2020-04-01   04:55:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

10_S
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 
 
Sponsor: TYR 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
476  Ovesen Sebastian  1994  KVIK  9429AB  50 m  59.41   
471  Marcus Meng Oliver  1997  KVIK  9731AM  50 m  1:00.50   
240  Andersson Jonas  1996  POSEIDON  AE2396  50 m  1:00.68   
145  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  1:00.92   
127  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  1:01.82   
440  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  1:02.42   
477  Riedel Pedersen Jon  1998  KVIK  9821AG  50 m  1:02.44   
128  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  1:03.32   
130  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:03.49   
10  453  Galving Frederik  1998  KVIK  9897AC  50 m  1:03.83   
11  209  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  50 m  1:04.11   
12  132  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  1:04.70   
13  333  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  1:05.14   
14  265  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  50 m  1:05.42   
15  51  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  1:05.80   
16  311  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  1:06.22   
17  491  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  1:06.25  EFT 
18  467  E. Mariegaard Johannes  1997  KVIK  9743AF  50 m  1:06.26   
19  293  Nyrenstedt Gustav  1992  POSEIDON  AD6992  50 m  1:06.99   
20  470  Alexander Meng Lucas  2000  KVIK  0003AC  50 m  1:07.11   
21  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  AB7900  50 m  1:07.24   
22  427  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  1:07.27   
23  169  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  1:07.66   
24  46  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  1:07.72   
25  93  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  1:08.52   
26  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  1:08.58   
27  439  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  1:08.70   
28  257  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  50 m  1:08.92   
29  189  Hagerström Tim  1999  MKK  AH8799  50 m  1:08.98   
30  80  Said Khalil Al  2000  HS  AZ7100  50 m  1:09.04   
31  122  Skog Marcus  1996  KLIPPAN  AG1596  50 m  1:09.15   
32  208  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  1:09.36   
33  465  M. Jørgensen Jonas  2001  KVIK  0193AA  50 m  1:09.43   
34  163  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  1:09.67   
35  65  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  1:10.01   
36  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  1:10.11   
37  322  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  50 m  1:10.31   
38  463  Johansen Mike  2001  KVIK  0159AC  50 m  1:10.51   
39  229  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  50 m  1:10.63   
40  249  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  50 m  1:10.64   
41  182  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  1:10.78   
42  312  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  1:11.12   
43  148  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  1:11.14   
44  76  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  1:11.45   
45  56  Johansson Joel  2001  HS  AR2701  50 m  1:12.11   
46  341  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  1:12.53   
47  351  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  1:12.58   
48  307  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  1:12.63   
49  184  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  1:12.76   
50  390  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  50 m  1:13.35   
51  220  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  1:13.50   
52  152  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  1:14.14   
53  135  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  1:14.16   
54  492  Schuldt David  2002  SK STIMMET  AF5902  50 m  1:14.18  EFT 
55  156  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  1:14.19   
56  352  Halilovic Eddie  1999  SK SYDSIM  AQ8399  50 m  1:14.31   
57  172  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  1:14.56   
58  101  Lidbäck Gustav  2002  SS IDEN  AB7302  50 m  1:15.01   
59  154  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  1:15.24   
60  195  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  50 m  1:15.46   
61  267  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  50 m  1:16.14   
62  91  Wiberg Emil  2001  HS  AR6901  50 m  1:16.27   
63  71  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  50 m  1:17.37   
64  225  Scott Arvid  2001  MKK  AO0901  50 m  1:18.23   
65  359  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  50 m  1:18.53   
66  82  Sandström David  2002  HS  AN5102  50 m  1:19.22   
67  201  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  1:19.44   
68  373  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  50 m  1:19.86   
69  238  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  50 m  1:19.88   
70  375  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  1:19.99   
71  221  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  1:20.41   
72  287  Mattiasson Nazar Simon  2002  POSEIDON  AO7702  50 m  1:21.79   
73  431  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  50 m  1:22.50   
74  335  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  50 m  1:23.31   
75  171  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  1:23.55   
76  270  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  50 m  1:23.92   
77  114  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  1:24.31   
78  230  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  1:24.87   
79  348  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  50 m  1:25.08   
80  490  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  50 m  1:26.12  EFT 
81  55  Härstedt Joel  2001  HS  AU6301  50 m  1:26.31   
82  223  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  50 m  1:26.60   
83  286  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  50 m  1:27.76   
84  315  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  50 m  1:27.90   
85  118  Henriksson Kevin  1998  KLIPPAN  AS0198  50 m  1:28.68   
86  300  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  50 m  1:28.76   
87  110  Lesmac Liam  2003  KK KARPEN  AS2103  50 m  1:29.22   
88  370  Offrell Love  2004  SK SYDSIM  AG1104  50 m  1:30.17   
89  254  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  50 m  1:30.87   
90  302  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  50 m  1:31.28   
91  180  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  50 m  1:31.89   
92  321  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  50 m  1:32.23   
93  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  50 m  1:32.85   
94  196  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  50 m  1:36.99   
95  112  Persson Anton  2006  KK KARPEN  AA2106  50 m  1:37.00   
96  329  Rafael Pavli  2002  SK RAN  AS5902  50 m  1:37.38   
97  260  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  50 m  1:38.54   
98  239  af Trampe Elias  2004  POSEIDON  AN6704  50 m  1:39.61   
99  326  Novosel Daniel  2002  SK RAN  AS3102  50 m  1:54.39   
100  258  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  50 m  1:56.91   
101  297  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  50 m  2:04.03   
102  262  Hagander Elliot  2003  POSEIDON  AM6903  50 m  2:10.08   
103  313  Andersson Max  2002  SK RAN  AL2102  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner