2019-11-12   07:06:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 22
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
 
Løb 22, 200m Rygsvømning Herrer  Finaler (3) 
Europarekord Senior: Radoslaw Kawecki (1991) 1:54.24 2013-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
 
C-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Frederik Palmø  2000  0059AA  HOLBÆK    50m  2:25.73 
308  Mathias Immerkjær  1999  9961AF  VATCPH-STT    50m  2:22.63 
346  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    50m  2:20.78 
254  Maxemillian Pedersen  1996  9635AC  ALLERØD    50m  2:19.26 
312  Frederik Hatting Petersen  2000  0071AC  VATCPH-STT    50m  2:20.47 
124  Markus Bøjsen  1999  9987AE  HOLBÆK    50m  2:22.04 
48  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  2:24.17 
               

 
B-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
223  Linus Koefoed Weiss  1999  9969AJ  HOVEDSTAD    50m  2:16.89 
290  Simon Lundby Pedersen  1998  9813AB  ESBJERG    50m  2:16.46 
51  Mads Witthøft  2000  0045AA  KALUNDBORG    50m  2:14.96 
33  Lars Breum Hansen  1997  9713AA  HELSINGE    50m  2:14.11 
125  Mikkel Henriksen  1999  9975AJ  HOLBÆK    50m  2:14.18 
196  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    50m  2:16.42 
220  Jesper Frost Thomsen  1997  9723AE  HOVEDSTAD    50m  2:16.55 
115  Thor Nilsson Pedersen  2000  0081AB  GLADSAXE    50m  2:17.33 

 
A-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
240  Oliver Berggren Smidt  1997  9711AM  LYNGBY    50m  2:13.72 
335  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    50m  2:11.55 
39  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    50m  2:10.18 
17  Alexander Gliese  1997    UMBC    50m  2:04.61 
292  Alexander Wildenschild  1997  9707AG  ESBJERG    50m  2:10.04 
99  Magnus Andersen  1995  9565AQ  ROSKILDE    50m  2:10.97 
228  Andreas Kaas Elmgreen  1999  9903AA  LYNGBY    50m  2:11.82 
297  Jonathan Müller  1997  9751AB  SK-SYD    50m  2:13.90 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark