2020-02-17   06:04:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2016    Utskriftsdatum  14 maj 2016   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  13:57   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2016         
 
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (13) 
Sponsor: TYR 
 
Beräknad start 17:33 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
313  Max Andersson  2002  AL2102  SK RAN    50m   
297  Alfred Pettersson  2005  AE2505  POSEIDON    50m  2:04.03 
262  Elliot Hagander  2003  AM6903  POSEIDON    50m  2:10.08 
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Elias af Trampe  2004  AN6704  POSEIDON    50m  1:39.61 
329  Pavli Rafael  2002  AS5902  SK RAN    50m  1:37.38 
196  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    50m  1:36.99 
321  Mohamad Hariri  2002  AK1502  SK RAN    50m  1:32.23 
Ludwig Saurow  2004  AC9704  ESLÖVS SS    50m  1:32.85 
112  Anton Persson  2006  AA2106  KK KARPEN    50m  1:37.00 
260  Carl Elmer  2003  AK2103  POSEIDON    50m  1:38.54 
326  Daniel Novosel  2002  AS3102  SK RAN    50m  1:54.39 

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
254  Lucas Bontidean  2005  AC0305  POSEIDON    50m  1:30.87 
110  Liam Lesmac  2003  AS2103  KK KARPEN    50m  1:29.22 
118  Kevin Henriksson  1998  AS0198  KLIPPAN    50m  1:28.68 
286  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    50m  1:27.76 
315  Arvid Axelsson  2003  AN5303  SK RAN    50m  1:27.90 
300  Johan Rauer  2002  AO9902  POSEIDON    50m  1:28.76 
370  Love Offrell  2004  AG1104  SK SYDSIM    50m  1:30.17 
302  Axel Sandberg  2004  AA7307  POSEIDON    50m  1:31.28 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
55  Joel Härstedt  2001  AU6301  HS    50m  1:26.31 
348  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    50m  1:25.08 
114  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    50m  1:24.31 
171  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    50m  1:23.55 
270  Axel Hörestrand  2002  AN0702  POSEIDON    50m  1:23.92 
230  Jakob Strömland  2003  AO4703  MKK    50m  1:24.87 
490  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    50m  1:26.12 
223  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    50m  1:26.60 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
431  Leo Pekberg  2002  AF7902  ÄNGELHOLM    50m  1:22.50 
221  Adam Ringdahl  1998  AR7198  MKK    50m  1:20.41 
238  Nicodemos Abraha  2000  AU0500  POSEIDON    50m  1:19.88 
201  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    50m  1:19.44 
373  Felix Rosenkvist  2004  AD0704  SK SYDSIM    50m  1:19.86 
375  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    50m  1:19.99 
287  Simon Mattiasson Nazar  2002  AO7702  POSEIDON    50m  1:21.79 
335  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    50m  1:23.31 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
359  Julian Kasapov Alexis  1999  AQ4399  SK SYDSIM    50m  1:18.53 
71  Lukas Mirsch  2001  AJ8901  HS    50m  1:17.37 
267  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    50m  1:16.14 
154  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    50m  1:15.24 
195  Oscar Klittbo  2002  AA2702  MKK    50m  1:15.46 
91  Emil Wiberg  2001  AR6901  HS    50m  1:16.27 
225  Arvid Scott  2001  AO0901  MKK    50m  1:18.23 
82  David Sandström  2002  AN5102  HS    50m  1:19.22 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
172  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    50m  1:14.56 
156  Isak Paulsson  2002  AG1502  SK LÖDDE    50m  1:14.19 
152  Roy Hangård  1999  AH0999  SK LÖDDE    50m  1:14.14 
307  Marko Vasilijevic  1999  AH1999  POSEIDON    50m  1:12.63 
184  Simon Ghidini  2001  AR9701  MKK    50m  1:12.76 
135  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA    50m  1:14.16 
352  Eddie Halilovic  1999  AQ8399  SK SYDSIM    50m  1:14.31 
101  Gustav Lidbäck  2002  AB7302  SS IDEN    50m  1:15.01 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Joel Johansson  2001  AR2701  HS    50m  1:12.11 
148  Tim Brinkhagen  2001  AC9901  SK LÖDDE    50m  1:11.14 
182  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    50m  1:10.78 
229  Philip Stenberg  2001  AB9101  MKK    50m  1:10.63 
249  Pascal Björkman  2001  AF6701  POSEIDON    50m  1:10.64 
312  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON    50m  1:11.12 
76  Gustav Persson  2000  AJ4500  HS    50m  1:11.45 
341  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    50m  1:12.53 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
322  Marcus Karlin-Reteike  1999  AS3599  SK RAN    50m  1:10.31 
465  Jonas M. Jørgensen  2001  0193AA  KVIK    50m  1:09.43 
122  Marcus Skog  1996  AG1596  KLIPPAN    50m  1:09.15 
189  Tim Hagerström  1999  AH8799  MKK    50m  1:08.98 
80  Khalil Al Said  2000  AZ7100  HS    50m  1:09.04 
208  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    50m  1:09.36 
Anton Jönsson  2001  AL4501  ESLÖVS SS    50m  1:10.11 
463  Mike Johansen  2001  0159AC  KVIK    50m  1:10.51 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
427  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM    50m  1:07.27 
467  Johannes E. Mariegaard  1997  9743AF  KVIK    50m  1:06.26 
265  Alexander Hedre  1999  AJ9799  POSEIDON    50m  1:05.42 
209  Sten Ludvigsson  1998  AO9998  MKK    50m  1:04.11 
132  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    50m  1:04.70 
311  Gustav Östlund  1997  AM8797  POSEIDON    50m  1:06.22 
293  Gustav Nyrenstedt  1992  AD6992  POSEIDON    50m  1:06.99 
257  Alexander Dahlén  1999  AI4399  POSEIDON    50m  1:08.92 

 
Heat 11 (13) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
220  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    50m  1:13.50 
351  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  1:12.58 
163  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  1:09.67 
46  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  1:07.72 
Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    50m  1:08.58 
65  Gustav Lind  2002  AG7702  HS    50m  1:10.01 
390  Thor Grandin  2002  AG4502  SK TRITON    50m  1:13.35 
492  David Schuldt  2002  AF5902  SK STIMMET    50m  1:14.18 

 
Heat 12 (13) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Andreas Aminoff  2000  AB7900  SK HAJEN    50m  1:07.24 
491  Robin Johansson  2000  AC7100  SK STIMMET    50m  1:06.25 
333  Alfred Persson  2000  AG4900  SJÖBO SS    50m  1:05.14 
128  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    50m  1:03.32 
130  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  1:03.49 
51  Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    50m  1:05.80 
470  Lucas Alexander Meng  2000  0003AC  KVIK    50m  1:07.11 
93  Dante Vollmer  2001  AH3501  HS    50m  1:08.52 

 
Heat 13 (13) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
477  Jon Riedel Pedersen  1998  9821AG  KVIK    50m  1:02.44 
127  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    50m  1:01.82 
240  Jonas Andersson  1996  AE2396  POSEIDON    50m  1:00.68 
476  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK    50m  59.41 
471  Oliver Marcus Meng  1997  9731AM  KVIK    50m  1:00.50 
145  Hampus Svensson  1999  AE5199  LANDSKRONA    50m  1:00.92 
440  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG    50m  1:02.42 
453  Frederik Galving  1998  9897AC  KVIK    50m  1:03.83 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  14 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  13:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner