2020-03-31   12:06:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 18
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2016    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  19:54   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 18, 400m Frisim Herrar  Finaler (9) 
Sponsor: Nordic Sugar 
 
Beräknad start 11:03 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
56  Joel Johansson  2001  AR2701  HS    50m   
270  Axel Hörestrand  2002  AN0702  POSEIDON    50m   
201  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
208  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    50m  6:10.99 
348  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    50m  5:51.99 
230  Jakob Strömland  2003  AO4703  MKK    50m  5:48.60 
184  Simon Ghidini  2001  AR9701  MKK    50m  5:49.29 
407  Noel Persson  2002  AG2702  SK TRITON    50m  5:57.28 
287  Simon Mattiasson Nazar  2002  AO7702  POSEIDON    50m  6:21.97 
               

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
490  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    50m  5:32.43 
401  Fredrik Nilsson  2002  AA8302  SK TRITON    50m  5:28.06 
249  Pascal Björkman  2001  AF6701  POSEIDON    50m  5:25.25 
431  Leo Pekberg  2002  AF7902  ÄNGELHOLM    50m  5:22.79 
341  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    50m  5:23.23 
223  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    50m  5:27.76 
Ludwig Saurow  2004  AC9704  ESLÖVS SS    50m  5:28.92 
171  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    50m  5:38.86 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
55  Joel Härstedt  2001  AU6301  HS    50m  5:11.30 
43  Oscar Elfers  2002  AL9102  HS    50m  5:08.46 
163  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  5:00.08 
234  Samuel Wiktor  2001  AJ5301  MKK    50m  4:56.88 
312  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON    50m  4:59.89 
121  Jonathan Skog  2000  AB0900  KLIPPAN    50m  5:07.52 
182  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    50m  5:10.85 
179  Gustav Englund  2001  AO6701  MKK    50m  5:11.89 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
265  Alexander Hedre  1999  AJ9799  POSEIDON    50m  4:56.62 
322  Marcus Karlin-Reteike  1999  AS3599  SK RAN    50m  4:51.16 
128  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    50m  4:49.64 
135  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA    50m  4:47.93 
132  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    50m  4:48.32 
Andreas Aminoff  2000  AB7900  SK HAJEN    50m  4:50.25 
67  Isac Lindén  2001  AK7901  HS    50m  4:53.93 
31  Rickard Wemlén  2000  AF0900  SK HAJEN    50m  4:56.84 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
120  Erik Kronkvist  1999  AO3199  KLIPPAN    50m  4:45.98 
327  Primus Olsson  2000  AV7100  SK RAN    50m  4:41.76 
467  Johannes E. Mariegaard  1997  9743AF  KVIK    50m  4:32.03 
410  Oskar Skarin  1999  AD0999  SK TRITON    50m  4:22.91 
311  Gustav Östlund  1997  AM8797  POSEIDON    50m  4:31.28 
393  Samuel Kvist  2000  AB0700  SK TRITON    50m  4:38.94 
229  Philip Stenberg  2001  AB9101  MKK    50m  4:41.94 
Axel Andrén  2001  AD6301  ESLÖVS SS    50m  4:47.23 

 
Heat 7 (9) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
183  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    50m  4:53.00 
151  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    50m  4:45.77 
220  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    50m  4:39.79 
Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    50m  4:32.86 
46  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  4:39.78 
351  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  4:44.94 
181  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  4:47.57 
65  Gustav Lind  2002  AG7702  HS    50m  4:53.95 

 
Heat 8 (9) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
447  Roar Andersen  2001  0183AA  KVIK    50m  4:37.71 
42  Albin Edvardsson  2000  AN1300  HS    50m  4:32.79 
403  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    50m  4:25.01 
130  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  4:13.87 
488  Ferdinand Wahl  2000  0089AB  KVIK    50m  4:23.96 
443  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    50m  4:29.13 
356  Jonathan Hiltonsson  2000  AH1300  SK SYDSIM    50m  4:37.31 
76  Gustav Persson  2000  AJ4500  HS    50m  4:38.18 

 
Heat 9 (9) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
18  Johan Jönsson  1995  AG1995  SK HAJEN    50m  4:19.95 
473  Mads Midtbøll  1998  9841AP  KVIK    50m  4:14.38 
482  Lukas Storm  1999  9977AA  KVIK    50m  4:10.47 
484  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK    50m  3:58.08 
461  Viktor Holm  1996  9607AD  KVIK    50m  4:01.39 
194  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK    50m  4:10.55 
474  Frederik Nerving  1997  9771AP  KVIK    50m  4:15.77 
459  Emil Hedegaard  1999  9905AA  KVIK    50m  4:21.48 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  19:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner