2020-05-31   13:36:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 23
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2016    Udskriftsdato  11 marts 2016   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  23:12   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
488  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  DGI STORST    25m   
722  Rina Damsgaard  1956    DGI SYDØST    25m  2:08.18 
820  Katrine Christiansen  2005  0578AF  DGI SYDVE    25m  2:11.52 
510  Petrine R. E. Sørensen  2005  0512AB  DGI STORST    25m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
731  Sara Høi Graversen  2003  0318AX  DGI SYDØST    25m  2:02.28 
176  Amalie Hede Kristensen  2005    DGI S.JYL    25m  1:55.16 
324  Katrine Høtoft  2002  0216BC  DGI ØSTJY    25m  1:51.00 
593  Clara Behrendt Nørgaard  2005    DGI NORDJY    25m  1:49.33 
579  Emma Bojesen  2004    DGI NORDJY    25m  1:49.90 
440  Mathilde Thomsen  2004  0418AP  DGI ØSTJY    25m  1:54.77 
443  Ida Tilsted  2004    DGI ØSTJY    25m  1:58.72 
240  Jane Andersen  2004  0476AR  DGI ØSTJY    25m  2:06.35 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
781  Cecilie Schneider  1997    DGI SYDØST    25m  1:47.16 
414  Katrine Rasmussen  2004    DGI ØSTJY    25m  1:45.43 
303  Maria Windahl Hansen  1998    DGI ØSTJY    25m  1:43.20 
266  Marie Lund Sørensen  2003  0398AW  DGI ØSTJY    25m  1:41.87 
490  Nanna Lauritsen  2004  0484AF  DGI STORST    25m  1:42.10 
1034  Louisa Christensen  2005    DGI S.JYL    25m  1:44.36 
850  Sofie Nielsen  2004  0404AQ  DGI SYDVE    25m  1:46.72 
644  Sille Lindberg  2003  0348BB  DGI NORDJY    25m  1:48.43 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
784  Afbud  2002    DGI SYDØST    25m  1:40.25 
219  Signe Grøndahl  2003  0392AT  DGI STORKB    25m  1:39.97 
366  Andrea R. Mathiesen  2001  0118AZ  DGI ØSTJY    25m  1:39.44 
614  Sarah Brix  2004  0498AW  DGI NORDJY    25m  1:38.67 
382  Freja Plannthin Mogensen  1999  9968BD  DGI ØSTJY    25m  1:38.72 
582  Louise Hove  2002    DGI NORDJY    25m  1:39.94 
513  Lærke Sander Vestergaard  2005  0506AL  DGI STORST    25m  1:39.99 
181  Emma Ljusheva  2005  0575AM  DGI S.JYL    25m  1:40.60 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
694  Anne Gilling-Iskov  2004  0464AR  DGI NORDJY    25m  1:38.43 
1007  Caroline Krogh  2002  0226BA  DGI MIDTJY    25m  1:38.12 
105  Anna Pave Ottesen  2003    DGI FYN    25m  1:37.94 
432  Clara Victoria Søderberg  2000    DGI ØSTJY    25m  1:36.50 
780  Alberte Jung Ryhl  2003  0342BA  DGI SYDØST    25m  1:37.09 
383  Anna Emilie Mortensen  2003  0306BA  DGI ØSTJY    25m  1:38.01 
341  Sofia Illum Kirkeby  2004  0446AU  DGI ØSTJY    25m  1:38.35 
724  Cecilie Daugaard  2003  0312BB  DGI SYDØST    25m  1:38.49 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
423  Julie Malina Schmidt  2003  0302AU  DGI ØSTJY    25m  1:35.83 
36  Camilla Hansen  2000  0008BG  DGI FYN    25m  1:34.19 
576  Afbud  2002  0266AO  DGI NORDJY    25m  1:33.61 
841  Liv Kousgaard  2003  0384AX  DGI SYDVE    25m  1:32.62 
624  Cecilie Prior  2002  02224A  DGI NORDJY    25m  1:33.26 
764  Lotte Damgaard Mortensen  2001  0166BD  DGI SYDØST    25m  1:34.01 
241  Laura B. R. Andersen  1999    DGI ØSTJY    25m  1:35.46 
365  Amalie Mathiesen  2001  0142BC  DGI ØSTJY    25m  1:36.00 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
190  Nethe Pedersen  2001    DGI S.JYL    25m  1:31.46 
760  Emma Rye Lund  2001  0194BB  DGI SYDØST    25m  1:30.71 
689  Linea Sørensen  2004  0474AI  DGI NORDJY    25m  1:30.24 
350  Jasmin Minds Ladegaard  2001  0108AZ  DGI ØSTJY    25m  1:30.21 
455  Julie Liao Wienke  2003  0308AP  DGI ØSTJY    25m  1:30.21 
253  Amanda Hørdum Bjørnholt  1999    DGI ØSTJY    25m  1:30.54 
997  Marie Graff Esbensen  2003  0336AT  DGI MIDTJY    25m  1:31.11 
763  Cecilie Meier  2003    DGI SYDØST    25m  1:32.39 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
155  Josefine Fleggaard  2001  0152BA  DGI S.JYL    25m  1:29.91 
837  Sofie Højberg Hygum  2001  0192AX  DGI SYDVE    25m  1:29.32 
628  Karoline Toftelund  2001  0198AV  DGI NORDJY    25m  1:28.52 
821  Amalie Christoffersen  2001  0108AX  DGI SYDVE    25m  1:28.31 
336  Mia Sommer Johansen  2002  0292AV  DGI ØSTJY    25m  1:28.49 
491  Maria Hjort Lodstrup  2000  0086BA  DGI STORST    25m  1:28.97 
496  Olivia Møller  2004  0452AF  DGI STORST    25m  1:29.67 
698  Luna Bloch Johnson  2003  0396AF  DGI NORDJY    25m  1:30.02 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Eva Schousboe  2000  0066BC  DGI FYN    25m  1:27.13 
626  Emma Steen  2000  0076BC  DGI NORDJY    25m  1:26.29 
457  Emmely Andersen  2001  0154AM  DGI STORST    25m  1:26.22 
1003  Karen Moos Jensen  2003  0324AM  DGI MIDTJY    25m  1:25.57 
1016  Kirsten Q. Noro  2000  0046BG  DGI MIDTJY    25m  1:25.75 
227  Amanda Grønbæk Jensen  2001  0102AX  DGI STORKB    25m  1:26.24 
615  Sofie M. Christensen  2002  0286AZ  DGI NORDJY    25m  1:26.38 
613  Rikke Blach  1997  9796AT  DGI NORDJY    25m  1:27.96 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
489  Sarah Larsen  2003  0312AR  DGI STORST    25m  1:24.06 
228  Karoline Jensen  2001  0122AX  DGI STORKB    25m  1:23.62 
754  Sofie Trekær Klausen  2003  0364AD  DGI SYDØST    25m  1:23.15 
606  Fenja Romanski  2005  0598AH  DGI NORDJY    25m  1:22.82 
742  Julia Harpøth  2002  0208AX  DGI SYDØST    25m  1:23.15 
616  Afbud  2004  0494AM  DGI NORDJY    25m  1:23.38 
239  Emma Rosquist Andersen  2001  0162AS  DGI ØSTJY    25m  1:24.04 
259  Alberte Kempel Christense  2004  0492AE  DGI ØSTJY    25m  1:25.52 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
637  Nanna Eriksen  2001  0118BC  DGI NORDJY    25m  1:22.03 
1022  Sofie Bruun Boye  2001  0112AZ  DGI MIDTJY    25m  1:20.22 
499  Tanja H Nielsen  1996  9626AI  DGI STORST    25m  1:19.16 
326  Annika Jacobsen  2001    DGI ØSTJY    25m  1:18.47 
450  Sofie S. Vegener  2002  0268AK  DGI ØSTJY    25m  1:18.58 
818  Rikke M. Christensen  2000  0096AZ  DGI SYDVE    25m  1:20.07 
632  Cathrine Boe Andersen  2001  0148BC  DGI NORDJY    25m  1:20.74 
783  Nina Lodberg Sparre  2001  0172AW  DGI SYDØST    25m  1:22.23 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
998  Sara Gade  2002  0248AT  DGI MIDTJY    25m  1:15.70 
608  Anne Rasmussen Sand  2000  0058AT  DGI NORDJY    25m  1:14.31 
435  Sofie Møller Sørensen  1998  9882AL  DGI ØSTJY    25m  1:13.11 
1029  Betina K. Pedersen  1994  9402AC  DGI MIDTJY    25m  1:09.24 
697  Freya Bloch Johnson  2000  0074AB  DGI NORDJY    25m  1:13.09 
497  Sofie Nielsen  2003  0324AU  DGI STORST    25m  1:14.29 
223  Alison Lodal Hinklon  2001  0134BA  DGI STORKB    25m  1:15.13 
154  Julie Fink  2001  0124AP  DGI S.JYL    25m  1:15.92 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  23:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark