2020-04-01   04:07:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

6_S
Gren 6, 200m Frisim Herrar 
 
Sponsor: FREKER Sport 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
476  Ovesen Sebastian  1994  KVIK  9429AB  50 m  1:50.34   
89  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  1:52.36   
484  Krøyer Svendsen Marcus  1997  KVIK  9787AB  50 m  1:52.69   
60  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  1:55.52   
194  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  50 m  1:56.16   
461  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  50 m  1:56.26   
130  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:57.11   
462  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  50 m  1:58.20   
474  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  50 m  1:58.46   
10  206  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  1:58.98   
11  440  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  1:58.98   
12  482  Storm Lukas  1999  KVIK  9977AA  50 m  1:59.65   
13  169  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  1:59.97   
14  471  Marcus Meng Oliver  1997  KVIK  9731AM  50 m  2:00.20   
15  145  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  2:00.78   
16  473  Midtbøll Mads  1998  KVIK  9841AP  50 m  2:00.79   
17  439  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  2:00.95   
18  464  M. Jørgensen Jacob  1997  KVIK  9737AB  50 m  2:00.95   
19  410  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  50 m  2:01.50   
20  127  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  2:01.64   
21  27  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  50 m  2:02.30   
22  427  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:02.56   
23  459  Hedegaard Emil  1999  KVIK  9905AA  50 m  2:02.63   
24  477  Riedel Pedersen Jon  1998  KVIK  9821AG  50 m  2:03.29   
25  328  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  2:03.82   
26  311  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  2:03.83   
27  42  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  2:03.84   
28  467  E. Mariegaard Johannes  1997  KVIK  9743AF  50 m  2:03.86   
29  259  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  2:04.48   
30  488  Wahl Ferdinand  2000  KVIK  0089AB  50 m  2:05.12   
31  485  Krøyer Svendsen Simon  1999  KVIK  9961AA  50 m  2:05.48   
32  95  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  50 m  2:05.67   
33  403  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:05.69   
34  316  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  2:05.76   
35  93  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:05.92   
36  312  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  2:06.59   
37  443  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:07.36   
38  76  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  2:07.60   
39  455  Fogelberg Handberg Mikkel  1998  KVIK  9813AG  50 m  2:07.69   
40  132  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:07.94   
41  393  Kvist Samuel  2000  SK TRITON  AB0700  50 m  2:09.40   
42  470  Alexander Meng Lucas  2000  KVIK  0003AC  50 m  2:09.99   
43  148  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  2:10.15   
44  229  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  50 m  2:10.42   
45  128  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  2:10.52   
46  51  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  2:10.63   
47  192  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  2:10.64   
48  351  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  2:10.69   
49  74  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  50 m  2:10.94   
50  208  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  2:10.97   
51  121  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  2:11.24   
52  475  Strunge Nissen Jakob  2002  KVIK  0291AC  50 m  2:11.25   
53  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  2:11.36   
54  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  AB7900  50 m  2:11.72   
55  307  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  2:12.41   
56  299  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  50 m  2:13.33   
57  183  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  2:13.86   
58  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  50 m  2:14.23   
59  31  Wemlén Rickard  2000  SK HAJEN  AF0900  50 m  2:14.39   
60  447  Andersen Roar  2001  KVIK  0183AA  50 m  2:14.43   
61  33  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  2:14.67   
62  390  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  50 m  2:15.48   
63  135  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  2:15.86   
64  46  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  2:16.13   
65  182  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  2:16.53   
66  273  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  50 m  2:17.05   
67  71  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  50 m  2:17.65   
68  163  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:17.71   
69  341  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  2:17.83   
70  220  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  2:17.86   
71  199  Kutlesovski Filip  2000  MKK  AP0100  50 m  2:18.34   
72  77  Philipsson Eriksson André  2001  HS  AH1501  50 m  2:18.41   
73  151  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  2:18.44   
74  159  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE  AK7999  50 m  2:18.54   
75  221  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  2:19.00   
76  37  Bonnevier Simon  2001  HS  AH7301  50 m  2:19.76   
77  414  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  50 m  2:20.49   
78  324  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  50 m  2:20.99   
79  463  Johansen Mike  2001  KVIK  0159AC  50 m  2:21.35   
80  225  Scott Arvid  2001  MKK  AO0901  50 m  2:21.36   
81  181  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  2:21.67   
82  65  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  2:23.23   
83  366  Mårtensson Elias  1997  SK SYDSIM  AV6997  50 m  2:23.25   
84  201  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:24.73   
85  401  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  50 m  2:25.76   
86  184  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  2:26.17   
87  172  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:26.57   
88  156  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  2:27.04   
89  359  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  50 m  2:29.20   
90  270  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  50 m  2:29.36   
91  218  Patzer Lukas  2002  MKK  AG5902  50 m  2:29.72   
92  154  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  2:29.92   
93  249  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  50 m  2:31.31   
94  237  Grahovic Leo  2000  MARKARYD  AX1500  50 m  2:32.40   
95  407  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  50 m  2:33.46   
96  150  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  2:34.22   
97  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  50 m  2:34.23   
98  223  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  50 m  2:35.51   
99  195  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  50 m  2:35.55   
100  431  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  50 m  2:36.81   
101  373  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  50 m  2:39.26   
102  86  Stålbrand Oliver  2002  HS  AP3302  50 m  2:40.26   
103  224  Schildt Samuel  2000  MKK  AP3100  50 m  2:41.04   
104  287  Mattiasson Nazar Simon  2002  POSEIDON  AO7702  50 m  2:42.43   
105  489  Sivtoft Albert  2004  SK LÖDDE  AE3904  50 m  2:45.43  EFT 
106  348  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  50 m  2:49.16   
107  222  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  50 m  2:49.19   
108  186  Granath Joakim  2001  MKK  AT9301  50 m  2:51.17   
109  254  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  50 m  2:53.50   
110  298  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  50 m  2:54.59   
111  30  Wall Joel  2001  SK HAJEN  AH4501  50 m  2:54.89   
112  Agardh Gabriel  2003  SK HAJEN  AG8103  50 m  2:56.42   
113  38  Cochinescu Eric  2002  HS  AG6702  50 m  2:59.27   
114  260  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  50 m  3:01.48   
115  82  Sandström David  2002  HS  AN5102  50 m  3:01.74   
116  490  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  50 m  3:03.64  EFT 
117  283  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  50 m  3:09.16   
118  262  Hagander Elliot  2003  POSEIDON  AM6903  50 m  3:13.10   
119  239  af Trampe Elias  2004  POSEIDON  AN6704  50 m  3:16.15   
120  118  Henriksson Kevin  1998  KLIPPAN  AS0198  50 m  3:26.70   
121  171  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  3:45.16   
122  55  Härstedt Joel  2001  HS  AU6301  50 m     
123  166  Ademovski Emir  2001  MKK  AT7301  50 m     
124  196  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  50 m     
125  230  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m     
126  309  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner