   
29  189  Hagerström Tim  1999  MKK  AH8799  50 m  1:08.98   
30  80  Said Khalil Al  2000  HS  AZ7100  50 m  1:09.04   
31  122  Skog Marcus  1996  KLIPPAN  AG1596  50 m  1:09.15   
32  208  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  1:09.36   
33  465  M. Jørgensen Jonas  2001  KVIK  0193AA  50 m  1:09.43   
34  163  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  1:09.67   
35  65  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  1:10.01   
36  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  1:10.11   
37  322  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  50 m  1:10.31   
38  463  Johansen Mike  2001  KVIK  0159AC  50 m  1:10.51   
39  229  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  50 m  1:10.63   
40  249  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  50 m  1:10.64   
41  182  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  1:10.78   
42  312  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  1:11.12   
43  148  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  1:11.14   
44  76  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  1:11.45   
45  56  Johansson Joel  2001  HS  AR2701  50 m  1:12.11   
46  341  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  1:12.53   
47  351  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  1:12.58   
48  307  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  1:12.63   
49  184  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  1:12.76   
50  390  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  50 m  1:13.35   
51  220  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  1:13.50   
52  152  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  1:14.14   
53  135  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  1:14.16   
54  492  Schuldt David  2002  SK STIMMET  AF5902  50 m  1:14.18  EFT 
55  156  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  1:14.19   
56  352  Halilovic Eddie  1999  SK SYDSIM  AQ8399  50 m  1:14.31   
57  172  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  1:14.56   
58  101  Lidbäck Gustav  2002  SS IDEN  AB7302  50 m  1:15.01   
59  154  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  1:15.24   
60  195  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  50 m  1:15.46   
61  267  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  50 m  1:16.14   
62  91  Wiberg Emil  2001  HS  AR6901  50 m  1:16.27   
63  71  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  50 m  1:17.37   
64  225  Scott Arvid  2001  MKK  AO0901  50 m  1:18.23   
65  359  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  50 m  1:18.53   
66  82  Sandström David  2002  HS  AN5102  50 m  1:19.22   
67  201  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  1:19.44   
68  373  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  50 m  1:19.86   
69  238  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  50 m  1:19.88   
70  375  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  1:19.99   
71  221  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  1:20.41   
72  287  Mattiasson Nazar Simon  2002  POSEIDON  AO7702  50 m  1:21.79   
73  431  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  50 m  1:22.50   
74  335  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  50 m  1:23.31   
75  171  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  1:23.55   
76  270  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  50 m  1:23.92   
77  114  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  1:24.31   
78  230  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  1:24.87   
79  348  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  50 m  1:25.08   
80  490  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  50 m  1:26.12  EFT 
81  55  Härstedt Joel  2001  HS  AU6301  50 m  1:26.31   
82  223  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  50 m  1:26.60   
83  286  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  50 m  1:27.76   
84  315  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  50 m  1:27.90   
85  118  Henriksson Kevin  1998  KLIPPAN  AS0198  50 m  1:28.68   
86  300  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  50 m  1:28.76   
87  110  Lesmac Liam  2003  KK KARPEN  AS2103  50 m  1:29.22   
88  370  Offrell Love  2004  SK SYDSIM  AG1104  50 m  1:30.17   
89  254  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  50 m  1:30.87   
90  302  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  50 m  1:31.28   
91  180  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  50 m  1:31.89   
92  321  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  50 m  1:32.23   
93  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  50 m  1:32.85   
94  196  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  50 m  1:36.99   
95  112  Persson Anton  2006  KK KARPEN  AA2106  50 m  1:37.00   
96  329  Rafael Pavli  2002  SK RAN  AS5902  50 m  1:37.38   
97  260  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  50 m  1:38.54   
98  239  af Trampe Elias  2004  POSEIDON  AN6704  50 m  1:39.61   
99  326  Novosel Daniel  2002  SK RAN  AS3102  50 m  1:54.39   
100  258  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  50 m  1:56.91   
101  297  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  50 m  2:04.03   
102  262  Hagander Elliot  2003  POSEIDON  AM6903  50 m  2:10.08   
103  313  Andersson Max  2002  SK RAN  AL2102  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
11_S
Gren 11, 400m Medley Damer 
 
Sponsor: Nordic Sugar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
452  Gaard Regitze  2001  KVIK  0178AG  50 m  5:03.35   
446  Findahl Andersen Laura  2001  KVIK  0142AA  50 m  5:05.25   
457  Hansen Sofie  2002  KVIK  0202AI  50 m  5:14.92   
486  Sylvest Sara  2000  KVIK  0086AD  50 m  5:17.36   
480  Schmid Liva  2000  KVIK  0012AV  50 m  5:17.99   
449  Linde Atkins Phoebe  2000  KVIK  0058AA  50 m  5:20.49   
143  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  5:21.62   
244  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  5:23.17   
389  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  5:28.13   
10  442  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  5:32.15   
11  450  Brink Caroline  2003  KVIK  0316AE  50 m  5:35.38   
12  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  50 m  5:36.34   
13  193  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  5:38.03   
14  468  Melhede Chastine  2002  KVIK  0292AZ  50 m  5:38.20   
15  478  Petersen Tine  2003  KVIK  0304AO  50 m  5:42.72   
16  456  Sirek Hansen Sarah  2003  KVIK  0352AB  50 m  5:57.85   
17  472  Michelsen Amalie  2003  KVIK  0308AC  50 m  6:00.81  RES 
18  97  Dellhede Louise  1999  SS IDEN  AQ8499  50 m  6:04.44  RES 
19  73  Norstedt Ingrid  2002  HS  AO2802  50 m  6:07.00  RES 
20  162  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  50 m  6:14.00  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
12_S
Gren 12, 1500m Frisim Herrar 
 
Sponsor: Burlövs kommun 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
461  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  50 m  16:01.94   
473  Midtbøll Mads  1998  KVIK  9841AP  50 m  16:31.30   
482  Storm Lukas  1999  KVIK  9977AA  50 m  16:36.39   
385  Ericsson Rasmus  1998  SK TRITON  AB4198  50 m  17:19.16   
410  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  50 m  17:38.11   
51  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  17:50.67   
443  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  18:08.85   
33  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  18:23.35   
405  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  18:47.31   
10  393  Kvist Samuel  2000  SK TRITON  AB0700  50 m  19:08.13   
11  427  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  19:31.82   
12  401  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  50 m  20:17.60   
13  121  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  22:03.76   
14  298  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  50 m  22:46.60   
15  348  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  50 m  22:52.75   
16  123  Tarnanidis Nikolaos  2002  KLIPPAN  AY3902  50 m     
17  431  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  50 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
13_S
Gren 13, 1500m Frisim Damer 
 
Sponsor: FREKER Sport 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
487  Wael Emma  1993  KVIK  9374AL  50 m  17:26.35   
50  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  17:51.64   
391  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  18:02.72   
211  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  18:06.65   
133  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  18:30.17   
66  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  50 m  19:03.75   
49  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  19:12.41   
48  Gren Annika  1999  HS  BL2499  50 m  20:23.22   
289  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  20:28.14   
10  430  Palmquist Emma  2000  ÄNGELHOLM  AS1400  50 m  21:02.59   
11  421  Aronsson Thea  2000  TYRINGE SS  AS6400  50 m     
12  433  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
14_S
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 
 
Sponsor: SPONSORHUSET 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
60  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  1:04.80   
464  M. Jørgensen Jacob  1997  KVIK  9737AB  50 m  1:05.15   
400  Nilsson Felix  1990  SK TRITON  AM6590  50 m  1:05.49   
219  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  1:07.64   
415  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  1:07.77   
259  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  1:08.11   
76  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  1:08.13   
27  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  50 m  1:08.35   
79  Said Ahmad Al  1996  HS  AZ8396  50 m  1:08.45   
10  190  Helman Jakob  1996  MKK  AU1396  50 m  1:09.70   
11  299  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  50 m  1:10.07   
12  234  Wiktor Samuel  2001  MKK  AJ5301  50 m  1:10.89   
13  439  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  1:11.62   
14  337  Boos Erik  1999  SK SYDSIM  AD1399  50 m  1:11.67   
15  42  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  1:11.74   
16  139  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  1:12.29   
17  176  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  50 m  1:12.45   
18  284  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  1:12.49   
19  356  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  1:12.71   
20  135  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  1:12.77   
21  307  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  1:13.35   
22  122  Skog Marcus  1996  KLIPPAN  AG1596  50 m  1:13.96   
23  179  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  1:14.05   
24  241  Andersson Sebastian  1999  POSEIDON  AE0599  50 m  1:14.40   
25  33  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  1:14.52   
26  121  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  1:14.58   
27  188  Gustafsson Hugo  1997  MKK  AK1397  50 m  1:14.64   
28  206  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  1:15.92   
29  393  Kvist Samuel  2000  SK TRITON  AB0700  50 m  1:15.95   
30  455  Fogelberg Handberg Mikkel  1998  KVIK  9813AG  50 m  1:16.50   
31  345  Emmanouilidis Georg  2000  SK SYDSIM  AG2100  50 m  1:16.73   
32  184  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  1:17.32   
33  41  Edman Andreas  1999  HS  AS6599  50 m  1:17.36   
34  488  Wahl Ferdinand  2000  KVIK  0089AB  50 m  1:17.61   
35  453  Galving Frederik  1998  KVIK  9897AC  50 m  1:17.83   
36  467  E. Mariegaard Johannes  1997  KVIK  9743AF  50 m  1:17.97   
37  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  50 m  1:17.99   
38  74  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  50 m  1:19.47   
39  163  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  1:19.67   
40  181  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  1:20.71   
41  465  M. Jørgensen Jonas  2001  KVIK  0193AA  50 m  1:20.97   
42  31  Wemlén Rickard  2000  SK HAJEN  AF0900  50 m  1:21.24   
43  220  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  1:21.37   
44  351  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  1:21.61   
45  172  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  1:22.30   
46  67  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  50 m  1:22.89   
47  485  Krøyer Svendsen Simon  1999  KVIK  9961AA  50 m  1:23.07   
48  238  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  50 m  1:23.52   
49  352  Halilovic Eddie  1999  SK SYDSIM  AQ8399  50 m  1:23.64   
50  146  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  50 m  1:23.85   
51  414  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  50 m  1:24.34   
52  222  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  50 m  1:25.47   
53  201  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  1:26.06   
54  375  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  1:26.79   
55  406  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  50 m  1:27.50   
56  298  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  50 m  1:27.67   
57  192  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  1:27.94   
58  388  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  50 m  1:28.30   
59  267  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  50 m  1:29.32   
60  154  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  1:29.44   
61  224  Schildt Samuel  2000  MKK  AP3100  50 m  1:29.52   
62  171  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  1:29.64   
63  114  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  1:29.82   
64  401  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  50 m  1:30.02   
65  156  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  1:31.14   
66  214  Nyhlén Albert  2000  MKK  AS4100  50 m  1:31.26   
67  82  Sandström David  2002  HS  AN5102  50 m  1:33.01   
68  431  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  50 m  1:33.41   
69  397  Lövberg Oskar  2003  SK TRITON  AC9903  50 m  1:33.70   
70  286  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  50 m  1:34.52   
71  15  Hansson Jacob  2002  SK HAJEN  AM8902  50 m  1:34.78   
72  394  Larsson Pontus  2002  SK TRITON  AG9502  50 m  1:35.29   
73  223  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  50 m  1:35.55   
74  359  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  50 m  1:36.32   
75  349  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  50 m  1:37.20   
76  230  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  1:37.44   
77  335  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  50 m  1:37.51   
78  390  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  50 m  1:38.43   
79  287  Mattiasson Nazar Simon  2002  POSEIDON  AO7702  50 m  1:41.74   
80  315  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  50 m  1:41.98   
81  91  Wiberg Emil  2001  HS  AR6901  50 m  1:42.33   
82  300  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  50 m  1:42.55   
83  43  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  50 m  1:43.94   
84  329  Rafael Pavli  2002  SK RAN  AS5902  50 m  1:45.19   
85  208  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  1:45.54   
86  321  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  50 m  1:45.96   
87  254  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  50 m  1:46.12   
88  326  Novosel Daniel  2002  SK RAN  AS3102  50 m  1:47.68   
89  360  Kekeric Filip  2002  SK SYDSIM  AQ8102  50 m  1:48.31   
90  302  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  50 m  1:48.33   
91  290  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  50 m  1:48.93   
92  281  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  50 m  1:52.79   
93  239  af Trampe Elias  2004  POSEIDON  AN6704  50 m  1:53.24   
94  263  Hallstäde David  2004  POSEIDON  AN9704  50 m  1:55.01   
95  313  Andersson Max  2002  SK RAN  AL2102  50 m  2:11.25   
96  276  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  50 m  2:18.80   
97  232  Tegger Richard  2000  MKK  AY2700  50 m     
98  377  Svensson Karl  2006  SK SYDSIM  AB6706  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 
 
Sponsor: DB SCHENKER 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
17  Johansson Emma  1991  SK HAJEN  AQ8691  50 m  1:01.45   
386  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  1:02.31   
452  Gaard Regitze  2001  KVIK  0178AG  50 m  1:03.64   
143  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  1:04.29   
69  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  1:04.30   
85  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:04.42   
380  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  1:04.94   
245  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  1:06.51   
451  Brøgger Sofie  2000  KVIK  0032AD  50 m  1:06.53   
10  88  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  1:06.76   
11  358  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  1:07.24   
12  454  Gregersen Kajsa  2001  KVIK  0186AM  50 m  1:07.34   
13  144  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  1:07.35   
14  391  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  1:07.78   
15  207  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  1:08.05   
16  113  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  1:08.41   
17  365  Lövdahl Michelle  1995  SK SYDSIM  AH8895  50 m  1:08.94   
18  444  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  1:08.97   
19  126  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  1:09.03   
20  368  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  1:09.06   
21  432  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  1:09.11   
22  378  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  50 m  1:09.13   
23  442  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  1:09.36   
24  411  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AA8601  50 m  1:09.62   
25  64  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  50 m  1:09.68   
26  438  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  1:09.92   
27  354  Heij-Lindholm Wilma  1999  SK SYDSIM  AG1299  50 m  1:10.21   
28  446  Findahl Andersen Laura  2001  KVIK  0142AA  50 m  1:10.29   
29  441  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  50 m  1:10.68   
30  103  Nilsson Sara  1998  SS IDEN  AF3498  50 m  1:11.41   
31  49  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  1:11.43   
32  278  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  1:11.46   
33  251  Björner Oh Li  1998  POSEIDON  AO6298  50 m  1:11.60   
34  330  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  1:12.01   
35  155  Miderbäck Saga  2000  SK LÖDDE  AR9400  50 m  1:12.36   
36  54  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  1:12.39   
37  458  Hedegaard Anika  2002  KVIK  0266AA  50 m  1:14.79   
38  117  Henriksson Gabriella  2000  KLIPPAN  AS8400  50 m  1:15.05   
39  202  Lennartsson Tove  2000  MKK  AM1800  50 m  1:15.17   
40  193  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  1:15.28   
41  272  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  1:15.31   
42  296  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  50 m  1:15.66   
43  417  Wivsätter Gabriella  2003  SK TRITON  AE4603  50 m  1:15.89   
44  430  Palmquist Emma  2000  ÄNGELHOLM  AS1400  50 m  1:15.98   
45  136  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  50 m  1:16.26   
46  164  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  1:16.73   
47  48  Gren Annika  1999  HS  BL2499  50 m  1:17.19   
48  339  Cerutti Emma  2002  SK SYDSIM  AI9402  50 m  1:17.24   
49  87  Svensson Wilma  2002  HS  BK8402  50 m  1:17.52   
50  468  Melhede Chastine  2002  KVIK  0292AZ  50 m  1:17.58   
51  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  50 m  1:18.08   
52  105  Sjö Elin  2001  SS IDEN  AX5801  50 m  1:18.42   
53  68  Llupa Julise  2002  HS  AO7602  50 m  1:18.57   
54  478  Petersen Tine  2003  KVIK  0304AO  50 m  1:19.45   
55  243  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  50 m  1:19.56   
56  472  Michelsen Amalie  2003  KVIK  0308AC  50 m  1:19.64   
57  261  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  50 m  1:19.69   
58  57  Juliusson Sofia  2002  HS  AT3802  50 m  1:20.34   
59  479  Puggaard Celia  2003  KVIK  0346AA  50 m  1:20.49   
60  448  Findahl Andersen Sofie  2003  KVIK  0382AB  50 m  1:21.56   
61  84  Stenhård Ellinor  2002  HS  AV8402  50 m  1:23.30   
62  252  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  50 m  1:23.73   
63  61  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  50 m  1:24.41   
64  160  Segerdahl Victoria  2001  SK LÖDDE  AS1801  50 m  1:25.02   
65  404  Nolén Nina  2002  SK TRITON  AY1402  50 m  1:25.14   
66  200  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  50 m  1:25.40   
67  433  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  50 m  1:25.43   
68  147  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE  AX4203  50 m  1:25.62   
69  167  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  1:25.92   
70  246  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  50 m  1:26.35   
71  288  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  1:27.33   
72  28  Thorsson Tilde  2003  SK HAJEN  AL6203  50 m  1:27.68   
73  125  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  50 m  1:27.97   
74  165  Önnestam Amanda  2001  SK LÖDDE  AM2401  50 m  1:28.92   
75  187  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  1:29.67   
76  285  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  50 m  1:30.19   
77  109  Delen Abrahamsson Agnes  2002  KK KARPEN  AQ3602  50 m  1:30.38   
78  210  Mattsson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m  1:31.63   
79  274  Johansson Vanessa  2006  POSEIDON  AA4606  50 m  1:32.58   
80  173  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m  1:33.32   
81  10  Barnell Hanna  2003  SK HAJEN  BF6403  50 m  1:33.99   
82  248  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  50 m  1:34.56   
83  282  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  50 m  1:37.07   
84  264  Hansson Matilda  2002  POSEIDON  BC2202  50 m  1:40.18   
85  423  Lamminsaari Mila  2003  TYRINGE SS  BN3603  50 m  1:40.30   
86  175  Bredberg Jakstrand Sanna  2003  MKK  BG1803  50 m  1:40.31   
87  242  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  50 m  1:42.63   
88  96  Böhme Angelica  2003  SS IDEN  AR3603  50 m  1:46.88   
89  215  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m     
90  217  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m     
91  305  Söderstjärna Thea  2003  POSEIDON  AT2403  50 m     
92  320  Hansen Sofia  2002  SK RAN  BK1602  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
16_S
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar 
 
Sponsor: iKLNIK 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
471  Marcus Meng Oliver  1997  KVIK  9731AM  50 m  2:11.04   
462  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  50 m  2:12.82   
145  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  2:13.45   
440  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  2:14.67   
477  Riedel Pedersen Jon  1998  KVIK  9821AG  50 m  2:16.11   
385  Ericsson Rasmus  1998  SK TRITON  AB4198  50 m  2:18.02   
130  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:18.25   
128  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  2:19.13   
169  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  2:20.56   
10  132  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:23.13   
11  443  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:23.25   
12  470  Alexander Meng Lucas  2000  KVIK  0003AC  50 m  2:24.39   
13  475  Strunge Nissen Jakob  2002  KVIK  0291AC  50 m  2:25.39   
14  463  Johansen Mike  2001  KVIK  0159AC  50 m  2:26.80   
15  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  2:26.95   
16  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  AB7900  50 m  2:27.08   
17  209  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  50 m  2:27.36   
18  192  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  2:27.44   
19  265  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  50 m  2:27.57   
20  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  2:29.94   
21  204  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  2:30.29   
22  148  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  2:30.50   
23  189  Hagerström Tim  1999  MKK  AH8799  50 m  2:31.25   
24  182  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  2:31.37   
25  65  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  2:31.72   
26  322  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  50 m  2:33.32   
27  208  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  2:35.97   
28  154  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  2:41.35   
29  341  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  2:41.86   
30  388  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  50 m  2:44.58   
31  267  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  50 m  2:45.11   
32  156  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  2:45.71   
33  181  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  2:46.77   
34  359  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  50 m  2:46.85   
35  172  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:46.91   
36  390  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  50 m  2:48.23   
37  101  Lidbäck Gustav  2002  SS IDEN  AB7302  50 m  2:51.86   
38  375  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  2:52.26   
39  298  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  50 m  2:58.64   
40  238  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  50 m  3:04.54   
41  373  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  50 m  3:06.75   
42  348  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  50 m  3:07.04   
43  300  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  50 m  3:13.43   
44  407  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  50 m  3:20.92   
45  112  Persson Anton  2006  KK KARPEN  AA2106  50 m  3:26.47   
46  490  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  50 m  3:37.71  EFT 
47  43  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  50 m     
48  91  Wiberg Emil  2001  HS  AR6901  50 m     
49  201  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m     
50  230  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m     
51  232  Tegger Richard  2000  MKK  AY2700  50 m     
52  276  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  50 m     
53  281  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  50 m     
54  332  Wallenius Björn  2001  SK RAN  AH6301  50 m     
55  349  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  50 m     
56  370  Offrell Love  2004  SK SYDSIM  AG1104  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
17_S
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 
 
Sponsor: TYR 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
244  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  2:36.04   
416  Wingren Lina  1996  SK TRITON  AQ7896  50 m  2:37.01   
446  Findahl Andersen Laura  2001  KVIK  0142AA  50 m  2:39.22   
380  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:39.86   
63  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  2:40.56   
78  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  2:42.18   
457  Hansen Sofie  2002  KVIK  0202AI  50 m  2:42.81   
158  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  2:46.07   
480  Schmid Liva  2000  KVIK  0012AV  50 m  2:46.93   
10  481  Schütt Ida  1996  KVIK  9642AI  50 m  2:47.41   
11  44  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  50 m  2:50.13   
12  272  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  2:51.15   
13  36  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  2:52.16   
14  347  Flodfält Vilma  1999  SK SYDSIM  AF9499  50 m  2:52.34   
15  450  Brink Caroline  2003  KVIK  0316AE  50 m  2:54.01   
16  75  Palm Elly  2001  HS  BP4401  50 m  2:54.95   
17  170  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  2:54.97   
18  115  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  2:55.25   
19  469  Meng Emilie  2003  KVIK  0318AC  50 m  2:55.47   
20  40  Dittlau Amanda  2000  HS  AN5200  50 m  2:55.65   
21  279  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  2:56.91   
22  61  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  50 m  3:00.03   
23  266  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  3:01.21   
24  70  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  50 m  3:03.16   
25  161  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  50 m  3:04.21   
26  197  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  50 m  3:06.07   
27  111  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  3:06.70   
28  124  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  50 m  3:07.02   
29  119  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  50 m  3:07.21   
30  472  Michelsen Amalie  2003  KVIK  0308AC  50 m  3:09.70   
31  174  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  50 m  3:14.08   
32  11  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  3:14.68   
33  12  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  50 m  3:14.88   
34  421  Aronsson Thea  2000  TYRINGE SS  AS6400  50 m  3:15.18   
35  97  Dellhede Louise  1999  SS IDEN  AQ8499  50 m  3:17.57   
36  448  Findahl Andersen Sofie  2003  KVIK  0382AB  50 m  3:20.05   
37  408  Pålsson Malin  2002  SK TRITON  AO6402  50 m  3:20.27   
38  246  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  50 m  3:20.38   
39  424  Carlsson Wilma  2000  ÄNGELHOLM  AV0600  50 m  3:20.76   
40  412  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  50 m  3:22.40   
41  425  Flodmark Klara  2001  ÄNGELHOLM  AE4201  50 m  3:24.88   
42  282  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  50 m  3:25.60   
43  344  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  3:27.70   
44  264  Hansson Matilda  2002  POSEIDON  BC2202  50 m  3:30.72   
45  336  Berisha Anna  2001  SK SYDSIM  AY1401  50 m  3:34.46   
46  160  Segerdahl Victoria  2001  SK LÖDDE  AS1801  50 m  3:34.79   
47  423  Lamminsaari Mila  2003  TYRINGE SS  BN3603  50 m  3:44.08   
48  245  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  3:50.14   
49  304  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  50 m  3:50.23   
50  212  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  4:04.60   
51  167  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m     
52  173  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m     
53  175  Bredberg Jakstrand Sanna  2003  MKK  BG1803  50 m     
54  187  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m     
55  210  Mattsson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m     
56  227  Skans Marjana  2002  MKK  BW3802  50 m     
57  253  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  50 m     
58  308  Wester Elsa  2006  POSEIDON  AS4606  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
18_S
Gren 18, 400m Frisim Herrar 
 
Sponsor: Nordic Sugar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
484  Krøyer Svendsen Marcus  1997  KVIK  9787AB  50 m  3:58.08   
461  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  50 m  4:01.39   
482  Storm Lukas  1999  KVIK  9977AA  50 m  4:10.47   
194  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  50 m  4:10.55   
130  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  4:13.87   
473  Midtbøll Mads  1998  KVIK  9841AP  50 m  4:14.38   
474  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  50 m  4:15.77   
439  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  4:15.96   
206  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  4:17.68   
10  18  Jönsson Johan  1995  SK HAJEN  AG1995  50 m  4:19.95   
11  459  Hedegaard Emil  1999  KVIK  9905AA  50 m  4:21.48   
12  410  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  50 m  4:22.91   
13  488  Wahl Ferdinand  2000  KVIK  0089AB  50 m  4:23.96   
14  403  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  4:25.01   
15  443  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  4:29.13   
16  311  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  4:31.28   
17  467  E. Mariegaard Johannes  1997  KVIK  9743AF  50 m  4:32.03   
18  42  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  4:32.79   
19  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  4:32.86   
20  356  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  4:37.31   
21  447  Andersen Roar  2001  KVIK  0183AA  50 m  4:37.71   
22  76  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  4:38.18   
23  393  Kvist Samuel  2000  SK TRITON  AB0700  50 m  4:38.94   
24  46  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  4:39.78   
25  220  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  4:39.79   
26  327  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  4:41.76   
27  229  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  50 m  4:41.94   
28  351  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  4:44.94   
29  151  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  4:45.77   
30  120  Kronkvist Erik  1999  KLIPPAN  AO3199  50 m  4:45.98   
31  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  50 m  4:47.23   
32  181  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  4:47.57   
33  135  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  4:47.93   
34  132  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  4:48.32   
35  128  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  4:49.64   
36  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  AB7900  50 m  4:50.25   
37  322  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  50 m  4:51.16   
38  183  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  4:53.00   
39  67  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  50 m  4:53.93   
40  65  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  4:53.95   
41  265  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  50 m  4:56.62   
42  31  Wemlén Rickard  2000  SK HAJEN  AF0900  50 m  4:56.84   
43  234  Wiktor Samuel  2001  MKK  AJ5301  50 m  4:56.88   
44  312  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  4:59.89   
45  163  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  5:00.08   
46  121  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  5:07.52   
47  43  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  50 m  5:08.46   
48  182  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  5:10.85   
49  55  Härstedt Joel  2001  HS  AU6301  50 m  5:11.30   
50  179  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  5:11.89   
51  406  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  50 m  5:16.78   
52  431  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  50 m  5:22.79   
53  341  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  5:23.23   
54  249  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  50 m  5:25.25   
55  223  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  50 m  5:27.76   
56  401  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  50 m  5:28.06   
57  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  50 m  5:28.92   
58  490  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  50 m  5:32.43  EFT 
59  171  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  5:38.86   
60  230  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  5:48.60   
61  184  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  5:49.29   
62  348  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  50 m  5:51.99   
63  407  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  50 m  5:57.28   
64  208  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  6:10.99   
65  287  Mattiasson Nazar Simon  2002  POSEIDON  AO7702  50 m  6:21.97   
66  56  Johansson Joel  2001  HS  AR2701  50 m     
67  201  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m     
68  270  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
19_S
Gren 19, 200m Frisim Damer 
 
Sponsor: Burlövs kommun 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
386  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  2:03.17   
460  Holm Josephine  1999  KVIK  9982AA  50 m  2:04.72   
481  Schütt Ida  1996  KVIK  9642AI  50 m  2:07.89   
69  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  2:09.30   
449  Linde Atkins Phoebe  2000  KVIK  0058AA  50 m  2:09.34   
Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  2:09.42   
487  Wael Emma  1993  KVIK  9374AL  50 m  2:09.60   
355  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  2:09.65   
486  Sylvest Sara  2000  KVIK  0086AD  50 m  2:09.85   
10  50  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  2:10.17   
11  466  Kornbek Sofie  2000  KVIK  0084AD  50 m  2:10.64   
12  143  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  2:11.73   
13  185  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  2:12.28   
14  358  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  2:12.44   
15  133  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  2:12.85   
16  454  Gregersen Kajsa  2001  KVIK  0186AM  50 m  2:12.85   
17  483  Krøyer Svendsen Julie  2002  KVIK  0222AA  50 m  2:13.27   
18  350  Grewell My  1998  SK SYDSIM  BE2698  50 m  2:13.29   
19  211  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  2:14.91   
20  357  Holmberg Johanna  1993  SK SYDSIM  BH9693  50 m  2:14.97   
21  402  Nilsson Johanna  1996  SK TRITON  AD0696  50 m  2:15.24   
22  144  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  2:15.30   
23  289  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  2:15.37   
24  365  Lövdahl Michelle  1995  SK SYDSIM  AH8895  50 m  2:15.41   
25  49  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  2:15.44   
26  442  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  2:15.69   
27  103  Nilsson Sara  1998  SS IDEN  AF3498  50 m  2:15.70   
28  411  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AA8601  50 m  2:16.18   
29  391  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  2:16.20   
30  438  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  2:16.44   
31  157  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  50 m  2:16.77   
32  452  Gaard Regitze  2001  KVIK  0178AG  50 m  2:17.09   
33  78  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  2:17.64   
34  368  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  2:17.78   
35  137  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  2:18.12   
36  88  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  2:18.40   
37  478  Petersen Tine  2003  KVIK  0304AO  50 m  2:18.50   
38  207  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  2:18.66   
39  126  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  2:19.29   
40  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  50 m  2:19.53   
41  158  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  2:20.17   
42  250  Björnberg Anna  1992  POSEIDON  BB4892  50 m  2:20.17   
43  64  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  50 m  2:20.22   
44  178  Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  50 m  2:21.23   
45  24  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  2:21.52   
46  193  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  2:21.59   
47  35  Arvidsson Josefine  2001  HS  AN7801  50 m  2:21.81   
48  480  Schmid Liva  2000  KVIK  0012AV  50 m  2:22.64   
49  296  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  50 m  2:22.70   
50  252  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  50 m  2:22.81   
51  433  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  50 m  2:23.10   
52  117  Henriksson Gabriella  2000  KLIPPAN  AS8400  50 m  2:23.22   
53  330  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  2:23.92   
54  202  Lennartsson Tove  2000  MKK  AM1800  50 m  2:23.94   
55  59  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  2:23.97   
56  170  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  2:23.97   
57  278  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  2:24.14   
58  58  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  2:24.50   
59  164  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  2:24.67   
60  90  Trägårdh Amanda  2001  HS  BL3201  50 m  2:24.70   
61  141  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  2:25.31   
62  479  Puggaard Celia  2003  KVIK  0346AA  50 m  2:26.11   
63  458  Hedegaard Anika  2002  KVIK  0266AA  50 m  2:26.22   
64  425  Flodmark Klara  2001  ÄNGELHOLM  AE4201  50 m  2:26.40   
65  420  Aronsson Clara  2002  TYRINGE SS  AE4202  50 m  2:26.87   
66  233  Torres Olivia  1999  MKK  BL9299  50 m  2:27.05   
67  396  Lindström Thea  2000  SK TRITON  AF9600  50 m  2:27.18   
68  306  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON  AT5201  50 m  2:27.31   
69  107  Törneman Moa  2001  SS IDEN  AN6401  50 m  2:27.45   
70  212  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  2:27.45   
71  379  Vesterlund Kocsis Tilda  1999  SK SYDSIM  AW4699  50 m  2:27.46   
72  48  Gren Annika  1999  HS  BL2499  50 m  2:27.63   
73  468  Melhede Chastine  2002  KVIK  0292AZ  50 m  2:27.86   
74  432  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  2:27.89   
75  116  Bengtsson Alice  2000  KLIPPAN  AM0200  50 m  2:28.00   
76  339  Cerutti Emma  2002  SK SYDSIM  AI9402  50 m  2:28.16   
77  75  Palm Elly  2001  HS  BP4401  50 m  2:28.54   
78  430  Palmquist Emma  2000  ÄNGELHOLM  AS1400  50 m  2:28.62   
79  217  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  2:28.91   
80  174  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  50 m  2:28.92   
81  275  Karlsson Noemi  2001  POSEIDON  BQ5801  50 m  2:28.98   
82  362  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  2:29.03   
83  422  Bernspång Cornelia  2003  TYRINGE SS  AW7603  50 m  2:29.89   
84  383  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  50 m  2:30.98   
85  371  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  50 m  2:31.30   
86  417  Wivsätter Gabriella  2003  SK TRITON  AE4603  50 m  2:31.50   
87  456  Sirek Hansen Sarah  2003  KVIK  0352AB  50 m  2:32.17   
88  261  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  50 m  2:32.49   
89  98  Dellhede Viktoria  2003  SS IDEN  AD2403  50 m  2:32.92   
90  248  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  50 m  2:33.08   
91  382  Björkman Karin  2001  SK TRITON  AD9401  50 m  2:33.12   
92  215  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  2:33.20   
93  68  Llupa Julise  2002  HS  AO7602  50 m  2:33.34   
94  124  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  50 m  2:34.06   
95  36  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  2:34.11   
96  57  Juliusson Sofia  2002  HS  AT3802  50 m  2:34.39   
97  173  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m  2:34.80   
98  336  Berisha Anna  2001  SK SYDSIM  AY1401  50 m  2:35.92   
99  13  Dolmark Linnea  2002  SK HAJEN  AO0602  50 m  2:37.00   
100  344  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  2:37.70   
101  424  Carlsson Wilma  2000  ÄNGELHOLM  AV0600  50 m  2:37.73   
102  125  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  50 m  2:37.87   
103  243  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  50 m  2:37.89   
104  200  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  50 m  2:38.28   
105  149  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  50 m  2:39.11  EFT 
106  165  Önnestam Amanda  2001  SK LÖDDE  AM2401  50 m  2:39.39   
107  404  Nolén Nina  2002  SK TRITON  AY1402  50 m  2:39.39   
108  387  Forsgren Cornelia  2000  SK TRITON  AC2800  50 m  2:39.66   
109  246  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  50 m  2:39.78   
110  28  Thorsson Tilde  2003  SK HAJEN  AL6203  50 m  2:41.55   
111  167  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  2:41.60   
112  255  Carlberg Matilda  2002  POSEIDON  AX6402  50 m  2:43.65   
113  269  Hägg Siri  2002  POSEIDON  BA0202  50 m  2:43.88   
114  187  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  2:45.23   
115  10  Barnell Hanna  2003  SK HAJEN  BF6403  50 m  2:45.47   
116  274  Johansson Vanessa  2006  POSEIDON  AA4606  50 m  2:49.44   
117  29  Tretinjak Isabell  2003  SK HAJEN  AH1203  50 m  2:53.07   
118  413  Stålhammar Emilia  2001  SK TRITON  BD7601  50 m  2:53.85   
119  277  Kjellin Elma  2003  POSEIDON  AT5203  50 m  2:53.95   
120  409  Schmidt Matilda  2002  SK TRITON  AO4402  50 m  2:54.38   
121  423  Lamminsaari Mila  2003  TYRINGE SS  BN3603  50 m  2:55.43   
122  264  Hansson Matilda  2002  POSEIDON  BC2202  50 m  3:02.22   
123  282  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  50 m  3:02.35   
124  253  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  50 m  3:03.82   
125  291  Nilbecker Sabina  2004  POSEIDON  AR3804  50 m  3:09.12   
126  419  Öhlin Nora  2000  SK TRITON  BR1400  50 m  3:10.53   
127  84  Stenhård Ellinor  2002  HS  AV8402  50 m  3:10.78   
128  102  Morin My  2001  SS IDEN  AK3401  50 m  3:15.94   
129  305  Söderstjärna Thea  2003  POSEIDON  AT2403  50 m  3:17.51   
130  87  Svensson Wilma  2002  HS  BK8402  50 m     
131  96  Böhme Angelica  2003  SS IDEN  AR3603  50 m     
132  175  Bredberg Jakstrand Sanna  2003  MKK  BG1803  50 m     
133  210  Mattsson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m     
134  227  Skans Marjana  2002  MKK  BW3802  50 m     
135  242  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 
20_S
Gren 20, 100m Frisim Herrar 
 
Sponsor: FREKER Sport 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Holmström Jonas  1992  HS  AH1392  50 m  51.18   
462  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  50 m  51.98   
484  Krøyer Svendsen Marcus  1997  KVIK  9787AB  50 m  52.06   
191  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  52.36   
89  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  52.58   
415  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  52.77   
60  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  53.15   
381  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  50 m  53.29   
471  Marcus Meng Oliver  1997  KVIK  9731AM  50 m  53.32   
10  130  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  53.71   
11  127  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  53.91   
12  145  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  54.43   
13  194  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  50 m  54.44   
14  467  E. Mariegaard Johannes  1997  KVIK  9743AF  50 m  54.75   
15  464  M. Jørgensen Jacob  1997  KVIK  9737AB  50 m  54.97   
16  474  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  50 m  55.02   
17  312  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  55.07   
18  482  Storm Lukas  1999  KVIK  9977AA  50 m  55.79   
19  461  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  50 m  56.03   
20  410  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  50 m  56.05   
21  169  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  56.06   
22  439  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  56.37   
23  240  Andersson Jonas  1996  POSEIDON  AE2396  50 m  56.42   
24  234  Wiktor Samuel  2001  MKK  AJ5301  50 m&