2019-11-21   15:31:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 16
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  20:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstanens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2016         
 
 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer  Finaler (3) 
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 
 
C-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
181  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  SLANGERUP    50m  26.60 
153  Frederik Nerving  1997  9771AP  KVIK    50m  26.31 
53  Jens Bach  1997  9789AC  AALBORG    50m  26.14 
106  Jonas Vibsig Berding  1996  9693AA  GLADSAXE    50m  26.12 
173  Marc Bach Nielsen  1994  9495AG  HVIDOVRE    50m  26.13 
237  Mikkel-Emil Rosenbom  1999  9903AB  LYNGBY    50m  26.28 
123  Joakim Brønnum  1997  9759AT  HOLBÆK    50m  26.50 
289  Michael Terp Olesen  1999  9917AA  ESBJERG    50m  26.70 

 
B-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Oliver Marcus Meng  1997  9731AM  KVIK    50m  26.06 
117  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  GLADSAXE    50m  25.93 
160  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK    50m  25.87 
342  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    50m  25.75 
296  Ralf Dalby  1995  9547AB  SILKEBORG    50m  25.79 
14  Eyðbjørn Joensen  1996    SUÐUROYAR    50m  25.92 
275  Jesper Stilling Julius  1993  9315AO  AGF    50m  25.97 
276  Johannes Kjærgaard  1998  9813AR  AGF    50m  26.09 

 
A-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
99  Magnus Andersen  1995  9565AQ  ROSKILDE    50m  25.41 
94  Marcus Olesen  1995  9531AC  FARUM    50m  25.23 
354  Lasse Dall  1997  9763AR  ODDER    50m  25.09 
82  Søren Dahl  1993  9397AC  HERLEV    50m  24.25 
56  Viktor B. Bromer  1993  9337AB  AALBORG    50m  25.07 
84  Magnus Sloth Poulsen  1995  9591AA  HERLEV    50m  25.12 
143  Frederik Galving  1998  9897AC  KVIK    50m  25.26 
114  Anton Olsen  1998  9871AE  GLADSAXE    50m  25.68 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark