2020-05-31   13:20:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 36
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2016    Udskriftsdato  12 marts 2016   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  19:57   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
 
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
143  Philip Emborg Andreasen  2005    DGI S.JYL    25m  2:35.20 
590  Frederik Bøgebjerg Jensen  2003    DGI NORDJY    25m  2:25.36 
703  Frederik Vernersen  2005    DGI NORDJY    25m  2:12.82 
866  Marcus Øhlenschlæger  2003  0359AL  DGI SYDVE    25m  2:21.71 
587  Frederik Gislund  2003    DGI NORDJY    25m  2:26.46 
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
995  Anton Christiansen  2004    DGI MIDTJY    25m  2:04.22 
580  Magnus Horsbøll  2005    DGI NORDJY    25m  2:01.89 
99  Jonathan Nejmann  2004    DGI FYN    25m  2:00.73 
839  Markus Jessen  2003  0329AN  DGI SYDVE    25m  1:57.98 
195  Thomas Schmidt  2002  0209AJ  DGI S.JYL    25m  1:59.01 
256  Jens Bouwens  2001  0103AS  DGI ØSTJY    25m  2:01.76 
117  Louis Schou  2002    DGI FYN    25m  2:03.87 
743  Nicolai Hedegaard  2001    DGI SYDØST    25m  2:06.43 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
318  Nicklas Holmgaard  2001  0131AS  DGI ØSTJY    25m  1:53.79 
657  Tim Groen  2001  0141AS  DGI NORDJY    25m  1:53.30 
293  Jonas Gaur  2005    DGI ØSTJY    25m  1:52.00 
706  Jonas Wind Ahrendsen  2003    DGI SYDØST    25m  1:51.48 
858  Martin Uhre Skousen  2002  0249AQ  DGI SYDVE    25m  1:51.89 
174  Marius V. Kjærsgaard  2004  0464AI  DGI S.JYL    25m  1:52.96 
461  Victor Compen  2003  0359AH  DGI STORST    25m  1:53.48 
434  Simon Kloster Sørensen  2003  0335AN  DGI ØSTJY    25m  1:56.36 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Anders Søndergaard  2003  0365AO  DGI FYN    25m  1:51.10 
16  Marcus Busk  1996    DGI FYN    25m  1:50.86 
26  Lucas Fig  2002    DGI FYN    25m  1:49.64 
418  Oliver Rosenven  2002    DGI ØSTJY    25m  1:47.85 
811  Casper Andersen  2003  0305AO  DGI SYDVE    25m  1:49.35 
126  Tobias Stokholm  2002  0237AR  DGI FYN    25m  1:49.69 
297  Mathias G-Rasmussen  2001    DGI ØSTJY    25m  1:50.89 
823  Jens Peder Danielsen  2001  0193AQ  DGI SYDVE    25m  1:51.10 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
315  Asger Breum Holm  2003    DGI ØSTJY    25m  1:46.36 
153  Casper Fink  2003  0377AH  DGI S.JYL    25m  1:45.49 
854  Andreas Poulsen  2000  0053AR  DGI SYDVE    25m  1:44.13 
768  Anton B. Nielsen  2003  0375AN  DGI SYDØST    25m  1:42.54 
49  Lasse Jakobsen  2000  0037AU  DGI FYN    25m  1:43.29 
830  Nikolai Grinderslev  2001  0121AR  DGI SYDVE    25m  1:45.07 
514  Noel Sander Vestergaard  2003  0345AO  DGI STORST    25m  1:45.69 
242  Marius B. R. Andersen  2003    DGI ØSTJY    25m  1:47.30 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Mathias Hartung  2001  0145AS  DGI FYN    25m  1:42.27 
89  Erwan Marslund  2001  0197AS  DGI FYN    25m  1:38.08 
Peter Albeck  1985    DGI FYN    25m  1:37.11 
129  Rasmus Storm  2001    DGI FYN    25m  1:36.96 
426  Viktor Snoghøj  2002  0249AN  DGI ØSTJY    25m  1:36.98 
439  Andreas Skak Thomsen  2001  0109AJ  DGI ØSTJY    25m  1:37.36 
645  Anders Mikkelsen  2001  0105AS  DGI NORDJY    25m  1:40.28 
719  Mikkel Dam  2002  0227AO  DGI SYDØST    25m  1:42.43 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
413  Jeppe K. Rasmussen  2002  0269AN  DGI ØSTJY    25m  1:36.91 
1015  Mathias M. Nielsen  2002  0233AL  DGI MIDTJY    25m  1:36.22 
354  Elias Lauritsen  2000    DGI ØSTJY    25m  1:35.83 
678  Jonas D. Nielsen  2002  0201AK  DGI NORDJY    25m  1:34.75 
447  Philip Urbak  1998  9849AU  DGI ØSTJY    25m  1:34.94 
80  Jacob Kærslund Larsen  2000  0081AU  DGI FYN    25m  1:35.90 
824  Keld Danielsen  1970  7069AA  DGI SYDVE    25m  1:36.71 
1028  Anton Kirkegaard Olesen  2000  0013AS  DGI MIDTJY    25m  1:36.94 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
659  Magnus Hald  2002  0225AP  DGI NORDJY    25m  1:34.24 
68  Michael Jørgensen  1981  8199AA  DGI FYN    25m  1:33.04 
761  Halfdan Krogh Lund  2002  0287AF  DGI SYDØST    25m  1:32.90 
777  Alexander Roe  1997  9711AT  DGI SYDØST    25m  1:28.61 
243  Niklas Faaborg Andersen  2002    DGI ØSTJY    25m  1:29.42 
167  Simon G. Jensen  2000    DGI S.JYL    25m  1:32.97 
1011  Theis Nelander  2005  0557AC  DGI MIDTJY    25m  1:34.00 
1001  Rasmus Håkonsson  2004  0449AH  DGI MIDTJY    25m  1:34.51 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
464  Viktor Eibye  2001  0175AS  DGI STORST    25m  1:28.17 
265  Mads Sørensen  2000  0037AT  DGI ØSTJY    25m  1:27.68 
436  Casper Thaarup  1987    DGI ØSTJY    25m  1:27.20 
199  Zacharias H. Svendsen  2002    DGI S.JYL    25m  1:25.73 
684  Jens Riisgaard-Jensen  2003  0369AF  DGI NORDJY    25m  1:26.87 
668  Matias Kjær  2002  0203AP  DGI NORDJY    25m  1:27.44 
734  Andreas Hansen  2001  0195AF  DGI SYDØST    25m  1:27.69 
415  Mathias Husted Rasmussen  1999    DGI ØSTJY    25m  1:28.25 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
442  Jesper Thyssen  1995    DGI ØSTJY    25m  1:25.23 
42  Afbud  2000  0007AR  DGI FYN    25m  1:23.46 
1010  Oliver L Nelander  2002  0295AF  DGI MIDTJY    25m  1:22.50 
330  Kristoffer Jensen  1994    DGI ØSTJY    25m  1:21.84 
619  Christian Kornum  2003  0323AH  DGI NORDJY    25m  1:22.01 
492  Kasper Nikolaj Lynge  1999  9965AS  DGI STORST    25m  1:22.87 
1026  Martin Madsen  2001  0157AN  DGI MIDTJY    25m  1:24.30 
364  Jesper Møller Madsen  1996    DGI ØSTJY    25m  1:25.23 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
125  Christian Stender  1999    DGI FYN    25m  1:21.73 
687  Andreas Rask Sørensen  1999  9939AR  DGI NORDJY    25m  1:18.10 
104  Mikael Olsen  1992  9283AJ  DGI FYN    25m  1:17.14 
720  Afbud  1998  9809AS  DGI SYDØST    25m  1:16.71 
728  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  DGI SYDØST    25m  1:17.03 
677  Dan Møller Nielsen  1988  8837AB  DGI NORDJY    25m  1:17.74 
305  Thorbjørn U. Hansen  2000  0017AO  DGI ØSTJY    25m  1:20.30 
325  Frederik Iburg  1995    DGI ØSTJY    25m  1:21.84 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
679  Kim Møller Nielsen  1992  9217AA  DGI NORDJY    25m  1:16.58 
191  Simon Perzynski  2002  0289AG  DGI S.JYL    25m  1:13.94 
465  Asger Flytkjær-Hansen  2000  0097AP  DGI STORST    25m  1:12.73 
225  Joakim Jakobsen  1994  9409AA  DGI STORKB    25m  1:09.65 
165  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  DGI S.JYL    25m  1:10.52 
633  Simon Andersen  2000  0069AK  DGI NORDJY    25m  1:13.88 
762  Hannibal Krogh Lund  1993  9343AO  DGI SYDØST    25m  1:14.64 
991  Rasmus Sander Berggreen  2001  0117AJ  DGI MIDTJY    25m  1:16.59 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  19:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark