2020-02-17   06:07:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 21
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2016    Utskriftsdatum  15 maj 2016   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  13:27   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 21, 200m Medley Damer  Finaler (13) 
Sponsor: SPONSORHUSET 
 
Beräknad start 16:31 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
305  Thea Söderstjärna  2003  AT2403  POSEIDON    50m  3:41.32 
301  Aina Rosell  2003  AF5803  POSEIDON    50m  3:33.07 
102  My Morin  2001  AK3401  SS IDEN    50m  3:27.22 
285  Sofia Lund  2003  BP4803  POSEIDON    50m  3:22.71 
423  Mila Lamminsaari  2003  BN3603  TYRINGE SS    50m  3:22.85 
268  Alice Hjertström  2002  BM9202  POSEIDON    50m  3:29.63 
242  Johanna Andersson Medhanie  2005  AG0405  POSEIDON    50m  3:34.75 
346  Lova Flemming  2004  AZ2204  SK SYDSIM    50m   

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
409  Matilda Schmidt  2002  AO4402  SK TRITON    50m  3:22.27 
292  Ida Nordberg  2006  AB4406  POSEIDON    50m  3:21.14 
282  Alma Lindberg  2002  AQ4202  POSEIDON    50m  3:17.86 
175  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  BG1803  MKK    50m  3:16.05 
413  Emilia Stålhammar  2001  BD7601  SK TRITON    50m  3:17.45 
264  Matilda Hansson  2002  BC2202  POSEIDON    50m  3:18.77 
277  Elma Kjellin  2003  AT5203  POSEIDON    50m  3:21.36 
291  Sabina Nilbecker  2004  AR3804  POSEIDON    50m  3:22.40 

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
200  Mia Lang  2002  BO8402  MKK    50m  3:11.95 
210  Emma Mattsson  2003  BO5803  MKK    50m  3:10.49 
412  Julia Stenström  2002  AO5402  SK TRITON    50m  3:09.17 
424  Wilma Carlsson  2000  AV0600  ÄNGELHOLM    50m  3:08.26 
255  Matilda Carlberg  2002  AX6402  POSEIDON    50m  3:08.44 
106  Anna Twedberg  2003  AR4203  SS IDEN    50m  3:09.77 
29  Isabell Tretinjak  2003  AH1203  SK HAJEN    50m  3:10.64 
274  Vanessa Johansson  2006  AA4606  POSEIDON    50m  3:14.33 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
187  Agnes Gustafson  2003  BH6403  MKK    50m  3:07.25 
119  Jennie Johansson  2001  AX0401  KLIPPAN    50m  3:03.35 
160  Victoria Segerdahl  2001  AS1801  SK LÖDDE    50m  3:02.19 
456  Sarah Sirek Hansen  2003  0352AB  KVIK    50m  2:58.29 
425  Klara Flodmark  2001  AE4201  ÄNGELHOLM    50m  3:00.90 
165  Amanda Önnestam  2001  AM2401  SK LÖDDE    50m  3:02.82 
167  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    50m  3:06.83 
153  Hanne Husby  2004  AF5804  SK LÖDDE    50m  3:07.56 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
215  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    50m  2:57.95 
404  Nina Nolén  2002  AY1402  SK TRITON    50m  2:57.52 
458  Anika Hedegaard  2002  0266AA  KVIK    50m  2:56.57 
468  Chastine Melhede  2002  0292AZ  KVIK    50m  2:55.98 
174  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    50m  2:56.09 
107  Moa Törneman  2001  AN6401  SS IDEN    50m  2:56.90 
344  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    50m  2:57.87 
105  Elin Sjö  2001  AX5801  SS IDEN    50m  2:58.10 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
173  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    50m  2:55.71 
472  Amalie Michelsen  2003  0308AC  KVIK    50m  2:55.34 
13  Linnea Dolmark  2002  AO0602  SK HAJEN    50m  2:54.16 
246  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    50m  2:53.96 
420  Clara Aronsson  2002  AE4202  TYRINGE SS    50m  2:54.01 
433  Ellen Thunberg  2001  BC7401  ÄNGELHOLM    50m  2:54.37 
57  Sofia Juliusson  2002  AT3802  HS    50m  2:55.56 
408  Malin Pålsson  2002  AO6402  SK TRITON    50m  2:55.88 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
387  Cornelia Forsgren  2000  AC2800  SK TRITON    50m  2:53.28 
39  Emilia Cokalic  2002  AO8602  HS    50m  2:52.64 
422  Cornelia Bernspång  2003  AW7603  TYRINGE SS    50m  2:51.05 
448  Sofie Findahl Andersen  2003  0382AB  KVIK    50m  2:50.54 
98  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  SS IDEN    50m  2:50.69 
70  Telma Maltesjö  2002  AR3602  HS    50m  2:51.60 
417  Gabriella Wivsätter  2003  AE4603  SK TRITON    50m  2:52.70 
243  Isabelle Bengtsson  2002  AV1802  POSEIDON    50m  2:53.68 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
90  Amanda Trägårdh  2001  BL3201  HS    50m  2:49.76 
115  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    50m  2:49.42 
450  Caroline Brink  2003  0316AE  KVIK    50m  2:46.18 
279  Jenny Le  2000  AP2800  POSEIDON    50m  2:45.79 
155  Saga Miderbäck  2000  AR9400  SK LÖDDE    50m  2:45.93 
469  Emilie Meng  2003  0318AC  KVIK    50m  2:48.42 
11  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    50m  2:49.70 
430  Emma Palmquist  2000  AS1400  ÄNGELHOLM    50m  2:50.16 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
117  Gabriella Henriksson  2000  AS8400  KLIPPAN    50m  2:44.52 
479  Celia Puggaard  2003  0346AA  KVIK    50m  2:43.12 
266  Tova Hegardt  2002  AV3802  POSEIDON    50m  2:42.77 
59  Maja Jönsson  2001  BL1201  HS    50m  2:42.48 
137  Isabelle Moreau  2001  AM0201  LANDSKRONA    50m  2:42.53 
64  Emmie Lennberger  2000  AN7200  HS    50m  2:42.98 
368  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    50m  2:44.15 
61  Sara Kjellnäs  2002  AO6602  HS    50m  2:44.78 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
75  Elly Palm  2001  BP4401  HS    50m  2:40.55 
44  Alva Ericsson  2000  AN8200  HS    50m  2:35.59 
442  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    50m  2:33.81 
63  Sandra Lendt  2000  AH0400  HS    50m  2:33.03 
272  Sara Jendbro  2000  BA7800  POSEIDON    50m  2:33.09 
78  Nelly Rasmusson  2001  AO7201  HS    50m  2:35.04 
449  Phoebe Linde Atkins  2000  0058AA  KVIK    50m  2:36.87 
34  Emma Andersson  2002  AO1802  HS    50m  2:41.02 

 
Heat 11 (13) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
365  Michelle Lövdahl  1995  AH8895  SK SYDSIM    50m  2:43.10 
357  Johanna Holmberg  1993  BH9693  SK SYDSIM    50m  2:34.21 
126  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  LANDSKRONA    50m  2:32.10 
358  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM    50m  2:28.46 
143  My Rydgren  1999  AT5699  LANDSKRONA    50m  2:28.99 
185  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    50m  2:33.85 
Josefin Nilsson  1999  AK4899  ESLÖVS SS    50m  2:40.25 
               

 
Heat 12 (13) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
144  Ida Sandwång  2001  AM3601  LANDSKRONA    50m  2:32.52 
480  Liva Schmid  2000  0012AV  KVIK    50m  2:31.12 
451  Sofie Brøgger  2000  0032AD  KVIK    50m  2:29.95 
446  Laura Findahl Andersen  2001  0142AA  KVIK    50m  2:27.00 
452  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK    50m  2:28.36 
454  Kajsa Gregersen  2001  0186AM  KVIK    50m  2:30.13 
245  Hanna Bergman  2001  AF9601  POSEIDON    50m  2:31.23 
466  Sofie Kornbek  2000  0084AD  KVIK    50m  2:32.95 

 
Heat 13 (13) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
432  Alma Sandberg  2002  AU3802  ÄNGELHOLM    50m  2:39.85 
113  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    50m  2:39.30 
36  Lisa Bengtsson  2002  AE5802  HS    50m  2:36.65 
457  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    50m  2:25.50 
444  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    50m  2:33.46 
378  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  AJ0802  SK SYDSIM    50m  2:37.94 
478  Tine Petersen  2003  0304AO  KVIK    50m  2:39.72 
193  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    50m  2:40.45 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  15 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  13:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner