2019-11-13   19:15:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 26
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  20:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer  Indledende (6) 
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 57.92 2015-04-17 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
314  Oliver Thor Sørensen  2000  0081AA  VATCPH-STT    50m  1:15.48 
34  Frederik Junker Neldeberg  2000  0095AI  HELSINGE    50m  1:12.23 
24  Aymeric Parmentier  1993    BE-PARA    50m  1:13.05 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
262  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  1:11.19 
294  André Goldberg Ballerini  1999  9955AI  FR.SUND    50m  1:11.08 
191  Casper Davidsen  1999  9979AA  VEST    50m  1:10.89 
109  Jonas Hyllested  1999  9955AB  GLADSAXE    50m  1:10.97 
166  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    50m  1:11.16 
193  Oliver Huban  1996  9641AF  VEST    50m  1:11.49 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
312  Frederik Hatting Petersen  2000  0071AC  VATCPH-STT    50m  1:10.30 
330  Emil Andersen  1992  9273AH  TRITON B    50m  1:09.89 
104  Riyan Salem  1998  9891AV  ROSKILDE    50m  1:09.76 
88  Daniel Christian  1998  9829AJ  FARUM    50m  1:09.10 
331  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    50m  1:09.70 
37  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    50m  1:09.76 
115  Thor Nilsson Pedersen  2000  0081AB  GLADSAXE    50m  1:10.06 
31  Oliver Christiansen  1999  9903AN  HELSINGE    50m  1:10.51 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Peter Birk  1996  9665AJ  THISTED    50m  1:08.58 
305  Mikkel Salmansen  2000  0043AD  VI39    50m  1:07.54 
183  Viktor Christensen  1995  9501AJ  KØGE    50m  1:05.40 
203  Christian V. Rasmussen  1996  9679AF  OSK    50m  1:03.06 
90  Niklas Hedegaard  1990  9053AB  FARUM    50m  1:04.17 
117  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  GLADSAXE    50m  1:06.64 
323  Esben Norup  1996  9653AR  VAT CPH-MK    50m  1:07.90 
338  Rasmus Hasemann  1996  9601AA  TRITON B    50m  1:09.10 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
192  Niklas Beyer Hansen  1997  9707AF  VEST    50m  1:08.55 
129  Niels Ottosen  1998  9801AF  HOLBÆK    50m  1:07.18 
149  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK    50m  1:05.15 
89  Philip Greve  1998  9839AK  FARUM    50m  1:02.64 
60  Kristoffer Moos  1996  9639AJ  AALBORG    50m  1:03.12 
291  Jonas Bruun Sleiman  1998  9807AD  ESBJERG    50m  1:06.21 
315  Christian Jensen  1987  8783AA  GSK    50m  1:07.60 
49  Sebastian H. Andersen  1997  9739AA  KALUNDBORG    50m  1:09.02 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
190  Gøkhan Dagidir  1995  9553AO  VEST    50m  1:07.94 
16  Róland Toftum  1998    SUÐUROYAR    50m  1:06.87 
225  Jakob Klint Axelsen  1996  9653AC  LYNGBY    50m  1:04.57 
273  Tobias B. Bjerg  1998  9807AC  AGF    50m  1:01.93 
116  Lasse Pittioni  1995  9577AI  GLADSAXE    50m  1:03.08 
222  Timon Wedekind  1996  9633AB  HOVEDSTAD    50m  1:06.21 
327  Jonas Gadegaard Hansen  1998  9849AN  TRITON V    50m  1:07.55 
95  Lasse Kriegel Skovrup  1998  9861AK  FARUM    50m  1:08.65 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark