2020-03-31   12:49:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2016    Utskriftsdatum  13 maj 2016   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  18:43   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar  Finaler (13) 
Sponsor: iKLNIK 
 
Beräknad start 09:30 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
184  Simon Ghidini  2001  AR9701  MKK    50m   
30  Joel Wall  2001  AH4501  SK HAJEN    50m   
195  Oscar Klittbo  2002  AA2702  MKK    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Nikolaos Tarnanidis  2002  AY3902  KLIPPAN    50m   
315  Arvid Axelsson  2003  AN5303  SK RAN    50m  1:38.12 
286  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    50m  1:34.58 
321  Mohamad Hariri  2002  AK1502  SK RAN    50m  1:34.25 
348  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    50m  1:34.39 
260  Carl Elmer  2003  AK2103  POSEIDON    50m  1:36.43 
230  Jakob Strömland  2003  AO4703  MKK    50m   
201  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    50m   

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Gabriel Agardh  2003  AG8103  SK HAJEN    50m  1:30.74 
267  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    50m  1:29.46 
171  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    50m  1:26.66 
Ludwig Saurow  2004  AC9704  ESLÖVS SS    50m  1:24.53 
373  Felix Rosenkvist  2004  AD0704  SK SYDSIM    50m  1:25.82 
287  Simon Mattiasson Nazar  2002  AO7702  POSEIDON    50m  1:28.16 
431  Leo Pekberg  2002  AF7902  ÄNGELHOLM    50m  1:29.64 
489  Albert Sivtoft  2004  AE3904  SK LÖDDE    50m  1:33.17 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
223  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    50m  1:20.70 
359  Julian Kasapov Alexis  1999  AQ4399  SK SYDSIM    50m  1:18.50 
401  Fredrik Nilsson  2002  AA8302  SK TRITON    50m  1:18.30 
447  Roar Andersen  2001  0183AA  KVIK    50m  1:14.52 
114  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    50m  1:17.79 
270  Axel Hörestrand  2002  AN0702  POSEIDON    50m  1:18.49 
298  Emil Pettersson  2002  AM6702  POSEIDON    50m  1:18.90 
156  Isak Paulsson  2002  AG1502  SK LÖDDE    50m  1:23.94 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
390  Thor Grandin  2002  AG4502  SK TRITON    50m  1:13.09 
148  Tim Brinkhagen  2001  AC9901  SK LÖDDE    50m  1:12.45 
183  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    50m  1:12.10 
222  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    50m  1:11.91 
265  Alexander Hedre  1999  AJ9799  POSEIDON    50m  1:12.05 
220  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    50m  1:12.33 
470  Lucas Alexander Meng  2000  0003AC  KVIK    50m  1:12.81 
225  Arvid Scott  2001  AO0901  MKK    50m  1:13.57 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
159  Tobias Ranevi  1999  AK7999  SK LÖDDE    50m  1:10.69 
273  Oscar Johansson  2000  AH4500  POSEIDON    50m  1:10.01 
443  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    50m  1:09.87 
182  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    50m  1:08.35 
208  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    50m  1:09.25 
65  Gustav Lind  2002  AG7702  HS    50m  1:09.87 
192  Filip Hinderup  2001  AH5101  MKK    50m  1:10.31 
352  Eddie Halilovic  1999  AQ8399  SK SYDSIM    50m  1:11.36 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
324  Leonardo Nilsson  2000  AS6900  SK RAN    50m  1:07.88 
47  Alessio Giambalvo  2001  AR4701  HS    50m  1:07.22 
16  Marcus Henriksson  1997  AQ1797  SK HAJEN    50m  1:06.67 
169  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    50m  1:06.14 
37  Simon Bonnevier  2001  AH7301  HS    50m  1:06.23 
95  Victor Åberg  2001  AH2501  HS    50m  1:06.71 
356  Jonathan Hiltonsson  2000  AH1300  SK SYDSIM    50m  1:07.59 
74  Hampus Olsson  2000  AH7700  HS    50m  1:08.16 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
51  Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    50m  1:05.44 
213  Johan Nilsson  1994  AW9794  MKK    50m  1:05.23 
459  Emil Hedegaard  1999  9905AA  KVIK    50m  1:04.92 
467  Johannes E. Mariegaard  1997  9743AF  KVIK    50m  1:04.88 
80  Khalil Al Said  2000  AZ7100  HS    50m  1:04.90 
328  Daniel Olsson-Shirazi  1997  AV9197  SK RAN    50m  1:04.94 
341  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    50m  1:05.25 
Anton Jönsson  2001  AL4501  ESLÖVS SS    50m  1:05.79 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
482  Lukas Storm  1999  9977AA  KVIK    50m  1:04.53 
342  Teodor Cvijic  1999  AS0199  SK SYDSIM    50m  1:04.04 
485  Simon Krøyer Svendsen  1999  9961AA  KVIK    50m  1:02.98 
316  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN    50m  1:01.94 
81  Mohammad Al Said  1998  AY8198  HS    50m  1:02.95 
257  Alexander Dahlén  1999  AI4399  POSEIDON    50m  1:03.37 
206  William Lindblom  1998  AN7798  MKK    50m  1:04.35 
221  Adam Ringdahl  1998  AR7198  MKK    50m  1:04.60 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
108  Jonatan Wede  1988  AB7388  SS IDEN    50m  1:00.70 
194  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK    50m  1:00.17 
476  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK    50m  59.48 
471  Oliver Marcus Meng  1997  9731AM  KVIK    50m  58.82 
440  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG    50m  59.46 
453  Frederik Galving  1998  9897AC  KVIK    50m  59.86 
138  Johan Norén  1986  AF9186  LANDSKRONA    50m  1:00.30 
455  Mikkel Fogelberg Handberg  1998  9813AG  KVIK    50m  1:01.11 

 
Heat 11 (13) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
163  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  1:08.78 
Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    50m  1:07.37 
351  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  1:06.92 
151  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    50m  1:04.24 
218  Lukas Patzer  2002  AG5902  MKK    50m  1:06.32 
475  Jakob Strunge Nissen  2002  0291AC  KVIK    50m  1:07.27 
86  Oliver Stålbrand  2002  AP3302  HS    50m  1:08.17 
181  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  1:09.69 

 
Heat 12 (13) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
327  Primus Olsson  2000  AV7100  SK RAN    50m  1:04.26 
76  Gustav Persson  2000  AJ4500  HS    50m  1:02.99 
93  Dante Vollmer  2001  AH3501  HS    50m  1:01.13 
130  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  59.64 
465  Jonas M. Jørgensen  2001  0193AA  KVIK    50m  1:00.24 
312  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON    50m  1:01.90 
403  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    50m  1:03.83 
42  Albin Edvardsson  2000  AN1300  HS    50m  1:04.79 

 
Heat 13 (13) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
60  Viktor Kertes  1996  AP5196  HS    50m  58.51 
474  Frederik Nerving  1997  9771AP  KVIK    50m  57.58 
132  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    50m  56.88 
462  Rasmus Härstedt  1994  9455AA  KVIK    50m  55.43 
127  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    50m  56.73 
484  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK    50m  57.38 
191  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    50m  58.14 
427  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM    50m  58.56 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner