2020-05-31   12:07:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

23_S
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1029  Pedersen Betina K.  1994  DGI MIDTJY  9402AC  25 m  1:09.24   
697  Johnson Freya Bloch  2000  DGI NORDJY  0074AB  25 m  1:13.09   
435  Sørensen Sofie Møller  1998  DGI ØSTJY  9882AL  25 m  1:13.11   
497  Nielsen Sofie  2003  DGI STORST  0324AU  25 m  1:14.29   
608  Sand Anne Rasmussen  2000  DGI NORDJY  0058AT  25 m  1:14.31   
223  Hinklon Alison Lodal  2001  DGI STORKB  0134BA  25 m  1:15.13   
998  Gade Sara  2002  DGI MIDTJY  0248AT  25 m  1:15.70   
154  Fink Julie  2001  DGI S.JYL  0124AP  25 m  1:15.92   
326  Jacobsen Annika  2001  DGI ØSTJY    25 m  1:18.47   
10  450  Vegener Sofie S.  2002  DGI ØSTJY  0268AK  25 m  1:18.58   
11  499  Nielsen Tanja H  1996  DGI STORST  9626AI  25 m  1:19.16   
12  818  Christensen Rikke M.  2000  DGI SYDVE  0096AZ  25 m  1:20.07   
13  1022  Boye Sofie Bruun  2001  DGI MIDTJY  0112AZ  25 m  1:20.22   
14  632  Andersen Cathrine Boe  2001  DGI NORDJY  0148BC  25 m  1:20.74   
15  637  Eriksen Nanna  2001  DGI NORDJY  0118BC  25 m  1:22.03   
16  783  Sparre Nina Lodberg  2001  DGI SYDØST  0172AW  25 m  1:22.23   
17  606  Romanski Fenja  2005  DGI NORDJY  0598AH  25 m  1:22.82   
18  742  Harpøth Julia  2002  DGI SYDØST  0208AX  25 m  1:23.15   
19  754  Klausen Sofie Trekær  2003  DGI SYDØST  0364AD  25 m  1:23.15   
20  616  Hassing Astrid  2004  DGI NORDJY  0494AM  25 m  1:23.38   
21  228  Jensen Karoline  2001  DGI STORKB  0122AX  25 m  1:23.62   
22  239  Andersen Emma Rosquist  2001  DGI ØSTJY  0162AS  25 m  1:24.04   
23  489  Larsen Sarah  2003  DGI STORST  0312AR  25 m  1:24.06   
24  259  Christense Alberte Kempel  2004  DGI ØSTJY  0492AE  25 m  1:25.52   
25  1003  Jensen Karen Moos  2003  DGI MIDTJY  0324AM  25 m  1:25.57   
26  1016  Noro Kirsten Q.  2000  DGI MIDTJY  0046BG  25 m  1:25.75   
27  457  Andersen Emmely  2001  DGI STORST  0154AM  25 m  1:26.22   
28  227  Jensen Amanda Grønbæk  2001  DGI STORKB  0102AX  25 m  1:26.24   
29  626  Steen Emma  2000  DGI NORDJY  0076BC  25 m  1:26.29   
30  615  Christensen Sofie M.  2002  DGI NORDJY  0286AZ  25 m  1:26.38   
31  118  Schousboe Eva  2000  DGI FYN  0066BC  25 m  1:27.13   
32  613  Blach Rikke  1997  DGI NORDJY  9796AT  25 m  1:27.96   
33  821  Christoffersen Amalie  2001  DGI SYDVE  0108AX  25 m  1:28.31   
34  336  Johansen Mia Sommer  2002  DGI ØSTJY  0292AV  25 m  1:28.49   
35  628  Toftelund Karoline  2001  DGI NORDJY  0198AV  25 m  1:28.52   
36  491  Lodstrup Maria Hjort  2000  DGI STORST  0086BA  25 m  1:28.97   
37  837  Hygum Sofie Højberg  2001  DGI SYDVE  0192AX  25 m  1:29.32   
38  496  Møller Olivia  2004  DGI STORST  0452AF  25 m  1:29.67   
39  155  Fleggaard Josefine  2001  DGI S.JYL  0152BA  25 m  1:29.91   
40  698  Johnson Luna Bloch  2003  DGI NORDJY  0396AF  25 m  1:30.02   
41  350  Ladegaard Jasmin Minds  2001  DGI ØSTJY  0108AZ  25 m  1:30.21   
42  455  Wienke Julie Liao  2003  DGI ØSTJY  0308AP  25 m  1:30.21   
43  689  Sørensen Linea  2004  DGI NORDJY  0474AI  25 m  1:30.24   
44  253  Bjørnholt Amanda Hørdum  1999  DGI ØSTJY    25 m  1:30.54   
45  760  Lund Emma Rye  2001  DGI SYDØST  0194BB  25 m  1:30.71   
46  997  Esbensen Marie Graff  2003  DGI MIDTJY  0336AT  25 m  1:31.11   
47  190  Pedersen Nethe  2001  DGI S.JYL    25 m  1:31.46   
48  763  Meier Cecilie  2003  DGI SYDØST    25 m  1:32.39   
49  841  Kousgaard Liv  2003  DGI SYDVE  0384AX  25 m  1:32.62   
50  624  Prior Cecilie  2002  DGI NORDJY  02224A  25 m  1:33.26   
51  576  Pedersen Josefine T.k  2002  DGI NORDJY  0266AO  25 m  1:33.61   
52  764  Mortensen Lotte Damgaard  2001  DGI SYDØST  0166BD  25 m  1:34.01   
53  36  Hansen Camilla  2000  DGI FYN  0008BG  25 m  1:34.19   
54  241  Andersen Laura B. R.  1999  DGI ØSTJY    25 m  1:35.46   
55  423  Schmidt Julie Malina  2003  DGI ØSTJY  0302AU  25 m  1:35.83   
56  365  Mathiesen Amalie  2001  DGI ØSTJY  0142BC  25 m  1:36.00   
57  432  Søderberg Clara Victoria  2000  DGI ØSTJY    25 m  1:36.50   
58  780  Ryhl Alberte Jung  2003  DGI SYDØST  0342BA  25 m  1:37.09   
59  105  Ottesen Anna Pave  2003  DGI FYN    25 m  1:37.94   
60  383  Mortensen Anna Emilie  2003  DGI ØSTJY  0306BA  25 m  1:38.01   
61  1007  Krogh Caroline  2002  DGI MIDTJY  0226BA  25 m  1:38.12   
62  341  Kirkeby Sofia Illum  2004  DGI ØSTJY  0446AU  25 m  1:38.35   
63  694  Gilling-Iskov Anne  2004  DGI NORDJY  0464AR  25 m  1:38.43   
64  724  Daugaard Cecilie  2003  DGI SYDØST  0312BB  25 m  1:38.49   
65  614  Brix Sarah  2004  DGI NORDJY  0498AW  25 m  1:38.67   
66  382  Mogensen Freja Plannthin  1999  DGI ØSTJY  9968BD  25 m  1:38.72   
67  366  Mathiesen Andrea R.  2001  DGI ØSTJY  0118AZ  25 m  1:39.44   
68  582  Hove Louise  2002  DGI NORDJY    25 m  1:39.94   
69  219  Grøndahl Signe  2003  DGI STORKB  0392AT  25 m  1:39.97   
70  513  Vestergaard Lærke Sander  2005  DGI STORST  0506AL  25 m  1:39.99   
71  784  Sørensen Caroline Nymann  2002  DGI SYDØST    25 m  1:40.25   
72  181  Ljusheva Emma  2005  DGI S.JYL  0575AM  25 m  1:40.60   
73  266  Sørensen Marie Lund  2003  DGI ØSTJY  0398AW  25 m  1:41.87   
74  490  Lauritsen Nanna  2004  DGI STORST  0484AF  25 m  1:42.10   
75  303  Hansen Maria Windahl  1998  DGI ØSTJY    25 m  1:43.20   
76  1034  Christensen Louisa  2005  DGI S.JYL    25 m  1:44.36   
77  414  Rasmussen Katrine  2004  DGI ØSTJY    25 m  1:45.43   
78  850  Nielsen Sofie  2004  DGI SYDVE  0404AQ  25 m  1:46.72   
79  781  Schneider Cecilie  1997  DGI SYDØST    25 m  1:47.16   
80  644  Lindberg Sille  2003  DGI NORDJY  0348BB  25 m  1:48.43   
81  593  Nørgaard Clara Behrendt  2005  DGI NORDJY    25 m  1:49.33   
82  579  Bojesen Emma  2004  DGI NORDJY    25 m  1:49.90   
83  324  Høtoft Katrine  2002  DGI ØSTJY  0216BC  25 m  1:51.00   
84  440  Thomsen Mathilde  2004  DGI ØSTJY  0418AP  25 m  1:54.77   
85  176  Kristensen Amalie Hede  2005  DGI S.JYL    25 m  1:55.16   
86  443  Tilsted Ida  2004  DGI ØSTJY    25 m  1:58.72   
87  731  Graversen Sara Høi  2003  DGI SYDØST  0318AX  25 m  2:02.28   
88  240  Andersen Jane  2004  DGI ØSTJY  0476AR  25 m  2:06.35   
89  722  Damsgaard Rina  1956  DGI SYDØST    25 m  2:08.18   
90  820  Christiansen Katrine  2005  DGI SYDVE  0578AF  25 m  2:11.52   
91  488  Larsen Amalie Wichmann  2005  DGI STORST  0564AB  25 m     
92  510  Sørensen Petrine R. E.  2005  DGI STORST  0512AB  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  10 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  21:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark