2020-05-31   12:09:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 28
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2016    Udskriftsdato  12 marts 2016   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  19:57   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
 
Løb 28, 200m Medley Herrer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1004  Kasper Jensen  2005    DGI MIDTJY    25m   
586  Jeppe Egholm  2003  0331AP  DGI NORDJY    25m  4:01.57 
640  Victor Haunstrup  2003  0399AM  DGI NORDJY    25m  3:52.39 
840  Oliver S. Johnsen  2002    DGI SYDVE    25m  3:41.43 
673  Daniel Madsen  2003  0349AO  DGI NORDJY    25m  3:44.52 
665  Tobias Vestby Jensen  2003  0309AN  DGI NORDJY    25m  3:56.22 
1024  Søren Nordahl Hansen  1970  7049AA  DGI MIDTJY    25m   
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
304  Markus Friis Hansen  2003    DGI ØSTJY    25m  3:40.00 
434  Simon Kloster Sørensen  2003  0335AN  DGI ØSTJY    25m  3:39.21 
298  Andreas Graversen  2000    DGI ØSTJY    25m  3:27.24 
249  Afbud  2002    DGI ØSTJY    25m  3:25.00 
353  Sebastian Lauridsen  2001    DGI ØSTJY    25m  3:25.00 
630  Jonas Abildgaard  2003  0381AM  DGI NORDJY    25m  3:30.07 
634  Magnus Østergaard Barslev  2003  0323AQ  DGI NORDJY    25m  3:39.46 
772  Andreas Nissen  2003    DGI SYDØST    25m  3:41.09 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
639  Rasmus Grøn  1999  9993AS  DGI NORDJY    25m  3:18.15 
678  Jonas D. Nielsen  2002  0201AK  DGI NORDJY    25m  3:17.24 
203  Frederik Zachariassen  2002  0227AR  DGI S.JYL    25m  3:14.47 
739  Niels Christian Hansen  2001  0153AP  DGI SYDØST    25m  3:12.56 
773  Asger Als Olsen  2004  0461AJ  DGI SYDØST    25m  3:13.83 
153  Casper Fink  2003  0377AH  DGI S.JYL    25m  3:14.61 
157  Dennis Hansen  2002  0205AS  DGI S.JYL    25m  3:17.74 
387  Jakob L. Nielsen  1999    DGI ØSTJY    25m  3:22.24 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Villads Holmen  1998    DGI FYN    25m  3:09.94 
774  Anders Pedersen  1976    DGI SYDØST    25m  3:03.05 
627  Rasmus Storgaard  2001  0163AN  DGI NORDJY    25m  3:02.88 
183  Mathias S. Madsen  1999    DGI S.JYL    25m  2:59.63 
265  Mads Sørensen  2000  0037AT  DGI ØSTJY    25m  3:02.16 
41  Jacob Terndrup Heiden  1996  9605AS  DGI FYN    25m  3:02.89 
425  Gustav Funder Skovdam  2002  0229AP  DGI ØSTJY    25m  3:06.12 
329  Jeremy Jensen  1994  9453AL  DGI ØSTJY    25m  3:11.81 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
439  Andreas Skak Thomsen  2001  0109AJ  DGI ØSTJY    25m  2:56.71 
599  Laurits Mark Jensen  2001  0183AK  DGI NORDJY    25m  2:54.55 
641  Nicklas M Jensen  2001  0105AR  DGI NORDJY    25m  2:52.71 
777  Alexander Roe  1997  9711AT  DGI SYDØST    25m  2:50.15 
492  Kasper Nikolaj Lynge  1999  9965AS  DGI STORST    25m  2:52.45 
727  Anders Ellehauge Ganderup  1992  9211AK  DGI SYDØST    25m  2:53.25 
422  Jakob Sanggaard  2000  0091AT  DGI ØSTJY    25m  2:56.40 
255  Christian Bohlbro  1997    DGI ØSTJY    25m  2:59.55 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
369  Jonas Melchiorsen  2001  0147AN  DGI ØSTJY    25m  2:47.09 
504  Rasmus Pedersen  2000  0057AB  DGI STORST    25m  2:41.76 
1010  Oliver L Nelander  2002  0295AF  DGI MIDTJY    25m  2:38.08 
187  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  0165AI  DGI S.JYL    25m  2:36.63 
991  Rasmus Sander Berggreen  2001  0117AJ  DGI MIDTJY    25m  2:38.06 
472  Frederik Kongsted Hansen  2001  0169AL  DGI STORST    25m  2:38.45 
325  Frederik Iburg  1995    DGI ØSTJY    25m  2:42.86 
484  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  DGI STORST    25m  2:48.09 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
305  Thorbjørn U. Hansen  2000  0017AO  DGI ØSTJY    25m  2:34.85 
460  Emil Compen  2000  0037AC  DGI STORST    25m  2:33.80 
191  Simon Perzynski  2002  0289AG  DGI S.JYL    25m  2:26.56 
999  Magnus Dyg Holme  2002  0205AG  DGI MIDTJY    25m  2:19.39 
1031  Jakob Vingborg  1998  9899AJ  DGI MIDTJY    25m  2:24.35 
1025  Sebastian Leimbeck  2001  0167AM  DGI MIDTJY    25m  2:31.97 
463  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  DGI STORST    25m  2:34.20 
224  Marcus Højengaard  1999  9919AN  DGI STORKB    25m  2:36.30 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  12 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  19:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark