2020-04-01   23:31:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

8_S
Gren 8, 200m Medley Herrar 
 
Sponsor: DB SCHENKER 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
476  Ovesen Sebastian  1994  KVIK  9429AB  50 m  2:05.95   
464  M. Jørgensen Jacob  1997  KVIK  9737AB  50 m  2:07.76   
130  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:09.15   
462  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  50 m  2:10.72   
461  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  50 m  2:14.42   
484  Krøyer Svendsen Marcus  1997  KVIK  9787AB  50 m  2:14.64   
93  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:17.68   
477  Riedel Pedersen Jon  1998  KVIK  9821AG  50 m  2:18.05   
455  Fogelberg Handberg Mikkel  1998  KVIK  9813AG  50 m  2:18.34   
10  108  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  2:19.23   
11  439  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  2:19.32   
12  76  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  2:19.76   
13  427  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:20.03   
14  42  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  2:22.29   
15  474  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  50 m  2:22.30   
16  403  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:22.62   
17  488  Wahl Ferdinand  2000  KVIK  0089AB  50 m  2:22.70   
18  311  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  2:22.97   
19  328  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  2:23.35   
20  385  Ericsson Rasmus  1998  SK TRITON  AB4198  50 m  2:23.43   
21  259  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  2:24.16   
22  138  Norén Johan  1986  LANDSKRONA  AF9186  50 m  2:24.57   
23  473  Midtbøll Mads  1998  KVIK  9841AP  50 m  2:24.64   
24  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  2:24.85   
25  135  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  2:24.88   
26  459  Hedegaard Emil  1999  KVIK  9905AA  50 m  2:24.91   
27  356  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  2:25.56   
28  152  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  2:25.78   
29  95  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  50 m  2:25.97   
30  51  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  2:26.08   
31  128  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  2:26.70   
32  465  M. Jørgensen Jonas  2001  KVIK  0193AA  50 m  2:26.94   
33  485  Krøyer Svendsen Simon  1999  KVIK  9961AA  50 m  2:27.28   
34  470  Alexander Meng Lucas  2000  KVIK  0003AC  50 m  2:27.49   
35  475  Strunge Nissen Jakob  2002  KVIK  0291AC  50 m  2:27.77   
36  265  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  50 m  2:27.97   
37  443  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:29.41   
38  31  Wemlén Rickard  2000  SK HAJEN  AF0900  50 m  2:29.54   
39  307  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  2:29.97   
40  284  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  2:30.21   
41  208  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  2:30.28   
42  121  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  2:30.79   
43  37  Bonnevier Simon  2001  HS  AH7301  50 m  2:31.61   
44  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  50 m  2:31.71   
45  181  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  2:31.78   
46  163  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:31.87   
47  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  2:32.09   
48  151  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  2:32.31   
49  293  Nyrenstedt Gustav  1992  POSEIDON  AD6992  50 m  2:32.36   
50  220  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  2:32.86   
51  74  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  50 m  2:33.43   
52  139  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  2:33.76   
53  65  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  2:33.79   
54  192  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  2:35.18   
55  184  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  2:36.63   
56  390  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  50 m  2:36.99   
57  159  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE  AK7999  50 m  2:38.37   
58  463  Johansen Mike  2001  KVIK  0159AC  50 m  2:38.70   
59  312  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  2:38.71   
60  447  Andersen Roar  2001  KVIK  0183AA  50 m  2:39.38   
61  77  Philipsson Eriksson André  2001  HS  AH1501  50 m  2:40.07   
62  172  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:40.30   
63  86  Stålbrand Oliver  2002  HS  AP3302  50 m  2:41.01   
64  154  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  2:42.37   
65  222  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  50 m  2:43.68   
66  401  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  50 m  2:45.01   
67  201  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:45.19   
68  224  Schildt Samuel  2000  MKK  AP3100  50 m  2:46.07   
69  82  Sandström David  2002  HS  AN5102  50 m  2:46.51   
70  375  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  2:48.27   
71  225  Scott Arvid  2001  MKK  AO0901  50 m  2:49.11   
72  270  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  50 m  2:50.41   
73  156  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  2:50.66   
74  150  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  2:50.77   
75  267  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  50 m  2:51.34   
76  349  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  50 m  2:55.55   
77  298  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  50 m  2:55.87   
78  431  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  50 m  2:55.88   
79  114  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  2:56.14   
80  223  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  50 m  2:58.09   
81  249  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  50 m  2:59.36   
82  171  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  2:59.83   
83  180  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  50 m  3:02.78   
84  196  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  50 m  3:05.15   
85  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  50 m  3:05.67   
86  238  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  50 m  3:06.40   
87  397  Lövberg Oskar  2003  SK TRITON  AC9903  50 m  3:07.90   
88  315  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  50 m  3:13.92   
89  300  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  50 m  3:14.14   
90  321  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  50 m  3:14.40   
91  302  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  50 m  3:14.81   
92  406  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  50 m  3:15.70   
93  370  Offrell Love  2004  SK SYDSIM  AG1104  50 m  3:16.65   
94  230  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  3:19.43   
95  260  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  50 m  3:25.26   
96  290  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  50 m  3:25.41   
97  262  Hagander Elliot  2003  POSEIDON  AM6903  50 m  3:27.22   
98  329  Rafael Pavli  2002  SK RAN  AS5902  50 m     
99  334  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  50 m     
100  366  Mårtensson Elias  1997  SK SYDSIM  AV6997  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner