2019-11-13   03:36:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 17
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  14 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  20:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
 
Løb 17, 200m Medley Damer  Indledende (5) 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
127  Mikkeline Mentz  2001  0122AJ  HOLBÆK    50m  2:40.58 
199  Xenia Bonnén Sjøgren  1997  9764AE  VEST    50m  2:32.29 
324  Josefine B. Pedersen  1999  9928AB  VAT CPH-MK    50m  2:29.81 
46  Silke Meyer  1998  9886AE  GENTOFTE    50m  2:32.28 
306  Victoria Vorm  2001  0104AF  VI39    50m  2:40.44 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
205  Matilde Schrøder  1996  9664AG  OSLF    50m  2:29.46 
316  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    50m  2:28.82 
Beinta Debes  1997    Havnar    50m  2:28.53 
98  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    50m  2:27.75 
156  Liva Schmid  2000  0012AV  KVIK    50m  2:27.77 
Emma Nyström  1996    Havnar    50m  2:28.70 
302  Mathilde Laugesen  2001  0176AL  VI39    50m  2:28.89 
340  Emma Lyngby Larsen  1998  9822AB  TRITON B    50m  2:29.61 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Eva Olsen  2000  0094AM  HOVEDSTAD    50m  2:26.73 
62  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    50m  2:24.93 
336  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    50m  2:22.19 
138  Katrine Bukh Villesen  2000  0042AL  THISTED    50m  2:17.96 
15  Sára R. Nysted  2001    SUÐUROYAR    50m  2:20.41 
303  Anne-Sofie Lindblad  1997  9716AF  VI39    50m  2:23.95 
351  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    50m  2:25.90 
85  Marie-Louise Stentved  2000  0024AJ  HERLEV    50m  2:27.29 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
214  Vera Staun Hansen  1999  9938AO  HOVEDSTAD    50m  2:26.17 
139  Laura Findahl Andersen  2001  0142AA  KVIK    50m  2:24.36 
157  Ida Schütt  1996  9642AI  KVIK    50m  2:21.66 
344  Maja Nielsen  1996  9632AD  TRITON B    50m  2:17.63 
57  Line Jørgensen Bruun  1995  9544AF  AALBORG    50m  2:19.70 
142  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK    50m  2:23.45 
226  Emma Bjørnholdt  2000  0034AM  LYNGBY    50m  2:25.81 
230  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  LYNGBY    50m  2:27.20 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
350  Emma Bugge Fynbo  2001  0158AE  HOLSTEBRO    50m  2:26.10 
83  Cecilie F. Jensen  1998  9862AH  HERLEV    50m  2:24.10 
145  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    50m  2:21.08 
211  Maria Grandt  1998  9806AF  HOVEDSTAD    50m  2:16.82 
154  Hannah Strunge Nissen  1997  9754AD  KVIK    50m  2:19.04 
244  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  9724AA  ALLERØD    50m  2:22.62 
144  Kajsa Gregersen  2001  0186AM  KVIK    50m  2:25.46 
361  Thea Lund Petersen  1998  9874AZ  NYBORG    50m  2:27.18 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  14 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark