2020-02-17   06:18:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

7_S
Gren 7, 100m Frisim Damer 
 
Sponsor: SPONSORHUSET 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
386  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  57.48   
460  Holm Josephine  1999  KVIK  9982AA  50 m  58.39   
143  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  58.55   
483  Krøyer Svendsen Julie  2002  KVIK  0222AA  50 m  59.61   
437  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  59.89   
Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  1:00.07   
185  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  1:00.42   
355  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  1:00.58   
466  Kornbek Sofie  2000  KVIK  0084AD  50 m  1:00.59   
10  451  Brøgger Sofie  2000  KVIK  0032AD  50 m  1:00.62   
11  365  Lövdahl Michelle  1995  SK SYDSIM  AH8895  50 m  1:00.78   
12  207  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  1:00.81   
13  449  Linde Atkins Phoebe  2000  KVIK  0058AA  50 m  1:00.85   
14  402  Nilsson Johanna  1996  SK TRITON  AD0696  50 m  1:01.05   
15  144  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  1:01.08   
16  389  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  1:01.26   
17  358  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  1:01.30   
18  418  Volkova Alexandra  1996  SK TRITON  AK4896  50 m  1:01.41   
19  350  Grewell My  1998  SK SYDSIM  BE2698  50 m  1:01.46   
20  50  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  1:01.70   
21  454  Gregersen Kajsa  2001  KVIK  0186AM  50 m  1:01.74   
22  49  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  1:01.80   
23  487  Wael Emma  1993  KVIK  9374AL  50 m  1:01.84   
24  36  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  1:01.86   
25  133  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  1:01.89   
26  442  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  1:02.04   
27  85  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:02.10   
28  357  Holmberg Johanna  1993  SK SYDSIM  BH9693  50 m  1:02.43   
29  88  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  1:02.49   
30  444  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  1:02.53   
31  478  Petersen Tine  2003  KVIK  0304AO  50 m  1:02.86   
32  251  Björner Oh Li  1998  POSEIDON  AO6298  50 m  1:02.88   
33  158  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  1:02.90   
34  384  Borg Ida  1997  SK TRITON  AB8897  50 m  1:02.91   
35  438  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  1:02.91   
36  78  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  1:02.96   
37  193  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  1:03.15   
38  126  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  1:03.30   
39  250  Björnberg Anna  1992  POSEIDON  BB4892  50 m  1:03.32   
40  54  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  1:03.43   
41  368  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  1:03.46   
42  44  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  50 m  1:03.49   
43  137  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  1:03.53   
44  64  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  50 m  1:03.54   
45  278  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  1:03.55   
46  103  Nilsson Sara  1998  SS IDEN  AF3498  50 m  1:03.66   
47  244  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  1:03.66   
48  59  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  1:03.87   
49  178  Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  50 m  1:03.90   
50  289  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  1:04.05   
51  202  Lennartsson Tove  2000  MKK  AM1800  50 m  1:04.23   
52  330  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  1:04.48   
53  480  Schmid Liva  2000  KVIK  0012AV  50 m  1:04.55   
54  288  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  1:04.65   
55  24  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  1:04.67   
56  445  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  1:04.68   
57  35  Arvidsson Josefine  2001  HS  AN7801  50 m  1:04.78   
58  435  Odén Isabelle  2002  ÖSTERLEN  AY6802  50 m  1:04.79   
59  434  Anderberg-Richard Tilde  1999  ÖSTERLEN  AU5499  50 m  1:04.80   
60  141  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  1:04.96   
61  354  Heij-Lindholm Wilma  1999  SK SYDSIM  AG1299  50 m  1:05.02   
62  211  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  1:05.07   
63  296  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  50 m  1:05.07   
64  34  Andersson Emma  2002  HS  AO1802  50 m  1:05.12   
65  233  Torres Olivia  1999  MKK  BL9299  50 m  1:05.14   
66  87  Svensson Wilma  2002  HS  BK8402  50 m  1:05.31   
67  66  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  50 m  1:05.38   
68  155  Miderbäck Saga  2000  SK LÖDDE  AR9400  50 m  1:05.38   
69  362  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  1:05.57   
70  174  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  50 m  1:05.59   
71  433  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  50 m  1:05.96   
72  420  Aronsson Clara  2002  TYRINGE SS  AE4202  50 m  1:06.04   
73  432  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  1:06.07   
74  266  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  1:06.24   
75  212  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  1:06.33   
76  248  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  50 m  1:06.39   
77  396  Lindström Thea  2000  SK TRITON  AF9600  50 m  1:06.48   
78  58  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  1:06.52   
79  107  Törneman Moa  2001  SS IDEN  AN6401  50 m  1:06.52   
80  468  Melhede Chastine  2002  KVIK  0292AZ  50 m  1:06.56   
81  339  Cerutti Emma  2002  SK SYDSIM  AI9402  50 m  1:06.64   
82  425  Flodmark Klara  2001  ÄNGELHOLM  AE4201  50 m  1:06.67   
83  75  Palm Elly  2001  HS  BP4401  50 m  1:06.90   
84  252  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  50 m  1:07.01   
85  90  Trägårdh Amanda  2001  HS  BL3201  50 m  1:07.05   
86  479  Puggaard Celia  2003  KVIK  0346AA  50 m  1:07.14   
87  217  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  1:07.47   
88  164  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  1:07.52   
89  170  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  1:07.57   
90  116  Bengtsson Alice  2000  KLIPPAN  AM0200  50 m  1:07.64   
91  456  Sirek Hansen Sarah  2003  KVIK  0352AB  50 m  1:07.70   
92  197  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  50 m  1:07.77   
93  422  Bernspång Cornelia  2003  TYRINGE SS  AW7603  50 m  1:07.81   
94  115  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  1:08.28   
95  14  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  50 m  1:08.30   
96  98  Dellhede Viktoria  2003  SS IDEN  AD2403  50 m  1:08.40   
97  111  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  1:08.43   
98  279  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  1:08.67   
99  19  Larsson Julia  2002  SK HAJEN  AI6602  50 m  1:08.76   
100  448  Findahl Andersen Sofie  2003  KVIK  0382AB  50 m  1:08.80   
101  39  Cokalic Emilia  2002  HS  AO8602  50 m  1:08.84   
102  261  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  50 m  1:09.13   
103  430  Palmquist Emma  2000  ÄNGELHOLM  AS1400  50 m  1:09.19   
104  131  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  1:09.22   
105  129  Haglund Katja  2003  LANDSKRONA  BW9203  50 m  1:09.49   
106  429  Jensen Inez  2001  ÄNGELHOLM  BI8201  50 m  1:09.57   
107  450  Brink Caroline  2003  KVIK  0316AE  50 m  1:09.60   
108  173  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m  1:09.63   
109  23  Nilsson Hanna  2000  SK HAJEN  AR1800  50 m  1:09.69   
110  275  Karlsson Noemi  2001  POSEIDON  BQ5801  50 m  1:09.74   
111  215  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  1:09.75   
112  162  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  50 m  1:09.96   
113  73  Norstedt Ingrid  2002  HS  AO2802  50 m  1:10.48   
114  469  Meng Emilie  2003  KVIK  0318AC  50 m  1:10.65   
115  243  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  50 m  1:10.68   
116  417  Wivsätter Gabriella  2003  SK TRITON  AE4603  50 m  1:10.72   
117  10  Barnell Hanna  2003  SK HAJEN  BF6403  50 m  1:10.73   
118  68  Llupa Julise  2002  HS  AO7602  50 m  1:10.84   
119  167  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  1:11.08   
120  32  Werker Freja  2003  SK HAJEN  AH3203  50 m  1:11.19   
121  344  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  1:11.37   
122  371  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  50 m  1:11.39   
123  246  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  50 m  1:11.62   
124  105  Sjö Elin  2001  SS IDEN  AX5801  50 m  1:11.81   
125  62  Lapadatovic Anna  2001  HS  BP3401  50 m  1:11.84   
126  99  Hansen Elin  2000  SS IDEN  AV6600  50 m  1:12.06   
127  84  Stenhård Ellinor  2002  HS  AV8402  50 m  1:12.16   
128  383  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  50 m  1:12.29   
129  336  Berisha Anna  2001  SK SYDSIM  AY1401  50 m  1:12.32   
130  125  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  50 m  1:13.01   
131  12  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  50 m  1:13.51   
132  109  Delen Abrahamsson Agnes  2002  KK KARPEN  AQ3602  50 m  1:14.02   
133  404  Nolén Nina  2002  SK TRITON  AY1402  50 m  1:14.06   
134  323  Luani Embla  2002  SK RAN  AQ8402  50 m  1:14.17   
135  424  Carlsson Wilma  2000  ÄNGELHOLM  AV0600  50 m  1:14.35   
136  187  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  1:14.64   
137  96  Böhme Angelica  2003  SS IDEN  AR3603  50 m  1:14.79   
138  210  Mattsson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m  1:14.85   
139  106  Twedberg Anna  2003  SS IDEN  AR4203  50 m  1:14.87   
140  269  Hägg Siri  2002  POSEIDON  BA0202  50 m  1:15.40   
141  253  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  50 m  1:15.73   
142  200  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  50 m  1:15.84   
143  392  Jartelius Felicia  2001  SK TRITON  AS6601  50 m  1:16.46   
144  153  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE  AF5804  50 m  1:16.76   
145  22  Mårtensson Alma  2004  SK HAJEN  AD6604  50 m  1:17.04   
146  319  Edlund Elin  2003  SK RAN  AS5203  50 m  1:17.37   
147  413  Stålhammar Emilia  2001  SK TRITON  BD7601  50 m  1:17.56   
148  320  Hansen Sofia  2002  SK RAN  BK1602  50 m  1:17.64   
149  94  Vulic Victoria  2002  HS  BH8402  50 m  1:17.85   
150  369  Nölev Mila  2002  SK SYDSIM  BH0402  50 m  1:18.03   
151  423  Lamminsaari Mila  2003  TYRINGE SS  BN3603  50 m  1:18.41   
152  367  Napierski Michelle  2001  SK SYDSIM  BN4801  50 m  1:18.58   
153  147  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE  AX4203  50 m  1:18.85   
154  408  Pålsson Malin  2002  SK TRITON  AO6402  50 m  1:19.02   
155  277  Kjellin Elma  2003  POSEIDON  AT5203  50 m  1:19.21   
156  26  Persson Lova  2004  SK HAJEN  AD7604  50 m  1:19.48   
157  325  Nimander Linnea  2002  SK RAN  BQ8802  50 m  1:19.65   
158  292  Nordberg Ida  2006  POSEIDON  AB4406  50 m  1:20.01   
159  231  Szekely Julia  2002  MKK  BA1802  50 m  1:20.02   
160  285  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  50 m  1:20.13   
161  235  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  50 m  1:20.60   
162  318  Dzudovic Sofia  2003  SK RAN  BE1203  50 m  1:21.61   
163  317  Dzudovic Ivana  2004  SK RAN  AO2804  50 m  1:21.96   
164  374  Schulze Hanna  2002  SK SYDSIM  AW2602  50 m  1:22.64   
165  104  Rosén Sundström Tuva  2002  SS IDEN  AT7802  50 m  1:23.10   
166  291  Nilbecker Sabina  2004  POSEIDON  AR3804  50 m  1:24.87   
167  242  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  50 m  1:25.21   
168  314  Andrén Sophia  2004  SK RAN  AO1804  50 m  1:32.10   
169  274  Johansson Vanessa  2006  POSEIDON  AA4606  50 m  1:32.19   
170  419  Öhlin Nora  2000  SK TRITON  BR1400  50 m  1:32.59   
171  304  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  50 m  1:36.93   
172  409  Schmidt Matilda  2002  SK TRITON  AO4402  50 m  1:39.81   
173  353  Hed Ines  2004  SK SYDSIM  AZ0204  50 m  1:51.28   
174  216  Orlova Kateryna  2004  MKK  BS0204  50 m  1:51.75   
175  331  Skogberg Alexandra  2003  SK RAN  BE4203  50 m  1:54.09   
176  226  Sjöström Felicia  2002  MKK  BU9402  50 m     
177  308  Wester Elsa  2006  POSEIDON  AS4606  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner