2020-02-17   06:20:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2016    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  13:57   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 8, 200m Medley Herrar  Finaler (12) 
Sponsor: DB SCHENKER 
 
Beräknad start 16:39 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
334  Melvin Andersson  2003  AK7903  SK SYDSIM    50m   
262  Elliot Hagander  2003  AM6903  POSEIDON    50m  3:27.22 
260  Carl Elmer  2003  AK2103  POSEIDON    50m  3:25.26 
290  Simon Myrvold  2003  AK3903  POSEIDON    50m  3:25.41 
329  Pavli Rafael  2002  AS5902  SK RAN    50m   
366  Elias Mårtensson  1997  AV6997  SK SYDSIM    50m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
370  Love Offrell  2004  AG1104  SK SYDSIM    50m  3:16.65 
321  Mohamad Hariri  2002  AK1502  SK RAN    50m  3:14.40 
315  Arvid Axelsson  2003  AN5303  SK RAN    50m  3:13.92 
238  Nicodemos Abraha  2000  AU0500  POSEIDON    50m  3:06.40 
397  Oskar Lövberg  2003  AC9903  SK TRITON    50m  3:07.90 
300  Johan Rauer  2002  AO9902  POSEIDON    50m  3:14.14 
302  Axel Sandberg  2004  AA7307  POSEIDON    50m  3:14.81 
230  Jakob Strömland  2003  AO4703  MKK    50m  3:19.43 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
196  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    50m  3:05.15 
249  Pascal Björkman  2001  AF6701  POSEIDON    50m  2:59.36 
114  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    50m  2:56.14 
298  Emil Pettersson  2002  AM6702  POSEIDON    50m  2:55.87 
431  Leo Pekberg  2002  AF7902  ÄNGELHOLM    50m  2:55.88 
223  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    50m  2:58.09 
171  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    50m  2:59.83 
Ludwig Saurow  2004  AC9704  ESLÖVS SS    50m  3:05.67 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
267  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    50m  2:51.34 
270  Axel Hörestrand  2002  AN0702  POSEIDON    50m  2:50.41 
375  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    50m  2:48.27 
201  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    50m  2:45.19 
82  David Sandström  2002  AN5102  HS    50m  2:46.51 
225  Arvid Scott  2001  AO0901  MKK    50m  2:49.11 
150  Hampus Erdös  2003  AK0303  SK LÖDDE    50m  2:50.77 
349  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  SK SYDSIM    50m  2:55.55 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
222  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    50m  2:43.68 
86  Oliver Stålbrand  2002  AP3302  HS    50m  2:41.01 
77  André Philipsson Eriksson  2001  AH1501  HS    50m  2:40.07 
312  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON    50m  2:38.71 
447  Roar Andersen  2001  0183AA  KVIK    50m  2:39.38 
172  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    50m  2:40.30 
154  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    50m  2:42.37 
401  Fredrik Nilsson  2002  AA8302  SK TRITON    50m  2:45.01 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
159  Tobias Ranevi  1999  AK7999  SK LÖDDE    50m  2:38.37 
192  Filip Hinderup  2001  AH5101  MKK    50m  2:35.18 
74  Hampus Olsson  2000  AH7700  HS    50m  2:33.43 
Anton Jönsson  2001  AL4501  ESLÖVS SS    50m  2:32.09 
293  Gustav Nyrenstedt  1992  AD6992  POSEIDON    50m  2:32.36 
139  Tim Petersson  1999  AB9799  LANDSKRONA    50m  2:33.76 
184  Simon Ghidini  2001  AR9701  MKK    50m  2:36.63 
463  Mike Johansen  2001  0159AC  KVIK    50m  2:38.70 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
37  Simon Bonnevier  2001  AH7301  HS    50m  2:31.61 
208  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    50m  2:30.28 
307  Marko Vasilijevic  1999  AH1999  POSEIDON    50m  2:29.97 
443  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    50m  2:29.41 
31  Rickard Wemlén  2000  AF0900  SK HAJEN    50m  2:29.54 
284  Linus Ljunghusen  2000  AT6900  POSEIDON    50m  2:30.21 
121  Jonathan Skog  2000  AB0900  KLIPPAN    50m  2:30.79 
Axel Andrén  2001  AD6301  ESLÖVS SS    50m  2:31.71 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
470  Lucas Alexander Meng  2000  0003AC  KVIK    50m  2:27.49 
465  Jonas M. Jørgensen  2001  0193AA  KVIK    50m  2:26.94 
51  Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    50m  2:26.08 
152  Roy Hangård  1999  AH0999  SK LÖDDE    50m  2:25.78 
95  Victor Åberg  2001  AH2501  HS    50m  2:25.97 
128  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    50m  2:26.70 
485  Simon Krøyer Svendsen  1999  9961AA  KVIK    50m  2:27.28 
265  Alexander Hedre  1999  AJ9799  POSEIDON    50m  2:27.97 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
473  Mads Midtbøll  1998  9841AP  KVIK    50m  2:24.64 
385  Rasmus Ericsson  1998  AB4198  SK TRITON    50m  2:23.43 
311  Gustav Östlund  1997  AM8797  POSEIDON    50m  2:22.97 
427  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM    50m  2:20.03 
474  Frederik Nerving  1997  9771AP  KVIK    50m  2:22.30 
328  Daniel Olsson-Shirazi  1997  AV9197  SK RAN    50m  2:23.35 
259  Julius Ekstrand  1998  AJ9798  POSEIDON    50m  2:24.16 
459  Emil Hedegaard  1999  9905AA  KVIK    50m  2:24.91 

 
Heat 10 (12) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
65  Gustav Lind  2002  AG7702  HS    50m  2:33.79 
151  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    50m  2:32.31 
181  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  2:31.78 
Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    50m  2:24.85 
475  Jakob Strunge Nissen  2002  0291AC  KVIK    50m  2:27.77 
163  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  2:31.87 
220  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    50m  2:32.86 
390  Thor Grandin  2002  AG4502  SK TRITON    50m  2:36.99 

 
Heat 11 (12) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
135  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA    50m  2:24.88 
403  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    50m  2:22.62 
76  Gustav Persson  2000  AJ4500  HS    50m  2:19.76 
130  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  2:09.15 
93  Dante Vollmer  2001  AH3501  HS    50m  2:17.68 
42  Albin Edvardsson  2000  AN1300  HS    50m  2:22.29 
488  Ferdinand Wahl  2000  0089AB  KVIK    50m  2:22.70 
356  Jonathan Hiltonsson  2000  AH1300  SK SYDSIM    50m  2:25.56 

 
Heat 12 (12) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
455  Mikkel Fogelberg Handberg  1998  9813AG  KVIK    50m  2:18.34 
484  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK    50m  2:14.64 
462  Rasmus Härstedt  1994  9455AA  KVIK    50m  2:10.72 
476  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK    50m  2:05.95 
464  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK    50m  2:07.76 
461  Viktor Holm  1996  9607AD  KVIK    50m  2:14.42 
477  Jon Riedel Pedersen  1998  9821AG  KVIK    50m  2:18.05 
108  Jonatan Wede  1988  AB7388  SS IDEN    50m  2:19.23 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  13:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner