2020-05-31   12:50:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2016    Udskriftsdato  11 marts 2016   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  23:12   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 marts 2016         
 
 
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
494  Hjalte Møller  2007  0733AA  DGI STORST    25m  1:14.53 
143  Philip Emborg Andreasen  2005    DGI S.JYL    25m  1:07.51 
292  Frederik Gadegaard  2005    DGI ØSTJY    25m  1:05.00 
385  Philip Myrup  2007    DGI ØSTJY    25m  1:05.53 
596  Asbjørn Vandkjær  2006    DGI NORDJY    25m  1:10.98 
464  Viktor Eibye  2001  0175AS  DGI STORST    25m   
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  Xander Termansen  2005    DGI FYN    25m  1:03.83 
54  Jalte Kowal Jensen  2004    DGI FYN    25m  1:01.15 
356  Daniel Marcus Le  2006    DGI ØSTJY    25m  1:00.00 
290  Esben Frimand  2006  0657AE  DGI ØSTJY    25m  56.43 
317  Nicolaj Pank Holm  2004    DGI ØSTJY    25m  58.00 
128  Kapser Storm  2004    DGI FYN    25m  1:00.40 
767  Afbud  2004    DGI SYDØST    25m  1:01.92 
671  Tobias B. Lauridsen  2004  0427AK  DGI NORDJY    25m  1:04.31 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
716  Arne Christoffersen  1964    DGI SYDØST    25m  55.72 
262  Oliver K. Christensen  2004    DGI ØSTJY    25m  55.27 
703  Frederik Vernersen  2005    DGI NORDJY    25m  55.10 
856  Victor Harfot Richardy  2002  0287AG  DGI SYDVE    25m  54.62 
319  Jonathan Wohlfeld Hornbæk  2006    DGI ØSTJY    25m  55.00 
836  Frederik Holdt  2003  0399AQ  DGI SYDVE    25m  55.19 
394  Elias Alminde Pedersen  2006  0627AB  DGI ØSTJY    25m  55.27 
580  Magnus Horsbøll  2005    DGI NORDJY    25m  55.90 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Alex Fogt  2004    DGI FYN    25m  54.32 
26  Lucas Fig  2002    DGI FYN    25m  53.81 
741  Poul Erik Hansen  1953    DGI SYDØST    25m  53.73 
231  Nicolai Tingman Møller  2001  0199AR  DGI STORKB    25m  53.31 
99  Jonathan Nejmann  2004    DGI FYN    25m  53.38 
117  Louis Schou  2002    DGI FYN    25m  53.76 
515  Oscar Xu  2003  0323AM  DGI STORST    25m  53.99 
584  Mathias Madsen  2004    DGI NORDJY    25m  54.34 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
839  Markus Jessen  2003  0329AN  DGI SYDVE    25m  52.76 
858  Martin Uhre Skousen  2002  0249AQ  DGI SYDVE    25m  52.38 
260  Mads Vittrup Christensen  2003    DGI ØSTJY    25m  51.57 
201  Emil Winther  2006  0661AC  DGI S.JYL    25m  50.57 
263  Christian Sejer Sørensen  2004    DGI ØSTJY    25m  51.00 
827  Oliver Fokkink  2003  0341AP  DGI SYDVE    25m  51.80 
293  Jonas Gaur  2005    DGI ØSTJY    25m  52.60 
158  Frederik Schimann Hansen  2003  0343AK  DGI S.JYL    25m  53.03 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
353  Sebastian Lauridsen  2001    DGI ØSTJY    25m  49.82 
174  Marius V. Kjærsgaard  2004  0464AI  DGI S.JYL    25m  49.19 
663  Kris Jensen  2004  0489AK  DGI NORDJY    25m  49.10 
200  Tobias G. Sørensen  2003  0387AG  DGI S.JYL    25m  48.92 
585  Simon Madsen  2002    DGI NORDJY    25m  49.01 
126  Tobias Stokholm  2002  0237AR  DGI FYN    25m  49.14 
755  Mikkel Langkjær  2003    DGI SYDØST    25m  49.21 
242  Marius B. R. Andersen  2003    DGI ØSTJY    25m  50.15 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
811  Casper Andersen  2003  0305AO  DGI SYDVE    25m  48.25 
178  Nicholas Kristiansen  2004  0485AH  DGI S.JYL    25m  47.94 
344  Ditlev Knagaard  2000    DGI ØSTJY    25m  47.00 
865  Michael Willadsen  1982    DGI SYDVE    25m  46.73 
645  Anders Mikkelsen  2001  0105AS  DGI NORDJY    25m  46.77 
370  Afbud  2000    DGI ØSTJY    25m  47.59 
297  Mathias G-Rasmussen  2001    DGI ØSTJY    25m  48.07 
315  Asger Breum Holm  2003    DGI ØSTJY    25m  48.27 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
829  Nikodem Galazka  2002  0213AQ  DGI SYDVE    25m  46.59 
673  Daniel Madsen  2003  0349AO  DGI NORDJY    25m  46.17 
445  Søren Toft  2001    DGI ØSTJY    25m  45.88 
39  Mathias Hartung  2001  0145AS  DGI FYN    25m  45.14 
830  Nikolai Grinderslev  2001  0121AR  DGI SYDVE    25m  45.71 
49  Lasse Jakobsen  2000  0037AU  DGI FYN    25m  46.15 
1002  Rasmus Irmschler  2002  0273AP  DGI MIDTJY    25m  46.23 
129  Rasmus Storm  2001    DGI FYN    25m  46.69 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
602  Andreas Strøm Hansen  2002  0293AR  DGI NORDJY    25m  44.43 
425  Gustav Funder Skovdam  2002  0229AP  DGI ØSTJY    25m  43.76 
Peter Albeck  1985    DGI FYN    25m  43.39 
838  Kristian Jessen  2001  0169AN  DGI SYDVE    25m  43.20 
45  Villads Holmen  1998    DGI FYN    25m  43.26 
639  Rasmus Grøn  1999  9993AS  DGI NORDJY    25m  43.39 
592  Frederik P. Michaelsen  2003  0329AO  DGI NORDJY    25m  44.31 
413  Jeppe K. Rasmussen  2002  0269AN  DGI ØSTJY    25m  45.06 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
53  Afbud  1999  9981AS  DGI FYN    25m  42.72 
80  Jacob Kærslund Larsen  2000  0081AU  DGI FYN    25m  41.61 
442  Jesper Thyssen  1995    DGI ØSTJY    25m  40.40 
684  Jens Riisgaard-Jensen  2003  0369AF  DGI NORDJY    25m  39.75 
243  Niklas Faaborg Andersen  2002    DGI ØSTJY    25m  39.95 
814  Jesper Christensen  1968    DGI SYDVE    25m  40.76 
426  Viktor Snoghøj  2002  0249AN  DGI ØSTJY    25m  41.76 
354  Elias Lauritsen  2000    DGI ØSTJY    25m  42.86 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
668  Matias Kjær  2002  0203AP  DGI NORDJY    25m  39.68 
619  Christian Kornum  2003  0323AH  DGI NORDJY    25m  39.24 
492  Kasper Nikolaj Lynge  1999  9965AS  DGI STORST    25m  38.95 
476  Emil Holm  1996  9601AH  DGI STORST    25m  38.06 
436  Casper Thaarup  1987    DGI ØSTJY    25m  38.26 
364  Jesper Møller Madsen  1996    DGI ØSTJY    25m  39.11 
300  Thomas Grosen  1997    DGI ØSTJY    25m  39.28 
1035  Markus Toft  2003  0377AK  DGI ØSTJY    25m  39.70 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
734  Andreas Hansen  2001  0195AF  DGI SYDØST    25m  37.06 
248  Lasse Funder Berg  2000  0085AT  DGI ØSTJY    25m  35.86 
687  Andreas Rask Sørensen  1999  9939AR  DGI NORDJY    25m  35.33 
991  Rasmus Sander Berggreen  2001  0117AJ  DGI MIDTJY    25m  34.82 
191  Simon Perzynski  2002  0289AG  DGI S.JYL    25m  34.87 
677  Dan Møller Nielsen  1988  8837AB  DGI NORDJY    25m  35.41 
702  Thomas Sønderskov  1974  7415AA  DGI NORDJY    25m  36.92 
42  Afbud  2000  0007AR  DGI FYN    25m  37.73 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
104  Mikael Olsen  1992  9283AJ  DGI FYN    25m  34.22 
633  Simon Andersen  2000  0069AK  DGI NORDJY    25m  33.83 
165  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  DGI S.JYL    25m  33.50 
720  Afbud  1998  9809AS  DGI SYDØST    25m  32.81 
225  Joakim Jakobsen  1994  9409AA  DGI STORKB    25m  33.21 
56  Nicolai Broner Jensen  1994  9475AM  DGI FYN    25m  33.82 
762  Hannibal Krogh Lund  1993  9343AO  DGI SYDØST    25m  34.09 
465  Asger Flytkjær-Hansen  2000  0097AP  DGI STORST    25m  34.29 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  11 marts 2016 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  23:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark