2020-05-31   13:01:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 25
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2016    Udskriftsdato  11 marts 2016   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  23:12   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
 
Løb 25, 100m Medley Damer  Finaler (17) 
Heat 1 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
500  Sisse Berg Olesen  2005  0514AB  DGI STORST    25m   
Anna Dora Bernsdorf  2006    DGI FYN    25m  2:18.46 
588  Sara Hyldahl-Rishøj  2006    DGI NORDJY    25m  2:34.01 
495  Lærke Møller  2005  0578AN  DGI STORST    25m   
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
333  Stine Østergaard Jensen  2006    DGI ØSTJY    25m  2:17.67 
861  Julie Tanggaard  2005    DGI SYDVE    25m  2:01.68 
589  Caroline Møller Jensen  2004    DGI NORDJY    25m  2:00.25 
417  Emma Rosenven  2004    DGI ØSTJY    25m  1:57.47 
611  Aia Caroline Abel  2006  0666AL  DGI NORDJY    25m  1:59.63 
849  Amanda Lund Nielsen  2003    DGI SYDVE    25m  2:00.28 
732  Sara Holst Gregersen  2006  0672AE  DGI SYDØST    25m  2:12.71 
695  Sara Gilling-Iskov  2006    DGI NORDJY    25m  2:18.00 

 
Heat 3 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
267  Anne K. Christiansen  2004    DGI ØSTJY    25m  1:56.35 
74  Andrea Knudsen  1999    DGI FYN    25m  1:55.74 
1034  Louisa Christensen  2005    DGI S.JYL    25m  1:55.35 
161  Freya Berg Holberg  2005    DGI S.JYL    25m  1:52.14 
332  Silje Oestergaard Jensen  2004  0464AN  DGI ØSTJY    25m  1:54.15 
141  Lærke Jul Øhlenschlager  2004  0498AR  DGI FYN    25m  1:55.40 
647  Ida Rønnow  2006  0658AE  DGI NORDJY    25m  1:55.76 
Naya Blyn  2004  0484AV  DGI FYN    25m  1:57.22 

 
Heat 4 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
833  Victoria Hansen  2003    DGI SYDVE    25m  1:50.88 
832  Stephanie Hansen  2004    DGI SYDVE    25m  1:48.62 
638  Emilia W Ganzevoort  2006  0622AL  DGI NORDJY    25m  1:48.04 
723  Sofie Marie Damsø  2004  0406AR  DGI SYDØST    25m  1:47.56 
817  Nadja Bonde Christensen  2002  0208AY  DGI SYDVE    25m  1:47.71 
168  Sofie Galsgaard Jensen  2003    DGI S.JYL    25m  1:48.58 
825  Michelle Dupont  2001  0142BE  DGI SYDVE    25m  1:50.43 
859  Amanda Slaikjær  2003  0396AZ  DGI SYDVE    25m  1:51.44 

 
Heat 5 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
48  Emma Tingager Jacobsen  2002  0256BB  DGI FYN    25m  1:46.56 
724  Cecilie Daugaard  2003  0312BB  DGI SYDØST    25m  1:45.56 
182  Julie Madsen  2002  0216BB  DGI S.JYL    25m  1:44.46 
736  Maiken Hansen  2005    DGI SYDØST    25m  1:44.15 
132  Kamille Termansen  2002  0232BB  DGI FYN    25m  1:44.36 
594  Maja Kuld Petersen  2001  0142BD  DGI NORDJY    25m  1:45.09 
341  Sofia Illum Kirkeby  2004  0446AU  DGI ØSTJY    25m  1:45.92 
775  Laura Pedersen  2003    DGI SYDØST    25m  1:46.88 

 
Heat 6 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
780  Alberte Jung Ryhl  2003  0342BA  DGI SYDØST    25m  1:43.36 
173  Clara Kapke  2006  0614AB  DGI S.JYL    25m  1:42.44 
717  Marie Clausen  2003    DGI SYDØST    25m  1:42.13 
1018  Laura Mai Stephansen  2003  0378AW  DGI MIDTJY    25m  1:40.95 
725  Majbrit Ditlevsen  1956    DGI SYDØST    25m  1:41.56 
846  Afbud  2001  0148BA  DGI SYDVE    25m  1:42.18 
334  Marie Work Jespersen  2004  0402AT  DGI ØSTJY    25m  1:43.09 
1020  Katrine Bøeg Thormann  2006  0692AD  DGI MIDTJY    25m  1:43.81 

 
Heat 7 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
100  Laura B. Nielsen  2004    DGI FYN    25m  1:40.53 
693  Kirstine Buus Bendixen  2003  0382AY  DGI NORDJY    25m  1:39.89 
595  Mathilde Thirup  2005  0536AL  DGI NORDJY    25m  1:39.25 
345  Linea Theilgaard Knudsen  2003    DGI ØSTJY    25m  1:38.72 
232  Laura Lundbek Nüchel  2002  0218AU  DGI STORKB    25m  1:39.13 
819  Sara Bonde Christensen  2000  0054BC  DGI SYDVE    25m  1:39.88 
217  Kamille Hjort Arndal  2002  0212AW  DGI STORKB    25m  1:40.13 
365  Amalie Mathiesen  2001  0142BC  DGI ØSTJY    25m  1:40.55 

 
Heat 8 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1007  Caroline Krogh  2002  0226BA  DGI MIDTJY    25m  1:37.74 
692  Karoline Prang Andersen  2005  0534AH  DGI NORDJY    25m  1:37.58 
689  Linea Sørensen  2004  0474AI  DGI NORDJY    25m  1:36.72 
310  Line Heise  2003  0356AX  DGI ØSTJY    25m  1:36.08 
32  Amalie Frikke-Salling  2002    DGI FYN    25m  1:36.50 
131  Amalie Faigh Sørensen  2000  0042BG  DGI FYN    25m  1:37.43 
352  Laura Vedel Larsen  2005  0554AK  DGI ØSTJY    25m  1:37.61 
700  Mie Holst Nielsen  2004  0482AU  DGI NORDJY    25m  1:38.00 

 
Heat 9 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
393  Anna Svit Pedersen  1996  9644AZ  DGI ØSTJY    25m  1:35.98 
816  Marie Kjær Christensen  2000  0026AZ  DGI SYDVE    25m  1:35.50 
86  Charlotte Lysdal  1999  9982BE  DGI FYN    25m  1:35.10 
474  Sarah Kongsted Hansen  2001  0134AT  DGI STORST    25m  1:34.80 
76  Nathalie Knudsen  2003  0316AU  DGI FYN    25m  1:34.89 
144  Nanna Bütikofer  2004  0476AG  DGI S.JYL    25m  1:35.26 
61  Line Virkelyst Johansen  2003  0346AU  DGI FYN    25m  1:35.94 
481  Nynne Jakobsen  2004  0462AG  DGI STORST    25m  1:35.98 

 
Heat 10 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Maja Brandi Bukballe  2002    DGI ØSTJY    25m  1:34.49 
691  Afbud  2003  0356AW  DGI NORDJY    25m  1:34.33 
18  Afbud  2000  0018BD  DGI FYN    25m  1:33.77 
138  Viktorija Thomsen  2001    DGI FYN    25m  1:32.83 
855  Mie Schack Poulsen  2001  0152AU  DGI SYDVE    25m  1:33.41 
698  Luna Bloch Johnson  2003  0396AF  DGI NORDJY    25m  1:34.00 
107  Emma Juel Petersen  2001  0126BB  DGI FYN    25m  1:34.43 
508  Emma Schnack  2002  0226AU  DGI STORST    25m  1:34.52 

 
Heat 11 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1005  Sara Fiil Jensen  2002  0272AT  DGI MIDTJY    25m  1:32.58 
655  Stine Dyrman  1975    DGI NORDJY    25m  1:32.45 
766  Mikela Muhlig  2003  0354BA  DGI SYDØST    25m  1:31.64 
778  Astrid Rosenmeyer  2001  0106BD  DGI SYDØST    25m  1:31.28 
155  Josefine Fleggaard  2001  0152BA  DGI S.JYL    25m  1:31.39 
821  Amalie Christoffersen  2001  0108AX  DGI SYDVE    25m  1:32.32 
603  Josephine Strøm Hansen  2000  0096AR  DGI NORDJY    25m  1:32.50 
1014  Louise Amanda Nielsen  2003  0334AQ  DGI MIDTJY    25m  1:32.64 

 
Heat 12 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
88  Lea Mahato  2000    DGI FYN    25m  1:30.49 
496  Olivia Møller  2004  0452AF  DGI STORST    25m  1:29.13 
254  Anna Victoria Bohlbro  2002    DGI ØSTJY    25m  1:28.85 
386  Mathilde Møller  2004  0438AD  DGI ØSTJY    25m  1:27.52 
270  Louise Damborg  1982    DGI ØSTJY    25m  1:27.95 
316  Johanne Breum Holm  2000    DGI ØSTJY    25m  1:29.11 
629  Sofie Aastrup  2002  0226AK  DGI NORDJY    25m  1:29.52 
656  Sara Falch  2002  0208BA  DGI NORDJY    25m  1:30.73 

 
Heat 13 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1003  Karen Moos Jensen  2003  0324AM  DGI MIDTJY    25m  1:27.08 
253  Amanda Hørdum Bjørnholt  1999    DGI ØSTJY    25m  1:26.89 
118  Eva Schousboe  2000  0066BC  DGI FYN    25m  1:26.22 
478  Julie Farø Jakobsen  1997  9738AG  DGI STORST    25m  1:24.91 
194  Freja Schjøtt  2001    DGI S.JYL    25m  1:25.05 
822  Christine Clemmensen  2001  0118AK  DGI SYDVE    25m  1:26.51 
455  Julie Liao Wienke  2003  0308AP  DGI ØSTJY    25m  1:26.94 
336  Mia Sommer Johansen  2002  0292AV  DGI ØSTJY    25m  1:27.23 

 
Heat 14 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
163  Ellen Jensen  2005  0546AF  DGI S.JYL    25m  1:24.78 
470  Monique Bang From  2002  0224AB  DGI STORST    25m  1:24.22 
666  Victoria Femhøj Jensen  2002  0282AV  DGI NORDJY    25m  1:23.80 
192  Mie Petersen  2002  0276AV  DGI S.JYL    25m  1:23.45 
473  Julie Nedergaard Hansen  2001  0136AR  DGI STORST    25m  1:23.67 
1016  Kirsten Q. Noro  2000  0046BG  DGI MIDTJY    25m  1:24.18 
159  Katrine Risberg Hansen  2001  0104AU  DGI S.JYL    25m  1:24.55 
189  Ida K. Nielsen  2002  0252BA  DGI S.JYL    25m  1:24.87 

 
Heat 15 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
170  Emma Lundorff Johannsen  2003  0368AS  DGI S.JYL    25m  1:23.40 
654  Nicoline Dyrman  2004  0446AM  DGI NORDJY    25m  1:22.76 
643  Emma Viborg Larsen  2001  0112AT  DGI NORDJY    25m  1:22.38 
321  Maiken Hougaard  2002  0282AM  DGI ØSTJY    25m  1:21.60 
479  Maria Farø Jakobsen  2000  0012AI  DGI STORST    25m  1:22.35 
468  Benedikte Bang From  1996  9686AN  DGI STORST    25m  1:22.40 
607  Freja Romanski  2003  0308AI  DGI NORDJY    25m  1:22.82 
675  Sidse Månsson  2000  0006BA  DGI NORDJY    25m  1:23.43 

 
Heat 16 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1009  Lærke Meyer  2000  0032AU  DGI MIDTJY    25m  1:20.85 
184  Nikoline Mathiesen  2000  0018AS  DGI S.JYL    25m  1:20.71 
1023  Sofie Rahbek Hansen  2000  0026BD  DGI MIDTJY    25m  1:19.98 
608  Anne Rasmussen Sand  2000  0058AT  DGI NORDJY    25m  1:18.83 
697  Freya Bloch Johnson  2000  0074AB  DGI NORDJY    25m  1:18.97 
990  Julie B. Andersen  2002  0214AS  DGI MIDTJY    25m  1:20.09 
681  Sarah D. Nielsen  1999  9948BC  DGI NORDJY    25m  1:20.73 
91  Julie Martinussen  1997  9736AS  DGI FYN    25m  1:21.57 

 
Heat 17 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  Litten Fleggaard  1997  9742AN  DGI S.JYL    25m  1:17.75 
1021  Caroline Beck  1998  9868AO  DGI MIDTJY    25m  1:14.20 
676  Anne Nielsen  1999  9968BC  DGI NORDJY    25m  1:13.57 
683  Kathrin B. Poulsen  2000  0072AV  DGI NORDJY    25m  1:11.61 
667  Emma Kjær  1999  9994AV  DGI NORDJY    25m  1:12.90 
996  Freja Elling-Enevoldsen  2002  0248AX  DGI MIDTJY    25m  1:14.02 
483  Nicole Jensen  1996  9656AB  DGI STORST    25m  1:16.38 
226  Maiken Jakobsen  1999  9962AK  DGI STORKB    25m  1:18.48 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  23:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark