2019-10-19   17:07:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vårsimiaden Distrikt, Uppsala Tvl omr 1

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 29
Heatlista 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2016    Utskriftsdatum  23 april 2016   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 april 2016         
 
 
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
171  Lucia Lindqvist  2004  BM5604  UPSALA S    25m   
189  Clara Peuckert  2003  BQ3403  UPSALA S    25m   
Frida Olsson  2005  AS1205  BOLLNÄS SS    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
49  Siri Sundvik  2004  BS3404  GÄVLE SS    25m   
77  Alva Käller  2005  AW6605  HUDIKSVALL    25m   
215  Lisa Ågren  2004  AN6404  UPSALA S    25m   
165  Emilia Landberg  2005  AM7205  UPSALA S    25m  2:25.00 
181  Eleonora Nygårds  2005  AX9205  UPSALA S    25m  2:29.00 
232  Amanda Ehres  2003  BX9203  UPSALA S    25m   
237  Tuva Lindqvist  2004  BB1804  ÖSTERBY SS    25m   
               

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
69  Matilda Nilsson  2004  BP1804  HARNÄS SKU    25m  1:58.22 
71  Ebba-Lotta Staaf  2004  BO6404  HARNÄS SKU    25m  1:49.70 
122  Karin Englund  2003  BL9203  SÖDERHAMN    25m  1:47.53 
48  Nathalie Stigenberg  2004  AY3804  GÄVLE SS    25m  1:47.20 
75  Agnes Jonasson  2005  AQ9805  HUDIKSVALL    25m  1:47.32 
176  Klara Mattiasson  2005  AR6405  UPSALA S    25m  1:48.00 
65  Felicia Gyllenhammar  2003  BY9803  HARNÄS SKU    25m  1:50.00 
66  Iza Johansson  2005  BJ3605  HARNÄS SKU    25m  1:59.00 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
113  Ida Ljunggren  2005  BA3405  SANDVIKEN    25m  1:45.00 
124  Frida Ljusberg  2004  AM6604  SÖDERHAMN    25m  1:44.77 
67  Ella Lindblad  2003  BW0603  HARNÄS SKU    25m  1:42.00 
76  Amanda Jonasson  2004  AM5604  HUDIKSVALL    25m  1:40.80 
175  Lovis Lång  2005  AM4205  UPSALA S    25m  1:42.00 
42  Lisa Holfve  2005  AR9605  GÄVLE SS    25m  1:42.72 
198  Elvira Skoglund  2005  AB4205  UPSALA S    25m  1:45.00 
137  Irma Dahlbom  2003  AI7803  UPSALA S    25m  1:46.51 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Linn Andrén  2004  BO9204  HARNÄS SKU    25m  1:40.00 
44  Gabriella Mosbach  2003  AQ4803  GÄVLE SS    25m  1:39.50 
52  Emelie Wijker  2003  BA8803  GÄVLE SS    25m  1:36.47 
93  Leia Eriksson  2004  BB6804  SALA SS    25m  1:36.34 
141  Rosalinda Dushku  2003  BL5603  UPSALA S    25m  1:36.46 
95  Carolina Modig  2003  BG5403  SALA SS    25m  1:37.91 
130  Kajsa Andersson  2003  AT1203  UPSALA S    25m  1:39.89 
132  Alma Bergqvist  2005  AC5205  UPSALA S    25m  1:40.30 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Ella Wallinder  2003  BM0403  UPSALA S    25m  1:35.09 
86  Liv Jonsson  2004  AN8404  SS MORA    25m  1:34.37 
33  Ellen Lundin  2005  AB5405  FALUN    25m  1:33.74 
45  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  1:33.24 
168  Daniela Larsson  2004  AK0804  UPSALA S    25m  1:33.30 
200  Elsa Stjerna  2004  AX5604  UPSALA S    25m  1:34.14 
104  Saga Boråker  2004  AN1604  SANDVIKEN    25m  1:34.96 
240  Helena Wang  2003  BQ2403  UPSALA S    25m  1:35.36 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
203  Esther Svensson  2003  AJ3203  UPSALA S    25m  1:32.35 
166  Tilde Lantz  2004  AX3604  UPSALA S    25m  1:32.01 
111  Moa Kvarnlöf  2004  BA7404  SANDVIKEN    25m  1:30.92 
155  Matilda Holmström  2005  AF9205  UPSALA S    25m  1:30.07 
35  Anna Nyberg  2003  AP5603  FALUN    25m  1:30.29 
29  Tuva Hjemli  2005  AN8805  FALUN    25m  1:31.04 
145  Clara Frykberg  2005  AV6405  UPSALA S    25m  1:32.13 
177  Malva Morell  2004  BG2604  UPSALA S    25m  1:32.61 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
169  Viktoria Lautmann  2004  AU1204  UPSALA S    25m  1:27.89 
156  Sofia Högdin  2004  BA3404  UPSALA S    25m  1:27.14 
43  Lisa Löf  2004  AP3404  GÄVLE SS    25m  1:26.25 
81  Tyra Strömbom  2004  AM3804  HUDIKSVALL    25m  1:24.86 
99  Cassandra Sjösten  2003  BR8803  SALA SS    25m  1:25.49 
128  Emma Alfredeen  2003  AS7803  UPSALA S    25m  1:26.96 
178  Lisen Myrelid  2005  AD0805  UPSALA S    25m  1:27.54 
188  Klara Pettersson  2004  AU6204  UPSALA S    25m  1:29.90 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Julia Lindgren  2004  AN0604  FALUN    25m  1:24.23 
154  Celina Hoffner  2004  AX1604  UPSALA S    25m  1:24.04 
214  Geshin Zarei  2003  AB9603  UPSALA S    25m  1:23.68 
143  Kajsa Franzén  2004  AC7204  UPSALA S    25m  1:23.10 
133  Linnea Bergqvist  2003  AT0203  UPSALA S    25m  1:23.40 
123  Victoria Flyman  2003  AE9203  SÖDERHAMN    25m  1:23.94 
91  Ida Dalin  2005  AG6205  SALA SS    25m  1:24.20 
120  Filippa Eklund  2004  AS6204  SÖDERHAMN    25m  1:24.32 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
213  Amanda Viksten  2004  AK8604  UPSALA S    25m  1:21.35 
119  Clara Bergh  2004  AD0404  SÖDERHAMN    25m  1:20.64 
50  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  1:17.68 
90  Elvira Dalin  2003  AO8803  SALA SS    25m  1:14.47 
83  Anna Krysén  2003  AC2403  LUDVIKA SS    25m  1:17.12 
153  Vera Hermansson  2003  AY1603  UPSALA S    25m  1:17.90 
39  Frida Florén  2004  AB1404  GÄVLE SS    25m  1:20.77 
30  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  1:21.89 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.02  Utskriftsdatum  23 april 2016 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  15:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner