2020-02-28   13:35:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Grand Prix Challenge 2016

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Lähtölista Laji 29
Lähtölista 
 
  Kilpailu  Grand Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  02 heinäkuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  09:15   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 heinäkuu 2016         
 
 
 
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet  Alkuerät (16) 
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 
Nuorten SE: Niko Mäkelä (1998) 24.43 2015-06-23 
 
Erä 1 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
                 
                 
Olli Rautaporras  2000  00A795  Pyry    50m  31.12  31.12   
Juho Anttila  2000  00A041  OU    50m  30.97  30.97   
Tino Laine  1998  98A690  HäUS    50m  31.07  31.07   
                 
                 
                 

 
Erä 2 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
                 
Petteri Maijala  2001  01B180  SCR    50m  30.90  30.90   
Oskari Arvo  2002  02A525  AUi    50m  30.87  30.87   
Veeti Vainionpää  2001  01B069  SiWa    50m  30.72  30.72   
Leevi Kärnä  2001  01A391  KaUS    50m  30.72  30.72   
Jesper Lietzen  2002  02A171  AUi    50m  30.87  30.87   
Lauri Ytti  1999  99A618  HäUS    50m  30.95  30.95   
                 

 
Erä 3 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Matias Rajavaara  2002  02A651  OU    50m  30.49  30.49   
Kalle Mäkinen  2002  02A088  Vanders    50m  30.35  30.35   
Joona Mikkola  2001  01A475  Vanders    50m  30.23  30.23   
Oskari Hynynen  2001  01A113  SalU    25m  29.03  30.03   
Oskari Valkonen  1999  99A903  SWIM    50m  30.07  30.07   
Ohto Pihlajamäki  2001  01A675  KuUS    50m  30.28  30.28   
Kalle Hepojoki  2000  00A826  SWIM    50m  30.35  30.35   
Joonas Kuutsa  1998  98A131  KuUS    50m  30.56  30.56   

 
Erä 4 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Juha Hyvärinen  1998  98A057  HäUS    50m  30.01  30.01   
Eelis Hukka  1999  99A687  SCR    50m  29.80  29.80   
Veeti Laine  2000  00A876  Cetus    25m  28.64  29.64   
Niko Somila  1999  99A521  Cetus    25m  28.60  29.60   
Mikael Lähde  2000  00A918  HäUS    50m  29.61  29.61   
Ossi Kleimola  2001  01A663  KoU    50m  29.70  29.70   
Eddie Eriksson  1999  99B051  IFÅ    25m  28.96  29.96   
Matias Hjelm  2002  02A098  Vanders    50m  30.03  30.03   

 
Erä 5 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Alexi Taimela  1998  98B308  Gladius    50m  29.56  29.56   
Santeri Kaasinen  1999  99A119  TaTU    50m  29.51  29.51   
Miiro Vartiainen  2001  01A340  JoUS    25m  28.44  29.44   
Lassi Ruohonen  1998  98A125  HSS    50m  29.38  29.38   
Emil Hanski  1999  99A145  ÅSK    25m  28.43  29.43   
Lauri Elomaa  2000  00A761  ÅSK    50m  29.50  29.50   
Lauri Koskela  1999  99A317  UiTa    25m  28.52  29.52   
Hugo Enroth  2001  01A477  ÅSK    50m  29.59  29.59   

 
Erä 6 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Jean-Mikael Avellán  1998  98A652  Cetus    50m  29.36  29.36   
Tuomas Lohiniva  1997  97A077  OU    50m  29.30  29.30   
Mika Katajisto  1997  97B040  HäUS    50m  29.27  29.27   
Arttu Pirneskoski  2000  00A675  KemTU    50m  29.24  29.24   
Henri Kyynäräinen  1994  94A805  AUi    50m  29.24  29.24   
Esa Paavilainen  1997  97B092  Cetus    25m  28.28  29.28   
Roope Ruohtula  2000  00A565  JoUS    25m  28.34  29.34   
Lassi Grönroos  2000  00A219  SalU    50m  29.37  29.37   

 
Erä 7 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Santeri Herpola  2003  03A188  ÅSK    50m  29.06  29.06   
Mikko Suova  1997  97A311  UiTa    50m  28.92  28.92   
Jan Rif  1998  98A868  TaTU    50m  28.78  28.78   
Joel Tarvainen  1998  98A684  KUS-GSS    50m  28.73  28.73   
Topi Lukkarinen  2000  00A133  SCR    50m  28.75  28.75   
Juho Laatikainen  1999  99A790  SCV    50m  28.80  28.80   
Lauri Jämsén  2000  00A637  JUK    50m  29.03  29.03   
Veeti Haikonen  2001  01A104  HSS    50m  29.11  29.11   

 
Erä 8 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Martti Tervanen  2000  00A834  JUK    50m  28.67  28.67   
Pyry Nurmilo  1999  99A266  TaTU    50m  28.54  28.54   
Santeri Huhtala  1998  98A774  Cetus    25m  27.38  28.38   
Tuomas Herlevi  1999  99A409  HSS    50m  28.34  28.34   
Topias Nygård  2000  00A602  OU    50m  28.36  28.36   
Akseli Heino  1999  99A110  ÅSK    50m  28.47  28.47   
Alexander Kislitsyn  2001  01A981  SWIM    50m  28.61  28.61   
Leo Kuusela  1999  99A661  AQUILA    50m  28.70  28.70   

 
Erä 9 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Danila Dobrzhanskiy  1998  98B028  SWIM    25m  27.26  28.26   
Santeri Mettälä  1999  99A913  TaTU    50m  28.17  28.17   
Teemu Vihervaara  1998  98A073  KoU    50m  27.99  27.99   
Verneri Mattila  1999  99A177  HSS    50m  27.92  27.92   
Ibrahim Ezzat  2002  02A249  AUi    50m  27.94  27.94   
Petja Yritys  1993  93A330  TaTU    25m  27.02  28.02   
Aleksi Ekström  1996  96B007  VUS-VSS    50m  28.19  28.19   
Henri Koski  2000  00A803  Gladius    50m  28.34  28.34   

 
Erä 10 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Jimi Kallio  1993  93A802  VUS-VSS    50m  27.83  27.83   
Tuomas Vainio  1998  98A502  SWIM    50m  27.67  27.67   
Aaron Joki  1999  99A428  VUS-VSS    50m  27.57  27.57   
Werner Heräjärvi  1999  99A844  JIlves    50m  27.52  27.52   
Henri Hellström  1997  97A430  RaisU    25m  26.57  27.57   
Juho Herva  1998  98A434  OuLo    50m  27.58  27.58   
Miika Pentti  1997  97A163  SWIM    50m  27.70  27.70   
Niklas Valkonen  1997  97B255  RiUS    50m  27.92  27.92   

 
Erä 11 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Väinö Kilpeläinen  1999  99A050  TaTU    50m  27.46  27.46   
Konsta Kallinen  1999  99A049  OuLo    50m  27.42  27.42   
Jani-Markus Sula  1999  99A052  ÅSK    50m  27.40  27.40   
Riku Ylikärppä  1998  98A041  KemUS    50m  27.33  27.33   
Valtteri Eloranta  1992  92A273  Cetus    50m  27.38  27.38   
Matias Yritys  1997  97A539  Plaani    50m  27.40  27.40   
Roni Kallström  2001  01A092  Cetus    50m  27.45  27.45   
Eetu Suomalainen  1989  89A125  SWIM    50m  27.47  27.47   

 
Erä 12 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Leevi Ruuttunen  1995  95A267  SWIM    50m  27.25  27.25   
Kaarlo Seppänen  1999  99A225  HSS    50m  27.23  27.23   
Antti Rantanen  1992  92A482  Plaani    50m  27.18  27.18   
Arttu Vänttinen  1996  96A743  Plaani    50m  27.02  27.02   
Janne Kekkonen  1989  89A084  SWIM    50m  27.17  27.17   
Elias Päivinen  1997  97A805  SWIM    50m  27.19  27.19   
Jari Schwarte  1990  90A017  Cetus    50m  27.25  27.25   
Juho Päivinen  1996  96B112  JUK    50m  27.27  27.27   

 
Erä 13 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Veeti Ruohtula  2001  01A193  JoUS    50m  27.00  27.00   
Joni Aaltonen  1999  99A380  ÅSK    50m  26.93  26.93   
Jaakko Siipola  1999  99A388  ÅSK    50m  26.77  26.77   
Jere Kotomäki  1997  97A175  KUS-GSS    50m  26.72  26.72   
Matti Myllyaho  1995  95A231  Plaani    50m  26.73  26.73   
Aleksi Kurronen  1997  97A838  MiUS    25m  25.85  26.85   
Samuli Korpi  1997  97A129  VUS-VSS    50m  26.97  26.97   
Teemu Lehtonen  2000  00A472  UiTa    50m  27.01  27.01   

 
Erä 14 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Topias Vainio  1997  97A690  Cetus    50m  26.58  26.58   
Otto Rannikko  1999  99A384  ÅSK    50m  26.14  26.14   
Teemu Vuorela  1994  94A789  SWIM    50m  25.47  25.47   
Sergey Kuznetsov  2000  00A199  Cetus    50m  24.76  24.76   
Mikael Laakso  1997  97A008  RiUS    50m  25.31  25.31   
Jaakko Löyttyniemi  1997  97A919  HäUS    50m  25.80  25.80   
Janne Lantto  1994  94A666  OuLo    50m  26.44  26.44   
Aku Venhola  1990  90A416  OuLo    50m  26.72  26.72   

 
Erä 15 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Elmo Kiuru  1997  97A519  HSS    25m  25.49  26.49   
Niklas Reunanen  1998  98A184  HäUS    50m  26.03  26.03   
Juha Kollin  1993  93A900  VUS-VSS    50m  25.42  25.42   
Ville Laine  1995  95B035  TaTU    50m  24.63  24.63   
Tony Eriksson  1995  95A861  JUK    50m  24.97  24.97   
Peik Lindberg  1999  99A134  ÅSK    50m  25.72  25.72   
Christoffer Fredrikson  1997  97B155  Cetus    25m  25.36  26.36   
Antti Leiponen  1998  98A235  JUK    50m  26.63  26.63   

 
Erä 16 (16) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika  Luokka 
 
Juho Eerola  1995  95A753  TaTU    50m  26.47  26.47   
Teemu Viitanen  1992  92A506  TaTU    50m  25.89  25.89   
Janne Markus Markkanen  1994  94A792  SWIM    50m  25.35  25.35   
Tuomas Pokkinen  1995  95A815  Cetus    50m  24.26  24.26   
Jaakko Rautalin  1989  89A051  UiTa    25m  23.91  24.91   
Arttu Erkinaro  1992  92A595  OU    50m  25.63  25.63   
Elias Lampinen  1997  97A527  NumKis    50m  26.21  26.21   
Johannes Lindroos  1996  96A797  RaisU    50m  26.59  26.59   

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  02 heinäkuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner