2020-05-31   11:45:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2016    Udskriftsdato  11 marts 2016   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  23:12   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
461  Victor Compen  2003  0359AH  DGI STORST    25m   
502  Phillip Hausmann Olsen  2003  0325AM  DGI STORST    25m   
854  Andreas Poulsen  2000  0053AR  DGI SYDVE    25m  3:34.64 
362  Alexander Løland  2004  0451AN  DGI ØSTJY    25m  3:28.81 
452  Lauritz S. Vestergaard  2002  0231AR  DGI ØSTJY    25m  3:31.94 
625  Tobias Lyngholm Skovlyk  2004  0409AN  DGI NORDJY    25m  3:35.21 
514  Noel Sander Vestergaard  2003  0345AO  DGI STORST    25m   
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
836  Frederik Holdt  2003  0399AQ  DGI SYDVE    25m  3:21.19 
701  Malthe Spanggaard  2004  0473AK  DGI NORDJY    25m  3:17.47 
827  Oliver Fokkink  2003  0341AP  DGI SYDVE    25m  3:17.01 
815  Lukas Bonde Christensen  2002  0227AP  DGI SYDVE    25m  3:15.41 
995  Anton Christiansen  2004    DGI MIDTJY    25m  3:15.48 
743  Nicolai Hedegaard  2001    DGI SYDØST    25m  3:17.23 
462  Jonas P. Dahrup  2004  0469AD  DGI STORST    25m  3:17.96 
515  Oscar Xu  2003  0323AM  DGI STORST    25m  3:24.00 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
157  Dennis Hansen  2002  0205AS  DGI S.JYL    25m  3:13.11 
130  Anders Søndergaard  2003  0365AO  DGI FYN    25m  3:10.55 
318  Nicklas Holmgaard  2001  0131AS  DGI ØSTJY    25m  3:06.52 
298  Andreas Graversen  2000    DGI ØSTJY    25m  3:05.17 
1013  Jakob Møller Nielsen  2004  0475AK  DGI MIDTJY    25m  3:05.85 
630  Jonas Abildgaard  2003  0381AM  DGI NORDJY    25m  3:07.71 
1004  Kasper Jensen  2005    DGI MIDTJY    25m  3:12.16 
509  Joakim Schnack  2004  0421AC  DGI STORST    25m  3:14.72 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
640  Victor Haunstrup  2003  0399AM  DGI NORDJY    25m  3:03.11 
663  Kris Jensen  2004  0489AK  DGI NORDJY    25m  3:00.99 
602  Andreas Strøm Hansen  2002  0293AR  DGI NORDJY    25m  2:58.44 
486  Oscar Kongsted  2002  0261AP  DGI STORST    25m  2:56.50 
309  Christoffer Holm Hedehus  2002  0285AO  DGI ØSTJY    25m  2:57.30 
471  Christopher Vejlbo Hansen  2005  0581AH  DGI STORST    25m  3:00.86 
772  Andreas Nissen  2003    DGI SYDØST    25m  3:03.03 
424  Magnus Schmidt  2002    DGI ØSTJY    25m  3:03.20 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
829  Nikodem Galazka  2002  0213AQ  DGI SYDVE    25m  2:55.57 
447  Philip Urbak  1998  9849AU  DGI ØSTJY    25m  2:53.84 
845  Kasper Larsen  2002  0241AP  DGI SYDVE    25m  2:52.66 
657  Tim Groen  2001  0141AS  DGI NORDJY    25m  2:52.29 
863  Marcus Brink Thomsen  2001  0107AQ  DGI SYDVE    25m  2:52.63 
200  Tobias G. Sørensen  2003  0387AG  DGI S.JYL    25m  2:52.95 
289  Frederik Bols Faarup  2003    DGI ØSTJY    25m  2:55.00 
665  Tobias Vestby Jensen  2003  0309AN  DGI NORDJY    25m  2:55.88 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
649  Jacob Toft  2003  0357AK  DGI NORDJY    25m  2:51.98 
249  Afbud  2002    DGI ØSTJY    25m  2:48.92 
834  Jeppe Haurum  2003  0321AQ  DGI SYDVE    25m  2:47.25 
329  Jeremy Jensen  1994  9453AL  DGI ØSTJY    25m  2:46.33 
814  Jesper Christensen  1968    DGI SYDVE    25m  2:47.05 
812  Jonas Brinkmann  2002  0251AM  DGI SYDVE    25m  2:48.78 
678  Jonas D. Nielsen  2002  0201AK  DGI NORDJY    25m  2:49.77 
773  Afbud  2004  0461AJ  DGI SYDØST    25m  2:52.05 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1011  Theis Nelander  2005  0557AC  DGI MIDTJY    25m  2:44.44 
338  Kristoffer J. Jørgensen  2001    DGI ØSTJY    25m  2:42.45 
273  Christian Linaa Dirdal  2001  0181AR  DGI ØSTJY    25m  2:41.95 
45  Villads Holmen  1998    DGI FYN    25m  2:41.36 
68  Michael Jørgensen  1981  8199AA  DGI FYN    25m  2:41.80 
446  Joachim Urbak  1999  9919AT  DGI ØSTJY    25m  2:41.95 
459  Sofus Christensen  2000  0009AB  DGI STORST    25m  2:43.83 
749  Jesper V. Bylling Jensen  2003  0301AK  DGI SYDØST    25m  2:44.69 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
398  Oliver Persson  2001  0177AQ  DGI ØSTJY    25m  2:39.73 
652  Bo Damvad  1967  6709AA  DGI NORDJY    25m  2:38.23 
1019  Malthe Theisen  2003  0345AN  DGI MIDTJY    25m  2:36.96 
636  Victor Borgen Elvensø  2001  0119AR  DGI NORDJY    25m  2:35.41 
188  Emil Neumann  2004  0465AH  DGI S.JYL    25m  2:35.60 
137  Kristoffer Thomsen  2000    DGI FYN    25m  2:37.04 
467  Johannes Frimodt-Møller  2002  0251AA  DGI STORST    25m  2:39.19 
466  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  DGI STORST    25m  2:40.27 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1028  Anton Kirkegaard Olesen  2000  0013AS  DGI MIDTJY    25m  2:34.20 
752  Rasmus D. Jensen  1998  9897AN  DGI SYDØST    25m  2:31.02 
826  Boje Fokkink  2001  0151AS  DGI SYDVE    25m  2:29.69 
430  Kasper Due Svendsen  2002    DGI ØSTJY    25m  2:29.02 
685  Lars Riisgaard-Jensen  2004  0411AC  DGI NORDJY    25m  2:29.42 
823  Jens Peder Danielsen  2001  0193AQ  DGI SYDVE    25m  2:29.94 
122  Martin Simonsen  1985  8567AB  DGI FYN    25m  2:33.40 
734  Andreas Hansen  2001  0195AF  DGI SYDØST    25m  2:34.58 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
183  Mathias S. Madsen  1999    DGI S.JYL    25m  2:27.58 
600  Jens Peter Laursen  1974  7427AA  DGI NORDJY    25m  2:25.31 
125  Christian Stender  1999    DGI FYN    25m  2:24.59 
503  Jeppe Woetmann Pedersen  2000  0007AQ  DGI STORST    25m  2:24.12 
751  Niklas Christian Jensen  1997  9765AT  DGI SYDØST    25m  2:24.37 
660  Preben Hansen  1967  6731AA  DGI NORDJY    25m  2:24.93 
162  André Iversen  2001  0121AL  DGI S.JYL    25m  2:27.10 
343  Kasper Kjær  2000  0055AS  DGI ØSTJY    25m  2:28.18 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
409  Andreas Rasmussen  1999  9955AT  DGI ØSTJY    25m  2:21.93 
670  Christoffer B. Lauridsen  2002  0203AO  DGI NORDJY    25m  2:19.72 
507  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  DGI STORST    25m  2:19.33 
1010  Oliver L Nelander  2002  0295AF  DGI MIDTJY    25m  2:18.93 
484  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  DGI STORST    25m  2:18.97 
679  Kim Møller Nielsen  1992  9217AA  DGI NORDJY    25m  2:19.41 
504  Rasmus Pedersen  2000  0057AB  DGI STORST    25m  2:21.63 
641  Nicklas M Jensen  2001  0105AR  DGI NORDJY    25m  2:23.17 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
56  Nicolai Broner Jensen  1994  9475AM  DGI FYN    25m  2:16.65 
1025  Sebastian Leimbeck  2001  0167AM  DGI MIDTJY    25m  2:15.52 
302  Christian Windahl Hansen  2000    DGI ØSTJY    25m  2:15.39 
505  Ruben Lykke Pedersen  1987  8751AC  DGI STORST    25m  2:14.52 
388  Steffen Trier Nielsen  1996    DGI ØSTJY    25m  2:14.97 
477  Laurits Holm  2000  0045AO  DGI STORST    25m  2:15.50 
669  Anders Rosbjerg Larsen  1999  9977AS  DGI NORDJY    25m  2:15.86 
177  Christopher Kristiansen  2000  0045AR  DGI S.JYL    25m  2:17.17 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
991  Rasmus Sander Berggreen  2001  0117AJ  DGI MIDTJY    25m  2:10.80 
465  Asger Flytkjær-Hansen  2000  0097AP  DGI STORST    25m  2:09.15 
476  Emil Holm  1996  9601AH  DGI STORST    25m  2:05.47 
193  Steffen Skipper Petersen  1996  9637AJ  DGI S.JYL    25m  1:56.35 
999  Magnus Dyg Holme  2002  0205AG  DGI MIDTJY    25m  2:02.80 
142  Philip Andersen Ravn  2002  0241AL  DGI S.JYL    25m  2:08.97 
487  Pelle-Oskar Lambertsen  1999  9965AA  DGI STORST    25m  2:10.12 
224  Marcus Højengaard  1999  9919AN  DGI STORKB    25m  2:10.90 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  23:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark